369
tv sorozat
  • PiszkosFred
    #201
    Van a Firefly, ami egy sorozat. Ezt sajnos hamar elkaszaltak, igy osszesen 14 resz keszult belole. De hogy a tortenet ugyahogy le legyen zarva, ezert Whedon leforgatta a sorozat amolyan befejezeset, a Serenity mozifilmet. Nevet a film az urhajorol kapta.

    Bar talan furcsa hallani, foleg a cancel teny miatt, de szamomra (es meg jopar szazezer ember) a legjobb sorozat a mai napig. Azota persze igazi kult sorozatta notte ki magat, es a mai napig ujra es ujra nezik az emberek. Mufaja? Scifi western. Rakas fura fazon egy urhajon, akik probalnak penzt csinalni mindenfele csempeszkedessel, es egyeb feladatok elvallalasaval (mind1 mi, cska penzt hozzon). Ami persze sosem megy egyszeruen, valaki vagy valami mindig belekop a levesbe (de ha nem, akkor ok maguk alakitjak ugy mindig a dolgokat, hogy ne legyen egyszeru), es akkor altalaban beindul a moka, es ko kovon nem marad :D Ehhez a csapathoz csatlakozik egy testverpar, akikhez kapcsolodo tortenet alkotja a 14 reszes sorozat fo cselekmenyszalat.

    Reszemrol nagyon ajanlom a megtekinteset, igerem, hogy egy ulto helyedben vegig fogod nezni, es nagyon fogod sajnalni a mozifilm vegen, hogy vege, nincs tovabb. (bar volt arrol pletyka valahol, hogy talan egyszer folytatodik a story, mozivasznon ujra - bar eddig semmi jel sincs erre)
  • tnm #202
    ahogy mondja
    csak pár dolgot tennék hozzá:
    "mi az hogy sci-fi western?"
    nah ez ami szvsz a legnagyobbat üti a sorzatban, milliószor látott klisés jelenetek, aztán valami, amire sose gondoltál volna; és mindegyik után vagy röhögsz, vagy keresed az állad -infantilisabbak, mint pl. én, nagyban tapsikolnak:)
    Jah, még egy, ha teheted a filmet DVD-ripben tölstd le, mert előbb utóbb valakitől úgy is hallod majd, hogy az extrákat is meg kell nézni s végén -legyek ez most én.
    aztán elkezded majd ajánlgatni haveroknak, közben újra nézed velük. aztán újra és újra megnézed.
    és kb. így lesz a firefly univerzum mindenkit elérő, mint valami életre szóló influenzajárvány
    huhh, nagyon elszálltam, de hát, mi barnakabátosok már csak ilyenek vagyunk;)
    Jó szórakozást!
  • lang14
    #203
    köszönöm az információt... 15 részből darálás lesz szerinetm ha meglesz majd... és utánanézek a filmnek is..

    egyébként miért vették le műsorról nem volt elég nézett? nyilván, hülye kérdés volt...

    köszi mindent...
  • Nethyrrea
    #204
    múltkor hosszú idő után először újra megnéztem a ryan közlegényt, és hatalmasat vigyorogtam amikor feltűnt, hogy a másik ryan akivel először összetévesztik, az bizony Mal. xDDDD
  • zorden
    #205
    En most akadtam ra. Eddig is rajta volt a listan, de valamiert nem jutott ra ido. A hetedik resznel jarok es azt hiszen nagyjabol megertem mindket fel erzeseit a sorozattal kapcsolatban. Egyreszt egy kellemes, vidam, ha lehet mondani realisztikus sci-fi, ugyanakkor a foszal oly lassan bontakozik ki (ha lesz egyaltalan, bar en a doki es testvere dologbol sokat varnek), hogy konnyu abbahagyni. Nincs ami egyik reszrol a masikra hajtana az embert, ha ezt a sci-fi westernt nem kedveli.
  • tnm #206
    engem az hajtott, hogy az épp végetérő részen mennyit röhögtem...
  • zorden
    #207
    Lassan en is a vegere ertek. Szuper jo lenne/lett volna, ha ebbol a zsenilanyos lehetosegbol jobban kihoznak dolgokat. Mindegy, kar.
  • zorden
    #208
    A 11. resz kozben gyakorlatilag lerohogtem magam az agyrol :-)
  • tnm #210
    Az most melyik, War Stories?

    "persze vannak más szemléletek is"
  • zorden
    #211
    Trash! "I've shaved my beard for you, devil woman" :-)))
  • PiszkosFred
    #212
    Azert a mozifilm, a Serenity ad nemi magyarazatot a Riverrel tortentekre, es elegge kozponti szalla valik. Pech, hogy sajnos a sorozatban mar nem volt ido melyebben belemenni a dolgokba, a cancel miatt.

    Vagy pl, mai napig erdekel, mi volt a "pricsormen" korabban ;] De felek, ez mar sosem fog kiderulni...
  • zorden
    #213
    A Serenity ma jon. En hibas dontesnek erzem a keszitok reszerol, hogy nem kezdtek a River-szallal mar korabban valamit. Volt ra lehetoseguk 11 reszen keresztul. Sajnalom, mert erdekesnek tunt ez az egesz univerzum, es szorakoztatoak a reszek, de manapsag azert elegge alapelvaras egy cseles kozponti vezerfonal...
  • dav
    #214
    Eredetileg nyilván sok-sok évadot szerettek volna készíteni, ezért nem lőhették el az összes puskaporukat az első 14 részben. Szerintem pont megfelelő arányban adagolták a szereplők múltjára vonatkozó utalásokat, szépen alakult volna a történet, ha a csatorna megadta volna neki a lehetőséget.

    Abban viszont igazad van, hogy a részek nem igazán állnak össze egy egésszé, inkább csak lazán kapcsolódó sztorikat kapunk, és ezt az érzést csak tovább erősíti az egyes epizódok merőben eltérő hangulata. Van itt minden a komédiától az akción át a drámáig, és a néző sosem tudhatja, hogy mire számíthat a következő részben. Más szempontból viszont ez a stílusbeli gazdagság még élvezetesebbé teszi ezt a remekművet.
  • zorden
    #215
    A masodik bekezdesben latod mar egyet is ertesz velem. Epp ez az osszetarto fonal hianyzik es ehhez nem kell sok puskaport elloni, csak figyelni, hogy mindig haladjuk egy lepest az egesz fele.

    Mondjuk ezen mar kar filozni, hisz nincs folytatas. :-)
  • zorden
    #216
    Megneztem a Serenity-t is. Azt mondjuk boritekoltam, hogy a csunya bacsik az "allam" termekei - mondjuk en tudatossagot gyanitottam mogotte, nem "veletlen" balesetet. Azt megerositette bennem, hogy a keszitok nagy lehetoseget hagytak ki a 11 resz alatt... Az is biztos, hogy legalabb a 11. reszt tobbszor is meg fogom nezni :-)
  • tnm #217
    nem akarlak stresszelni, de ha a Serenity című dupla részt (tehát nem az azonos című lezáró filmet!!) egynek is vesszük, akkor is 14 részes a sorozat + a lezáró film.
  • zorden
    #218
    Nem stresszelsz, de csak 11-et adtak le a tv adon annak ellenere, hogy 14 keszult el. A tobbi reszt mar csak a dvd-re tettek ra. Tehat 11 reszuk volt, hogy felporgessek a dolgokat :-)
  • Fatanur
    #219
    Valaki nem tudna linket adni a Firefly-hoz?
    előri is köszi
  • tnm #220
    csak arra írtam, hogy:"Az is biztos, hogy legalabb a 11. reszt tobbszor is meg fogom nezni :-) "

    és megijedtem, hogy nem láttad az összeset.

    Fatanur
  • zorden
    #221
    Jah, koszi! ;-) Mindent megneztem... sajnos tul gyorsan lehetett :-) Legalabb egy evadot kihuztak volna.
  • Fatanur
    #222
    köszi Tnm a linket !!
    az a bajom hogy előbb láttam a filmet... meg nem is tudtam hogy csináltak belőle sorozatot. A film sztem is nagyon jó sci-fi.
  • Ivan Pjodr
    #223
    Teljesen mindegy, mit csinálnak a készítők, mert a Fox nem a készítők által elképzelt sorrendben adta le a részeket, így egy esetleges mélyebb történeti szál csak még kuszább lett volna.
  • zorden
    #224
    Ezt nem tudtam... de gondolom van ok-okozati osszefugges!
  • Ivan Pjodr
    #225
    Ahogy én tudom, mindössze annyi, hogy az elsőként leadott Train Job című részben több volt az akció, mint a pilotban, és a fejesek emiatt előrehozták azt. Utána pedig már nem volt megállás, a pilot valamikor a szezon közepetáján került csak adásba.
  • zorden
    #226
    Ha igy volt, az gaz.
  • evenor
    #227
    A pilot volt az utolsó rész amit leadott a F*X, a 10-11-ek voltak a sorban, tehát 10 résszel később derült ki sokminden. A le sem adott 15. rész, a The Message forgatása közben közölték a cancel-t, így a végén lévő temetés a sorozatnak is szólt kicsit (és még Joss is szerepelt rajta).

    A Wikipedia oldalán sok érdekességet lehet olvasni, köztük olyat is, hogy tavaly bezsebelt néhány sci-fi díjat a SyFy-on, ahol azok indulnak, amit az amerikai TV-ben abban az évben leadtak, és mivel volt 3 leadott epizód (a maradék), ezért nyert Nathan Fillion, Adam Baldwin, Christina Hendricks, a Trash epizód (naná! :), és persze az egész sorozat. 3 éves távolságból is betonba nyomta a BSG-t (amivel nekem semmi bajom nincsen, de a Firefly erejét mindenképpen jelzik a díjak).

    A hiányzó erős központi szállra, én azt mondom, hogy egyáltalán nem hiányzik, meg volt benne az a kis misztérium, hogy kicsoda is River meg Book, de teljesen felesleges lett volna belerakni olyasmi hosszúságú és bonyolúltságú történetet, mint a mostani szerializált dolgoknál van, amik képesek belebukni a saját történetükbe. A Firefly ereje a részletekben és a sokszínűségében van, kár, hogy néhány öltönyös ember, akik istennek képzelik maguknak, nem adták meg a lehetőséget, hogy igazán kibontakozhasson az egész.

    Azért arra kíváncsi lennék, hogy melyik "bukott" tv sorozatból lett mozifilm, könyv adaptáció, képregény, papír- és számítógépes szerepjáték is. :)

    A F*X pedig bekaphatja!

    keep flyin'
  • evenor
    #228
    Majd elfelejtettem, ha valaki mégjobban kíváncsi a háttérre, és, hogy igazán mit érezhettek odaát az emberek, azoknak érdemes letölteni a Done the Impossible fan dokumentumfilmet. A film részét ingyenesen közétették torrenten (ami nem kevesebb, mint 80 perc). A narrátor pedig nem más, mint Adam Baldwin! :)
  • tnm #229
    erről az MMORPG-ről lehet valami újat tudni? tuti lesz?
  • Lyan Kyj
    #230
    eh, nem kellett volna megnéznem
  • Nethyrrea
    #231
    miért?
  • Lyan Kyj
    #232
    FIREFLY ITTHON!
  • Teppik Amon
    #233
  • tnm #234
    kiváncsi vagyok hányan találnak meg majd minket most első rész után...
    attól tartok nem sokan.:(
  • evenor
    #235
    Új infót nem tudok róla a bejelentése után, de úgy tűnik lesz.
  • Lyan Kyj
    #236
    nem sokan, vagy azok is inkább újat nyitnak majd:)
  • braaa
    #237
    én ide találtam...:)
  • tnm #238
    nagyon helyes :)
    remélem az eredeti nyelv mellett teszed le a voksod hosszútávon
  • braaa
    #239
    hát izé....
    nekem igy megfelel a magyar szinkronos duplareklámblokkos viasatos verzió is...
  • McHaals
    #240
    valaki nem vette fel véletlen az első részt? kíváncsi lennék a szinkronra
  • McHaals
    #241
    most nézem az első részt, eddig még csak jókat hallottam a sorozatról.

    "-csak rá kell ijesztened.
    -a fájdalom ijesztő"

    háhá
    eddig tetszik