4185
  • DarkSector
    #4025
    az akkori fix kamerásakat nem fogja hangulatban lenyomni egy re4...vagy ujjabb nemfixes.
  • DarkSector
    #4024
    nem véletlen a sorrend.
  • Seth
    #4023
    Na nem mintha Carlost olyan sokáig irányítod. Ott is ugyanúgy egy főszereplő van, Jill.
    Ebből a szempontból a 2. rész a legjobb, külön Leon és Clair sztorija, és abban tényleg más és más volt a végigjátszásuk,plusz mindegyikkel min 2x kellett végigvinni, hogy mindent láss
  • DarkSector
    #4022
    jobban. nem a legrosszabb, már ha a storyt nem is nézzük, ami alapon hazavágja a 4-et ott van a több karakter játszhatóságra, 2 story.

    jó van a re4-ben is a csaj, de az ehhez képest egy vicc.
  • Seth
    #4021
    Szóval neked a 3. rész jobban tetszik a 4-nél is? Jaj, legrosszabb rész
  • DarkSector
    #4020
    jah amúgy a sorrend:
    re2 - re1 - re3 - re5- re4 - stb outbreak meg ezek.

    a fix kamerás resik jobbak voltak, de persze ez se kutya, de annak megvolt a varázsa.

    bár ezt nem tudod pc-n megnézni de konzolon lehet a dlc-ben a kastélyt fix kamerával tólni amolyan nosztalgia, nah az lenne a zsír, ha olyan fix-est adnának ki MT-F 2.0-ás graffal.
  • Qwerty4
    #4019
    Bemásolom ide is a bővebben kifejtett véleményemet a RE5-ről:

    "Csak a 4-hez tudom hasonlítani a sorozatból, mivel az 5 előtt csak vele játszottam.Ahhoz képest nem csalódás, kevésbé ijesztő/horroros, de a grafikája gyönyörű, ismeri az egeret alapból, a mentési rendszer is jó lett.Tehát a pc port végre igényes!

    Pozitívumok:
    -Afrika, maga a helyszín jó választás (nem csak az USA-ból meg Európából áll a világ...)
    -ha már helyszín, akkor az itt sokféle van (pl. jellegzetes afrikai falu, lápvidék, hajó, vulkán, barlang, stb.)
    -hangulatos, a játékmenet is az (bár közel sem olyan hangulatbomba, mint a 4)
    -kiváló átvezető videók, néha QTE-vel (amit imádok)
    -szimpatikus a két főszereplő (Chris Redfield, Sheva Alomar)
    -a rosszarcok is szimpatikusak a maguk módján, karakteresek, emlékezetes arcok, stílusosak (pl. Wesker, Excella)
    -"Resident Evil életérzés"
    -gyönyörű grafika (gyors és stabil rendszerrel)
    -elfogadható a mentési- és a vásárlási rendszer is (bár kevésbé érdekes, mint az írógépes és az úton álló árus megoldás)
    -korrekt nehézség, kihívás van, de mégsem robban fel dühében az ember egy-egy résznél
    -irányítás is OK, egy túlélő horrornál alapkövetelmény az irányítás nehézkessége, hogy így még kiszolgáltatottabb érzést keltsen a játékosban
    -hangulatos menü
    -ellenek, bossok (jó harcolni a Las Plagas parazitával megfertőzöttekkel)
    -hangok
    -a credits zenéi is jók, igazi levezetőnek való
    -extrák, kincsek, fegyverek, fejlesztések ...
    -korrekt játékidő
    -az is bejön, hogy egyáltalán van társunk
    -(magyarítás) - ezért külön köszönet a magyarítóknak

    Negatívumok:
    -kicsi inventory és nem lehet növelni
    -nem igazán horror (kivéve a labor elején mikor a sok karmolást látni a falon, plusz a nagy bogarak)
    -játék közben a zenei felhozatal nem olyan jellegzetes, mint a 4. résznél
    -Sheva néha elég bugyutácskán viselkedik, sokszor nem is jön utánad, hívni kell
    -lehetett volna egy kicsit több fejtörő, érdekes feladat
    -van pillanat, mikor unalomba fullad, de hamar feldobják az étvezető videók a hangulatot

    Végülis jó volt vele játszani, a tavalyi év egyik legjobb játéka!De a 4. rész jobb, még ha valósággal trágya is volt a pc verzió...

    Értékelés: 9.6/10"
  • Qwerty4
    #4018
    És végig is vittem.Végül nem volt olyan vészes az utolsó fejezet.
    De maga az egész játék is sokkal könnyebb a 4. résznél, ott sok helyen valósággal örjített meg.És ott voltak igazán félelemetes helyszínek/részek is.Itt ritkán.

    Madu: Van magyarítás is már a játékhoz, ha érdekel, itt: http://magyaritasok.hu/
  • DarkSector
    #4017
    jah chaptereknél lehet csak folytatni, ha meg chackpointnál hagytad abba, akkor csak Continue.
  • Madu
    #4016
    Sziasztok, todom hogy nem egy új játék de nekem csak most lett olyan gépem amin kifogástalanul elfut, és a kérdésem sem lesu olyan új(lehet) de a keresőbe nem találtam a megoldást.
    Az a problémám hogy nem tudom visszatölteni a játékot már az 1-3 résznél vagyok/lennék de kiléptem és ma akartam játszani és nem tudom hogy hogyan folytassam.Csak a Start game/New Game lehetőseget tudom választani mert nem látok sehol Load feliratot.
    Kössz a segítséget.
  • Madu
    #4015
    Load
  • Qwerty4
    #4014
    Nem olvasom a végigjátszást, csak ha esetleg szükség van rá, mint pl. az 5-2-es bossnál.Legtöbb esetben letöltöm azért, hogy megismerjem a játék szerkezetét (hány fejezet, hogy oszlik meg, stb.).De természetesen nem olvasom rendszeresen, sőt ha nincs szükség rá, egy sort sem olvasok.Arra nagyon jó, hogy bemérjem kb. mennyi időt vehet igénybe egy-egy rész.Ennyi. :)
  • DarkSector
    #4013
    inkább a harcban lesz hosszú.
    de ne viccelj már hogy ehhez végigjátszást kell olvasnod. :)
  • Qwerty4
    #4012
    Közben el is értem az utolsó (6-3) fejezethez.De majd kedden folytatom, mert holnap nem lesz időm játszani, mára meg elég volt belőle.
    És a theSOURCE-os végigjátszás egy teljes oldalát teszi ki, tehát nem lehet valami rövid és egyszerű fejezet...gondolom lesznek szivató meglepetések.
  • Qwerty4
    #4011
    Kösz, ez nagyon jó tipp volt.Így egyből sikerült. :)
  • DarkSector
    #4010
    azt kell lángszórózni pro fokozaton is meg lehet csináni. :)
  • wedge31
    #4009
    Shevánál legyen a lángszoró ugy a legegyszerübb.
  • Qwerty4
    #4008
    Az 5-2-es pályán hogy a francba kell legyőzni a bosst? (a fekete, nyúlós, narancssárga kinövésest)
    OK, elolvastam a végigjátszást, lövöm a narancs pontjait, lángszórózom.De míg átváltok lángszóróról egy géppityura, addig a gyenge pontjai visszamennek a testébe.Úgy érzem ez a végtelenségig is mehet, de nem hal meg.Mit hibázok?
  • DarkSector
    #4007
    jah ismerem, vagyis az eredetire állították vissza.
    lézerrel valósághűbb. mint az a nagy paca a képernyőn.
  • Evin
    #4006
    Valaki csinált a játék megjelenése után nem sokkal ehhez MOD-ot, és neked is csak lézered lesz, célkereszt nélkül.
  • DarkSector
    #4005
    nézd meg a társadat van lézerfénye a puskánál, holott te csak belsőleg egy célkeresztet látsz.
    míg eredetileg csak lézerrel kell célozni.:D
  • Qwerty4
    #4004
    Jó, közben megválaszolták egy másik fórumon ezt a kérdést, azért írtam magamnak választ is.

    Pontosan milyen lézerre gondolsz, amit ki kellett volna vegyenek a pc verzióból?
  • DarkSector
    #4003
    pc-re termett csak a lézert felejtették el kivenni. :)
  • DarkSector
    #4002
    sohanapján.
    d-pad miatt
  • Qwerty4
    #4001
    Nincs lehetőség rá...
  • Qwerty4
    #4000
    Már az 5-2-es fejezetnél vagyok.Kérdés, hogy mikor lesz lehetőség inventory bővítésre? (ha egyáltalán lesz).Nagyon jól jönne.
    A 4. részben nem használtam ki a lehetőséget, ott végig az alapmérettel szenvedtem.Nehezítette is a játékot. :s
  • Qwerty4
    #3999
    Arra is.Szóval ilyen technikai dolgokra gondoltam, mindent belevéve.Grafikától játékmegoldásokig, magához a PC játékstílushoz való alkalmazkodásig.Ilyen téren baromira elrontották a dolgokat a RE4-ben.

    Az 5. rész már szinte PC-re termett! :)
  • DarkSector
    #3998
    jah aszittem látványra gondolsz.
  • Qwerty4
    #3997
    Azért inkább jól elkúrták a 4 portját.
    Evidens, hogy most szebb kell legyen az 5, de akkor elrontották ilyen és más téren is a PC portot.Szerencsére volt sok rajongói mod, köztük az egér mod, ha az nem lett volna abbahagytam volna a játékot a legelején.
  • DarkSector
    #3996
    2 generásió közti szakadék ami miatt szebb lett.
  • Qwerty4
    #3995
    Jó ez a játék is!És a grafikája, annak stílusa is nagyon bejön.
    Nem olyan ronda (bár különösen nem is érdekelt milyen) ez a port, mint a 4. részé.Látszik, hogy a CAPCOM valóban több energiát fektet egy ideje a PC játékokra.
    Viszont nem annyira hangulatos, mint a 4.Azért említem csak a 4-et, mert nekem ott indult a RE sorzat, az előzményekre már soha nem lesz időm...
  • DarkSector
    #3994
    cuccokat adsz át haverodnak, neki megmaradnak amiket adsz.
    te meg ALT+F4-el kilépsz. neked nem fog elmenteni a játék változást, a haverodnak igen megduplázhatod a cuccokt.egyedül a fegyvereket nem.
  • Attelee
    #3993
    coopban hackelni?
    Leirod hogyan?
  • Murder3
    #3992
    nekem a treasure meg a proofessional van még ami nicsn meg.
  • Hellsing47
    #3991
    rotten egg (romlott)a 4. tojás
    pénzt meg coopban nagyon könnyű 'hack'-elni

    a kincses acsi sem nehéz, régebben volt itt egy lista ami leírta hogy hol van az összes
  • grebber
    #3990
    Végigvittem ismét.Még pár acsit összegyűjtök majd.
    A 4. tojás hol van?? Van már fehét,sárga,meg barna, a 4. színűt nem igen találom sehol :(
    Ez a fegyvereket fejleszd maxra acsi nem gyenge 7 végigjátszás után sincs elég pénzem rá.És még Shivanak sincs meg az 50ezres nyíla :D
    Ez a gutling gunos 30 gyilok is újat 50 ezer után lehetséges szóval ha acsit akar az ember akkor még bele kell ölni sok időt!

    10 acsi maradt még benne.

    1.30 gyilok nyíllal
    2.30 gyilok gutlinggal
    3.tojásvadászat

    Ezeket még megszerzem vagyis szeretném.

    They Belong in a Museum (30 points): Találd meg az összes kincset a játékban.
    Ez a kincses esélytelen annyira nem akarom átnyálazni a game-et.
  • grebber
    #3989
    Hát igen 7-edjére már sok nagyon unom 30 percnél többet már nem birok vele tolni unom na :(
    4-2-nél vagyok még végigszenvedem de acsivadászat már nem lesz kell a ráknak.
  • Murder3
    #3988
    lehet én is kinyomom még egyszer így 2 acsi így is hiányzik még a live profilomból:D
  • grebber
    #3987
    Elkészült a magyarítás!!!!!!!!
    Na megyek végig is viszem 7-edszerre.Aztán jöhet még 1 coopos acsi gyűjtögetés azt végre letakarodhat a gépemről!
    Elérte, hogy ezt tartja nálam a rekordot a legtöbbször végigjátszott játék!
  • Attelee
    #3986
    Itt tudsz tájékozodni!