854
  • G_ArchAngel #414
    nem az...

    Ron Dennis Max Mosley és ötletei legnagyobb "ellensége": McLaren kizárva a döntéshozatalból, a McLaren "B" Direxiv pedig nem indulhat, hiába neveztek (ők 3 éve készülnek az F1-be...)

    két hülyegyerek veszekedése...
  • Jeff Gordon
    #413
    Igazából én Nagy Britanniából 2csapatot engettem volna: a Williamst és a McLarent. Két hatalmas múltal rendelkezö csapatról van szó, és ugyhiszem mindenképp ott kellett volna lenni a "3 nagynak". DE Ekleszton és Mózli biztosan jobban tudja...
  • DJ Bee18
    #412
    ez meg érthetetlen


    Red Bull - Ausztria
  • DJ Bee18
    #411
    ez szép
  • Lteebee
    #410
    Mindenesetre érthetetlen.
  • Istencsászár
    #409
    A McLarent meglepte, hogy kihagyták


    A McLaren közleményben reagált az FIA Motorsport Világtanácsának szerdán nyilvánosságra hozott döntésére, mely szerint a csapat nem rendelkezik majd képviselettel a 2008-tól kezdve új összetételben működő F1 Commissionben. A Forma-1 szabályainak megalkotásában kulcsszerepet játszó testület az eddigitől eltérően nem mindegyik csapatnak biztosít szavazat jogot, csupán hatnak, közülük mindegyik egy-egy országot reprezentál (Red Bull - Ausztria, Renault - Franciaország, BMW- Németország, Ferrari - Olaszország, Honda - Japán, Williams - Nagy-Britannia).

    "A Team McLaren Mercedes értesült arról, hogy az FIA kizárta a csapatot a 2008-as Formula One Commissionből. Meglepőnek tűnik, hogy a második legnagyobb múltú istálló és az elmúlt negyven év legsikeresebb Forma-1-es csapata, 148 nagydíjgyőzelemmel a háta mögött, nem került be a képviselettel rendelkező istállók közé" - fogalmaz a McLaren kommünikéje.
  • Jeff Gordon
    #408
    jégmeki jégemberrel:

  • Jeff Gordon
    #407
    jégember:
  • Istencsászár
    #406
    A McLaren vezetősége úgy gondolja, hogy sikerült közelebb kerülniük a világbajnok Renault istállóhoz, bár az idei esztendőben még egyetlen egyszer sem állhattak fel versenyzőik a dobogó legmagasabb fokára.


    A kolumbiai Juan Pablo Montoya a második helyen fejezte be a hétvégén megrendezett Monte-Carlói Nagydíjat, így a McLaren 40 éves évfordulóját a dobogón ünnepelhette. Bár Kimi Raikkönen egy műszaki probléma miatt búcsúzott a futamtól, a wokingiak úgy érzik, közelebb kerültek riválisaikhoz, így minden eddiginél optimistábban várják a két hét múlva megrendezésre kerülő Brit Nagydíjat.

    Montoya a tavalyi évben győzött Silverstone-ban, és bár Monaco mindig okozhat meglepetéseket, a kolumbiai versenyző bízik benne, hogy a Brit Nagydíjon is harcba szállhatnak majd a Renault-val.

    "Ahhoz képest, hogy az elmúlt versenyeken hogyan szerepeltünk, Monacóban bebizonyosodott, hogy a McLaren és a Mercedes is keményen dolgozik a sikerekért" - mondta Montoya a vasárnapi futamot követően.

    "Most az a dolgunk, hogy tovább folytassuk a munkát, és a következő versenyeken se hagyjon alább a lendületünk" - folytatta. "Véleményem szerint sikerült javulást elérnünk, és közelebb kerültünk a Renault-hoz. Az átlagos pályákon még egy kicsit gyorsabbak nálunk, de mindenképpen jó irányba haladunk."

    Montoya csapattársa, Kimi Raikkönen szinte az egész verseny alatt a második helyen autózott, ám a biztonsági autó mögött túlmelegedett a motorja, és fel kellett adnia a küzdelmet. A finn pilóta, aki szerint a stratégiájával még a futamgyőzelmet is bezsebelhette volna, szintén elégedetten nyilatkozott az autó teljesítményéről.

    "Legalább sikerült fejlődést elérnünk, és most az a fő célunk, hogy ez Silverstone-ban se legyen másképp" - mondta a csapat igazgatója, Ron Dennis.

    A Renault jelenleg 41 ponttal vezet a konstruktőrök bajnokságában a harmadik pozícióban tanyázó McLaren előtt, míg a világbajnoki cím birtokosa, Fernando Alonso - aki a jövő évben a McLarent erősíti majd - az eddigi 70 pontból 64-et zsebelt be a szezon első hét versenyén.

    A spanyol pilóta 21 ponttal áll a második helyen tartózkodó Michael Schumacher előtt, míg 37 pont az előnye a harmadik helyen álló Raikkönennel szemben.

    A McLarennek jól jött a Ferrari körüli botrány, hiszen míg Michael Schumacher a büntetését követően csak a boxból kezdhette meg a futamot, addig csapattársa, Felipe Massa, aki az időmérő első etapjában falnak csapta autóját, csak az utolsó helyről rajtolhatott.

    Ugyan Schumacher az ötödik helyig tornázta fel magát, Montoya nem volt elájulva a német versenyző teljesítményétől. "A tavalyi évben az utolsó helyről indultam, és mégis a negyedik pozícióban végeztem" - mondta a kolumbiai versenyző.
  • DjDano
    #405
    Ez külön dühítő hogy a McLarennél már sokadjára követnek el ilyen amatőr pitiáner dolgokat, anyaghiba, nem megfelelő hűtés.... ez a Formula 1 nem egy falusi autverseny könyörgöm, még ott is profibbak vannak....

    Én szerettem a McLarent de ha Kimi-nek van egy kis esze év végén othaggya őket, lassan 5 éve van itt és csak vergődik, nem méltó hozzá a McLaren, jabbat érdemel!!
  • Istencsászár
    #404
    Kimi: "A stratégiánknak köszönhetően valószínűleg át tudtam volna venni a vezetést a boxkiállások második fordulója után, de igazából akkor vesztettük el a versenyt, amikor bejött a Safety Car" - vélte a tavalyi győztes. - "Utána pedig kisebb tűz keletkezett egy hőpajzs hibájából, ami megrongálta a kábelköteget, és ezzel vége is volt a versenyemnek." Ez a hiba a hétvége folyamán már másodszor jelentkezett, Räikkönen autója ugyanis a csütörtök délelőtti szabadedzésen ugyanilyen okból gyulladt ki, s ő akkor arra panaszkodott, hogy a sportbírók késve érkeztek meg a tűzoltó-készülékkel.
  • G_ArchAngel #403
    nagy vezetéstechnikai hiányosságra vall, ha 21 autóban normális anyagot építenek, egybe pedig nem...

    sőt Kimi megrágta a hátsó szárnyat és a felfüggesztést, hogy eltörjön - igaz a hülye Ron azt mondta, hogy anyag és gyártási hiba, pedig ráfoghatta volna a finn vezetés stílusára...

    Räikkönen, TE OSTOBA SZAMÁR, NE AKARJ MÁR NYERNI!
  • DJ Bee18
    #402
    akkor valami gáz lehet a vezetéstechnikájával Kiminek, lehet kicsit változtatnia kéne. Ha nem gyorsabb a kocsi, bele kell törődni, több pontot szerezne
  • Istencsászár
    #401

  • Lteebee
    #400
    MOntoya nem használja ki az autót, nem olyan jó.
    Így kisebb igénybevétel mellett a kocsi kibírja.
  • Istencsászár
    #399
    Nem a motor miatt esett ki, csak tűlmelegedd valami, ahogy Webbernél is.
  • CB Dávid 18
    #398
    Szegény Kimi. Miért nem tudnak egy normális motort összerakni neki,érdekes hogy a Montoyának nem romlik el az autója. na mind 1 HAJRÁ KIMI!!!!!!
  • Istencsászár
    #397
    A csapatfőnök Ron Dennis is bajban volt, amikor a versenyt kellett értékelnie: "Juan-Pablo számára remekül sikerült a futam, bár miután a biztonsági autó elengedte a mezőnyt, a forgalomban sok időt vesztett, így nagyon lemaradt Alonso mögött."

    "Az első bokszkiállás után világos volt számunkra, hogy Kimi autójában hét körrel többre elegendő üzemanyag van, mint Alonsóéban. De amikor bejött a biztonsági autó Webber leállása miatt, akkor elvesztettük ezt az előnyünket. Amíg a safety car mögött köröztek, a hűtés nem volt elegendő, és a nagy hőség miatt az egyik kábelköteg lángra lobbant, ez pedig Kimi versenyének végét jelentette. Mindenestre nagyon versenyképesek voltunk, a célunk most az, hogy ezt a formánkat átmentsük a következő versenyre is."

    Norbert Haug, a Mercedes motorsport igazgatója is megszólalt: "Egész hétvégén nagyon gyorsak voltunk és jó taktikát sikerült kidolgoznunk a versenyre, úgyhogy a győzelem sem volt elérhetetlen számunkra. Nagyon sajnálom, hogy Kimi nem tudta befejezni a versenyt. Juan-Pablo kiegyensúlyozottan teljesített, ennek az eredménye lett a második helyezése. Fejlődtünk, ez kétségtelen, már nagyon várjuk Silverstone-t, ahol szeretnénk folytatni ezt a tendenciát."
  • Lteebee
    #396
    A tavalyi nóta, csak mégkésőbb.

    Ha elég gyors, nem bírja végig.

    Kár, mert kicsit drukkoltam a srácnak.
  • Istencsászár
    #395
    Dobogón a McLaren-Mercedes

    A McLaren-Mercedes versenyzője, Juan-Pablo Montoya a második helyen ért célba a Monacói Nagydíjon, megmentve ezzel a csapat becsületét. Kimi Räikkönen autója ismét túlmelegedett, így a második pozícióból feladni kényszerült a küzdelmet.

    Juan-Pablo Montoya: "Nagyon elégedett vagyok az eredménnyel, a kemény munka meghozta gyümölcsét. Monacóban - mint mindig - most is meg kellett küzdeni a forgalommal, és sok időt veszítettem Fernando mögött. Emiatt nem tudtam vele felvenni később sem a versenyt. Ma még nyerhettünk is volna. Monacóban semmit sem lehet előre megjósolni, a legjobb időben a legjobb helyen kell lenni. De még keményebben kell dolgoznunk, hogy előrelépéseket tegyünk. Még hosszú út áll előttünk, de már nagyon várom a Brit Nagydíjat."

    Kimi Räikkönen: "Ez nem az én napom volt. A stratégiánknak köszönhetően átvehettük volna a vezetést a boxutcában, de a biztonsági autó mindent elrontott. Volt egy kisebb tűz, amelyet ismét túlmelegedés okozott. Ez a versenyem végét jelentette. EZ nagy csalódás számomra és a csapat számára is. Különösen nehéz, ha tudod, hogy jól szerepelhettél volna. Ma egy versenyképes autó állt a rendelkezésemre. A célunk az, hogy Silverstoneban jól szerepeljünk."
  • starweb88
    #394
    szegény kimi :( pedig nyerhetett volna nem volt eldöntva akkor még hogy az a bu*i alonso nyeri meg
  • Istencsászár
    #393
    Haug: Kimi nyerhetett volna

    A McLaren-Mercedes versenyzője, Kimi Räikkönen az ötvenegyedik körben feladni kényszerült a Monacói Nagydíjat. Az autó ismét lángra lobbant.

    "Egyelőre nem tudni, hogy mi okozta a tüzet Kimi autójában. Elképzelhető, hogy azonos probléma merült fel, mint csütörtökön. Akkor a kipufogó melegedett fel, és az gyújtotta be a kábeleket. Mivel még nem kaptuk vissza az autót, nem tudok semmi konkrét magyarázatot adni." – jelentette ki Norbert Haug, aki biztos benne, hogy a finn pilóta a győzelemért is harcba szállhatott volna.
  • Istencsászár
    #392
    Jah... ezen énis meglepődtem, mégha csak a McLaren lett volna akkor nevetek mer balf*szok, de a többiek is igy vannak vele...
  • G_ArchAngel #391
    ez röhej, ennyire nem szabadne kiélezni az autókat...

    vagy akkor lopjanak öteletet a Super Aguritól, nekik lassú indulásnál sem gyullad ki:)
  • Istencsászár
    #390
    Räikkönen mérges a sportbírókra


    Kimi Räikkönen dühös, mivel a sportbírók lassan reagáltak, amikor McLarenjén kisebb tűz keletkezett a Monacói Nagydíj csütörtöki délelőtti szabadedzésén. "A motor közelében ütött ki a tűz, de miután megálltam, a pályabírók nem igazán akartak csinálni semmit" - panaszkodott a finn. - "Ezért sokkal súlyosabbá vált a probléma, mert néhány kábel és hidraulikai berendezés is elégett, és emiatt tovább tartott a javítás, mint kellett volna." A McLaren csapatfőnöke, Ron Dennis elárulta, hogy a lángok azért csaptak fel, mert Räikkönen a rajt gyakorlása közben túl sokáig maradt álló helyzetben. "Kimi autója magától gyulladt ki, ami némi plusz munkát adott nekünk" - mondta. - "Csak a rajtot akartuk gyakorolni, és ő kissé lassan indult el, ettől pedig minden túlmelegedett." Mivel a tűz nem tett kárt a McLaren motorjában, Räikkönen megúszta a cserét és az azzal járó, tíz rajthelyes büntetést. Csütörtökön egyébként nem ő volt az egyetlen, akinek az autója a rajt gyakorlása közben lángra kapott, ugyanis hasonlóan járt a Williams két versenyzője is, bár ők vissza tudtak térni a boxba.
  • Jeff Gordon
    #389
    így legfeljebb kép formájában már neked is megvan ;)
  • Jeff Gordon
    #388
    Örülök hogy tetszik. nekem is nagyon tetszett, azért is tartottam meg. Maga az újság nagyon jó állapotban van, már érték számomra :)
    legjobban az kérdés tetszik, hogy mi a különbség a finnek és a skótok között! :D
  • Istencsászár
    #387
    naná, jópofa kérdések és válaszok, tűz és víz...
  • Jeff Gordon
    #386
    ezekszerint tetszik? :)
  • Istencsászár
    #385
  • Jeff Gordon
    #384
    Találtam az egyik régi (1998as) Bravo Sportomban egy McLaren cikket. Az akkori két pilótának Hakkinen-nek és Coulthard-nak teszik fel ugyanazon kérdéseket. Érdekes cikk, a válaszokból kiderülhet a pilóták hozzáállása egyes kérdésekhez. Nekem Hakkinen volt a kedvenc pilótám, így az Ő válaszai jobban tetszenek

    Totti! Remélem tetszeni fog a cikk. tudom hogy nagyon nem aktuális, de azért nosztalgiának nem utolsó, és a méretét egy kicsit felnagyítottam, hogy el lehessen olvasni. sorry ha túl nagy lenne.
    szóval ime a cikk:


  • Jeff Gordon
    #383
    Kimi és autója:

  • Istencsászár
    #382
    Juan-Pablo Montoya: "Jól indult a hétvége számunkra. Úgy tűnik versenyképesek vagyunk, és sikerült előrelépéseket tennünk. De Monacóban bármi megtörténhet. Sikerült teljesítenünk a tervezett programot, és úgy tűnik, hogy az új elemek jelentősen javítanak az autó teljesítményén. A Michelin abroncsok nagyon jól üzemeltek, tehát mindent egybe vetve jól fest a helyzet. Kedvelem ezt a pályát, mert nagy kihívást jelent, és nagyon várom már a folytatást."

    Kimi Räikkönen: "Az első szabadedzés nagyon izgalmas volt számomra. Csak egy perc volt hátra, amikor kimentem egy felvezető körre és a rajtpróbára. Egy kisebb tűz keletkezett, amely károkat is okozott, kicsit többet is a kelleténél – mivel a tűzoltó ember kicsit késlekedett, magam vettem kézbe a tűzoltó készüléket. A csapat nagyszerű munkát végzett. Sikerült megjavítani az autómat, így a második edzés második felében kimehettem a pályára. Nagyon elégedett vagyok az eddigiekkel, versenyképesnek látszunk. De még sok munka vár a csapatra."
  • Istencsászár
    #381
    Kimi a régi vezető szárnyal...


    Monty az új fejlesztésű szrányal...
  • Jeff Gordon
    #380
    veszett jó ez a sapi :)
  • Istencsászár
    #379
    A Mercedes reménykedik, hogy nem kell motort cserélnie

    A Monacói szabadedzés végén Kimi Raikkönen autója az alagutat elhagyva elkezdett füstöt eregetni, majd meg is állt. A finn versenyző kipattant az autójából, és tűzoltó-készüléket ragadott, hogy megelőzze az esetleges nagyobb bajt.

    Habár az eset nagyon komolynak tűnt, amit magától értetődően motorcsere, és 10 helyes rajtbüntetés követett volna, ám kiderült, hogy csak a hőpajzs okozta a problémát.
    „Úgy tűnik, hogy nem kell a motorhoz nyúlnunk, mindössze pár kábelt kell kicserélnünk” –mondta a csapat szóvivője.
  • Istencsászár
    #378
  • Istencsászár
    #377
    A McLaren F-1-es programját igazgató Martin Whitmarsh szerint az autó minden területén fejlődnie kell a McLaren-Mercedesnek, ha fel akarja venni a versenyt a Renault-val és a Ferrarival, ám bevallotta: jelenleg nem igazán tudják, mi a probléma.
  • starweb88
    #376
    köszi a képet
  • Zsoltika 007
    #375
    Mert ő nem olyan.