369
tv sorozat
  • Zsolo007
    #81
    Kíváncsiak vagytok a film első kilenc percére? Ha ide kattintotok megtekinthetitek :)
  • Zsolo007
    #82
    Űberbrutál ez a film :D. Mindenképp nézzétek meg az elejét!!!
  • thiefpaper
    #83
    Végre nekem is sikerült megnéznem: azon kívül, hogy van benne egy hiba (ami nyilvánvaló szükséges volt), így megnézve ezt a kis ízelítőt (amit ha lehet, kérem mindenki terjesszen :), csak mégjobban várom a filmet. Az operatív szerintem hatalmas benne, jó ez az angol-nigéria manusz a szerepben. :)
  • Zsolo007
    #84
    Milyen hibára gondolsz?
  • thiefpaper
    #85
    SPOILER azoknak akik még nem látták a sorozatot:

    [szín=white]Eredetileg úgy volt, hogy Rivert egy Simon által felbérelt banda szabadította ki, nem maga Simon. Ettől még persze lehet, hogy segítettek neki a filmben, de ismerve Simon-t ilyen veszélyes manővereket nem vállalna be. Kivéve persze a testvéréért.[/szín]
  • Zsolo007
    #86
    Spoiler!!!

    [szin=white] Én erre nem emléxem a sorozatból, pedig 2x végignéztem, de nem baj. Valóban fura volt egy kicsit, ahhoz képest túl magabiztosnak és profinak tűnt Simon, mint amilyennek a sorozatban lefestették, dehát nem véletlen mondjták azt, hogy úgy oldják meg, hoyg ne kelljen látni a sorozatot, ettől mondjuk még nem kötelező logikai bukfencet elkövetni...
  • winnie
    #87
    nagyon úgy tűnik, hogy a uip dunafilm nem fogja november 24-én bemutatni a serenity-t itthon, ugyanis tegnap óta már nem szerepel a progrmaukban.

    tippem: csak videón fog kijönni.

    (remélem tévedek)
  • Zsolo007
    #88
    winnie te bithumenen is winnie vagy?
  • Sephi
    #89
    Csapja' a szadra!!!!!1egz
  • Zsolo007
    #90
    Bithun fentvan egy normális tc verzió...
  • thiefpaper
    #91
    Sajnos nem tévedsz... :(
  • Sephi
    #92
    Na tudod mikor....
  • STREEX
    #93
    Elmondanád mi a pontos cím mert hiába keresek rá a szóra.
  • Zsolo007
    #94
    reges, szal.....
  • thiefpaper
    #95
    Azoktól kérdezem, akik eswetleg tájékozottabbak a mozik világában, hogy ilyen kor erről ki dönt? A Universal maga, vagy a film helyi forgalmazója (a U*P D*na*lm)?
  • Zsolo007
    #96
    Megnéztem. Nagyon, nagyon jó film. Nagyon tetszett. Hozza a minőséget amit a sorozatban megszoktunk, sőt! Bőven túltesz rajta. Az egyetlen bajom, hogy az űrben is vannak hangok.....Ez olyan rossz, de ezt a kis apróságot elnézem :).

    Ha ez valóban trilógia lesz, akkor egy dolgot sajnálok (de ha nem lesz akkor is)....de ezt inkább nem mondom el mert spoiler lenne.

    Mindenkinek csak ajánlani tudom!
  • Zsolo007
    #97
    Abszolút Spoiler következik, mindenki csak és kizárólag saját felelősségére olvassa el!!!!

    Egy másik bajom van még, az hogy túl sok benne az akció, és kevés a humor. Szerintem nagyon sokat befolyásolta a Universal a rendezőt....Ez így nem olyan jó. River a filmben tulajdonképpen egy killing machine. És ez nem tetszik. A másik a story nagyon Malra és Riverre fókuszál, túlságosan is. Többiekből alig látunk valamit. Főleg azt sajnálom hogy Inaranak minimális szerepe volt, hogy Shepard elhagyta a hajót és még sorolhatnám, de nem akarok túl nagy spoilert összehozni :).
    Szóval jó ez. De akik látták a sorozatot azok látni fogják benne a hiányosságokat és a hiábákat. A gond az hogy aki meg nem látta a sorozatot annak meg csak another action movie.... Tudja valaki egyébként mennyire lett sikeres USAban? Milyen lett a nézettsége?
  • thiefpaper
    #98
    Ha neked is, akkor nekem is SPOILER :)

    [szín=white]Nem nagyon értek veled egyet, a Universal inkább támogatta Joss-t, mint rászólt volna (már eleve csoda, hogy egy stúdió felvállalta a filmet). Szerintem Joss szándékosan ilyen sötét hangulatúra csinálta az egészet, és ez megmutatkozik mindenben. Tipikus Joss hullámvasút. :)[/szín]

    Ha pedig valaki nem látta a sorit és neki csak egy another action movie, akkor az valószínűleg nem értette meg a filmet. Sok olyan kritikát olvastam, hallottam, akik nem is látták a sorozatot, de nagyon tetszett nekik.
    Pénzügyileg nem lett valami nagy siker, szerintem nem lesz folytatás, de szerintem nem is kell neki, a történet így jó ahogy van.

    Nem mondom, hogy a legjobb film, vagy ilyesmi, mert talán olyan nincs is. Pláne úgy, hogy én minden Joss művet, egy külön szinten kezelek a többitől (magyarul: számomra utolárhetetlenek). Azért adtam neki egy szerény 10-est az imdb-n. :)
  • Dns5000
    #99
    nem tud valaki feliratot a filmhez ? angol is jo lenne
  • Major
    #100
    Igen hír igaz, nem lesz magyországi vetítés. Ráadásul eredetileg szinkronos lett volna.
    Most olyan 10 millió dollárral vannak minuszban, szóval még a dvd kiadás ia veszélyben forog. Ráadásul ha én lenné ka rendező az én felyemen is végigmenne az a gondolat, hogy akarunk-e még többet bukni, mert a dvd-ket is lekell valamiből gyártani...

    /u.i.: a mozifilm sikerétől fügött a folytatás.../
  • winnie
    #101
    1. miért lett volna szinkronos? van infó?

    2. dvd-n az ilyen filmek jóval sikeresebb lesznek - simán nyereséges lesz, mint általában minden film. (és nem úgy kell számolni, hogy 10 minuszban vannak, hiszen nem a készítők kapják az összes mozibevételt, mint a hogy a marketingköltségekről sem szabad elfeledezni, amik nincsenek benne a film készítési költséégeiben)
  • [NST]Cifu
    #102
    A Serenity-t most néztem meg, és elég kellemes élmény volt. A sci-fi / western egyveleg jellemzés miatt annyira nem érdekelt elsőre (rühellem a westerneket), így utólag meg azon csodálkozom, hogy kerül ez a western mint stílusmeghatározás egyáltalán a képbe. Na mindegy. A történet elsőre furán indul, de aztán szépen csavarodik, és tényleg szórakoztat az elejétől a végéig. Látványos, akciódús és különösen a második felében már sötét és megrázó is.

    Korrekt kis film!
  • thiefpaper
    #103
    Gondolom nem láttad a sorozatot. Akkor pedig le a kalappal előtted, hogy ilyen tömören és normálisan leírva tudtad jellemezni a filmet. A Serenity-vel kapcsolatban sajnos, ahogy a netes emberek véleményét nézem, nem mindig sikerül ilyen normálisra az értékelés.
    Az tény, hogy a western a filmben annyira nem domborodik ki (mondjuk Whedon eléggé keverte is a dolgokat, amiből furamód szerintem egész jól jött ki), bár Mal kabátja, néhány fegyver emlékeztet a stílusra. A sorozatban még lovakat is lehetett látni.

    Major: a Serenity feliratos lett volna, még a UIP oldalán is úgy volt, hogy feliratos lesz, amíg persze le nem vették a műsorról. A DVD eladással nem lesz gond, elég csak annyit mondani, hogy a Firefly DVD eladásai segítették hozzá Whedon-t a film elkészítéséhez. A sorozat jelenleg az Amazon DVD eladási listájának a 6. helyén áll. :)
    Ami engem bánt, hogy a Universal túlon túl bízott a rajongói kampányban. Pedig ez a film sokkal többet érdemelt volna...
  • Zsolo007
    #104
    Hát jah. A világ legnagyobb baklövése rajongókra alapozva filmet készíteni.
  • [NST]Cifu
    #105
    Nem, a sorozat kimaradt, majd alkalomadtán bepótolom. :)

    A filmmel amúgy nem tudom mi baja lehet bárkinek is. Van rendesen kidolgozott története, fordulatos cselekmény, jól kidolgozott karakterek (bár azért a film két végignézése között szépen végigolvastam a film honlapján lévő jellemzéseket, és ez sokat segített), jó szinészi munka (Adam Baldwin meg egyesen hatalmas), stílusosan kidolgozott világ (japán (?) írásjelek mindenfelé - mintha Cyberpunk filmben lennénk :D) és a látványra sem lehet panasz, plusz még vannak benne aktrakktív jelenségű hölgyek is.

    Jó, nem meglepő, hogy a nézőközönség nagy része jobban szereti a minimális agymunkát igénylő, de a szemet száz százalékig leterhelő filmeket (számomra az SW Ep.III. is ilyen...), de ettől még meglepő, hogy a Szigettől annyian hasra vannak esve, ettől meg kevésbé.

    Na mindegy, ettől nekem még nagyon tetszett. Egyetlen szívfájdalmam van csak, hogy a Szövetséges és Reaver flotta közötti harcból keveset láttatnak, pedig egy ilyenért tíz körömmel ragaszkodtam volna (valószinüleg amiatt, mert nem akarta a rendező, hogy túlságosan elvonja valami a Serenity meneküléséről a figyelmet).
  • [NST]Cifu
    #106
    Üzletileg lehet, hogy így van, de nem feltétlenül. Lásd FF VII. - AC.
  • Major
    #107
    Lesz pesten megint scifi találkozó és egyik egy vendég, Speyer Dávid, a UIP Dunafilm szinkrondramaturgja; téma: Serenity mozifilm. Ha egyáltalán nem lett volna v. nem akartak volna szinkront csinálni akkor miért egy szinkrondramaturg tart előadást a serenityről...
  • winnie
    #108
    a (szinkron)dramaturgnak nevezik a fordítót.

    ha pontosan elolvasod a programot, akkor nem a szinkronról, hanem a mozifilmről fog beszélni speier. csacsi dolog lett volna a forgalmazótól egy olyan filmre szinkront tenni a mozikban, ami eleve csak kis réteget érdekelne.

    a dvd-n persze lesz szinkron, de ez minden filmre igaz.
  • thiefpaper
    #109
    Én nem a filmkészítésre, hanem a reklámozásra értettem a dolgot. Túlzottan bíztak szerintem abban, hogy majd a rajongók népszerűsítik a filmet (amit amúgy is alapból megtettek volna). A cél azonban sikerült, egy 11 rész után törölt filmsorozatból mozifilm készült, és ezt nyugodtan mondhatjuk a mai modern világ egyik csodájának is. :)
  • Zsolo007
    #110
    Ez biztos :)
  • SFan Admin
    #111
    Üdv.
    SerenityFanaz első magyar Firefly rajongói oldal.
  • [NST]Cifu
    #112
    Ha elfogadsz egy baráti kritikát, akkor nem ártana valamit hegeszteni rajta, mert most így néz ki az oldal, IE6-al, Mozilla 1.7.8-al és Firefox 1.0.4 alatt is...
  • thiefpaper
    #113
    Sőt az Operával sem néz ki jobban.
  • Jinx McHale
    #114
    Nem azért, de már régebben indult egy Firefly oldal (a SciFi.hu támogatásával), így nem valós az az állítás, hogy tiéd az első. A másik oldal címe: http://firefly.scifi.hu
  • [NST]Cifu
    #115
    Na, most jutottam el oda, hogy végignézzem a sorozatott, és nagyon kellemesen csalódtam benne. A Western hatás nem vészes, mondjuk a lovakat kicsit (nagyon) erőltetettnek találom, de ez legyen a legnagyobb baj. A történetek jók, a karakterek szuperek (akkor is Jayne és Kaylee az ász :D), a látványvilággal sincs baj. Kicsit furcsa mondjuk visszalátni más sorozatokban/filmekben feltünt dolgokat, mint a Starship Troopers egyenruhákat az fed. katonákon, amerikai II.vh-s sisakok a barnakabátosokon a háborúban, német sisakok az alliance katonákon. A fegyverek sem kevésbé érdekesek (a colt peacemakertől kezdve az alsókulcsos remingtonon és a Colt M4-en át a HK G36 és HK UMP-ig mindenféle feltünt). De ez valószinüleg csak az én szememet böki, más baj nincs vele.

    A fene vigye el, miért lőnek le egy sorozat, ha egyszer jó. Az ENT-et is lelőtték, amikor végre kezdett kikupálódni... :(
  • Rafaelo
    #116
    bezony :(
  • Nethyrrea
    #117
    én nemtom de semelyik mozi listájában eddig nemláttam a novemberi bemutatóknál és az uip duna azt írta hogy mégse mutatják még be
  • Nethyrrea
    #118
    "2005-10-19 09:14
    Nem kerül a magyar mozikba a Serenity


    Az előzetes tervekkel ellentétben nem kerül a magyarországi mozikba a Serenity című film - közölte a UIPDuna. (A hazai dvd-megjelenéséről egyelőre nem tudni.) A Firefly című kultikus amerikai sci-fi sorozatból készült mozi az Egyesült Államokban szeptember 30-án a második helyen debütált a jegyeladási listán a maga 10 millió dolláros jegybevételével. A premiert követő 3. héten pedig még mindig a nyolcadik legnézettebb film a tengerentúlon. Eddig összesen 22 millió dollárt hozott a készítőknek az alkotás. (Filmlexikon.hu)"
  • Ninth
    #119
    A sorozatot még nem láttam, de a film fantasztikus jó volt .
  • Sephi
    #120
    Na megvolt a film!!!


    SPILER!!!!!1





    Par dolog ami nem teccet :

    River tulsagosan tulszerepelt.
    Simon tulsagosan durva volt es nem az a neha naiv kisfiu.
    Wash totalis kiiktatasa es vegen meghalasa nalam eros negativmnak szamit ami enyhez elbaxta a filmrol addigra kialakult velemenyemet.
    Book halala varhato volt szerintem.
    Inara es Mel kozotti kapcsolat meg mindig semmi eredmenyhez nem juotott.
    Nem derult ki kik azok a kek ketsztyusok.
    A sorozat vege fele a masik fekete orgyilkos lenez Book-ra es aszongya "Ez nem is egy pasztor" ami vegul nem is derult ki mit ertett ezealatt.
    A vegen mar kicsit el volt tulozva a sebesultek szama.


    Ezen kivul nekem a BEST muvim. Oszinten nagyon jo volt!