81
  • SoDI---
    #1
    Egyértelmű.
    A beszerzési ár eltörpül az üzemeltetési költségek mögött. Ezt mindenki tudta eddig is.
  • FTeR
    #2
    üdvözöljük a cikkíró pártatlanságát
  • Flashy
    #3
    ebben a témában az tud pártatlan lenni aki nem használ számítógépet, de az meg nem fog tanulmányt készíteni róla.
  • archkoven
    #4
    A magam és az ismerőseim között végzett felmérés szerint a vindóz annyira olcsó, hogy az árát már képtelenség lenne tovább csökkenteni.
  • Mike at home
    #5
    ezt az MS azota nyomatja, amiota fosnak a Linuxtol
  • blackeagle
    #6
    Miért kell minden hónapban ezt a hazugságot olvasni ??? Ki ne találja már valaki hogy ez igy van.
  • testerlnx
    #7
    Ez LOL
    Most nem a warez-t kene beszerzesi forrasnak tekinteni...
  • Kensin
    #8
    "...nagyobb biztonságot, ... illetve a kisebb kockázatot emelik ki..."

    Valaki aki foglalkozik ezzel, magyarázza már el, mer nem nagyon esik le, miért.

    "Megfelelő tudással rendelkezünk a Windows-alapú megoldások biztonságos és gyors kezeléséhez, a Linux esetében azonban amennyiben meg szeretnénk győződni rendszerünk biztonságosságáról, külső tanácsadókra vagyunk kénytelenek támaszkodni"

    Ergo: A Windows-t egy gyerek is tudja használni, így felnőttként már minden trükköt meg lyukat ismer benne. Ha jól értelmezem, akkor Linux-hoz meg kell egy rendszergazda, aki tudja is, hogy mi fán terem a számítógép.
    A Windows-nál már nincsenek is rendszergazdák, vagy mi van?
    Egyáltalán próbálták már a külső tanácsadást? Múltkor felmentem a chat-re, feltettem egy kérdést, és már azonnal jöttek is a válaszok.

    Jó, ha valaki gondolkodik, de ne úgy érveljen már, hogy a tégla azér vörös, mer a fű zöld...
    A Windows-hoz is ugyanúgy kell rendszergazda, külső szakember, és üzemeltetési költség.
  • ttt ttt
    #9
    Ha nincs mit mondanod ismételd magad, legalább a neved a köztudatban marad; csak vigyázz, mert egy idő után papagájnak néznek.
  • fapapi
    #10
    Lehet egy vin rendszert olcsóbb kiépíteni ez rendben de mikor jön a kékhalál meg minden nyügje akkor mennyibe fog kerülni a szakember aki kijavítja ????
    Linuxot lehet drágább telepíteni de 1-2 év után is működőképes úgy ahogy feltették nem mint a vin fos.
    ITT SZÉPEN BESZÉLNEK A VÁLLALATOKRÓL de mi van az egyéni felhasználókkal. nem kell fizetnem egy linuxért és ez már pár 10.000 el vastagabb is maradtam.
    Nem tudom kik voltak ezek a független felmérők de ezt nekik
    Szerintem érdemesebb lenne felkérni 10-15 FÜGGETLEN heckert hogy mondjátok mar meg melyik a biztonságosabb!!!
    kétlem ,hogy a vin re voksolnának.
  • blackeagle
    #11
    "Windows-alapú megoldások biztonságos" igen a m$ arról hires mennyire biztonságos. Még szerencse hogy az egész virus mizéria a sok trójaiakkal meg mifenékkel együtt elkerüli a m$-t és semmi kárt nem csinál és semmibe nem kerül a védekezés sem - beleértve a pénzes szoftverek ,ill. a miattuk eltöltött időt beleértve - .
  • Alec
    #12
    "nagyobb biztonságot, az alacsonyabb költségeket, illetve a kisebb kockázatot emelik ki"

    1. a nagyobb biztonságot én egyelőre sehol se látom, főleg annak tükrében, hogy a microsoft még ma is azon küzd, hogy vmi normális biztonsági rendszert építsen a leendő rendszereibe (ld. Longhorn)
    2. a windowson lassan a háttérképekért is fizetni kell.. a biztonsággal foglalkozó szakemberek tudása egy bizonyos szint fölött meg platformfüggetlen kell legyen.. azt nem nevezném szakértőnek aki a windowson kívül mást nem ismer... a biztonsági problémák jó része nem rendszerhez kötött, innentől kezdve meg egy jó biztonsági szakember fizetése nem hiszem, hogy függne a használt rendszertől, a kattintgatós "rendszergazdákat" meg felejtsük el
    3. kisebb kockázat: ez nevetséges annak tükrében, hogy a microsoft is épp a windows elterjedtségét hozza fel védekezésképp a vírus és egyéb támadások gyakorisága miatt... a gyors siker reményében nem egy egzotikus rendszerben fognak hibák után kutatni hanem kihasználják a közismert rendszerek hibáit
  • Caro
    #13
    Ez MEGALOL!
    Ez a csávó csak azt árulja el, hogy nem ért a számítógépekhez... :D
  • Drawain
    #14
    Manapság ha valaki rendszergazdának tanul az képes lesz egy linuxos szerver üzemeltetésére és karbantartására is. Nálunk az egyetemen pl párhuzamosan folyik a két képzés, tehát annak semmi értelme, hogy drága tanácsadókat, vagy "ritka" rendszergazdákat kellene megfizetni. Egyébként egy Windows 2003 szervert a lehető legbiztosabbá tenni és karbantartani nem olyan könnyű feladat, amilyennek tűnik és az ilyen rendszergizdák is elkérnek érte annyit mint a másik félnél.
  • comet
    #15
    Úgy érted, hogy illegálisan használod a rendszert amiért annyira rajongsz és még büszke is vagy rá?

    Érdekes.
  • comet
    #16
    Kb 40 linux admin kell 200 windows admin helyett. Egy 10'000-es hálózatról.

    Most akkor milyen egyéb üzemeltetési költség van, áram? :)) Az máshol is megvan...

    Ez egy annyira nevetséges hír, te meg gondolkodhatnál is néha :)

    A licenszköltségek meg akkorák, hogy abból felújítod a linuxos gépparkod felét egy windows környezettel összehasonlítva évente.
  • comet
    #17
    Pontosan...

    Egyébként a legtöbb rendszergazdát hálózat-karbantartásra veszik fel, vagyis, hogy van egy céges vagy egyetemi vagy akármilyen háló, és azon van 500 gép, és akkor üzemeltesd. Az ritka, ahol nincs legalább 1-2 más operációs rendszerű gép mint a fő "profil".

    Most it lehet linux - sun, linux - bsd, linux - windows vagy akármilyen más kombinációról beszélni...
  • comet
    #18
    Mi bajod vele? Amikor egyszer normálisan összefoglalja a dolgokat az már baj? Vagy talán konkrétan meg tudnád mondani, hogy hol volt elfogult?
  • Hedgehunter #19
    Szarkazmus, humor hallottal mar rola......?
  • szivar
    #20
    Érdekes, durván félévente jön egy hasonló elemzés.
  • Drawain
    #21
    Érdekes, hogy mindig a Microsoft kezdeményezésére, vagy éppen az m$ aki először reagál rá :)
  • fflx
    #22
    en tobb honapos kutatas utan azt a kovetkeztetest szeretnem buszken bejelenteni, hogy szerintem nekem mindegyik ugyanannyiba kerul (0)
  • intrex
    #23
    Vegyük alapul a windows/office rendszerek gépenkénti éves díját, ami (természetesen licensztől függően, kb.) 60.000 Ft+fa. Állítsuk szembe a linux/oofice rendszerek 0 Ft/éves díját.
    Az ms rendszer üzemeltetéséhet, pl. egy 1000 gépes rendszerhez szükséges 10 fő. Ugyanez linux esetében szintén 1 fő root, plusz 10 fő support emberke, akikre addig van szükség, amíg a titkárnők átszoknak az openoffice-re. Ha már mexokták, akkor elég 5 fő telefonos support, esetleg rohangálni is tudnak. A windows rendszerekhez kell továbbá nagyságrendileg 1 milló Ft évente a vírus- és spyware szoftverekre. HW költségeket nem számolunk, hiszen azok a két rendszer esetében ugyanazok.

    Tudom nagyon leegyszerűsítettem az ábrát, de 15 éve rendszergazdálkodok több ezer főt számláló cégeknél.

    A linux rendszerek üzemeltetéséhez NEM KELL TÖBB FŐT ALKALMAZNI, mint a windowshoz, csak abban az esetben, ha valaki ÁTÁLLÁSRÓL beszél egyikről a másikra. Ha eddig linuxot használtak, akkor a szoppancs windows megismeréséhez is idő és erőforrások szükségesek.
  • Picivizipaci
    #24
    Momentán én egyikért sem fizettem soha.
  • BiroAndras
    #25
    Az én tapasztalatom az, hogy a cégek alkalmaznak egy embert évi több millióért, mint hogy évente pár százezret költsenek informatikára.
  • BiroAndras
    #26
    Hoppá, kimaradt egy szó. Szóval:

    Az én tapasztalatom az, hogy a cégek inkább alkalmaznak egy embert évi több millióért, mint hogy évente pár százezret költsenek informatikára.
  • Gregorius
    #27
    Ez akkora megaLOL, mint egy ház. Miből van több MS-hez, vagy Linux-hoz értő emberből?
    Mellesleg én azt is megkérdőjelezem, hogy egy cégnek nem kerül pénze egy Linuxdistribúció beszerzése.
  • Caro
    #28
    Természetesen linuxhoz értenek többen.
    Senki nem hagyhat el egy informatikai egyetemet linux rendszergazdai ismeretek nélkül.
  • testerlnx
    #29
    >Miből van több MS-hez, vagy Linux-hoz értő emberből?
    Erre elég nehéz válaszolni, hiszen nem mindegy milyen szintű emberekben gondolkodsz, szerintem igazán komoly pici puha szakemberből nincs több mint hasonlóan komoly linux-osból...
    >Mellesleg én azt is megkérdőjelezem, hogy egy cégnek nem kerül pénze egy Linuxdistribúció beszerzése.
    Jópár cég pl Debian-t használ... Azt hiszem még München is arra akar áttérni...
  • lazsi
    #30
    Aha biztonságosabb? Akkor miért van windows rendszeren kb ezerszer annyi kártevő?
    "Megfelelő tudással rendelkezünk a Windows-alapú megoldások biztonságos és gyors kezeléséhez, a Linux esetében azonban amennyiben meg szeretnénk győződni rendszerünk biztonságosságáról, külső tanácsadókra vagyunk kénytelenek támaszkodni" - aki ilyet mond az azt mondja magáról h gyakorlatilag hülye a számítógéphez és csak a windows biztonságiküzpontját lesi és nézi h firewall meg antivirus on és ezt tartja tökéletes biztonságnak.
    Miért lenne drágább linuxot fentartani? A licenszdjjak olcsóbbak, és napi 24 órás support jár a linux disztribúciókhoz, szal ha a "rendszergazda" fogyatékos is akkoris is ingyen igénybevehetnek szakmai segítséget telefonon keresztül. A rendszer felhasználóit meg ugyanúgy be kell tanítani a windows használatára mint a linuxéra mert az alkalmazottak nagyrésze mind2höz hülye. Attól hogy az sg olvasói azaz mi jól értünk a gépekhez attól még a többi átlagember az ie-n meg az officecon kívül mást nem tud használni. AZokat is csak azért mert azt tanították nekik küzépiskolában. A cégeknél meg nem officet meg ie-t használnak, mert egyikbe több biztonsági rés van mint a másikban. LEvelezésre a lotust meg hasonlókat használnak, egyéb feladatokra meg a cégeknek saját szoftvereik vannak. Rokonom az apehba dolgozik, és voltam már benn párszor és láttam a rendszert és igaz h windows oprendszer van alapból de semmijen feladathoz sem használnak windows programot, mert nem elég biztonságosak.
  • pemga
    #31
    Ki beszélt egyetemi végzettségről? :). Ha rendszeradminhoz még az is kéne, akkor még drágábbak lennének az emberek. Win-hez elég ha megcsinálsz valami tanfolyást, amiből mint égen a csillag, és máris qualified expert vagy. És mivel ilyen emberből tehát elég sok van, az áruk is olcsóbb. Linuxra ált. ott állnak át, ahol már van valaki aki ért hozzá, tehát nem kell külsős experteket alkalmazni.
  • Drawain
    #32
    El kell, hogy szomorítsalak, de a "rendszergazdák" egyetemet végzett személyek, mindenki más aki ilyen kétes tanfolyamot elvégez szerintem nem nevezheti magát annak. Ha ilyen személyt alkalmaz egy cég, annak nem biztos, hogy a későbbiekben túl nagy előnyét látja, max a sokszázezeres telefonszámlát, annak örömére, hogy nagyszerű szakemberük realtime tartja a kapcsolatot a support vonnallal.
    Egyébként a felsőfokú programozó OKJ-s képzésen nálunk csak! linuxos (és novelles) rendszergazdai ismereteket tanítottak.
  • Troppauer
    #33
    "Független" felmérés: a Windows olcsóbb a Linuxnál

    Ez azert vicces, mert a windows egy alap, ami onmagaban csont hulye..... Na jo van benne szamologep :)))

    Amig egy linux disztribucioban, van egy halom szoftver, amivel egy vallalat interetes igenyet ki lehet szolgalni, addig a windowsra meg kell mindent venni.....

    Akkor most mirol beszelunk ?????

    Egyebkent a hozzaertesrol annyit, hogy amig mondjuk egy debian linux distnel szoveges konfigokkal kell varialni, addig a windowsnal grafikus+egeres konfigok vannak. Nemi gyakorlattal tok mindegy, hogy melyiket hasznalja az ember. Viszont egy hulye barmelyiket el tudja cseszni.
  • arty
    #34
    "Hülyék vagyunk a linuxhoz, s ezért kénytelenek vagyunk külső tanácsadókat bevonni a problémák megoldására. Ez kimondottan a linux hibája, nem a miénk, akik nem vettünk fel linuxos szakembereket. Ez is bizonyitja, hogy a windows olcsó."

    b+
  • arty
    #35
    hagyd, arch* egy kis hülye :))
  • pemga
    #36
    Egyébként mintha réges-régen a Win95-ben (vagy 98-ban?) lett már volna ilyen push technológia integrálva. Active Desktop defaultja felhívott ilyesmit, amit utána mindenki automatikusan kigyilkolt persze. Jó, RSS többet tud annél.
  • pemga
    #37
    Ops, rossz hely :).
  • NEXUS6
    #38
    Haahahahhahahahahhaahhahhhahahahhahaha!!!!!!

    2000 környékén a régi DOS-os rendszerünket, új Win2000 rendszerre állítottuk át. Mivel az új rendszer fejlesztése régebben kezdődött, mint a w2000 kiadása, még volt egy csomó gép amin az új rendszer WinNT4.0 alatt futott.
    Kicsit hozzáértők bizonyára tudják, hogy a w2000 neve sokáig winNT5.0 volt, tehát nagyjából ua oprendszerről van szó.
    A gondjaink a hálózati nyomtatókkal kezdődtek. Nem lehetett vegyes NT/w2000 hálózatban a hálózati nyomtatókat használni. M$ szupport: az NT támogatását abbahagytuk, tessék szépen a többi géppel is átállni a w2000-re.
    Utólag kiderült, hogy a probléma nem megoldhatatlan, de miért is érné meg a M$-nek ezt egyáltalán elárulni.

    Ha Linuxra térsz át akkor a jöre szavazol, hiszen a jövőbeni képességek rendszerbe integrálása, minimális költségű. A M$ mindíg megsarcoltatja a világot az új technológiákkal. Aki wint használ az készüljön fel, hogy hosszabb rövidebb időközönként nulláról kell felépítenie a rendszerét (amikor jön az új generációs OS)ráadásul, mindannyiszor jelentős pénzt kell kifizetnie, na melyik cégnek is;)???????

    Bilgéc, meg az a másik a Ball mell is!
  • patrik
    #39
    vazze

    akkor én már főiskolával nem is lehetek rendszergazda??

    azért bízok benne hogy ez nem egészen így van...
  • Pheel
    #40
    "Senki nem hagyhat el egy informatikai egyetemet linux rendszergazdai ismeretek nélkül."
    Azért erre mérget ne vegyél, mert belehalsz :)