19
  • pemga
    #19
    Valóban, MOST ez a helyzet. De ha sokan így is megveszik az azt jelenti, hogy ennyit is hajlandóak érte adni. Ha megfigyelted, akkor az árak EU-ban általában a legmagasabbak a hármasban (Ázsia, US, EU). (Vö: számítógépgyártók hagyományos 1 USD = 1 EUR átváltásával :)).
  • [NST]Cifu
    #18
    De csak azért tudják a kiskereskedők a duplájáért eladni, mert a Sony nem forgalmazza hivatalosan Európában.

    Szvsz egyértelmű a helyzet, ahogy eddig is, a két első számú piac az ázsiai és az amerikai. A Sony sz@rik Európára, ez így volt már anno a PS esetében is, és azóta sem változott semmit...

    Üzleti húzás, nem vitás, de az ilyenek miatt jogosan támadható a cég etikátlan magatartásért...
  • FecaA
    #17
    Lik-sang kiskereskedés? Szerintem akkora forgalmuk van mint állat! Én is onnan rendeltem :-)
  • lowdog
    #16
    mikor legutóbb Londonban voltam (április), betértem egy Sony boltba, hogy mizu a PSP-vel, azt mondták nincs, de ha szeretném, szereznek nekem japán verziót :)
  • pemga
    #15
    Jobban fizető? Angliában az eredeti ár majd duplájáért tudják eladni ezeket a példányokat :). Szerintem inkább azokban országokban kezdik, ahol magasabb a reputációjuk, elismertségük (ld. otthon :)). De még mindig nem tudom, hogy jogilag hol van ebben a probléma. Mint magánember miért ne hozhatna be és árulhatná egy weboldalon a japán piacon már értékesített példányokat. (Ennek megfelelő kézikönyvvel, stb.)
  • mrzed001
    #14
    A szokásos, de ehhez már rég hozzászoktunk :(
  • BiroAndras
    #13
    szerintem arról van szó, hogy nem tudnak eleget gyártani, és a jobban fizető piacot szolgálják ki előbb.
  • vax
    #12
    Németországban, Ausztriában, Franciaországban 220-250 eur között meg lehet kapni a Value Pack-ot.
  • jihad
    #11
    Angol fizetésből megengedhetik maguknak. Nekünk majd magyar fizetésből kell megvenni duplaannyiért.
  • pemga
    #10
    Tudja valaki, hogy jogilag ez hol probléma? Mármint, ha a fickó megfizeti rá a vámot-áfát (szürke import), akkor hol köthet bele bárki is az értékesítésbe? A _helyi_ vendor panaszkodhat, de a maximum amit tehetne, hogy azt mondja: ő nem vállalja rá a garanciális feltételeket, mert nem rajta keresztül érkeztek az országba, küldd vissza Japánba, ha problémád van. Vagy nem? Mit tudok rosszul?
  • Dzson
    #9
    Ha isten küldte a földre, akkor amerikai tipusú kirakat gyülekezetbe küldte, ahol a pénz a legfontosabb ismérve annak, hogy az illető isten áldásában van (lásd még (s)hit gyülekezete bővölködés tanítások, ott ha csóró vagy kinéznek maguk közül, mert nyilván azért vagy olyan mert bűnös lélek vagy :))
  • szombi
    #8
    South Park 904 - Best friends forever
    idézek: ,,A PSP-t Isten küldte a Földre...''
    Úgy látszik, hogy mégsem. És Kenny is föltámadhat... És Michael angyal is elmehet a narkós p*-ba?
  • Sir Quno Jedi
    #7
    Ferdítsd ki a szemed, sárgítsd ki a bőröd, épülj be közéjük és te is kapsz időben PSP-t ! :DDD
  • onimusha
    #6
    576ban már elő lehet rendelni 72e az alap value pack, saturnban árulták ezt nemrég 100e-t de hát saturn egy szar hely szal ez nem meglepő, angolok engem nem érdekelnek buzi népség még beszélni se tudnak rendesen , de sony meg igazán piacra dobhatta volna világszerte 1 időben, mindig az EU szopik, először japcsik, aztán dagadt buta amcsik aztán a sor végén mi, és mi fizetjük érte a legtöbbet
  • Dzson
    #5
    Árpolitika. Európában minden drágább. Amit kintről berendelsz 50 körül, az itt 70-80 lesz.
  • mrzed001
    #4
    Valahogy olyan undorító az egész.
    Én az angolok helyében hangosan ordibálnék diszkrimináció miatt !
  • Riddick
    #3
    Hülyék...:D Azért perelnk mert a sját cuccukat árulja más,aki töllük veszi??!!:D
  • irkab1rka
    #2
    helyesen jártak el. szarződés az szarződés.
  • DWz
    #1
    Ahelyett, hogy mindenhol egyszerre kezdtek volna arulni a cuccot! Es meg perel is erte, jaaaj.