1032
  • laller89
    #552
    én már a carthagoi pályán járok, eddig nem is volt nehéz viszont azért az elöző küldetés eléggé meg izzaszdott
    jó létnél az a lényeg hogy minnél több villát építsél, lakossággal nem kell foglalkozni hogy sok( én mind egyik pályát ugy teljesitettem hogy 3000fő volt) 6. küldetésnél meg már 5 ezret értem el, kell ennyi ember hogy legyen elegendő termelés, mint export mint belső szükségeltekre.
    culturánál a szorakozo és oktatás épületek kell sokat építeni, és persze fürdök is.
    carthagoi pályán 40es cultura kell és 60 as jo lét
    nehéz lesz de megvalosítható
    tanácsadokat ajánlatos használni sok dolgot lehet meg tudni
  • tibor16
    #551
    azzal én is sokat kínlódom.
    Neked mekkora volt a népességed Narbo-n? - Pillanatok alatt 2000 fő körül vagyok. Ennyi ember meg elég komoly ellátást igényel. Nem tudom leszorítani. Így viszont elmegy a pénz kajára..
    más: túl vagyok az első Gall támadáson, - ezek mindig csak ennyien vannak? - mert ennyivel a pretoriánusok tényleg megbírkóznak.. Gondolom, a gép kikalkulálja, honnan lehet legeredményesebben támadnia. 2 x már újrakezdtem - és elsőnek a kapu felől, másodiknak meg a mezőről jöttek. Voltak úgy 20-an. Mert ha többen is vannak, akkor nem árt rendezni a soraimat..
  • Levike25
    #550
    ja lóvém meg már 6000 fölött van!
  • Levike25
    #549
    képtelen vagyok a jólétet feltolni!35-ig elmegy annál feljebb nem!már nem tudok hova építeni mert minden be van építve!már terek vannak a villák körül luxus meg egzotikus cuccok és nem megy feljebb!kezdem unni!valakinek valami ötlete???
  • Levike25
    #548
    mindíg máshonnan!de a prefektusok is jól elbánnak a támadókkal!nem kellenek falak legfeljebb nem fejlődnek tovább a polgári házak!
  • tibor16
    #547
    Jaa és mintha az is sokat nyomna az életszínvonal mutatón, mennyi pénzt gyűjtessz..
  • tibor16
    #546
    A kiegészítő díszítő elemek is szoktak dobni a játékon. Rájöttem pl, nem kell sok patrícius, de azoknak igazi luxust kell teremteni, terek, sövények, szobrok, burkolat stb. Persze ez most csak tipp.
    Még nem igazán kezdtem el a Narboi küldetést - a támadások honnan jönnek és mikor? Mert nem tudom eldönteni, hova építsem a várost, meg a védelmet hova tervezzem. Az elején, alighanem nem telik falra és katonaságra egyszerre. Ezért nem mind1 hova tervezem a helyét...
  • Levike25
    #545
    na most meg a következő pályával szenvedek!Sok pénzem van elégedett lakosok a népszerűségem 100-on de a jólét nem akar 50ig kúszni!31-32 körül stagnál, pedig már vannak villák meg egzotikus áruk, aréna színház minden!most várok hátha feljebb megy de nem valószínű!ötlet???
  • Levike25
    #544
    hát folyamatosan jönnek a gallok lehet hogy érdemes bár a prefektusok is elbánnak velük!az a baj a küldetéssel, hogy kell minden, hogy mecsináld, végén én rengeteg prefektust raktam, meg sulit kormányzói villát fórumot, mert ha falat húztam, elfogyott a lóvé és lement a jólét! de először a népszerűségre hajts!
  • tibor16
    #543
    szia, - épp most értem a Narbo küldetéshez. Tényleg olyan nehéz? Addhatnál tanácsot. Pl látom lehet a katonaságot is csinálni, - érdemes? lesz valami szerepük?
  • Levike25
    #542
    na sikerült egész nap szenvedtem bele beleértve a tegnap estét is! szemét volt nagyon!
  • Levike25
    #541
    cső segítsen valaki!!!
    Narbo küldetést képtelen vagyok megcsinálni!ha jó lét és népszerűség van akkor biztonság nincs!ha az van akko elcsórósodom!Hogy csináltátok???áruljátok el a titkot!!!
  • tibor16
    #540
    Azért tudjátok, vki elárulhatta volna, hogy amíg nem építek bástyákat, addig eljátszogathatok, mert a játék nem teknti magát (legalább is ez a fejezet) befejezetnek... Mondok, nem igaz, ennyire nem lehetek hülye. Most is csak véletlenül olvastam végig ezt a részt. A mondat elejét még értelmeztem, hogy valami várfalat kell építeni, de a végéig nem jutottam el.. A tornyokkal meg spórolni akartam, még a kapuörséget is elzavartam dolgozni.. - a francbaaaa..
  • tibor16
    #539
    Most éppen lazán nyereséges vagyok, csak az van, hogy ha nem raktározok, ezek a nyikhajok fölzabálják a kenyeret (csak az a kajaféleség van, imoportálni meg nem lehet) akkor meg a patríciusok szépen elszökdösnek. A helyem meg elfogyott a kerítésen belül, - mert ugye a villák ölég nagy területet foglalnak. Az életszinvonal meg rögtön zuhanni kezd. Szerintem, nem találtam el a megfelelő arányt, és így túl sokan vannak a kenyérre. A vallással próbálkoztam még, de ezek sajnos szeretik a hasukat.
  • GHOST7
    #538
    Előbb kell sanyargatni a népet.
    Termelésre kell ráhajtani kezdett kezdetén.
    jólét csak a megérdemelt munka gyümölcse.
  • tibor16
    #537
    Valaki adjon már tanácsot, egyszerűen nem jutok túl ezen a Brundisium féle oktató küldetésen. Mi a trükkje a nyereséges gazdaságnak, úgy , hogy Róma is elismerje. Csináltam vízvezetéket , 3 fürdőt, 2 színházat, fejlődik a lakosság, alig van munkanélkülim. Nincs bűnözés, nincsenek veszélyhelyzetek.. Van patrícius rétegem, fejlődnek a házak stb. Ezen a pályán viszont ruhát szeretnének a lakosaim, fazekakból vagyunk mi jók. Viszont, mire beállna nyereségesre a kereskedelem, egyszerűen elapad a másik fél igénye a fazekak iránt, én meg szépen egymagamban a kardomba dőlhetek.. Biztos van valami trükk.. csak még nem jöttem rá..
  • totya4
    #536
    Jó, de aki ún. vidéken lakik, annak többe kerül az utazás... :)
  • Levike25
    #535
    én nem küldtem semmit senkinek! :)most már nem drága a játék aki tudja vegye meg 999-ért! a west end city centerben nyugatinál még volt egy csomó a média marktban ömlesztve is meg a polcon is dobozban és még tart az akció!ennyiért tényleg megéri! többért egyik játék sem éri meg szerintem!
  • tothtamas1984
    #534
    Kedves Levike!

    Légyszi nekem is kuld el az össze .xml magyarositást amit tibor 16nak küldtél el.Nagyon szépen köszönöm!Tibor ezzel teljesen magyar lesz!Köszi fiuk!!

    A Cimem:
    [email protected]
  • GHOST7
    #533
    1 apró jó tanács
    Az se jó ha közel van a piac és a kút mert akkor hamar visszatértnek a polgárok a házukba .(had sétáljanak)
    Figyeljétek meg hogy milyen messze hajlandóak elmenni vízért!
    Ha gyártasz valamit időtényező nagyon sokat jelent.
    Ha túltermelésed van alapanyagból akkor a gyárat rakjad messzebb majd oda viszi a paraszt!
  • tibor16
    #532
    Oktató küldiben a Brundisiumot csinálom. Most kezdtem 6.-ra. Vagy eladósodtam, vagy nem voltaam népszerű. Nagyon jó a komplexitása - ha nincs ember pl a rendfentartókra bűnözés és tűz lesz, vagy ha kevés az ember az egészségügyben - kitör a járvány stb. Pl a víztorony egy csomó pénzt spórolhat meg, ha jó helyre teszed. Érdemes a kijelzőket figyelni, mert ha elindul valami, nehéz megállítani.
    Te hol tartasz?
  • Levike25
    #531
    közben rájöttem ha kikapcsolom a daemon tools akkor nem akad össze a cd meghajtóval, így már nem fagy le!mondjuk ezt azért program hibának tartom, hogy nem csináljék stabilra a meghajtást!dde mindegy sikerült rájönnöm:)
  • Levike25
    #530
    na haverom elment amit kértél kiváncsi vagyok sikerül e!
    jó játékot!
  • tibor16
    #529
    ja az emil címem: tibor16 kukac freemail pont hu
  • tibor16
    #528
    Majdnem ugyanez a gépem van - csak, nekem 1GB ramom van, a video kártya 9500XT/ 256 mb. Nekem egyxáltalán nem fagy. Igaz, a beállítások többsége közepes szintű.
    Ha megkérlek, elküldenéd a következő könyvtárakból az - xml - végű fájlokat?
    Ezek kellenének:
    főkönyvtár-->languagetext.xml
    -->data-->scenarious - az összes xml végű
    -->data--->campaigns - az összes xml végű
    -->data - helplayouts.xml

    Ha a Caesar4 főkönyvtőárra nyomsz egy keresés --> *.xml - akkor nekem 48 fáljt adott ki, és az egész 2 MB, összesen. Ha ezeket, mindet kimásolnád és elküldenéd nekem, (én berakom majd őket ahova kell), meg is lenne a magyarosítás.
    Nagyon megköszönném... aztamindenit, remélem segítessz...
  • Levike25
    #527
    most már mindent levettem minimumra, egy darabig ment is. a 3 tanuló pálya capua betöltésénél viszont töltés közben megint kifagyott. akkor szerintem ez nem a gépem hibája hanem program hiba nem???
  • Levike25
    #526
    a banner nagyon jó lett gratula!
  • Levike25
    #525
    nem kamu én a west endben megvettem és még volt is jó pár darab 999-ért!
    Viszont!
    Egy kalap szar az egész egyfolytában lefagy!nem tudom mitől mindennek megfelel a gépem 2,4 ghz proci 512 mb ram 128mb ati radeon 9600 pro kártya!
    Feltettem mindent amit lehetett. de folyamatosan lefagy mégpedig úgy hogy resetet kell nyomnom!nem tudja valaki mi lehet a hiba?először amikor a forrás gombra vagy a fürdő gombra klikkeltem, most az előbb már betöltésnél is.
    1.1 es pecs a magyarhoz nincs és az angol nem megy rá!viszont 1.2es van. azt tegyem fel szerintetek?azzal is lefagyott most újra raktam az egészet!
  • tibor16
    #524
    jut eszembe, - milyen lett a banner??? - azér kicsit méltányolhatnátok..
  • tibor16
    #523
    sziasztok,
    háááát - itt a városunkban lévő Media Marktban nem tudtak erről az 1000 FT-os dologról. Itt 5990, az 576-ban 3990 (sajnos most játékra ennyi nem jut nekem), a Tescoban meg nincs - úgyhogy részemről sajnos kamunak bizonyúlt a hír. Úgyhogy, elnézést mindenkitől, akinek nem jön össze. Most ha belegondolok, tavalyi játék, nagggyon nagy akciónak kellene lennie, hogy 1000 Ft legyen. Az 5-6 éves játékok vagy esetleg a magyar fejlesztések kerülnek annyiba. Az az 1 dolog ment engem, hogy jóakaratúan adtam a hírt tovább, és végül én is bedőltem.
    Marad akkor a felhívás, akinek magyar játéka van, csak a magyar nyelvi fájlokat, vagyis csak a feliratokat, legyen kedves küldje át. Az egész nem lehet néhány megánál több. Az emilem: tibor16 kukac freemail ponty hu
    A nevét áldani fogom...
    Petya009: a gmiki oldaláról le tudod szedni (csak sajnos ez erősen rész magyarítás - bár ezt is nagyon köszönjük!)

  • Petya009
    #522
    pls nekem is küldjön valaki magyar nyelvi fájlokat.email:[email protected] légyszives nagyon szükségem lenne rá
  • Levike25
    #521
    ez tők hogy csak ennyibe kerül!megnézem én is! ha már nem lehet kapni a budaörsiben és ha te kapsz akkor felteszed majd ide a magyarosítást?nekem még nincs meg a játék, úgyhogy remélem még lesz holnapután!
  • Gipsz75
    #520
    nahh annyit megér:))

    Remélem itt Pécsen is van/lesz
  • tibor16
    #519
    Ha minden igaz, akkor lesz banner :)
  • tibor16
    #518
    Egy kedves játékos társunktól kaptam a mai nappal a következő levelet:
    "Olvastam a z sg-n amit írtál, csak sajnos nem tudtam regisztrálni. Szólhatnál a többiekenek is akik szeretnének magyar caesar IV-gyel játszani, hogy a media marktba most lehet kapni 999 Ft-ért a teljes magyar verziót. csak ennyit akartam, jó játékot, szia "
    Úgy gondolom, ez mindenképpen jó hír. Köszönöm Annának a kedvességét, hogy szólt. Ahol lakom is van Media Markt, Mindenképpen megnézem, vagy ma, vagy holnap, és ha van megveszem. Ilyen barátságos ár, nem lehet kérdés egy ilyen kitűnő játékért.
  • tibor16
    #517
    Holnap, ha minden jól megy, csinálnék 1 bannert ide, ha nincs ellenvetés.. ??? A Gothic 2-őt újra úgy is fel kell raknom, mert megszűnt a tárhely ahol tartottam, úgyhogy egy félóra-óra nem ügy.. Szóljon hozzá, ha valakinek van hozzáfűznivalója, esetleg más véleménye..
  • tibor16
    #516
    köszönöm, megkaptam :)
    A játék eddig nagyon tetszik. Igaz csak az oktató küldiket csinálom, de ez nyami :) Képes vagyok 5x elkezdeni az építkezést előről, ha valamiről később bebizonyosodik - nem vált be. Eddig Strongholdoztam, az is nagyon jó, csak ez mintha sokkal komolyabb lenne. Szeressük. Remélem nem csak mi (én?) játszunk vele. Ha rajtam múlik, megpróbálok addig nyüzsögni, (hisz biztos lesznek kérdéseim) amíg talán kicsi élet keletkezik itt..
    A kikötőre meg rájöttem, - engedélyezni kell ott is az árúforgalmat - mondjuk ez nem túl életszerű, ha már az ukáz megvan énfenségemtől :) a központi tanácsnál.. na mind1
  • Gipsz75
    #515
    mail ment...
  • tibor16
    #514
    Languagetext-->főkönyvtárba
    Siraracusae, Amida, Alexandria,Antiochia,Djedu-->data-->scenarious
    Kingdom, Republic-->data--->campaigns
    Helplayouts--> data

    Egyelőre ezeket a magyar fájlokat kaptam meg, amit nagyon köszönök, de ezeket a küldő fordította le, és sajnos csak egy része magyar. Így pl a help angol maradt (jó részt) és nem tudom kibogarászni. Az egész néhány mega lehet, tegye meg már valaki, ha a magyarral rendelkezik, hogy legalább ezeket elküldi. (de az egész magyar tartalom sem lehet túl nagy mennyiség..)
  • tibor16
    #513
    Valaki homályosítson már fel, megkérem - exportálnék terméket, több is van mint amit a küldetés előír, nyitottam egy kereskedelmi útvonalat, kifizettem a zsét, bejelöltem az árút a kereskedés lapon mint exportálandó terméket, építettem kikötőt, meg is jelent 1 hajó, de termék nélkül távozott - mi a fenét kell még csinálni, hogy meginduljon a kereskedés a másik várossal? - előre is köszi a segítséget.. (ezért is jó lenne a magyar kézikönyv és a magyarosítás)