1398
Szakadozott net, netes játékoknál packetloss stb...
  • darkmenx
    #1238
    nem akarlak megbantani, mert nem ugatni/flamelni jarok ebbe a topikba de nyilvan nem a te 35 eves igenyeidhez merten erdekel a hasznalhato net sav. hozzateszem nem csak kimondottan "letolteshez" (amit te letoltesnek hivsz, mert ugye ha forgalmazol valami visszafele is fog ergo ugyancsak letoltesz) hanem stream nezeshez/jatekhoz is jo ha van nagy sav.

    tovabba nekem a havi 5000ft (4/1Mbit, kabeltv nelkul) helyett a 6000ft (120/10Mbit) valtast siman meger gondolom nem szorul tovabbi magyarazatra.

    ps: amugy meg ha lehet inkabb legyen itt 30sec alatt egy bluray, mint 9 ora alatt, ha mar itt leragadtunk az ilyen 5/8Mbites neteknel, mert kurvara utalok varni, de ugye ez meg mar az EN problemam.

    tovabbra is varom a valaszt ha valakinek barmilyen infoja van a kozelgo fejlesztesekrol es nem azt szeretne megosztani, hogy neki az 56k modem is eleg, mert az tok jo. (no offense.)
  • pointer4
    #1237
    "a kiszállási díj helyett szexuális szolgáltatást felajánló faluszéli nőszeméllyel bezáróan."
    Bakker, hogy nekem ilyet még nem ajánlottak fel :D


    "mire johet valami ertelmes sav :<"
    Lehet velem van a baj, hogy mint 10 évvel ezelőtt nem akarom letükrözni az internetet a winyómra, de nekem ez a 10mbit is kezd sok lenni. 3 torrent oldalon is 2es az arányom, és TB a mértékegység a letöltésnél.
    Azon gondolkodtam, hogy egy 5-ös, 8-as is elég. így is lejön havi 2-300gb, de már annyi a hulladék, ez is erősen szelektálva van.

  • darkmenx
    #1236
    arrol nincs informaciotok, hogy lesz-e valami sav emeles ha megjon UPC? meg vajon mennyi ido alatt lesz itt DOCSIS 3.0? mert akkor meg egy modem csere is kilatasba van mindenkinek, mire johet valami ertelmes sav :<
  • CroftManor
    #1235
    "Az meg amit írsz, hogy hőzöngenek, ilyen problémás ügyfél kezelésére léteznek oktatások" - Az lehet, csak nem nálunk!
    Én már több mint egy éve ott vagyok, képzelheted idegileg kissé padlón lehet lenni ilyen monoton és stresszes munkában, főleg ahogy írod, eleve fekete lappal indítasz, mert Fibernet...
  • Dj Faustus #1234
    "Az meg amit írsz, hogy hőzöngenek, ilyen problémás ügyfél kezelésére léteznek oktatások. Az, hogy egy edzetlen embert idegeit kikészítik 1 hét alatt azt elhiszem."
    Még egy edzett, képzett, Internet-szolgáltatónál dolgozó helpdeskes idegeit is felőrlik az ügyfelek (nem tudnak pszichiátriai szakszolgáltatást is nyújtani az ügyfélszolgálatosok az idegbeteg ügyfeleknek), egy bizonyos idő után "ki is égnek". Nem egy hosszú távú munkahely.

    "Ráadásul magyarországon extra sok a nagyképű paraszt, pláne, ahogy mondod telefonba."
    Magyarországon az átlagember informatikai/műszaki tudása/kultúrája a béka segge alatt van (mély tisztelet a kivételnek). Pláne, hogy a társadalmunk mentális egészsége is rémisztő mélyrepülésben van (és nehogy azt higyjük, hogy csak a panelben van "antiszoc" delikvens, hanem a belvízben fürdő tanyavilágban/falvakban is). Arról nem is szólva, hogy az emberek hajlamosak elhinni a reklámokat, és presztízsből irreális igényeket képesek kreálni egy összetett, nem csak a szolgáltatótól függő dologgal kapcsolatosan. Vagy vegyük a nem létező fizetési hajlandóságot. Tisztelet a kivételnek.

    Informatikusként tudnék mesélni - az illuminált, ügyfélszolgálatos hölgyet személyesen, halálosan megfenyegető (mert minden weboldal működött neki, csak a Farmville nem) delikvenstől; a falu bizonyos utcájába rendőrséggel együtt menő szerelőbrigáddal át; az ikonokat az íróasztalon kereső ürgét nem kifelejtve; a kiszállási díj helyett szexuális szolgáltatást felajánló faluszéli nőszeméllyel bezáróan.

    Ahhoz, hogy ezen dolgok javuljanak sok dolognak kellene történnie - és nem feltétlenül a szolgáltató tud ebben segíteni.
  • pointer4
    #1233
    Mondjuk ha ez a munkahelyi szabály, akkor nem értem, hogy miért ekkora probléma. Ha úgy se keresheted ki, és még anyagilag is érintett vagy benne, akkor pláne nem teszed. Az, hogy vevő nem fogja fel, az egy dolog. Én kereskedelemben dolgozok, és tudom jól, hogy a ügyfél a legnagyobb gecimarha a világon. De akkor is, abból élünk. Ráadásul ez egy két élű kard, mert te is kerülsz olyan helyzetbe, hogy a vonal másik végén vagy.
    Ha meg nem képes kikeresni a kódját, akkor bassza az anyját ahol van.

    Az meg amit írsz, hogy hőzöngenek, ilyen problémás ügyfél kezelésére léteznek oktatások. Az, hogy egy edzetlen embert idegeit kikészítik 1 hét alatt azt elhiszem. Ráadásul magyarországon extra sok a nagyképű paraszt, pláne, ahogy mondod telefonba.
    Ráadásul eleve fekete lappal indítasz, mert Fibernet, a legnagyobb reklámértékű média, a pletyka. Sok a vidéki ügyfeletek, nem antiszoc panel, ahol nem beszélünk a szomszédokkal. Gyorsan terjed a rossz hír.

    Kollégám, aki a UPC-nél van, már fogja a fejét, hogy én is UPC-s leszek, neki velük van rossz tapasztalata, én még most azt hiszem, hogy jobb lesz nekem. De ez idővel úgy is kiderül. :)
  • CroftManor
    #1232
    Szerinted ez ilyen egyszerű? Ha vevőkód nélkül keresed meg, akkor a beszélgetés visszahallgatásakor kb 30% levonást kapsz, ami a fizudat igen keményen érintheti. Tehát... Itt ugyanúgy vannak szabályok, mint máshol.
    Erről ennyit.
  • pointer4
    #1231
    Megszűnik emiatt a melód?
  • Freelove
    #1230
    Szia. Te UPC-s vagy, vagy Fiberes?
    Mondanom sem kell, nem muszáj ott dolgoznod, van más ezernyi munkalehetőség. A vevőkodra csak annyi, egy nevet szerintem nem olyan nehéz beírni a gépbe, és máris listázza, hogy ki a tökkel beszélgetsz. És ha nem lenne annyi probléma a szolgáltatással, akkor napi pár órás szüneted lehetne. Erről ennyit.
    Ez az én véleményem.
  • CroftManor
    #1229
    Most aztán örülhettek. De azt egyikőtök sem tudja, milyen az, amikor napi 60 barommal kell szépen beszélned. Amikor azzal kezdi, hogy nem tudok vevőkódot mondani, nincs nálam semmi de azért keressem már ki a gépből! Hát anyád! Meg minden be van fizetve, de nem faxolok sehova, kapcsolják vissza! Hát addig álljon fél lábon. És akkor a fiber a szemét cég... meg lehúzós... Hát...
    Meg mi az hogy 72 óra? Lemaradunk a barátok köztről! Hát talán olvasd el a szerződést, aztán ugassál! Telefonba bárki tud ugatni, jöjjön ide, cseréljen egy napra, hallgasson végig 60 barmot naponta, aztán majd meglátjuk milyen véleménye lesz....
  • pointer4
    #1228
    Hátha, most kevesebb dologra kell koncentrálniuk, és így akkor jobban tudnak.
  • morcosqtya
    #1227
    Kecskemétiek rábaszcsiztunk...
  • Freelove
    #1226
    Melyek konkrétan azok a települések, amiket várhatóan átvesz a UPC?

    A upc szolgáltatások várhatóan az alábbi településeken lesznek elérhetőek:
    Budapest (IX., X., XI., XII., XIX., XXII. kerület)
    Agárd, Bajna, Bánd, Baracska, Budaörs, Csongrád, Délegyháza, Dinnyés, Ercsi, Erdőkertes, Gárdony, Gödöllő, Gyomaendrőd, Gyúró, Herend, Kajászó, Kápolnásnyék, Kerepes, Kétegyháza, Kiskunlacháza, Kistarcsa, Leányfalu, Makád, Martonvásár, Mogyoród, Nagysáp, Nagytarcsa, Nyergesújfalu, Okány, Őrbottyán, Pilisszentlászló, Ráckeve, Sarkad, Szada, Százhalombatta, Szeghalom, Szentendre, Szentgál, Szigetbecse, Szigetcsép, Szigetszentmárton, Szigetújfalu, Tárnok, Tordas, Tótkomlós, Üröm, Velence, Vésztő

    -----------------------

  • pointer4
    #1225
    De a színvonal és a cégnév már összeforrt. És ezt baromi nehéz a visszájára fordítani.
  • CroftManor
    #1224
    nem a szolgáltatóval van a baj, hanem a szolgáltatással.
  • piamania
    #1223
    Ohh a picsába..És maradni is fognak végleg?VAgy itt is eladják a a hálózatot?Jó volna ha eltakarodnának és vmi normális szolgáltató jönne.
  • morcosqtya
    #1222
    itt még van.
  • piamania
    #1221
    Hello!
    Kecskeméttel mi van?Itt marad a fibernet vagy itt is megvette az UPC?Köszi a választ.
  • Zozo76
    #1220
    Az jo lenne, mert Godollon ejjel megint nem volt net. 0:30 korul mar nem ert el oldalt. :(
  • pointer4
    #1219
    Viva Las Vegas!
  • Freelove
    #1218
    "Néhány hónapon belül, előreláthatólag a jövő év második negyedévében a gyakorlatban is megtapasztalhatják a FiberNet Zrt. gödöllői előfizetői azt, az illetékesek szerint kedvező szolgáltatási színvonal-változást, amit a cég eladása eredményez.

    A település kábeltévés, majd internetes és telefonos piacán mintegy másfél évtizede jelenlévő FiberNet Zrt-t az Invitel anyavállalata, a Magyar Telecom vásárolja meg, ugyanakkor a „fájbernetes” kábelhálózat csaknem egyharmada a UPC Magyarország Kft. tulajdonába kerül. Ez utóbbi tranzakció – a hatósági jóváhagyásokat követően – elsősorban a fővárosi, illetve a Pest- és Fejér megyei előfizetőket érinti, köztük a gödöllőieket is.

    Kerékgyártó György, a FiberNet Kommunikációs Zrt. vezérigazgatója közleményben tudatta a napokban, hogy a tulajdonos-váltás egyértelmű haszonélvezői az előfizetők lesznek, hiszen a UPC a kábelhálózat olyan irányú fejlesztésére készül, ami – a szolgáltatás minőségének javításával egyidejűleg – versenyképességi szempontból előnyösebb hozzáférési feltételeket teremt. Az ügylet egyelőre nincs hatással a FiberNet napi működésére, ezáltal az előfizetőknek még semmit nem kell tenniük. A cégvezető ígéretet tett arra, hogy a várható változásokról az ügyfelek időben tájékoztatást kapnak majd-számolt be róla a Gödöllői hírek online."
  • EnxTheOne
    #1217
    Volt a szerelő. Mostmár jó. :D A fibernetnél volt valami probléma. Csak ugy száguld a warez. khmkhm biztonsági másolatok. :D
  • EnxTheOne
    #1216
    Nah, gyorsult a net.



    Szerencsére van ingyenes proba hónap. Még várok 1-2 napot és mehet a f*szomba ez a fibernet. Nem emlékszem pontosan de a minimális garantált sávszélleség vagy 2 mb, vagy 5. Szóval durván 256 kb/s vagy 640 kb/s-el kellene töltenem. Erre az átlag 3 kb/s.
  • EnxTheOne
    #1215
    Ezért váltotam új netre. Elméletileg ez 15-ször gyorsabb. De gyakorlatilag 20-szor, 30-szor lasabban tudok letölteni vele mint az 1 mb-el.
  • morcosqtya
    #1214
    az a több ezres ping miatt van, gyakorlatilag elérhetetlen vagy ilyenkor.
  • brandd
    #1213
    Na jó, nyertél:)
    Szombaton 0.09 Mb/s, 0.83 Mb/s ping 52 ms.
    Egy másik mérőn elértem egy nem mérhető állapotot is, sajnos.
  • morcosqtya
    #1212
    hát 1 mb az elég karcsú. Főleg letöltögetni lehet vele kín..
  • EnxTheOne
    #1211
    Várok én csak, örültem hogy 15 megás net, és majd torrentezek mint az állat. Erre meg... :( A régi netel (talán invitel) nem volt semmi probléma a sávszélleségen kivül. ( 1mb/s). :(:(:(
  • morcosqtya
    #1210
    Ne legyél türelmetlen.
    Megoldódik mondom.
    G**ci a fibernet de nem ezért g**ci. :))

    ha 3-5 napig változatlan akkor szólj nekik.
    Egyébként más is lehet a háttérben...
  • EnxTheOne
    #1209
    Rekord. utorrent szerint a leggyorsabb letöltés ebben az órában: 12kb/s. De az átlag 2-3 kb/s. Szóval ha letöltm a sorozatokat amiket nézni szoktam. Mire letöltöm öket már tölthetem is a következö részt.
  • morcosqtya
    #1208
    elviekben: kapsz egy új modemet aminek van egy egyedi azonosítója.
    Ehhez a szolgáltató hozzárendeli a sávszél-korlátozásodat, amire előfizettél.
    Ennek az átfutása 1-2 nap.
  • morcosqtya
    #1207
    YOU WIN THE PRIZE
  • EnxTheOne
    #1206
  • EnxTheOne
    #1205
    sziasztok, ma lett új net, ha minden igaz 15 megás. A szerelő mondta a testvéremnek hogy egy darabig lassú lesz. DE MEDDIG?
  • morcosqtya
    #1204
    Ha megnyugtat, vagy növelni tudom vele a csorbult önbecsülésedet akkor elmondom, nálam volt már 0,12 / 0,12 és mellé egy jó kis 1200-as ping.
    :)
  • pointer4
    #1203

    Tétényben még jó.
  • brandd
    #1202

    Na végre, elkezdett száguldozni a net(6 Megás):(
  • morcosqtya
    #1201
    De szerinted meg fog ez oldódni?

    OFF:
    Valójában nem "túrós" hanem "túros" a háta.
    :)
  • Dj Faustus #1200
    "Lehet olyan tiltás is ami fél óránként blokkolgatja az IP tartományt?"
    Lehet olyan tűzfal (vagy inkább IDS), ami figyeli az adatforgalmat, és az adatforgalomtól függően korlátoz bizonyos időre.

    "Másik vicc hogy soha semmit nem töltöttem fel YT-ra, így más miatt bünhődök... "
    Ilyen pedig előfordulhat (vegyük például a DNSBL-listák esetét: ha valami spamküldős előfizető-társad miatt rákerül a szolgáltatód szervere, akkor azokra a levelezőszerverekre, amelyek használnak ilyen spamvédelmi technikákat nem fogsz tudni levelet küldeni mindaddig, míg le nem kerül a listáról). Közös lónak túrós a háta - szokták mondani.
  • morcosqtya
    #1199
    Értem.
    Ezek alapján, mivel úgy vettem észre nem állandó probléma hanem hektikusan van vagy nincs elérhetőség, így az utóbbi "leterheltség" állhat fent.
    Vagy rosszul gondolom? Lehet olyan tiltás is ami fél óránként blokkolgatja az IP tartományt?

    A vicc, hogy ilyen soha nem volt eddig nálam. Másik vicc hogy soha semmit nem töltöttem fel YT-ra, így más miatt bünhődök...