675
A klasszikus zenét kedvelőknek
  • debussy
    #515
    Egy új szerzemény.
    Egy teljes Pat Metheny album.
  • Desiderata #514
    Szia! bocsi csak most írok, nagyon el vagyok havazva, júliusban viszont komolyan elkezdek zongorázni, és felhangoltatom mert vagy 30 éve nem volt hangolva, néhány hang nagyon hamis :)
    a digitális művészetről majd írok privátban, már kész tervem van...
  • debussy
    #513
    Egyébként az az érdekes a Ravel zongoraversenyben, hogy néha, mintha Debussy-t hallanám. Néha pedig Rachmaninovot. Bár biztos voltak egymásra hatással. Főleg Debussy Ravelre.
  • debussy
    #512
    Gyorsan el is megyek a Treffort Kertbe a koncertjükre. Csak most alszom kicsit :)
  • debussy
    #511
    Van valami ami miatt jó itt ülni nyolcvan tétellel.
    Szeretnék én is így zenélni.
  • debussy
    #510
    Ma véletlenül rossz helyre nyitottam be és a Teréz-körúton egy bakelit boltban találtam magam. Két ötven körüli férfi volt bent. A bolt nem volt több 4-5 négyzetméternél.
    Elmesélte az egyik, hogy húsz éven keresztül gyűjtötte a lemezeket, most pedig húsz éve kénytelen eladni őket.
    Duke-ot kerestem, azután Gershwint végül egy Ravellel jöttem haza. Pontosan ezzel a darabbal. Gyönyörű. Nagyon szeretem Ravelt.
    A bakelit valamiért sokkal jobb, mint egy CD. Egy Cd-t hallgatva nem hallod a zenét. Egy gép. Személytelen. De egy bakelit... látod a zenészeket és ott vannak.
  • Chris 2000
    #509
    6 és fél évvel ezelőtt kezdtem el billentyűzni, kb. 4 éve zongorázom. Ebből klasszikus zongora kb.1,5 év.


  • tyrael9393
    #508
    Sajnálatos félreértés:) Szívesen megtanulnám de kevés vagyok ehhez. bár a főtéma jobbkezének dallamát próbáltam megtanulni hallás után de már az is elég nehéznek bizonyult.

    Csak a harmadik év zongorázom. Kuhlau c-dúr szonáta, Bartók : medvetánc, Schubert : első bánat, Schumann,
    Mignon. Ezeket tanulom, ez az én szintem. Túl nagy falat lenne nekem a Chopin darab. Bár ettől függetlenül nekiállnék a nyáron de nem lesz lehetőségem zongorázni.
  • debussy
    #507
    Tíz évesen hallottam először és nagy álommá vált. Aztán egy két év múlva meg is tanultam, de a 3. oldat utáltam :D
    Hát sok sikert. Bár biztos mondtad, de mióta zongorázol?
  • Chris 2000
    #506
    Ez igazán nagy kedvencem! no... Itt kezdődik a zene!

    Jövőre mindenképpen meg szeretném tanulni. Persze lehet, hogy már ősszel belekezdek, de tutire nem fog összejönni egy hónap alatt. Próbálom úgy megtanulni, hogy azért az előadható legyen... Nehéz! /És lehet, hogy még keveset is mondtam/
  • tyrael9393
    #505
    most pedig ez

  • debussy
    #504
    "Ezért minden: önkinzás, ének"

  • debussy
    #503
    Tanultam én is, jó kis darab. De így viccesebb
    Egy hallgatni való nagyon jó. Bár én többnyire csak az elsőt tételt játszom.
    Két hét...ó. Volt egy darabom fél évig tanultam, volt vagy egy hónap, hogy napi 2-3 órát csak azzal a darabbal foglalkoztam és még akkor is azt éreztem, hogy katasztrófa. Már mutattam, de remélem nem bánjátok, ha újra... tehát a Kedves
  • Chris 2000
    #502
    Én most ezt a darabot nyüstölöm már egy ideje:

    CPE Bach: Solfeggietto in C minor

    Eleinte kicsit alábecsültem... Nagyon gyorsan megtanultam a hangokat belőle. Viszont a sebessége nem semmi. Persze másfél évnyi klasszikus zongora tanulmánnyal a hátam mögött nem is várhatom el, hogy úgy prezentáljam mint a nagyok. Bár egy kicsit bosszant, hogy már vagy két hete ezt gyakorlom és hát... még nem az igazi

    Mindenesetre ujjgyakorlatnak kiváló, egész sokat fejlődött a billentésem mióta ezzel foglalatoskodom!
  • debussy
    #501
    Itthon találtam néhány száz lemezt :) és köztük van csomó opera is. Most ilyeneket tanulmányozok. Meg akartam ma kivenni a könyvtárból is néhányat, csak már nem fért a kezembe
    Na de ma levizsgáztam és újra lesz időm (több) ilyesmire.
    Ma többek közt ezzel ünnepeltem
  • debussy
    #500
    Ó, most látom, hogy más már belinkelte. Bocsánat.
  • debussy
    #499
    Nekem Cziffra az egyik kedvenc magyar zongoristám. Liszt haláltáncot hallgassátok meg tőle. Az életregénye is nagyon jó. A katonaévei alatt tönkrement a keze és utána egy ideig kesztyűben kellett gyakorolnia.
    Meg egyszer részegen kellett játszania egy magas beosztású katonának és hát nem nagyon ment. Tanulság... nem szabad részegen zongorázni, ha tétje van.
  • debussy
    #498
    4 éve ez volt a hatodikos záróvizsgámon az egyik darab. Nagyon szerettem :) Jó, hogy előjött.

    Bartók nehéz eset. Régebben én is idegenkedtem tőle, de tanultam tőle a román táncokat és beleszerettem. Szóval én inkább a népi vonalát szeretem az ő művészetének.
  • Chris 2000
    #497
    Jobb minőségben itthallgathatjátok meg az előző Tchaikovsky darabot!

  • Chris 2000
    #496
    Ehun van egy jó zene...:)
  • Chris 2000
    #495
    Engem valahogy Bartók Béla darabjai sosem fogtak meg...
  • Notram
    #494
    Ha már Liszt és Cziffra:

  • tyrael9393
    #493
  • debussy
    #492
    Voltam egy tök érdekes koncerten múltkor. Volt egy szám, amiben hegedültek is. Sajnos nem találtam meg, de ez kicsit hasonló:

    www.djabe.hu itt az audio résznél és a Téli Hortobágy, kb 2:30tól
  • debussy
    #491
    10 ezer? Nem rossz :)
    Az elmúlt három nap eredményeként el tudom játszani a Csillagok csillagok szépen ragyogjatok-at, de sajnos még nem túl profi.
    Elég sok mindent tanul(gat)ok, de elvonják más dolgok a figyelmem.
    Chopin noktürn
    Bartóktól az utolsó bolgár ritmust (3:50)től.
    Ez a kettő a vizsgadarabom, csak sajnos elfelejtettem elmenni a vizsgára, úgyhogy holnap megyek pótra.
    A Traviata zongorára átírt verziójával is szórakozgatok
    És szereztem egy "jazz-zongora iskolát"
    És Beatles zongoraátiratokat :)Például ezt
    És van egy tanítványom, úgyhogy a zongoraiskola egyet is lapozgatom.
    Látom tényleg belefogtál a digitális művészetbe. És a zongoratanulásod hogy áll?
  • Desiderata #490
    próbálkozz vele, szép dallamokat lehet belőle előhozni, én is gondoltam hogy veszek egyet Praktiker barkácsáruházban árultak 10 ezer alatt :)
    nekem tangóharmonikám van, azt szeretném kitanulni

    most éppen milyen zongoradarabokat tanulsz?
  • debussy
    #489
    Van egy hegedűm, bár ez átmeneti állapot. Nehéz eset, de nem gondoltam, hogy ennyire...
  • Casillas
    #488
    tényleg szép mindkettő :)
  • debussy
    #487
    Ez talán még jobb előa.
  • debussy
    #486
    Szép
  • debussy
    #485
    Ez az, aminek látszik.
    /célzatosan/
  • tyrael9393
    #484
    Ez nagyképű volt. csak enyit akartam. egyenlőre megint eltűnök, mint eddig:)
  • debussy
    #483
    Ez nem komolyzene. A szerkezetből ítélve filmzene inkább.
  • Oros12
    #482
    http://www.pokerstars.tv/poker-video-2446-wsop-2009-final-table-ready-to-rumble.html?channel_id=154
    Ez a komolyzene címe érdekelne! Előre is köszönöm!
  • Willenbrock
    #481
    Egy szimpatikus előadása Bach F-major tocca & fúgájának,szerintem jól nyomja,így laikusként úgy hallom a pedálos szólamnál 1-2 mellélépés volt,de az egész darab előadása nekem tetszik:BWV 540
  • debussy
    #480
    Pacsirta

    Nem Kosztolányi, de Glinka.
  • Chris 2000
    #479
    Ja,

    [email protected]

    Köszi szépen előre is!
  • Chris 2000
    #478
    F.Schubert - Moment Musical op. 94 no.3

    Ha valakinek véletlenül megvan ez a darab, nagyon megköszönném ha elküldené nekem...

  • debussy
    #477
    Tegnap voltam az Anna Kareninán az Operában. Csajkovszkij zenével, Pártay Lilla rendezésével.
    http://www.opera.hu/index.php?module=main Itt van pár kép.
    Tényleg gyönyörű volt, már a zene önmagában is, hát még így...
  • tyrael9393
    #476
    mármint, persze többen, énekeljük, és Spiritum, sőiritum helyett..