1926
  • Lteebee
    #1726
    Lássuk be, attól messze van?
    Ez meg mit jelentsen?
    Mintha csak úgy szaladgálnának le-föl a világbajnok motorosok. Tiszta Puskás-feeling, az egész világ tudja, mekkora tehetség, csak itthon kételkednek benne.
    És mi van akkor, ha a csapattulaj a médiapénzeket egész egyszerűen zsebrevágja, holott azok a világbajnoknak, vagy legealább részben neki szólnak?
  • Peppus
    #1725
    Én meg nemszeretem az ilyen hozzáállást.. Nem láttam még ilyet, hogy fogja magát valaki és nem indul a következő futamon, főleg ilyen furcsa okok miatt. Adjon értelmes magyarázatot rá, mert eddig igencsak furcsa nyilatkozatokat olvastam.. Én tényleg tisztelem, meg már jóideje nézem a versenyeit,és drukkolok neki, de most picit csalódtam. Cserbenhagyta a szurkolókat is ezzel a lépéssel. Természetesen ha kapunk egy épkézláb nyilatkozatot, hogy pontosan mi is az oka ezeknek akkor biztos megértő leszek én is. De így.. háát..
  • cafe986
    #1724
    Szerintem Te nem vagy tisztában azzal, hogy mekkora jelentősége van 1 tartalékmotornak. Mert lehet azzal küzdeni, de a tudat, h 1 bukfenc és hopp csá hol a másik motor na akkor most mi is van... Öreg nem szeretem, h így beszélsz hazánk egyik legtehetségesebb sportolójáról.
  • bodajoci
    #1723
    Elég érdekes dolgok történnek Talma körül, de sztem az igazi mozgató rugó megint a lóvé, kb sosem tudjuk meg az igazat Ez a média téma itt a legnagyobb gebasz, nem is a 2. motor sztem. Valszeg Aspar, úgy gondolta, ha kell a 2. motor, akkor nekünk is jusson a tortából, ne csak nektek, de ez csak az én teóriám.
  • Peppus
    #1722
    Mondjuk tavaly is volt ebből botrány, hogy Talmáék picit sokat kezdtek gondolni magukról.. Remélem tényleg Martinez a köcsög, mert ha Talmáék szenvednek csak, akkor én nem is vagyok rá már annyira kíváncsi. Mutassa meg, hogy azzal az egy motorral is képes csodákra, bizonyítson, harcoljon, és letojom hogy hanyadik lesz, csak lássam a küzdeni akarást. Rengeteg motoros van aki átvenné a helyét, és simán eltud tűnni a süllyesztőben, hiába tehetséges. Egy ilyen botrány után, nemhiszem, hogy bárki is szerződtetné, hacsak nem egy Rossi tehetség veszett el benne, de lássuk be attól azért messze van..
    Sajnálom, hogy így alakult..
  • M@TriX
    #1721
    nagy kár lenne ha ez rányomná a bélyeget a karrierjére...
  • Lteebee
    #1720
    Valakik ilyen jogászvilágot teremtettek nekünk.
    Senki nem beszél nyíltan, a valódi álláspontját mindenki feltételes módú mondatok mögé rejti.
    Taktikáznak, esélyeket latolgatnak, helyezkednek.
    Ez a világ egy magyarnak mindig is idegen volt és idegen is marad.
    Remélhetőleg jól jön ki a szituból Talma. Lehet, hogy csak hírverés az egész. Bár úgy lenne!
  • Landren
    #1719
    2009. május 14., csütörtök 17:39

    Jorge Aspar Martinez, az exvilágbajnok csapatának tulajdonosa interjúnkban nem említ szerződésbontást, de elmondja, várja a pénteki, Le Mans-i szabadedzésre magyar pilótáját. Ki biztosan nem rúgta, keresi, mert nem tudja, hol van és telefonon sem éri el egy hete, csak a menedzserét. Kérését, a második motort teljesíti.

    "Nem értjük az egészet, nem értjük, hogy tehet ilyet egy világbajnok. 28 év alatt, mióta a GP-sportban vagyok, ilyet nem láttam. Mi soha nem rúgtuk őt ki, sőt, várunk rá" - nyilatkozta Jorge Aspar Martinez, Talmácsi Gábor istállójának tulajdonosa az Indexnek.

    A 250 kcm-esek között szereplő magyar motoros menedzsmentje csütörtökön jelentette be, nem indul pilótája a gyorsaságimotoros-világbajnokság vasárnapi Francia Nagydíján, Le Mans-ban, mert egyoldalúan szerződést bontott a Balatonring Teammel.

    Ok: a második motor hiánya és a médiaképviseleti jogok egyoldalú megváltoztatása. A pilóta menedzsere, Stefano Favaro állítja, utóbbit semmiképp nem tehették volna meg.

    "Érthetetlen és felfoghatatlan az egész, mivel Gábor gyári motort kapott a csapattól és igazolta a tehetségét, hiszen nagyszerű eredményeket ért el az elmúlt években. Mindig is tökéletes volt a viszonyom vele, ezért remélem, sikerül beszélnünk, hogy tisztázzuk a helyzetet, és folytatódjon az eddig kölcsönösen pozitív kapcsolat."

    Martinez a telefoninterjúnk alatt egyszer sem használta a szerződésbontás kifejezést, azt viszont hangsúlyozta, még számít Talmácsira.

    Nagyon örülne és szeretné nem csak ő, de az egész csapat, ha az exbajnok indulna a pénteki szabadedzéseken, de nem tudnak szó nélkül elmenni a történtek mellett, aminek következményei lesznek.

    "Várjuk, mit tesz Gábor, többször hívtam telefonon, de nem érem el, mindig csak a menedzsere beszél, Gábor soha" - árulta el Martinez.
    hirdetés

    Menedzsmentje szerint a szakítás egyik oka, hogy Talmácsi Jerezben sem kapott tartalékmotort, pedig megígérték neki. Martinez ezt nem cáfolta, annyit mondott: "Már itt van a boxban a második motor, jöhet bárki megnézni".

    A másik, ezek után egyre jelentősebbnek tűnő indok a kommunikációs jogok átvétele. Favaro szerint az az övék, ám a Balatonring önhatalmúlag megvonta tőlük.

    Martinez másképp tudja: "A jogok mindig is a mi tulajdonunkban voltak, csak 2006 óta továbbadtuk nekik, ők értékesíthették".

    Nem tudni pontosan, anyagiakban ez mit jelent, de valószínűleg jelentős összeg van a háttérben.

    Az üggyel kapcsolatban nemzetközi sajtótájékoztatót tart a spanyol istállótulajdonos pénteken, 11 órától Le Mans-ban, ott fog részletesebben beszélni a történtekről és ismerteti várható lépéseit.
  • Landren
    #1718
    Sajnos nem vagyunk mi akkora motoros nemzet, hogy egy Spanyol "Martinez" csapattal szemben jól jöjjön ki Talma a dologból. Még ha elismerésre kerül Talmáék sérelme, akkor is túl nagy a befolyásuk ahhoz, hogy Talmának bárhol keresztbe tegyenek a jövőben. Remélem nem így lesz.
  • desigo
    #1717
    hát ez szomorú :/
    nem nagyon szimpatikus nekem Talma managere...

    sok dolog lehet itt elhallgatva a háttérben
  • ManoNegra
    #1716
    „Példa nélküli Talmácsi Gábor egyoldalú szerződésbontása” – nyilatkozta az MTI-nek a motorsportban 28 éve dolgozó Jorge Martínez csapatfőnök.
    „Érthetetlen és felfoghatatlan a döntés, mivel Gábor gyári motort kapott a csapattól, és ő igazolta a tehetségét, hiszen nagyszerű eredményeket ért el vele az évek folyamán. Mindig is tökéletes volt a viszonyom vele, ezért remélem, sikerül beszélnünk, melynek során tisztázzuk a helyzetet és folytatódik az eddig kölcsönösen gyümölcsöző kapcsolat” – mondta Martínez.
    A csapatfőnök hozzátette, ugyanakkor nem tudnak szó nélkül elmenni a történtek mellett, melynek lesznek következményei. Az üggyel kapcsolatban nemzetközi sajtótájékoztatót tart az istálló pénteken 11 órától Le Mans-ban.
    A 250 kcm-esek között szereplő Talmácsi Gábor és menedzsmentje csütörtökön jelentette be, nem indul a gyorsaságimotoros-világbajnokság vasárnapi Francia Nagydíján, Le Mans-ban. Ennek oka a második motor hiánya és a médiaképviseleti jogok egyoldalú megváltoztatása volt. Martínez ezekre pénteki sajtótájékoztatóján kíván reagálni részletesen, s ott árulja el az istálló várható lépéseit is. MTI

    Valami itt nagyon nem kerek.
  • Lteebee
    #1715
    Még jól is alakulhat!
  • ManoNegra
    #1714
    "Favarót egy párizsi reptéren értük utol, útban van a futam helyszínére, de azt nem tudja, hol, mikor folytatja karrierjét Talmácsi.

    ”Most szállt le a gépem, megyek Le Mans-ba, meglátom, mit tehetek. Egyelőre nem tudom, hol megy majd Gábor. Nincs ötletem, de az a célom, hogy mindenképpen a Moto GP-ben maradjon” – mondta a menedzser.

    A második motor már Le Mans-ban van

    Mervó József, a Balatonring Teamet szponzoráló és a leendő sávolyi Balatonringet kivitelező Grupo Milton vezérigazgatója a csapattulajdonos, így azt pénzelő Jorge Aspar Martineztől úgy tudja, Talmácsi hiányolt második motorja már Le Mans-ban van.

    Állítja, a szerződésnek megfelelően mindent megtettek, szponzorként nem értik, mi történik Talmácsi körül: "Mondvacsinált ügynek tartom, nagyon sajnáljuk Gábort, a következő néhány hét tárgyalásokkal telik majd".

    Meggyőződése, nem Talmácsi tehet a kialakult helyzetről, tudomása szerint ilyen még nem volt a gyorsasági motorsport és az Aspar történetében, „jó lenne, ha a versenyzők, a motorok dominálnának, nem a háttérben dolgozó erők”.

    Mervó állítja, a csapat, a Balatonring Team mindenképpen megmarad, új versenyzőt, talán spanyolt igazolnak, aki már a hétvégén indulhat Le Mans-ban."

    http://www.talma.hu/forum/viewtopic.php?f=9&t=69
  • forzajuve5
    #1713
    van egy olyan félelmem hogy idén már nem látjuk versenyezni Talmát :S

    ez tényleg hihetetlen
  • sb1
    #1712
    BASSZUSKULCS !!!

    Ez komolyan nem hiszem el......
  • desigo
    #1711
    Nem gyenge csata ment az első helyért...

    Talma remélem,hogy egyre több tapasztalatot szerez amiből később tud majd profitálni.
  • modellmaker
    #1710
    sztem így együtt :)

    újonc még, akkor is ha VB, de csak egy új motor, erősebb, valszeg sok helyzetben máshogy viselkedik. plusz ő is mondta már nemegyszer, hogy a beállításokat elég nehéz megtalálniuk.
  • Landren
    #1709
    az előző futam után írtam: "Talma a saját és méginkább a motorja teljesítménye alapján ma is csak 7. helyre lett volna elég."

    jelenleg ez a realitás...

    mi lehet a probléma? a motor gyenge? rossz a beállítás? vagy Talmának kéne valamit másképp csinálni, esetleg szokni a motort?
  • Landren
    #1708
    Talmácsi a hetedik helyen fejezte be a jerezi futamot, Tóth a 16. lett
    Talmácsi Gábor a 7., Tóth Imre pedig a 16. helyen végzett a a gyorsaságimotoros-világbajnokság Spanyol Nagydíján a negyedliteres géposztályban. A versenyt a japán Aojama Hirosi nyerte meg, a spanyol Alvaro Bautista és az olasz Marco Simoncelli előtt.


    Nem kapta el túl jól a rajtot a tizedik helyről induló Talmácsi Gábor, így két-három helyet visszacsúszott, de az első kör végére már újra az első tízben volt, Tóth Imre pedig a 18. helyen motorozott ekkor.

    Talmácsi a gyenge kezdés után lassan, de biztosan elkezdett előre lépegetni, azonban az már hamar látszott, hogy az élen haladó négyest (Marco Simoncelli, Aojama Hirosi, Alvaro Bautista, Hector Barbera) nem nagyon lehet majd utolérni.

    Talmácsi a 7–8. hely környékén motorozott két korábbi 125 köbcentis világbajnok, Mike Di Meglio és Thomas Lüthi társaságában. Előbbi egy hibát követően majdnem elesett, és bár végül állva maradt, Talmácsi valamennyire le tudta szakítani, feljőve a hatodik helyre.

    Az élen állók folyamatosan előzgették egymást, Talmácsi pedig Mattia Pasini, Lüthi és a felzárkózó Roberto Locatelli között haladt.

    A végén a hazai pályán versenyző Bautista és Aojama állt az első két helyen, kettejük közül végül a japán futott be elsőként, Bautista lett a második, a harmadik helyet pedig Simoncelli szerezte meg.

    A dobogósok és Talmácsi közé Barbera, Lüthi és Pasini furakodott be, így világbajnokunk a hetedik helyen végzett, Tóth Imre pedig a 16. lett, így ő most nem szerzett pontot.

    GYORSASÁGIMOTOROS-VB, 250 KCM
    SPANYOL NAGYDÍJ, VÉGEREDMÉNY 1. Aojama Hirosi (japán)
    2. Alvaro Bautista (spanyol) 0.132 mp hátrány
    3. Marco Simoncelli (olasz) 2.706
    … 7. Talmácsi Gábor 26.288
    … 16. Tóth Imre
  • Landren
    #1707
    Egy jó rajt megint kelleni fog...
  • Landren
    #1706
    Talmácsi a 10., Tóth Imre a 19. helyről indulhat a vasárnapi futamon
    Talmácsi Gábornak nem sikerült megismételnie a szabadedzéseken elért helyezését, és csak a 10. időt motorozta a gyorsaságimotoros-világbajnokság Spanyol Nagydíjának időmérő edzésén a 250 köbcentiméteres kategóriában. Tóth Imre a 19. helyről rajtolhat.

    Talmácsi Gábor ideje ezúttal a 10. rajtpozícióhoz volt jó

    Talmácsi Gábor leggyorsabb körét 1:44.058 perc alatt teljesítette, ami egy másodperccel marad el a legjobb időt magáénak tudó spanyol Alex Deboné mögött, aki 1:43.028-at futott.

    Debon mögött két másik spanyol, Hector Barbera és Álvaro Bautista, illetve az olasz címvédő, Marco Simoncelli kvalifikálta magát az első négy helyre, így indulhatnak az első sorból a vasárnapi futamon.

    Pedig Talmácsi első ideje, az 1:44.681 sokáig a negyedik helyre volt jó a japán Aojama Hirosi, Barbera, illetve Simoncelli ideje mögött. A folytatásban azonban a spanyolok – Debon és Barbera mellett Bautista és Faubel is egyre jobb időket produkálta –, valamint a két francia Jules Cluzel és Mike Di Meglio mellett a svájci Thomas Lüthi is megelőzte a magyar versenyzőt.

    Talmácsi a hajrában 1:44.681-ről 1:44.058-ra javította idejét, ám mellette a mezőny is javítani tudott, így a magyar versenyző ideje a 10. helyre volt elég.

    A másik magyar versenyző, Tóth Imre is az időmérő első felében volt jobb (egy ideig volt a 13. is), végül közel három másodperccel lemaradva Debon mögött a 19. lett.

    A 250 kcm-esek futama vasárnap 12.15-kor kezdődik Jerezben.

    SPANYOL NAGYDÍJ
    250 KCM, IDŐMÉRŐ EDZÉS 1. Alex Debon spanyol Aprilia 1:43.028
    2. Hector Barbera spanyol Aprilia + 0.289
    3. Marco Simoncelli olasz Gilera + 0.348
    4. Alvaro Bautista spanyol Aprilia + 0.423
    5. Jules Cluzel francia Aprilia + 0.493
    6. Aojama Hirosi japán Honda + 0.563
    7. Mike Di Meglio francia Aprilia + 0.764
    8. Thomas Lüthi svájci Aprilia + 0.836
    9. Hector Faubel spanyol Honda + 0.863
    10. TALMÁCSI Gábor magyar Aprilia + 1.030
    ...19. TÓTH Imre magyar Aprilia + 2.989
  • Landren
    #1705
    Talmácsi Gábor jó hangulatban várhatta a Spanyol Nagydíj szombat délelőtti, második szabadedzését, miután a pénteki gyakorláson az ötödik legjobb időt érte el. A magyar motoros tegnap úgy vélekedett, kezdetnek ez jó eredmény.

    A szombati szabadedzésen a 250 kcm-es géposztály motorosaival együtt hamar kiment a pályára a kategória két magyarja is. Talma egy 1:49.721 perces körrel nyitott, míg Tóth Imre 1:49.235 perces idővel mutatkozott be.

    A gyorsabb körökre sem kellett sokat várni: a tegnapi edzést a második helyen záró Aojama Hirosi elsőként lépte át az 1:46 perces határt, míg Talmácsi 1:46.110-es körével a második helyen állt.

    Az első igazán gyors kör Marco Simoncelli nevéhez fűződik, aki 1:43.474 perces idővel állt az élre. Nyolc perccel a gyakorlás vége előtt az olasz versenyző mellett csak Héctor Barbera tudott 1:44 alá kerülni. Talmácsi 1:44.336-os köre az ötödik helyre volt elég.

    A szabadedzés végén Simoncelli mögött átrendeződött a mezőny, de Talma nem tudta megjavítani idejét, így a nyolcadik helyre csúszott vissza. Az időmérő edzés 15.05 órakor veszi kezdetét a 250 kcm-es kategóriában.

    Tóth Imre 1:46.451 perces idejével a 19. helyen zárta a gyakorlást.

    SPANYOL NAGYDÍJ
    250 KCM, 2. SZABADEDZÉS 1. Marco Simoncelli olasz Metis Gilera Gilera 1:43.474
    2. Aojama Hirosi japán Scot Racing Team 250cc Honda 1:43.556 0.082
    3. Álvaro Bautista spanyol Mapfre Aspar Team Aprilia 1:43.679 0.205
    4. Alex Debon spanyol Aeropuerto-Castello-Blusens Aprilia 1:43.730 0.256
    5. Mike Di Meglio francia Mapfre Aspar Team 250cc Aprilia 1:43.970 0.496
    6. Héctor Barbera spanyol Pepe World Team Aprilia 1:43.995 0.521
    7. Karel Abraham cseh Cardion AB Motoracing Aprilia 1:44.186 0.712
    8. Talmácsi Gábor magyar Balatonring Team Aprilia 1:44.302 0.828
    9. Mattia Pasini olasz Team Toth Aprilia Aprilia 1:44.487 1.013
    10. Héctor Faubel spanyol Valencia CF - Honda SAG Honda 1:44.521 1.047
    …19. Tóth Imre magyar Team Toth Aprilia Aprilia 1:46.451 2.977
  • Landren
    #1704
    Talmácsi Gábor a tegnapi ötödik után a nyolcadik leggyorsabb volt a Spanyol Nagydíj második szabadedzésén a 250 kcm-es géposztályban. A leggyorsabb Marco Simoncelli volt 1:43.474 perces idejével, a második Aojama Hirosi, a harmadik Álvaro Bautista lett.
  • Lteebee
    #1703
    Így van, sehol nem lett volna....
    Csakhát kipotyogtak, mert lámák voltak.
    Azért a szerencséért, ami a pályán ér, keményen meg kéne dolgozni.
    Így aztán valójában akkor nem lett volna sehol, ha ő is kipotyog, mint amatőr versenytársai.
  • JGTC
    #1702
    Ez így van, sajnos "sehol" nem lett volna ha a többiek nem potyognak ki előle. De akkor is szép eredmény ez! Viszont szerintem itt inkább azzal van a gáz h a motor amin ül egyszerűen gyenge a többihez képest. Még az elején úgy ahogy vissza tudott előzgetni de később már simán leszakították a többiek. Ha mondjuk olyan motorja lenne mint az állítólagos csapattársainak akkor nem ez lenne szitu úgyhiszem. Nem hiszem h Di Meglio annyival jobban üli meg a 250-es gépet mint Talma.
  • Landren
    #1701
    Gratta a 4. helyhez! Viszont javulni kéne még kicsit, mert ez a 4. hely részben köszönhető a körülményeknek is. Talma a saját és méginkább a motorja teljesítménye alapján ma is csak 7. helyre lett volna elég. Tudom, hogy nem ez számít, hanem a befutó, de nagyon bízom benne, hogy a jövőbet azért úgy is tud majd jó helyezést elérni, hogy nem esnek ki előle. Hajrá Talma!
  • bodajoci
    #1700
    Szép volt Gabesz, lesz ez még jobb is
  • cafe986
    #1699
    ...Igen és a negyedik helyen surrant be vele!!!
  • Szabi84
    #1698
    Na kezd alakulni a dolog, gyenge a motor, de mindent kihozott belőle.
  • Landren
    #1697
    Elkezdték ugyan a Japán Nagydíj edzését szombaton, de mindenki lényegesen rosszabb időket ment az óriási esőben, mint a pénteki időmérőkön, a túl sok víz miatt lefújták az időmérést. Pénteken Talmácsi Gábor a 7. lett, innen kezdi a versenyt vasárnap, magyar idő szerint kora hajnalban.

    A heves esőzés miatt a szervezők törölték a szombati időmérőket a gyorsaságimotoros-világbajnokság második versenyén, a japán Motegiben. A rajtsorrendek a pénteki szabadedzésen elért eredmények alapján alakultak ki.
    A 250 kcm rajtsorrendje
    1. Marco Simoncelli (olasz, Gilera) 1:53.093 p 2. Aojama Hirosi (japán, Honda) 1:53.695 3. Alvaro Bautista (spanyol, Aprilia) 1:53.836 4. Mattia Pasini (olasz, Aprilia) 1:53.940 5. Hector Barbera (spanyol, Aprilia) 1:54.497 6. Raffaele De Rosa (olasz, Honda) 1:54.584 7. TALMÁCSI GÁBOR (Balaton Racing Team, Aprilia) 1:54.594 ...20. TÓTH IMRE (Team Tóth Aprilia) 1:58.727

    A délelőtti tréningeket ugyan még megtartották szombaton, de a már akkor is vizes pályán lényegesen rosszabb időket értek el a versenyzők, mint egy nappal korábban. Talmácsi egyébként 13., Tóth pedig 21. volt a 250 kcm-esek között.
    hirdetés

    Pénteken ugyanakkor mindketten előrébb zártak, így előrébbről is rajtolhatnak: a 125 kcm-esek között 2007-ben világbajnok, 2005-ben és 2008-ban pedig bronzérmes Talmácsi, a Balatonring Team versenyzője a hetedik, Tóth, a Team Tóth Aprilia versenyzője pedig a 20. helyről vághat neki vasárnap - magyar idő szerint 6:15-kor induló - a versenynek.

    "Kevés tapasztalattal rendelkezem még mindig ebben a kategóriában, és ez különösen nagy hátrány vizes pályán - kezdte értékelését csapata tájékoztatása szerint Talmácsi Gábor. - Azért is volt érdekes a délelőtti vizes edzés, mert a mérnökökkel több beállítást is megváltoztattunk a motoron. Ilyen körülmények között azonban gyakorlatilag lehetetlen megmondani, hogy jó irányba mozdultunk-e el.

    Kicsit úgy érzem ezek után, hogy a holnapi verseny egy kirándulás lesz az ismeretlenbe. Mégis a pénteki száraz edzés alapján úgy gondolom, hogy versenyben lehetek a legjobbakkal. Motiváltnak érzem magam, és ki akarom hozni magamból a legtöbbet. Egy száraz versenynek egyébként sokkal jobban örülnék, mert tovább gyűjtögethetném a tapasztalatokat a 250-es kategóriában."
  • Kit--Kat
    #1696
    Maximálisan;)
  • Joker Hun
    #1695
    Élőben közvetíti vasárnap 06:15-től a Japán Nagydíjjal folytatódó gyorsasági motoros-világbajnokság 250 cm3-es futamát a Magyar Televízió. A kora reggeli futam ismétlését és a „király kategória” versenyét délután láthatják az m1 nézői.

    A 17 futamból álló gyorsasági motoros világbajnokság első idei versenyén, Katarban – élete első negyedliteres futamán - az egyáltalán nem szégyellni való 10. helyet szerezte meg Talmácsi Gábor. E heti futamát is élőben követhetik a nézők vasárnap reggel negyed héttől az m1-en. Érdekesség, hogy a helyszínt a Napkelte műsorában kapcsolja majd az m1, míg az m2-n –a megszokott módon- folytatódik a közéleti stúdióműsor.
    A később kelők a futam ismétlését felvételről 12:40-kor láthatják, majd rögtön utána a „Király kategóriát” felvételről 13:35-től, amíg a 125 cm3-es kategória versenyét éjjel 00:10-től szintén felvételről tekinthetik meg az m1 nézői.

    Kommentátor: Haraszti Ádám, Mezei Dániel

    HAJRÁ, TALMA!
  • Lteebee
    #1694
    Na, legalább a lényeges dolgokban egyetértünk :)
  • Kit--Kat
    #1693
  • Gregorius
    #1692
    "A MotoGP idei 17 versenyhétvégéjének valamennyi futamát az MTV nézői követhetik. Talmácsi Gábor második versenyét április 26-án, Motegiből közvetíti az m1. Első alkalommal 2005 júliusában közvetítette a Moto GP 125 köbcentiméteres kategóriájának versenyét a Magyar Televízió a Donington Parkból, azóta Talmácsi 63 futamát láthatták hétvégenként az m1 nézői. Az idei első futamot, a katarit a közvetítés jogaival rendelkező Dorna ingyen bocsátotta az MTV rendelkezésére."
  • Lteebee
    #1691
    Nem kétlem, hogy az útlevelükben az állampolgárságnál azt írja: magyar.
    De hogy magyar szokás lenne a mutyizás, meg a lopás, azt sok ember nevében kikérem magamnak.
  • desigo
    #1690
    pedig az elején jól indult :/
  • Landren
    #1689
    Lesz ez még jobb...
  • JGTC
    #1688
    Talmácsi Gábor nyilatkozata:
    "Nagyon jól indult a verseny, jól sikerült a start, teljesen jól ment a futam elején minden. A pálya borzasztóan csúszott és a gumik nagyon hamar elmelegedtek, de lényegében nem panaszkodhatok jó verseny lett volna, de sajnos háromszor olyan szituációba kerültem, amelyek következtében teljesen lemaradtam az élbolyról. Először Wilairot jött belém, kisodródtam és többen elmentek, majd Abraham eset el előttem és végül Locatellivel értünk össze, de szerencsére nem estem el. Ezután nehéz volt újból felvenni a ritmust. Mindenesetre tanúságos verseny volt. Féktávokon nem volt az igazi a motor, az első futómű sincs még igazán hozzám állítva, ezért nem érzem annyira a motor elejét és talán eggyel keményebb gumit kellett volna választanunk. Még sok tapasztalatot kell gyűjtetünk, hogy a következő versenyen még erősebbek legyünk, de továbbra is keményen dolgozunk.”
  • Randal
    #1687
    Megvolt.
    A versenyt nem láttam, de amit olvastam, aszerint nem volt egyszerű. Mint a maláj F1 futam.