40
-
#40 Igazad van, sajnos.. -
Caro #39 Majd megyünk tüntetni, ha nem marad más.
Csak az a baj, hogy kevés az informatikus... :(
Az átlagpolgárt meg úgyse érdekli. Max a cégeket, mert ők nem warezolhatnak. -
#38 Miért van az, hogy azok hozzák a törvényeket, akik nem értenek hozzá?
Ha lesz törvény akkor besz*ptuk. De jó! Ezentúl csak 20$ ellenében lehet gyököt vonni, stringet bekérni ... -
BlackRose #37 A demokrácia először is szélessen megfogalmazott és egyértelműen nem lehet értelmezni, ezért a végteleségik lehet vitatkozni, na de azért sok komoly ember szerint a demokrácia abból állna, hogy kiválasztjuk a képviselőnket a mandátumára és ez idő allatt segítünk neki, hogy érdekeinket képviselje, lehetőleg bizzunk benne... persze segítünk neki, hogy tudjon bennünket képviselni, ez csak abban az esetben lehetséges, ha a választott képviselővel kapcsolatot tud tartani a választó közössége... na most az ritkán működik de még ritkábban az EU-ban ahol nem képviselőket választunk hanem képviselő pártokat vagyis azoknak a listáit, na mindegy még ebben az esetben is a képviselőket jogilag felhatalmazzuk, hogy képviseljék akaratunkat és ez egy mandátumra szól.
Ha rosszul választottunk akkor a képviselő nem fog érdekünkben dolgozni de ezért mi választók vagyunk a hibássak, mert elvileg választani kellene olyan képviselőket és a politikai folyamatokat olyan irányba kellene terelni, hogy személyeket és ne pártokat vállasszunk, persze ennek egyenes ellensége a kialakult bürökrácia, mert az egyénileg választott képviselőket még ha pártok tagjai is nem lehet kényszeríteni a pártvonali szavazásra és pártpolitika képviselésére... tehát tulajdonképpen a mai EU politikai rendszer nem a népet képviseli, hanem a pártokat, a nép meg csak felhatalmazást delegál nekik. Ez egyenessen látszik pl. a nemrég megtartott Francia és Holland EU alkotmány népszavazáson ahol a politikai elit és a parlament a nép akaratának ellenkezőét akarta és komoly kampanyban próbálta meggyőzni a választókat, hogy a népszavazáson ne saját véleményükkel jelenjenek meg az urnáknál, hanem a politikai elitet képviseljék.
Az EU éppen ezért van ma ott ahol van, éppen ezért nem tudnak megegyezni alapvető dolgokon sem, mert hiányzik az autoritás, reális töbseég helyett a kisebbséget képviselve nem rendelkeznek elegendő erkölcsi hatalommal a döntéshozásra, nem rendelkeznek elegendő tapasztalattal és nem hisz nekik a saját népük, ez pedig egyenessen azt eredményezi, hogy udvarolnak a népüknek, annak érdekében, hogy szimpatikussak legyenek, az egéssz egy nagy szintérré alakult, ahol lebénult emberek szépen és ovatossan cselekednek, hátha eredménytelen és neutrális hozzáállásukkal megnyerik a töbség rokonszenvét, pedig ez nem történik meg. Ami pedig az egyéni törvényeket illeti azt a szakértőkre kellene bízni, és azokban az esetekben ahol nagy a tét valamint nagy a megosztotság a vélemények között, nem végleges hanem ideiglenes türvényeket kellene hozni (mint az USA-ban pl. az XYZ törvény 2008 január 1.-ig érvényes, ha bevállik elfogadjuk ha nem akkor meg ez a dátum után történelem), így kevesebb a bizonytalanság, kissebb a rizik...
Ja és persze most pl. ha Pistike a szoftverszabadalmi törvény ellen van akkor kit fog felelőségre vonni azzal, hogy a legközelebbi választásokon megvonja tölle bizalmát amikor nem is tudja ki is képviseli őt, amikor nem is tudja kit hibáztasson, ehelyett egy kollektív eszme jelenik meg, "az EU bizottság, az EU parlament egy nagy vacak...", hát ettől nem hiszem, hogy valami megoldódik, hogy valami jobb lesz, inkább fel kellene ébredni és ahelyett, hogy tévessen verjük magunkat mellen, hogy az EU mennyire f@sza és mennyire demokratikus jobb lenne az igazat meglátni elfogadni és elindulni javítani a dolgokat. -
#36 Ez marha jó, már megint egy olyan törvény készülődik, amit az emberek milliói nem tartanak be. Csak arra jó, hogy fenntartsák az anarchiát, aztán ha egy kiscsákó túl nagy falat lesz, akkor azt a mnagyfiúk rögtön bekaphassák.
Volt már ilyen:
- Szesztilalom a század elején, eredménye: a mafiák létrejötte, halálra kerésték magukat az illegális szeszből.
- Végetért a szesztilalom, jött a kábszer szigorítás, na ez lett csak az igazi buli, egész a csúcsig érdekelt benne mindenki. Érdekes dolog pl Afganisztánt a legnagyobb kábszer termelőt, két perc alatt betámadta USA, most hogy tudják, hol van Oszama, az országok szuverenitására hívatkoznak, amikor békénhagyják a másik országot hát igen a Pakisztáni szőnyegipar megszerzése nem olyan dobás. Ja meg atombombájuk is van.
- Itt vannak ezek a szerzői jogok is, a 80-as években mindenki szabadon másolt ABBA kazit, meg pornóvideót, meg Rocki3-at dögivel. Senkit nem érdekelt. Ja hogy akkor még nem jogállamban éltünk.
Szal ahogy József Attila írta: "jogállamban, a pénz a fegyver". -
#35 Értem, de én nem az EU-hoz való álláspontomról írtam, hanem az EU intézményeinek a működését boncolgattam. -
#34 Emléxem azt kérdeztem először: miért jó nekünk az EU? Akkor még azt válaszolták, hogy már rövidtávon is jó lesz, mert ilyen olyan támogatásokat kapunk stb. Mostanra ezek a támogatások lassan elapadnak, amiket kapunk botrányok kísérik, mert nem érnek el a pénzek oda, ahová szánták őket.
Nem olyan régen ismét megkérdeztem, miért jó nekünk az EU?
Most az a válasz, hogy hosszú távon fogja igazán megérni, ez egy hosszútávú befektetés a jólét érdekében.
Most akárhogy is nézem, az EU válságban van, mondhatni szétesőben. Lassan de biztosan felszámolják a jóléti államokat ott, ahol már ezt elérték, így nálunk sem lesz belőle semmi.
Mindezt teszik a szabad verseny és a globalizált piac nevében. Ez utóbbinál azzal érvelnek, hogy a globális piac mindenkinek nagyobb lehetőségeket kínál.
Mondják ezt, miközben pont a versenyt akadályozzák az ilyen javaslatokkal/törvényekkel mint a szoftverszabadalom. A globális piacon csakis a multik rúghatnak labdába tönkretéve mindent és mindenkit.
Nem hajlandóak észhez térni és a saját választott képviselőink vagy hülyék vagy egészen egyszerűen ellenünk dolgoznak (jópénzért).
-
BiroAndras #33 Ezt is meg fogjuk oldani. Eddig illegálisan használtuk a szoftvereket (mert nem tudtuk kifizetni), mostantól meg már fejleszteni is illegálisan fogjuk.
-
snorbi #32 De! Ha pl. veszel MS Visual Studio-t, amivel készített programot MS Windows-on akarod futtatni, akkor rendben vagy.
DE!!! Ne merészelj új funkciókat kitalálni, csak azokat használd, amiket az MS az orrod alá nyomott. Persze átböngészheted a pár millió szabadalmat és/vagy fizethetsz szabadalmi jogászokat.
De még ez sem garantálja, hogy a megírt alkalmazás nem sért szabadalmakat, mert magának az alkalmazásnak a menete vagy használati módja még simán sérthet szabadalmakat (pl. 1-click-shopping). -
#31 z5oTtu:
Pont ez a lényeg - ne tudj versenyezni a nagyokkal.
Kazak:
" El kéne végre döntenie a tagállamoknak, meg az állampolgároknak, hogy európai integrációt vagy nemzetállamokat akarnak..."
Sajnos nem mi döntjük el, hanem az EU Bizottság. Az egyes tagállamoknak önálló döntéshozatali jogköre nincs.
KM:
Néhány éve legalább olyan lelkes híve voltam az EU-nak mint Te. (talán még vissza lehet olvasni itt az SG-n is az egykori idealista kijelentéseimet) Az EU állampolgárai most ébrednek rá, hogy az EU valójában egy gazdasági alapon működő, a szűk elitet (multik és bankok) szolgáló csapda. Te a papírra írott malasztot látod, én a 40 milliós munkanélküliséget (és nagy tévedés hogy ezek javarészt iskolázatlan emberek!), a széthulló jóléti rendszert (pont ez a jóléti társadalom lett beígérve nekünk is - erre leghamarabb ezt verik szét, jó példa erre Ausztria vagy Németország), a tönkremenő családi vállakozásokat, a multik és a bankok pofátlan menetelését, a növekvő árakat - nekem nem kell belőle! -
#30 Ez nem ugy van, ha veszel egy fejleszto kornyezetet, akkor abban az osszes fellelheto eszkoz utan mar ki lett fizetve a jogdij? -
#29 Hat az eleg problema lehet, ha az egyik megrendelom olyan Flash oldalt szeretne, ami ProgressBar-al kezdi a betoltest. Remelem ez a remalom nem valosul meg, mert akkor lehuzhatom a rolot, nem lesz munkam se cegem. Akkor pedig nagyon raerek es kitalalom a kiskapukat. Nincs jobb otletem :(
Ez nem demokracia. A nagyok megtehetnek mindent, a kicsiket eltaposva meg nagyobbak lesznek. A penz beszel:( a kisember vagy vallalat meg megszivja. Informatikai lazadas varhato, sotet felhokkel.
udv!z5olt -
Kazak #28 off
Ezt a nemzetek Európája kérdést hanyagolni kellene. El kéne végre döntenie a tagállamoknak, meg az állampolgároknak, hogy európai integrációt vagy nemzetállamokat akarnak. A kettő együtt nem megy. Ezt mutatják az utóbbi hetek fejleményei (alkotmány, költségvetés). Azért marad le egyre inkább az EU az USA-tól, és lassan Ázsiától is, mert állandóan ez a 2-t lépünk előre, 1-et hátra sz*rakodás megy. Ha így folytatódnak a dolgok, hamarosan le is lesz mosva az EU a pástról.
Ami a Bizottságot illeti, abban KM-nek van igaza, bár a cikkben nem az EU Bizottságról, hanem az Európai Parlament Jogi Bizottságáról van szó (ami szerintem egy hasonló gittegylet lehet, mint a mi parlamenti bizottságaink - bár ebben nem vagyok biztos). -
#27 Neztetek mar mennyibe kerul egy szabadalom levedese csak ide Magyarorszagra? Legalabb 100k. Attol fugg, hany pontbol all es hany evre akarja az ember levedetni. Nem hinnem, hogy egy itthoni kis cegnek lenne 500k-ja levedetni valamit, csak azert, hogy ha ok nem teszik meg, akkor mas teszi meg. Utana meg lehet pereskedni evekig.
Nekem is volt egy par otletem amit erdemesnek tartottam volna levedetni, de mikor meglattam mennyibe is kerulne, inkabb hagytam a fenebe az egeszet. Majd par ev mulva masnak is eszebe jut, aztan meggazdagszik rajta. Ez van. -
Caro #26 Készpénz suxx.
A megoldás:
1: készpénz megszűntetése
2:Az _összes_ köztisztviselő számlája legyen közös, tehát bárki ellenőrizhesse a pénzforgalmukat.(meg a családjukét is persze)
3:valamint az állami pénzek elköltésének a nyilvánosságra hozása.
Ez teljesen automatikus rendszerekkel is megvalósítható, a bankok nyilvántartják a pénzmozgásokat.
Ezeknél az embereknél pedig csak fel kell őket dobni a netre. És akkor láthatnánk, hogy hova csúszik el a pénz!
Mert az lehetetlen, hogy az állam a kereseted kb 65-80%-át visszaszedi különféle adók, járulékok formájában, és nem képes belőle megélni.
Igencsak nagy itt a sikkasztás. A bürokrácia meg csak ront a helyzeten. -
whitehawk #25 Mi a bajod, ha jól csinálják akkor csak a te kedvenc windowsod marad 1-2 év múlva a piacon. -
#24 Úgy látom, hogy te alapvető fogalmakkal nem vagy tisztában! Kérdésedre a válasz: igen, ismerem. Sőt, sajnálatos módon kifelejtetted a Nizzai Szerződést (sok más lényeges szerződést is), és engedd meg, hogy felsoroljak pár célkitűzést (a teljesség igénye nélkül):
"– A közösségi döntéshozatal hatékonyabbá tétele
» A többségi döntéshozatal kiterjesztése - a tagállami vétó visszaszorítása
» Az EP hatáskörének szélesítése
– Megoldás az „amszterdami maradékokra”:
• A szerződés meghatározza az EU keleti bővítését követő intézményrendszer átalakítást
• Alapvető Jogok Chartája: a szociális jogok széleskörű meghatározása
• Megerősített együttműködés (flexibility) intézményének alkalmazási lehetősége"
A Bizottság NEM rendelkezik jogalkotási jogkörrel!!! Itt is idéznék:
" A Bizottság kormányszerűen működő intézmény, mivel élén egy politikai testület áll (az ún. "biztosok kollégiuma"), amelynek tagjai között a feladatok szakterületenként felosztottak, és akik alá szakterületenként tagolt, közel 20.000 fős hivatali apparátus tartozik. A Bizottság mégsem az EU kormánya, mert döntéshozó és végrehajtó feladatokkal csak korlátozottan rendelkezik. Az EU-ban a döntéshozatal a Parlament és a Tanács, a végrehajtás pedig elsősorban a tagállamok feladata.
A Bizottságot szupranacionális szervként szokás meghatározni, miután nem közvetlenül a tagállamokat, hanem az Unió egészét szolgálja; a közösségi érdekeket igyekszik figyelembe venni és képviselni."
"A bizottsági tagokat a tagállamok kormányainak közös megállapodásával az Európai Parlament hozzájárulásával jelölik ki megújítható 5 éves hivatali időszakra."
" A Tanács nem oszlathatja fel a Bizottságot, és nem válthatja le egyes tagjait sem, a Bizottság lemondatásához csak az Európai Parlamenttől származó bizalmatlansági indítvány (kétharmados többségű) elfogadása vezethet."
(Ha elfogadjuk, hogy Magyarországon demokrácia van, akkor be kell látni, hogy ez teljességgel demokratikus megoldás a Bizottság visszahívására)
Arra kérlek, hogy próbálj meg logikusan gondolkozni, és nézz utána a témának. Amit leírtál az elég nagy sületlenség! Nem a korrupció létét tagadom, hanem az EU intézményeinek ismeretét kérdőjelezem meg!
Apropó! Hallottál már a három pillérről?
U.i.: az idézetek az "Általános közigazgatási ismeretek" című könyvből voltak kiollózva, amit a Magyar Közigazgatási Intézet adott ki.
-
#23 MS fosik, mertrájöttek h minden kis takony képes szoftvert irni. ÉS ugye már igy nem lenne pénz benne. Ezrét akarják védetni a dolgokat. Én egyébként a sok programozó helyében oda mennék az eu parlamentje elé, és szépen tüntetnék. Vagy valami drasztikus nyilvános lépést tennék. Mivel sok programozó van az euban igy elég nagy botrány lenne. -
Admiral #22 Igen, nem volna szabad ezt hagyni.
Ez a törvény csak és kizárólag a nagy, multinacionális cégek érdekeit szolgálja, nem véletlenül...
A képviselők zsebeit jó alaposan megtömték zöldhasúval, hiszen a törvény sokat hozhat a nagy cégeknek a konyhára...
Hosszú távon azonban akadályozni fogja az innovációt, és valószinüleg a szoftverek minőségi romlását fogja eredményezni. Ez is egy újabb, nagy lépés lenne a globalizáció felé. Nem volna szabad, hogy mindent a pénz irányitson, de sajnos így van, ilyen a világ. -
#21 Ha bevezetik ezt a szoftverszabadalmi témát, végünk. Mégis, ha egy nagyobb cég pl. MS el akar szedni valamit egy kis Magyar fejlesztői cégtől, szerintetek fogja bírni a kis cég a pereskedést az MS-el? Nem. Törvényt hoznak rá, hogy a nagy hal megeshesse a kishalakat.
-
snorbi #20 Az egész erről szól.
És mindennek az az 1-2 millió (nem tudom pontosan) ember issza meg a levét, aki eltartja ezt az országot. -
snorbi #19 Még ha csak informatikailag lennének azok...
Sebaj, nekik mindig lesz munka. Ha valaki pl. nem jut be energiaügybe, akkor benyomjuk adóügyi területre! A lényeg, hogy valahol legyen, nem az, hogy értsen hozzá. -
rolika #18 a demokrácia működésképtelen...
hiába van véleménye a népnek egy dologról, nem ő dönt, hanem az általa megválasztott KÉPVISELŐK, akiknek tkp. kutya kötelességük lenne figyelembe venni megválasztóik (kenyéradóik) véleményét, és azserint megnyomni a gombot.
az már más kérdés, hogy a közvélemény alig tud valamit a szoftverszabadalmakról, jó néhány ismerősöm igencsak elcsodálkozik, amikor elmondom nekik, miről is van szó (hogy pl. le van védve a progress bar...). ez is szégyen: hallgassuk agyon, szép csendben meghozzuk a törvényeket, aztán a nyakukba borítjuk -
#17 PS: kis irományomban idézetem dr. Drábik Jánostól. -
#16 Még sok hasonló tény fogja beláttatni veled hogy kettőnk közül nem én mondom a butaságokat.
Az EU ma már lényegesen különbözik attól, mint ahogy az alapítók 1957-ben megalkották az európai integrációt a római szerződéssel. A maastrichti egyezmény létrejötte óta - apropó, Te ismered a római és a maastrichti egyezmény lényeges különbségeit? - az EU nem a nemzetek Európáját építi.
Európai Bizottság - érdemes tudni, ez a szerv az EU tkp. kormánya. Az egyes tagországok kormányai jelölik ki tagjait, tehát nem a parlamentek vagy a népek választják meg a bizottság tagjait, amint annak egy demokráciában lennie kellene. SŐT! A hatalmi piramis csúcsán ülő bizottsági tagokat alkalmatlanságuk vagy méltatlan tettek elkövetése esetén sem távolíthatóak el, nem hívhatóak vissza, tehát a demokrácia szabályai szerint nem ellenőrizhetőek... Továbbá a “demokratikusan” kormányzott országoktól kimondottan függetleneknek kell lenniük; nem kell, nem szabad azok utasításai szerint eljárniuk. Döntései “közös törvénnyé” válva kötelező érvényűek minden tagállam számára...
Tudjál róla: 1999 tavaszán kiderült, hogy az Európai Bizottság kezei között következmények nélkül eltűnt 1110 milliárd forintnak megfelelő pénzösszeg. Az óriási korrupció miatt a teljes bizottság visszalépni kényszerült ugyan, de mivel lényegében nem változtattak magán a rendszeren, abban továbbra is benne van az ilyen nagyságú összegek elsikkasztásának lehetősége...
Európai Parlament: Ez az EU egyetlen választott testülete. A valóságban azonban csak tárgyalási jogköre van, nem hozhat törvényeket, csupán “felkérheti” az Európai Bizottságot erre. Nem felügyeli az adó- és pénzügyeket. A parlament a gyakorlatban egyszerű komédia… Mivel a szervezet Strasbourgban székel, reménytelenül eltávolodott választóitól.
Sajnos nekem lesz igazam. -
Ratty #15 Mit vársz a képviselőktől? Informatikailag nullák. Legalábbis a nagy többségük....szerintem :D
Tényleg fel sem fogják, hogy mit tesznek. Meg amúgy is b@sszák meg, ha ezt megszavazzák:( -
echo #14 Szomorú. Nagyon. Szerinetem fel sem fogják mit cselekszenek.
Az is szomorú, hogy a magyar képviselők mennyire semlegesen, szintelen szagtalan módon fogalatak állást, nagyon zavar ez a mindennek megfelelésre törekvés a nagypártoknál(viszont örülök, hogy meg lettek kérdezve, legalább tudja az ember mire számíthat). -
#13 Ez nem így van! A Bizottság nem rendelkezik jogalkotási jogosítványokkal, neki (egyes ügyekben kizárólagos) kezdeményező és végrehajtó szerepe van. A Tanács feladata a jogalkotás (nem kizárólagos), amiben egyre nagyobb szerepet kap a Parlament is.
Alapvetően négyféle jogalkotási eljárás van, amiben a Parlament is részt vesz:
- konzultációs,
- együttműködési,
- hozzájárulási,
- együttdöntési eljárás.
Ezért - a jogalkotási eljárástól függően - akár teljesen meg is vétózhatná a törvényt.
(Remélem, még naprakészek ezek az infók!)
Kérlek, olvass egy kicsit utána, mielőtt butaságokat terjesztesz!
-
haxoror #12 gecik -
#11 A törvényt már meghozták - most mindössze kivárják az első reakciót. Ha nem találkoznak heves ellenállással, hozzák majd a többit is.
Így működik a multikapitalista demokrácia: nem a néptöbbség hanem a pénztöbbség számít.
Az emberek vagy időben ráeszmélnek a valóságra, vagy rabszolgái lesznek a szép új világrendnek. -
Garfield #10 Másik érdekes hír a mai napról: Palladium a Linuxban. -
John Wayne #9 Hát, nagyon kíváncsi vagyok, meg merik-e hozni ezt a törvényt. -
Admiral #8 Szemét, szánalmas, korrupt banda ez a Jogi Bizottság. -
#7 A roh@* kurv* any*kat!!! -
#6 zsiragyu politikusok inkább a pénzre és a lobbira hallgatnak, semmint a lelkiismeretükre.
megérdemelnének már valami terrorcselekményt :( mért csak ártatlanokat robbantanak állandoan, mért iskolákat, kávézokat, buszokat ???? parlamentet miért nem????? :((((((((( -
benczurzs #5 Igazad van FTeR, tényleg a Win-re, és a lejátszóra szerintem több energiát pazaroltak. Mint ennek a 100x fontosoabb ügy átgondolására.
Ha megszavazzák, akkor mi lesz az ingyenes programokkal ? Azok eltünnek, mert még egy töltöttség jelzőt sincs joguk ezek után implementálni.
A linux összedől jogilag ??? -
#4 M2: az EU valódi döntéshozó műhelye az EU Bizottság - illetve ennek megfelelő szervei. Az EU Parlament mindössze egy díszlet. -
M2 #3 Nem csak arról van szó, hogy a Jogi Bizottság nem engedett változtatni az előterjesztésre váró szabályzaton?
Szó sincs még arról, hogy "Az Európa Parlament jóváhagyta a szoftverszabadalmi irányelvet", a parlamenti szavazás majd csak ezután jön. Márpedig a Rocard által ajánlott módosításokkal lett volna nagyobb esély az elfogad(tat)ásra. -
snorbi #2 Az EU tényleg bukásra van ítélve.
Mostanában túl sok jel mutat erre.
Hihetetlen, hogy ennyire pofátlanul "lefizessék" őket! -
FTeR #1 inkább ezzel foglakoznának rendesen, nem azzal, h winbe legyen wmp vagy nem.