52
  • Dinosaur
    #12
    A pulzártól, ha jól értelmeztem a cikket.
  • Caro
    #11
    Persze, majd fognak egy nagy pokrócot, aztán mehetnek a füstjelek
    Egyébként hogyan tud egy felhő jelet erősteni?
    Honnan szerzi hozzá az energiát?
  • Kazak
    #10
    Azért ez egy elég esetleges kommunikációs csatornának tűnik a cikk alapján. Egy vonalban kell lennie a pulzárnak, a felhőnek, meg a célbolygónak. Ez eléggé leszűkíti a "használat" lehetőségét.

    Tényleg és a pulzár által kibocsátott mikrohullámokra hogy ültetik rá a jelet, amit továbbítani akarnak?
  • Kis-Bob
    #9
    Nem akarok beleszólni, de aki nem tanulta, annak nem feltétlenül kell tudni, hogy mit jelent a világűrben a "messze", és, hogy mi is az a pulzár. Bár, ami meg akyyy ellen szól, hogy ne fikázza, amihez nem ért.
  • Zedas
    #8
    Nekem még most is fáj. Csinálok majd egy fórum botot: sztenderd hülyeségeket fog beírogatni és mindenhez odaírja hogy 'L0L', meg hogy 'bazz'.
  • Garfield
    #7
    Azért ez most fájt...
  • Darth Sith
    #6
    tudtommal a naprendszerünkben ez annyira nem kivitelezhető dolog.
  • mrzool
    #5
    Lehet csak én nem vagyok formában, de nem értem a hozzászólásod. Mióta van a Naprendszerben pulzár?
  • akyyy
    #4
    ÉS ezeket miért nem használják pl egy távoli bolygó kutatásaiban, mint pl Jupiter vagy MArs, esetleg már a Titán? gondolom mert sok zaj is lesz benünk meg ilyenek! L0L , akkor ez nem is ér semmit!
  • Kis-Bob
    #3
    ööö De ettől nem lesz gyorsabb a mikrohullám. ez is vagy 1000 év, mire eljut tisztes távolságokba. Jó, igaz. Ez legalább eljut.
  • ScarY MAN
    #2
    Ha gondolok 1et akkor felhívom egy távoli barátomat?

    pl.: -Anya hogy áll a gázfelhő?
    -Miért?
    -Gondoltam áthívom egy távoli barátom és elmegyünk moziba megnézünk egy földi sci-fit.

    LoL
  • mrzed001
    #1
    Hány féle képpen fogunk még üzenni ET-nek ?
    Igazán felvehetné végre a telefont