675
A klasszikus zenét kedvelőknek
  • Chris 2000
    #555
    Sok embertől hallottam, hogy külföldön - és ez egyébként nem csak a zeneoktatásra vonatkozik - az átlagos zeneiskolák ill. közép és felsőoktatási intézmények követelményei kisebbek! Sokan vágynak ki, pedig pl. a budapesti Liszt Ferenc Egyetem nem semmi... A világhírű konzikba meg igen nehéz bekerülni...:)

    Szal nem kell hanyatesni külföldtől. Ott max annyi az előnyöd, - és ez szintén minden oktatási formára érvényes - hogy az ottani végzettséggel OTT jobban el tudsz helyezkedni, mint az itteni végzettségeddel itt.../vagy ott akár/
  • vizipipa19
    #554
    Sziasztok!
    http://www.youtube.com/watch?v=OwHxxH2bFEI
    Itt a végleges verziója annak a zenének amit előbb linkeltem. Valaki mondana róla véleményt? :D Akár youtube ra is leírhatja.Tényleg kíváncsi volnék hogyan értékelitek.
  • htr93
    #553
    erre is. most második, remélem külföldön például Londonban vagy Bécsben..nemtdom még.XD
  • htr93
    #552
  • Notram
    #551


    Csajkovszkij - Szláv induló
    Mikhail Pletnev, Russian National Orchestra
    2005.10.26.
  • bmate0007
    #550
    na tökjó:D Győrben is egész jó a zenei oktatás. hanyadikos vagy? továbbtanulás? fősuli/egyetem?:D

    és ja, egész suli cigizik (én nem), egykét tanár is, és ivászat is rendesen van:D de amugy vannak normálisak is, akik tényleg nem cigiznek és nem is isznak és 4es 5ös tanulók.
  • vizipipa19
    #549
    http://soundcloud.com/mardu1988/zenne
  • vizipipa19
    #548
    Mostmár menni fog csak privátra volt állítva. :Dhttp://www.sg.hu/listazas.php3?id=1121678106
  • Casillas
    #547
    Oops, looks like we can't find that page!
  • vizipipa19
    #546
    Sziastok!
    zene
    Ez egy saját zene amit belinkeltem, teljes egészében pc vel készült, kíváncsi lennék a véleményetekre. Ha esetleg nem csak műkedvelők, hanem műértők is megfordulnak itt akkor az ő észrevételeiket is várom. :D
  • debussy
    #545
    Nehéz döntés. Nem tudom még.
    Találtam ma egy új boltot a Blahánál. Vettem két bakelitet. (Mellesleg 100 ft volt a kettő) Az egyik Ravel: Bolero, Pavane.

    üdv a világ másik végéről a sivatag-metafora számára, itt a Valencia szól. Talán ott is :)
  • htr93
    #544
    ha ezt olyasvalaki mondja mint te, biztosan van rá oka.

    mégis, csak azt tudom tanácsolni, ne tedd. hova lesz a színes világ ami a sivataghoz hasonlatos, benne járunk, míg más csak a fekete-fehér lapot látnak rajta?
  • debussy
    #543
    lehet, hogy én is végeztem vele, csak épp nekem nem lesz új hangszerem
  • debussy
    #542
    gyönyörű
  • htr93
    #541
    khm.. afféle zárógondolat, a kezdés előtt.

    no csak, mit találtam. és tetszik. kellően haragos, van benne gyors és lassú rész is. azok kettősfogások.. annyira.. keserűek és boldogok, mint egy hőn szeretett Dotzauer etűdöm volt.. azt hiszem megfelel egy hangszer utolsó elsíratására..talán... ha minden jól megy, eljutok oda hogy eljátszhatom úgy ahogy én szeretném.

    afféle zárógondolat, a kezdés előtt.
  • htr93
    #540
    apropó..Debrecen, az ország másik fele. én Győrbe járok:D és nem mindenki elvont arrafelé..vagy ha gondolnak is ilyeneket, nem beszélnek róla nyilvánosan.

    A te sulidban is sok az alkoholista és a tróger?
  • htr93
    #539
    Megpróbálom.

    Olyan dologra mutatott rá az első tétel, amit már rég elfelejtettem. Azt hiszem most megint élek:) sőt mi több, konziba megyek. Zenét tanulok. Kíváncsi leszek, milyen lesz az élet.. akad aki nem akarja elérni a célját fél, mi lesz utána (paulo coelho - az alkimista) Amilyen a konzi, olyan lesz az életem. Azt hiszem. Most kedvet kaptam hozzá. De a régi.. oda kívánkozom. egy évvel ezelőttre. Mi volt ott? Zene, cselló, és ezen kívül eszmei értékek... a konzi felhígított.. erkölcstelenebb, közönségesebb lettem.

  • htr93
    #538
    és a Ravel szonatína. Hálával tartozom:)
  • htr93
    #537
    megszűn a világ..
    harangzúgás..

    nehéz írni

    Az a valencia volt? Jazzes / Táncosabbra számítottam
  • debussy
    #536
    Éjjel, előkerestem egy halom régi fotóalbumot. Múlt század eleje és közepe.
    Néha sóvárgok, bár beszélhetnék Bartókkal, vagy Ravel-vel.
    "minden részlet ott hever a halomban
    a zenészek ezt őrlik a malomban"
    Minden hangjegy része volt a Semminek, öröktől való. Ezt hívja elő a művész. Miután meghal, a művész a Semmi része lesz, egy a zenéjével, de zenéje által, amit újra és újra hangzásra hívnak, így mégis ide is tartozik. A halál után is létezik. Ahogy a világ megsemmisülése után a harangzúgás szekszepilje is.
    Újraolvastam sokadjára.Ki értheti?
  • htr93
    #535
    A semmit, vagy az űrt, nem érzékelhetjük , ha nincs, ugyebár? esetleg akkor ha egy nagyobb halmaz kicsiny része. Ha a semmit, elfüggetlenítjük dimenziótól vagy valóságoktól akkor oda jutunk, hogy semmiből csak egy van, ugyanazzá, a semmivé válik minden. Ezzel a lendülettel azt is gondolhatnánk hogy halálunk után eggyéválunk mindennel, ami nincs még, vagy ami megszűnt létezni, akár Ravel Pavanével vagy Bartókkal is. De ez csak egy kósza gondolat.

    Régen e-moll akartam lenni. egy beszélgetés során a hangnemekről beszéltünk és egy pillanatban személyekhez kötöttük. Rólam azt mondták g moll vagy c moll lennék, aztán visszaemlékeztem legszebb csellókori emlékeimhez, és rájöttem hogy azok darabok amiket ebben az időben tanultam, nagyrészt e mollban játszódtak. Próbáltam zenét írni de és az első tudatlan mozdulatom egy g moll akkord volt. De fabrikáltam, és a nyár során sikerült egy 2-3 perces darabot összehoznom. Próbáltam figyelni arra hogy ne szegjem meg a klasszikus zenei szabályokat(több-kevesebb sikerrel, és próbáltam kideríteni milyen hangnemekben járok. d moll, e moll aztán D-dúr. Végülis a nyaramnak ennyi értelme volt. pár rajz, egy elkezdett és egy befejezett darab. Nekem ilyen élményem volt:)
  • debussy
    #534
    1862-ben ezen a napon született ő. Vagyis én. (?)
  • debussy
    #533
    Tetszik. Bár egy ilyen youtube-os előa. kevésbé érzékelteti a "dolgokat".
    Egyesek a Román táncokat emlegetik... :) Tanultam és imádtam.
    Egy kis kedveskedés az zeneszeretőknek.
    Ha már itt tartunk, véletlen nem volt a táborban egy Berti nevű fuvolás lány?
    Nekem is van ám ilyen élményem. Augusztus elején voltam én is egy egyhetes zongora-akadémián. Bár csak passzív hallgatóként. Nagyon durva volt... Egyesek milyen jól zongoráznak?! És 6-8 évvel fiatalabbak, mint én.
  • bmate0007
    #532
    aha, Debrecenben tanulok a Kodályban:) és nem zongorán játszottam, hanem klarinéton, mivel az az első számú hangszerem:D kötelező zongora óra van csak, de ott inkább klasszikus komolyzenét játszunk, ritkán kapunk kortárs vagy valami könnyűzenét.
  • htr93
    #531
    Bartók Béla. elírtam:S

    most konzis vagy? zongorán játszottad a Román táncokat?

    igen, a másik amit mondani akartam hogy, jófej lehet az operatőr ügyesen érzékeltette a darab táncos mivoltát
  • bmate0007
    #530
    a kamera azért elég jó nem?
  • bmate0007
    #529
    jó hangszer a klarinét, imádom:D gondolom te vonós vagy a tápigod alapján.
    köszi szépen:) de, ismerem, zenesuliban sokszor játszottam, most konziban már kicsit nehezebbeket tolok:D
  • htr93
    #528
    ó és lejátszotta:)

    talán félórája hallgatom:) egyre jobban tetszik a klarinét mint hangszer... nem találok kivetni valót a darabban.nem tudtam volna jobban játszani a saját hangszeremen, csak gratulálni tudok:) a darab pedig tetszik nekem, nem ismered véletlenül Bertók Béla román táncait? néhol emlékeztet rájuk:) azt hiszem tetszene.
  • htr93
    #527
    mert (állítólag) a létező leglassabb fajta netem van:mobilnetXD 2 kb / seccel tölt le job korszakaiban. abban reménykedtem talán csökkenti a felbontást ha így nézem meg. hát negyed/fél óra alatt betöltötte de lejátszani nem tudta a videót.

    még leutdnám tölteni a videót youtube downloaderrel de azt is lekéne tölteni... dehát amúgy is, ez csak az én véleményem, a fórumon biztos vannak zeneértőbb személyek is. bocs hogy beleszóltam, feleslegesen..:S
  • bmate0007
    #526
    Miért nem linkeled simán?
  • htr93
    #525
    így se működőképes. sajnálom, én így sem tudom meghallgatni a videót. szörnyen lassú net:S
  • htr93
    #524
    egy kicsit segítek magamon:) remélem nem gond

  • bmate0007
    #523
    Sziasztok!
    Egy hétig voltam Békéscsabán klarinéttáborban, tegnap jöttem haza. A tábor lényege, hogy neves klarinétművészek és tanárok (Klenyán Csaba, Gyenge Gyula, Varga István...) tartanak kurzusokat, ahol darabokat veszünk át, amiket a záróhangversenyen előadunk. 4 napig minden simán ment, amikor "bejelentettem", hogy én egy régebben saját magamtól megtanult klezmer darabot szeretnék eljátszatni. Erről szeretnék a zenét szeretőktől és hozzáértőktől véleményt kérni, hogy szerintetek hogy sikerült.:)
    Íme.
    Üdv.
  • htr93
    #522
    ez vicces
  • Ginger00
    #521
    Sziasztok!
    Csellóst, hegedűst, nagybögőst keresünk szimfónikus metal zenéhez!
    Hasonló zenéhez...: http://www.youtube.com/watch?v=q-5YhNV4BbA

    http://www.youtube.com/watch?v=8GQKZmcv3oQ

    http://www.youtube.com/watch?v=_taycrEW59w

    Ha valakit érdekelne az e-mail címem: [email protected]
  • Chris 2000
    #520
    Nézzétek meg, egyik kedvenc darabomat milyen gyönyörűen játsza! Haláli...

    Schumann
  • Chris 2000
    #519
    Mindig találok olyan videót amitől lehasalok... De ettől ott is maradtam...:) Ez a csaj nagyon patentül zongorázik! Mondhatjuk brilliáns zongorista!

    Szerintetek...?
  • debussy
    #518
    A hozzászólás hozzád szólt, csak elfelejtettem kattintani :)
  • debussy
    #517
    Örülök zenei terveidnek. Az én nagy nyári zongorás tervem, hogy a kottatárból kiveszem Kodály Marosszéki táncokat. (És még egy: a tanítványomat jobban rá kéne vezetnem a "komolyzene ösvényeire", mert azt hiszem, nem érti még ezt a világot.)
    Ha szépen kérsz, tudok kottát scannelni majd. :) (Széles repertoár)
    És mindenkinek közérdekű információ: szombaton múzeumok éjszakája. Én megyek, igaz, nincs rá időm, de hát...
  • debussy
    #516
    Azt hiszem nektek is meg kéne hallgatnotok. /Fekete-fehér dialektika./