59
  • Pheel
    #59
    Jó, akkor húzd ki az egered :-P

    Tekintve, hogy ezt a programot nagyjából évente kotrom elő, így kibírom, hogy 3 karakterrel többet gépeljek ;)
  • pemga
    #58
    Rosszul fogalmaztam. Ha valamit kétszer ugyanúgy, vagy nagyon hasonlóképpen kell megcsinálnom, akkor inkább rászánom az időt és megírok egy ilyet, hogy legközelebb már egyáltalán ne kelljen vele foglalkozni. A legjobb munka az, amit nem kell elvégezni, elvégre ezért tenyésztjük a gépeket :).

    BTW, ha kiteszed Desktopra, akkor te viszont tapizod az egeret vadul :-P

    Win+D, le, enter :P
  • Gregorius
    #57
    Tehát a névválasztás tökéletes volt, nem parasztvakítás.

    Egyébként még mindig nem tudom, hogy mi volt a rossz a Windows e-XP-edition-ben. Egy tuningolt XP-ről van szó, az e előtag jelzi, hogy az elektronikus kommunikációs forradalommal próbál meg lépést tartani a termék, az expedition meg magáért beszél. Annak idején egy nagyon jó választás volt. Csak aztán biztos kellett a porverés.
  • Pheel
    #56
    Meg fogsz lepődni, de az akció közben egyszer sem kell az egérhez nyúlnom.

    BTW, ha kiteszed Desktopra, akkor te viszont tapizod az egeret vadul :-P
  • pemga
    #55
    Konkréten azért, mert ezt így ki lehet tenni egy link-ként a desktopra és csá. Szeretem a munkát egyszer elvégezni és aztán minimalizálni. Linux alatt ezt alias-ból csinálnám. A GUI-s változatban ez 4-5 kattintás, az enyémmel 1 click, vagy 4-5 gombleütés. Nekem 10 ujjam van :), gyorsabban gépelek, mint egerezek.
  • h4x0r
    #54
    Ha Windows ThinkGeek lenne a neve, akkor a ThinkGeek.com pólóbolt is csak a pénz miatt szerette volna beperelni, vagy azért, mert a Windowsfikázó, U*IXRulz imidzsüket sértené? Szerintetek? :)
  • Mihail
    #53
    Kellene egy találó név. Az eddigi névválasztások a microsoftos termékeknek nem hoztak túl sok szerencsét és nagyon pozitív megítélést. Sokat számít a termék neve! Egyik legjobb példa neptun nevű rendszer, melyet egyetemek és főiskolák használnak. Itt például ritka rossz névre esett a fejlesztők választása, ugyanis neptun isten neve és a bolygó is az állandó változást, a zavaros tengert egyfajta káoszt szimbolizál, vagyis ez tükrözi a rendszer instabilitását.
  • FTeR
    #52
    ha vki egy ismert dolog után nevezi el noname termékét, akkor nagy valószínűséggel csalni akar vele és nem véletlenűl lett ua. a neve.
    ellenben 1 m$ kaliberű cég biztos nem a kis pista sarki kiskereskedésének jóhírére pályázik.
    a lindows-nál meg egyértelmű volt a névválasztás. nem is tagadták sose.
    kugli is pereskedett már nevekért...
  • FTeR
    #51
    csak hekkeléssel, de egyre ritkábban kérdez rá. asszem az 5. után már nem kérdezi újra és a 4.-5. között is vagy fél órát vár.
  • FTeR
    #50
    havonta 1xi újraindításba nem halsz bele (de nem is kell mindig újraindítani).
  • FTeR
    #49
    a frissítéseket csoportosítani szokta. tehát az összes frissítés 1db helyet foglal a listán és ha csak kinyitod akkor listázza ki az összeset. azért jó, h ott vannak, mert utólag bármelyiket eltávolíthatod, ha esetleg kiderül, h hibás.
  • Pheel
    #48
    Konkrétan
    handle > out
    aztán pedig egyszerűen megnyitod az out-ot és find, amelyik file érdekel.

    Persze lehet itt script kiddie-zni, ha az ember menőzni akar, de minek? :-P
  • pemga
    #47
    Köszi. Hmm, hát nem egyszerű. :) Valahogy így néz ki (cygwin kell hozzá):


    handle -a 'Harddisk1\' | sed -r "s/^(.*pid:)/echo y \|handle -p/" | sed -r "s/([A-F0-9]+):(.*)/-c \1/" | grep handle | sh


    Ez a fuser -k /dev/sda0 -val ekvivalens (fixen veszi az eszközt).

    Lehetne fokozni az intelligenciáját, hogy a Harddisk1 helyett a mountpoint-ot, izé driveletter-t kikeresse valahonnan, de ehhez már nem volt kedvem...

    Sajnos a TCP/UDP-nél nem mondja meg, hogy konkrétan mely portokat fogja, a fuser azért intelligensebb, de legalább a device-t ki tudtam vele szűrni.
  • Gregorius
    #46
    Windows FoxSkin
  • NuCLEARScoRp
    #45
    én a Windows Big Bang nevet adtam volna neki!!
  • Mipi
    #44
    Akkora hülyeség ez a Longhorn meg a Vista név. Tennék Windows Mipire jól hangzik és nem emlékeztet semilyen programra!
  • NuCLEARScoRp
    #43
    A sok kifogás helyett befoghatnák már végre!!
  • Antifasiszta
    #42
    szemét rasszisták
  • Pheel
    #41
    Szívesen segítek ám neked!
    Ez arra való.
  • pemga
    #40
    Hmm, és hogy lehet Win alatt megmondani, melyik process használ egy device-t (pendrive). Magyarul hogy mondják ablakul, hogy "fuser -k /dev/sda"?
  • memphis23
    #39
    Majd a Swaczi perel!!!:D
  • memphis23
    #38
    Hasta La VISTA!:P
  • Gregorius
    #37
    De azért most elkezdték, kétélű fegyver ez...
  • Gregorius
    #36
    Hogy lehet kikapcsolni az állandóan felugró, és magát előtérbe helyező "A frissítések érvénybelépéséhez újra kell indítani a számítógépet!" ablakot egy frissítés telepítése után, ha én nem akarom újraindítani? Mert 5 percenként előjön a tálcáról.
  • Gregorius
    #35
    Nem is beszélve a Lindows-ról. Szerintem is megérdemlik.
  • Gregorius
    #34
    Akkor biztos őket ( 18+) is perlik.
  • Gregorius
    #33
    Ha marad a Longhorn akkor Lehel kűrtjének jogutódai perlik be. Undorító az egész. Ahelyett, hogy örülnének mekkora reklámverés van nekik, úgyis erről szól, nem is a perről.
    Érdekes, hogy kultúrcégek, mint az AltaVista nem mennek pereskedni. Vagy az AstaLaVistaBaby.

    Egyébként annak idején Windows e-XP-edition -nek akarták elkeresztelni, azzal mi volt a gond? Miért nem maradt, nekem tetszett.
  • CsabiDuke
    #32
    Úr isten... nem mind1 minek hívja???
    A frissítéseket ha nem vetted volna észre akkor egy pipával ki lehet iktatni onnan, és fordítva, felül. sőt még olyat is láttam hogy egy darab frissítés ikon volt és le lehetett nyitni a bővebb infóér.
    1ébként nekem bejön a Vista, valamivel gyorsabb rendszer elődjeinél, csak az indításnál tetü egy kicsit. Sajnos ez a beta sok sok dolgot még nem támogat, és igazából nem is támogatja minden program sajnos, pedig fennhagytam volna.. ahogy az xp is fenn van a gépemen az első beta óta.
    Szóval ne fikázzátok amig nem láttátok, mert csicsás igaz, de nagyon szépen meg van csinálva, és ahoz képest gyors is, gyorsabb az xp-nél...
    És nincs hozzá erőművem: 2.4 celeron, 512 DDR, GF4TI4200, asus P4P800.
  • pemga
    #31
    Szépen kérlek AZT a dolgot ne nevezd Mplayer-nek, ez egy teljesen más, multi-platformos GPL-es program. Nevezd inkább WMP-nek, wmediaplayernek vagy valami ilyesminek.
  • uniu
    #30
    "ez erős öngól, mivel az xp igényel a legkevesebb erőfeszítést patchelésnél, semmit nem kell csinálni és még a munkát sem zavarja meg."
    Vagy nem:) A sasser elleni patc is ker ujrainditast, ha jol emlexem, de a DRM patch a Mplayerhez biztosan .
  • smv
    #29
    Nekem az a kedvencem, amikor az xp frissíti magát, és bekerül a telepített programok listájába minden vacak. TEhát ok lenne, ha annyi kerülne bele, hogy teepítve az xy frissítés, de hogy minden egyes szaros cuccot belerakjon, és így a végére 500 progi legyen benne az picit erős. :)
  • smv
    #28
    Mert az M$ politrikája mindenkit perelni és felvásárolni. Egymást nem veszélyeztették, hisz egyik cég sem perelte csak úgy be a másikat, ezzel szemben M$ -nél nem egyszer látni olyat, hogy név miatt perel be valakit, még ha ő előbb használta is a nevet. (Vagy pl az xbox felvásárlása)
  • FTeR
    #27
    sőt, a fix időpont miatt még ütemezni is könnyebb.
  • FTeR
    #26
    Gondoljatok bele: Egy beteget próbálnak újraéleszteni, amikor az eszköz feldob egy 3 dimenziós ablakot 5.1-es hanghatással kísérelve, a következő felirattal: "Biztosan újra kívánja éleszteni? Igen/Nem"
    ezzel a témával nem viccelődnék.

    Vagy a lélegeztető gép: "Új frissítés telepítve, most tartsa vissza a lélegzetét, mert újra kell indítani a rendszert!"
    ez erős öngól, mivel az xp igényel a legkevesebb erőfeszítést patchelésnél, semmit nem kell csinálni és még a munkát sem zavarja meg.
  • FTeR
    #25
    mi az a kukac? (a név előtt a (c) van mint copy right, sg-n régen ezzel jelőlték a regisztrált tagokat)
    szted nonprofit szervezeteknek nem kell pénz? alapítványok is pénzből élnek. másrészt nem csak ezek akarnak perelni.
    kezdjék azzal a pereskedést, h beperilik a német csávót, aki azt álítja övé a név joga, ha azt megnyerték, akkor felkereshetik az m$-t is.

    nemtom mit paráztok, a vista csak os keresztneve, mint xp vagy 2000. xp-nél sem állt neki pereskedni m$. nem is lett volna jogalapja rá. pont azé' választották ezt a nevet, mert maga a szó elég nagy népszerűségnek örvend (gyk. sokan használják), és pont ezért senkinek semmi jogalapja perelni érte.
  • FTeR
    #24
    ezek nem, de a longhorn nevűek biztos...
  • galocza
    #23
    tén visszavágás azért amiért az ms mindenkit perel, főleg (de nem csak) ha ingyenes?
    nekem még mindig piszkálja a csőröm, hogy szegény ghislernek meg kellett változtatnia a wincom nevét totcomra, mert a win levédett márkanév. én is levédethetem azt hogy ajtó, és akkor mindenki fizet aki mondjuk ajtókilincset gyárt (vagy átnevezi függőleges-egészalakos-nyílászáró-kilincsre)?
    abszurd.
    amúgy ha jól emlékszem, pl a umax szkenszoftvere is vistascan, szóval elég elterjedt név.
  • Janek81
    #22
    Jó üzlet ez. Szvsz ezek a fenyegetőző cégek még direkt örülnek is MS névválasztásának; most róluk beszél a világ, velük van tele a zinternet, nagyobb figyelmet ezer év alatt sem kaphattak volna MS nélkül. Reklám kampány az egész, és ha jól csinálják, nem csak ingyenreklám, de MS még odasöpör nekik egy kis alamizsnát...
  • Mlecso
    #21
    kukac FTeR!
    At első mondata az írásnak az, hogy ... Elolvastad??? Ezek nonprofit szervezetek. Azért a szó jelentésével csak tisztában vagy nem? Mért pont most szállta meg őket pénz ördöge, amikor az eddigi működésük nonprofit volt? Meg én aszondom, hogy az elesett embereken segítő emberekben nem gonoszt kéne ám keresni. Lehet, el se hiszed, de vannak még jó emberek is a világban, akik nem csak a nyereséget lesik, hanem esetleg segíteni akarnak. Van egy nevük, amit szeretnének tisztességben magtartani. Mért kell ezért bántani Őket?
  • PUBY
    #20
    Azaz érdekes hogy csak a Microsoftot perelik a névért de egymást miért nem? mert abba nem látnak pénzt ?