231
  • NEXUS6
    #151
    Amúgy a Bush kormányzat még a néha kissé hajmeresztő amerikai nemzetközi jogi gyakorlathoz képest is képes az egyezmények kétlábbal való tiprására. Ezt az iraki "megelőző támadást" általában (nem Amerika esetében)egyszerűen aggressziónak nevezik, főképp hogy minden alap nélkül tették, atomot ugye sehol nem találtak.
    Az amerikai csapatok tehát valójában nem békefenntartók, hanem megszállók. A békefenntartók feladata a kűzdő felek elválasztása lenne. Szal elég érdekes a nemzetközi koalíciót békefenntartónak nevezni, amikor ők az egyik háborús fél!!!!!
    Ezek után a tüntető lakosság ellen egy ilyen szupermikrót bevetni elég necces dolog.

    Az amcsikat csak azért nem lehet az állandó nemzetközi bíróság elé cibálni, mert ők nem ismerték el, miképp pl Kína, meg Izrael sem. (Jó kis társaság, mindkettő arról híres, hogy nagyívben tesz bizonyos nemzetközi jogi szerződésekre, vagy ENSZ BT harározatokra.)
  • DanyyX
    #150
    Hát elméletileg így van, de én nem ismerem pontosan a 95GHz-es mikrohullám fizikáját. Azt nem mondom, hogy az esernyő nem veri vissza, de ha felhevül annyira, hogy kilyukad a fólia pl. akkor cumi van :Ð
    Azt tudom, ha egy 2.4GHz-es magnetront ügyesen megcsinál az ember akkor több 10méterről is lehet vele vizet forralni... eléállni nem volt kedvem.
    Ha egyszer majd hozzájutok egy 95GHZ-es eszközhöz (talán vmikor) majd leírom a tapasztalataimat :Ð
  • Looserke
    #149
    Én úgy todom -lehet, hogy rosszul-, hogy azért dobtak le 2 atombombát, hogy a Japánok tudják, hogy több ilyen bombájuk is lehet még, nem csak 1.
  • Nailboy
    #148
    Archkoven, egyrészt ne nevezzél aranyapámnak mert nem ittunk pertut, sem nem is sértegettelek hogy ezt a hangnemet elővegyed. De mindeyg ez téged minősít. Meglep hogy valaki ilyen hozzáállással akar itt érdemi vitát folytatni.

    Ecsetelheted hogy akkor háború volt, meg hogy hány halott. Ezzel megint nem csinálsz mást csak meg akarod magyarázni azt hogy ők miért voltak feljogosítva az atombomba használatára.
    NEM volt joguk ezt csinálni. De ha megtették könyörögve kérem ne mossuk már őket tisztára.

    Amúgy meg te azt állítod hogy a háborúban legitimizálható a terror? Ezt állítod? Ha igen akkor megint ki állapítja meg hogy mikor van éppen háború?

    Mellesleg nem karosszékben ülök és mondom az ítéletet. Ezt honnan veszed? De igenis van jogom elítélni amit tettek, és ezt senki de pláne nem te fogod elvitatni.

    És igen rossz vitapartner vagy, mert ahhoz hogy az igazadat mindenáron bebizonyítsad mindíg beírsz valami feltételezést. Nem lehetne ezt mellőzni? Ugyan mondjad már meg honnan tudod hogy minden nemzet bevetette volna az atombombát. És mégegyszer hangsúlyozom amit valószínűleg nem fogtál még fel KETTŐT DOBTAK LE. Szerinted valószínűleg ez így is volt jó.... Meg persze mindenki más még ennél többet dobott volna....

    És miért is én vagyok az elfogult? Elég gyerekes dolog visszafordítani egy dolgot ami rád jellemző...
  • IoIa
    #147
    A liberalizmus és a demokrácia nem ugyanaz.
    A demokráciának is különböző fokozatai vannak, a liberalizmus pedig egyenesen anarchiához vezet.
    A látszatdemokráciákból (usa) nem kérek.
  • NEXUS6
    #146
    De igazam van!;)

    1907-Hágai egyezmény. Ráadásul ebben már akkor rendelkeznek a nemzetközi bíróságok felállításáról a Népszövetség égisze alatt, mondjuk ez akkoriban ugye elmaradt. A Népszövetség ugye még az ENSZ-nél is gyengébb volt. Mindenesetre van jogfolytonosság, a hágai egyezmény szerintem ma is és akkor is a nemzetközi jog egyik alapokmánya volt.

    Más kérdés, hogy Németország valamikor a háború során esetleg kijelentett, hogy nem tartja magára nézve kötelezőnek az egyezményekben foglaltakat. (Lehet hogy kijelentette, lehet hogy nem, nem tudom).

    Visznonz Amerika biztos nem jelentette ezt ki hivatolasan, így rájuk nézve viszont érvényes volt. Szal elég gáz amit tettek Hirosímában, Nagaszakiban, de azért az európai nagyvárosokat is szarrá bombázták rendesen, pedig az ipartelepek már akkoriban sem a városközpontokban voltak, a katonai egységekről nem is beszélve!
  • IoIa
    #145
    A kor csak egy állapot. Ne csúsztass, sehol sem írtam, hogy büszke lennék a koromra. Továbbra is az a válaszom, hogy nálad egészen biztosan idősebb vagyok. A sértegetésed után ne is reménykedj semmiben, egyébként meg semmi közöd hozzá, öcsi.
  • archkoven
    #144
    Ha ilyen büszke vagy a korodra, akkkor ismét megkérdezem, remélve, hogy most választ is kapok: szóval, hány éves vagy?
  • Omega
    #143
    de durvák ezekkel a sodrófákkal, egy ilyennel fejbeküdnek izomból majd akkor meglássuk hogy mi az ami nem halálos.
  • IoIa
    #142
    Nálad egészen biztosan idősebb vagyok.
  • IoIa
    #141
    Azt egy percig sem állítottam, hogy nem hevül fel a fém. Sőt, nagyon is. De a sugár nem megy rajta keresztül. Ha pedig nem háztartási alufólia vastagságú anyagból készül, illetve több rétegből, és az esernyő homorúra nyílik, akkor a "vissza a feladóhoz" elv alapján kedveskedhetünk a szerkezetet működtetőknek.
  • Caro
    #140
    A linkhez:
    "A close-up of the small ADS gear. The directed-energy weapon uses a 95GHz electromagnetic beam that penetrates approximately 1/64 of an inch into the skin."
    Azt hiszem ez elég egyértelmű, hogy a hullám nem hatol a bőr mélyebb rétegeibe, kizárólag a legfelső rétegbe.
  • Caro
    #139
    Nincs igazad.
    Pontosan ezért megkérdőjelezhetőek a nürnbergi perek, mert ezek a nemzetközi törvények nem léteztek a háború előtt.
    Viszont a népirtásban résztvevőket a hatályos németországi törvények alapján is el kellett volna ítélni.
    A törvények tiltották a gyilkosságot, és nem volt olyan kitétel, hogy másként lehet cselekedni, ha az illető nem árja, stb...
  • Caro
    #138
    2W/cm2 az iszonyúan nagy teljesítmény.
    Jó, a mikrosütőben több van, de azért ez nem az!
  • NEXUS6
    #137
    "A világháború alatt a polgári célok támadása gyakori volt, a németek is alkalmazták, ha pedig ebből indulunk ki akkor ez inkább volt egy akkori időben szokványos háborús cselekedet mint terrorakció. A két fél hadban állt, tehát már eleve nem igen lehetett terrorakció."

    Na itt most tévedsz.
    Kénytelen vagyok újfent magamat idézni: a háborúnak is vannak szabályai, amik nemzetközi egyezményeken alapulnak.
    Ezekben feketén fehéren leírják, hogy a polgári lakosság elleni erőszak tilos!!!! (Ez valamilyen formában a II. VH elött is le volt írva, különben ugye hogy ítélték volna el a sok nácit Nürnbergben.)
    A japán elleni atomtámadás tehát egyértelműen emberiség elleni bűntettnek, népírtásnak, genocidumnak stb kategorizálható, merthogy a terroristázással ellentétben ilyen nemzetközi jogi kategoriák viszont léteznek!

    Az amerikaiakat nem azért nem ítélték el,mert nem követtek el nemzetközi jogi bűntettet, hanem azért mert ők győztek, és ők állították fel a bíróságot is.
    Az amerikai gyakorlatra azóta is jelemző, hogy amennyiben katonáikat ilyen vád éri, akkor azokat hatalmi eszközzel kivonják a sértett fél hatásköréből (hazarendelik, hazaszállítják) és otthon jóval enyhébb váddal állítják bíróság elé.
    Lásd pl olasz sífelvonó baleset, vagy a legutóbbi iraki börtönkínzások.
  • [NST]Cifu
    #136
    Majdnem. A képek onnan vannak, ahonnan a Globalsecurity is szerezte őket, a nem-halálos fegyverekkel foglalkozó állami szervek oldaláról (az eredeti oldal, ahonnan én szereztem már nem él, miután a programot átszervezték, és ide irányít át: Joint Non-Lethal Weapons Program).
  • DanyyX
    #135
    Látom azért ezen a két képen kívül is van néhány...
    Itt pédául szépen látszik a sugárforrás egy kisebb modellnél.
    Researchers cook up microwave weapon
  • FTeR
    #134
    "Könyörgöm Irakban nem kőkoszak volt hanem "csak" diktatúra, az emberek nem a fákon élnek és nem eszik meg egymást!
    Ne legyél buta amerikai!"


    ja csak a közműhálózat nem működik (mert szétbombázták, vagy akármi), a folyóból hozott vizet meg szűrni, tárolni és szállítanni kell.
  • DanyyX
    #133
    "A study published last year in the journal Health Physics showed that exposure to 2 watts per square centimeter for three seconds could damage the corneas of rhesus monkeys."

    Szóval 2W/cm2, már 3 másodperc alatt károsítja a rébuszbajmok szaruhártyáját...
  • DanyyX
    #132
    Hmm, nonnan is vannak a képek?
    link
  • Caro
    #131
    Még mindig 3 nagyságrenddel nagyobb a hullámhossz, mint az infravörös spektrumé.
    Mondjuk az szép lenne, ha infravörös hullámokat, vagy mondjuk fényt, elektromos úton elő tudnánk állítani.
    Bár már tranzisztorban is csináltak 600GHz-set.
    Akkor kvarccal mekkora frekvenciát tudnak max előállítani.
    780 nm-hez kellene: 384615,384 GHz
    Na, még egy ezres ugrás, oszt' meg is van :)
  • Caro
    #130
    Racionálisan egy vallást sem lehet megérteni.
    Sajnos sok dolog van, ami nem racionális. :(
    De mondok valamit. Én papíron református vagyok.
    Nem igazán gyakorlom a vallásomat, de néha átugrok a templomba. A lelkész annyira értelmesen, meggyőzően beszél az erkölcsről, a szeretetről, az emberi értékekről, az egészet áthatja a humanizmus. Semmi megrögzött vallásosság, csak tisztán ezek.
    Egyszer-kétszer voltam egy katolikus templomban...
    Egy színházhoz lehetne kb. hasonlítani.
  • DanyyX
    #129
    Nah, az a lényeg, hogy ha egy 4m-es parabolatükörről rádküldök egy nagyintenzitású sugarat, akkor egy esernyő nem képes megvédeni.
    Amúgy 96GHz-el még nem kísérleteztem, és lovésem nincs róla, hogy pontosan miylen hatásai vannak, illetve a hullámterjedés/szóródás hogy alakul. Ehhez látni kéne az amcsik berendezéseit.
  • Ma2ska
    #128
    Allah nagy és erös de a mikrohullám még erősebb Effendi.
  • Ma2ska
    #127
  • DanyyX
    #126
    Aműgy ez a dolog a sugár koncentrációjától is függ, valamint a nyalábszélességtől.
  • DanyyX
    #125
    niztos vagy benne, hogy 96GHz-en is visszapattan a sugár, és mondjuk nem hevíti fel az egész esernyőt a rákba?
  • Ma2ska
    #124
    Magnetron ellen véd ?...visszapattan rád az esernyőmröl a sugár te pedig távozol a csillagkörü litérbe.
  • LowEnd
    #123
    Kedves archkoven

    Szerintem egyáltalán nincs igazad. Te most egy európai ember fejével, idegenként ítéled meg egy nép kultúráját. Így pl a csadorviselést is, ami a beszűkült gondolkodású lokál(vagy globál-)patrióták jellemzője.

    ha analógiát akarsz találni, képzeld el, hogy egy szál répában kiballagsz az utcára, pl az iskola elé. Nem elég hogy a rendőrök elvinnének, de egypár lelkes szülő talán agyba főbe is verne.

    Ez a természetközeli népek szemszögéből ugyanolyan érthetetlen mint nálunk a csadorviselés kötelező mivolta, és annak elhagyásának az erkölcstelensége-

    Remélem sikerült érthetően fogalmznom.

    A másik dolog amit meg kell említenem, hogy ott is szóba került a csadorviselet eltörlése, de tüntetést szerveztek ellene. Tudod kik? A nők....

    Szóval a kritika gyakorlása előtt javaslom, hogy nézz utána a témának. És még ha véletlenül te tudnád is jobban, az nem jelenti azt, hogy:
    "Te annyira hülye vagy aranyapám, hogy erre komolyabban nem is reagálok."

    (ráadásul most nyilvánvalóan tévedsz)
  • DanyyX
    #122
    Jó, akkor próbáljuk ki.
    Én eléd állok egy 1000W-os magnetronnal, te meg tartod az esernyőt...
  • Ma2ska
    #121
    Mi mondjuk jobb ha nem minösitünk senkit a magunk kis álkereszténységével és balkáni moráljával. Lenne itt is mit söpörni, először is a multat rendbetenni mert felpuposodik a szőnyeg már..
  • archkoven
    #120
    "Sértegettél, így én is megengedem magamnak azt, hogy fostalicskának nevezzelek. Öcsi!"
    -ezt most jól megadtad! Engedd meg, hogy gratuláljak ehhez a frappáns szöveghez.

    Az ember nagycsoport után már kinövi ezeket a szövegeket. Te hány éves vagy ha nem vagyok indiszkrét?
  • archkoven
    #119
    "Sokkal szigorúbb erkölcsi normák szerint élnek, mint pl. az európaiak. Nincs is annyi apa vagy anya nélkül felnövő gyerek, mint pl. itt, Magyarországon. Vagy talán a sok válásra és csonka családra büszkének kellene lennünk?"
    -nem kell büszkének lennünk a sok válásra és a csonka családra, de ebből az sem következik, hogy szégyelnünk kellene azt. A nyugati kultúra egy sokkal liberálisabb álláspontot képvisel, magyarán mindent szabad amit a törvény nem tilt, és a törvény nem tilt semmi olyat amivel nem okozunk kár másoknak (ez durván az elv legalábbis). Ezzel szemben az iszlám vallás rátelepszik az emberek magánéletére és olyan dolgokat is előír amikhez nem kellene, hogy köze legyen. Egyes iszlám országokban még a rendőrségnek is vannak külön csoportjaik amik azt figyelik, hogy a nők öltözködése megfelelő-e ami már elég meredek. A megkövezésekről, a csonkításokról és a hasonló oktatási módszrekről már nem is szólok mert az annyira durvák.
    Ha ez valami olyasmi amit te innen hiányolsz akkor jobb lett volna ha ott kinnmaradsz és nem jössz vissza ide ebbe a "fertőbe". Én viszont marha jól érzem itt magam és nem biztos, ill. biztos, hogy nem érezném magam jól egy olyan országban ahol minden lépésemet árgus szemekkel követik, ahol megköveteleik a vallásgyakorlást, ahol az embereknek és különösen a nőknek őrült szabályok szerint kell élniük az életüket.
    Ja, és nem biztos, hogy ott ilyen bátran hirdethetnéd a kereszténység (vagy akár az ateizmus) pozitív oldalait mint ahogy azt most itt az iszlámmal teszed.
    Ha egy diktatúrában érzed jól magad, akkor menj ki és maradj is kinn, talán még egy jó kis kiképzést is kapsz Pakisztánban amivel harcolhatsz az itteni mocsok és fertő ellen.
  • IoIa
    #118
    Az előbb lemaradt. Az iszlámmal kapcsolatos ismereteimet nem a retekklubból meg a csigatévéből, esetleg átévéből szereztem, hanem onnan, hogy elég sok országban megfordultam, ahol az iszlám volt a legfőbb vallás.
    Én nem vagyok vallásos, de eredetileg római katolikus vagyok (vagyis nem iszlám vallású).
  • IoIa
    #117
    "Te annyira hülye vagy aranyapám, hogy erre komolyabban nem is reagálok."
    Sértegettél, így én is megengedem magamnak azt, hogy fostalicskának nevezzelek. Öcsi! Nem kell messzire menni, csak menj le vidékre, és nézd meg, hogy Magyarországon a vidékiek hogyan öltöznek. Őket talán kötelezi valaki? Megsúgom, hogy vannak hagyományok, amiket a vallásos emberek betartanak.
    Ha pedig már a szádra veszel valamit, akkor kezdd el a zsidókkal. A vallásos zsidó sábeszdeklit, vagy fekete kalapot, fekete ruhát hord az elmaradhatatlan "tetűhintával", a nők csak a férfiak mögött mehetnek és a testi érintkezés tiltott a bigott zsidóknál. Dugni is csak úgy lehet, ha az gyerekcsinálás céljából történik, de a nőt le kell takarni egy lepedővel (hogy ne érjen hozzá az egész testével), és csak a luksinál van kivágva.
    Szóval ez neked teljesen elfogadható?
    Az iszlám békés vallás. A zsidó vallás viszont egyfajta fajelméletet tanít, olvasd csak el a talmudot.
    Az araboknál ahhoz, hogy egy férfi megnősüljön, megfelelő mennyiségű anyagi javakat kell "letenni az asztalra" a leánykérésnél. Nemritkán ez 1/2-1 kg arany ékszer, ami a nő tulajdona lesz. Ha egy nőt a férje "hanyagol", akkor a bíróság a nőnek itéli az összes vagyont, és elválasztják őket. Tudtad ezt is, öcsi? Sokkal szigorúbb erkölcsi normák szerint élnek, mint pl. az európaiak. Nincs is annyi apa vagy anya nélkül felnövő gyerek, mint pl. itt, Magyarországon. Vagy talán a sok válásra és csonka családra büszkének kellene lennünk?
  • haxoror
    #116
    ÉS!?
    Itt meg az anyóst dobálják a kútba ha csúnyán néz vagy ott egy csomó egyébb bűncselekmény amit nálunk többnyire részegen követnek el, araboknál ilyen egyáltalán nincs mert a vallásuk tilt minden alkoholt.

  • archkoven
    #115
    "Fingod sincs az arab kultúráról, azt már látom. Meg arról sem, hogy milyen helyzetben vannak a nők. Azt talán nem kéne megszólni, hogy hogyan öltözködnek."
    -szóval ez náluk csupán divat?:))) Ugye, még véletlenül sincs semmi kényszer a dologban?
    Te annyira hülye vagy aranyapám, hogy erre komolyabban nem is reagálok.
  • archkoven
    #114
    Arany barátom, akkor háború volt. Nem is akármilyen. A Második Világháború, több millió halottal. Az nem az a helyszín volt ahol a felek fair play-t játszottak. Nem csak az USA, de a japánok, a németek, az szovjetek és a többiek sem. Több évtized távlatából ne akarjál egyik fél módszerei felett sem ítéletet mondani otthonról a karosszékből!

    Egyébként nem csak az amerikaiak fejlesztették a bombát, hanem velük egyidőben több ország is, csak ők lettek kész vele először. Nyugodt lehetsz abban az időben a többiek sem azért fejlesztették, hogy aztán a kirakatba tegyék. Háború volt, azért készült, hogy bevessék. Bármelyik ország bevetette volna, hogy a maga javára döntse el a háborút és ez teljesen érthető is lett volna.
    A világháború alatt a polgári célok támadása gyakori volt, a németek is alkalmazták, ha pedig ebből indulunk ki akkor ez inkább volt egy akkori időben szokványos háborús cselekedet mint terrorakció. A két fél hadban állt, tehát már eleve nem igen lehetett terrorakció.

    Kettőnk közül az elfogult pont, hogy te vagy.
  • whitehawk
    #113
    A szegények háborúja a terrorizmus, a gazdagok terrorizmusa a háború.......
  • Nailboy
    #112
    Archkoven te az elfogultsag mintapeldanya vagy idezem:

    "A második világháború, és a helyi konfliktusok terrorbombázásai pont ezt a célt szolgálták. Ez tehát nem újdonság az USA számára sem, hasonló céllal dobták le az atomot is a japcsikra!"
    -ez valóban csúnya dolog volt, de nem valahogy le kellett zárni egy olyan háborút ahol már addig is rengeteg ember meghalt."

    Egyreszt nevetseges hogy parszaezer ember halala neked ejnye bejnye meg csak "csúnya" dolog... Masreszt mi az hogy "de". Ne magyarazzad meg hogy a masodik vilaghaborut csak atomrobbantassal lehetett lezarni...

    De boncoljuk csak tovabb a megszolalasodat:

    "Ez egy akkor teljesen új fegyver volt, valószínűleg ők sem voltak teljesen a tudatában, hogy mennyire hatásos. Csúnya dolog, de ki kellett próbálni, hogy megtudják."

    Hulyeseg1: Tudtak hogy mit tud a bomba, eppen ezert vetettek be. Tudtak mert volt teszt robbantas.
    Hulyeseg2: Mi az hogy ki kellett probalni hogy megtudjak? Te tortenelem oran kiestel a padbol? Elarulom neked hogy nem egy hanem ketto atombombat robbantottak es nem is egyszerre.

    Na zz tipikus terror volt. Kinyirtak egy szempillantas alatt sok sok ezer embert, es szoltak a japanoknak ha nem kapitulalnak akkor robbantanak meg. Nem kapitulaltak robbantottak meg. NA ez a terror USA modra. Csak annyiban jobbak mint az arabok hogy az o terrorjuk eleri a celjat mert nagyban csinaljak....