330
A Digital Reality legújabb játéka, a War Front: Turning Point
  • TommoT
    #290
    valaki eltudja mondani hogyan kell a játékban fejleszteni? (nem jöttem rá és az új dolgoknál azt írja -2 technológia...)
  • Glasses
    #289
    Nincs magyarositás hozzá mert magyarul jelent meg estleg anyit lehetne csinálni hogy akinek megvan az kiszedné belöle a magyar szöveget mint anno a c&c -nél is megcsinálták.
  • gabo91
    #288
    Sziasztok, most kezdtem el játszani a játékkal. Nekem nem magyarul van meg, viszont magyarítást nemtaláltam hozzá seholsem. tudnátok adni magyarosítást hozzá?
  • vodMarci
    #287
    Jaja,a főápületben,és fő épületenként csak 1-et.
    Vagyis ha két ilyen épületed van,akkor mindekettőben 1-et 1-et.
  • Hecker007
    #286
    lehet csinálni, asszem a főépuletben lehet gyártani
  • wid22
    #285
    Ez azért érdekes hogy mindenkinél müködik csak nálam nem. Megcsináltam védernyö nélkül pedig ernyövel könnyebb lett volna.
    Másik kérdés lehet csinálni védernyös tankot? Mert nekem a gép adta a 9. be a 10. küldit pedig annélkül megcsinálni lehetelen. Kösz
  • Hecker007
    #284
    működik pedig benne rendesen, nálad sz@r csak :)
  • vodMarci
    #283
    A védőernyő sztem meg tök jó,egészen addig,amíg szét nem lövik!!Ha szét lövik,akkor várni kell,amíg újra feltöltődik.
  • wid22
    #282
    Kösz a segitséget. Most az a kék véddö ernyöröl mondanék véleményt. Szép kék szine van azonkivül semmi haszna ugy lönnek átrajta ahogy akarnak gyalogosok tankok minden.
    1. Ha már van müködjön rendesen.
    2 Vagy nem kellett volna belerakni TISZTELT Fejlesztö urak.
  • wid22
    #281
    Segitenétek a szövetséges 9. küldetésnél mit kell csinálni ahhol vissza számol az idö?
    Lejár az idö és kiirja hogy sikertelen küldetés. Kösz
  • vodMarci
    #280
    EZ AZ!!!Megcsináltam!!Csináltam egy bazi nagy tank sereget,és adtam hozzá egy olyan védő burkot, és lerohantam a ruszkikat!
  • vodMarci
    #279
    ÁHH!!Hülye 10. pálya(amcsi)!Több napja ezzel *****kodom.
  • Axl Rose
    #278
    Ha eléred a limitet, nem tudsz többet csinálni.
    Ha tank helyett pl. gyalogost akarsz, akkor vezess csatába pár tankot, had fogyjanak.

    A Kreml-t pedig járd körbe és pusztíts el minden tankot/telepített védelmet körben.

    Én lenyomtam mindenkit, mégsem volt mission complete.

    Aztán körbejártam, és egy légvédelmit kihagytam, amiatt volt 2 órás a küldetésem. Mentem mindenfelé, de sehogysem volt mission complete.

    Utána legyilkoltam azt az egy maradék védelmet, és lám... victory...
  • vodMarci
    #277
    Hát,ha eléred a max egység határt,pl. 140,akkor többet nem fogsz csinálni..
    Hallottam,hogy vmilyen trainerrel kilehet kapcsolni a határt..
  • #276
    Azt meglehet valahogy csinálni, hogy 150-nél több egységem legyen? Mert pénz még lenne többre is de nem enged iöbbet. Azon a pályán vagyok ahol a Kreml-t kell elfoglalni, bár azt sem engedi sehogy sem. Ötletek?
  • vodMarci
    #275
    Na jó,aki az amcsi 10.küldiben tud segíteni...
    már 2 napja ezzel izélek,nem bírom legyőzni a ruszkikat,mert annyian vannak,mint az oroszok.Minden csapatomat amit ellenük küldtem kinyírták..A szövetségesemet is szétverték..
    A rádió állomásokkal mit kell csinálni?Mert megvédeni lehetetlen...
  • Axon
    #274
    Köszönjük roppant értékes hozzászólásodat, majd jelezzük amikor legközelebb szükség lesz rá.
  • maniac001
    #273
    Ha olvassa valamelyik magyar fejlesztő.....
    Olyan jók tudtok lenni, de KÖNYÖRGÖM szakadjatok el végre a II. VH-tól. Egy Haegemonia folytatás pl. zsír lenne. Vagy Nexus2.
  • wid22
    #272
    A 8.szövetséges küldetésnél azonkivül hogy megkell menteni tudosokat kell még valamit csinálni? Mert ahogy oda érek a 3. tudoshoz megszolal a riasztó és vége a küldetésnek már vagy 20 probáltam tankal tanknélkül minden irányból mentem de semmi. Ahogy elkezd beszélni megszolal a riasztó. Kösz a segitséget
  • Axon
    #271
    1. Tudtam, hogy van V2, bár még sosem használtam. Kemény Blitzkrieg taktikát alkalmaztam mindig, így nem sokat pöcsörögtem a V1-ekkel sem. egyszer kezdtem kifejleszteni a V2-t, de akkor sem használtam, mivel a nagy nyomulásban megfeledkeztem róla.
    2. stukákat főleg akkor használtam, ha a térkép egy távolabbi pontján volt valami gond és sok időbe került volna odaterelgetnem a szárazföldi egységeket. Ugyanez vonatkozik a deszantosokra is.
  • a.carkey
    #270
    1. Van V2 is, remélem tudod.
    2. A légierőnél német oldalon különösen a Stukák jók nagyon. (De a vadászok sem rosszak.) Az ellenséges légvédelmet, amik miatt te pl. nem tudsz bombázókat használni, azokat simán le lehet szedni több Stukával. Utána már azt nem bombázol szét, amit nem akarsz. A légierő különösen a genyó ruszki fagyasztó tankok ellen hasznos.
    3. Ejtőernyősök pl arra jók, hogy ha elit alakulatokat dobsz le, addig is megkavarod az ellenséget a földön, vagy elvonják a légvédelmet a Stukáidról ...
  • Axon
    #269
    Egységekről még nem beszéltünk.

    Én a légi egységeket szinte alíg használtam. A német léghajó nem rossz, de nagyon kell rá vigyázni.
    Párduc tankot sosem csináltam, mindig megvártam amíg gyárthatok tigrist, később már tigrist sem nagyon gyártottam, hanem csakis Maust. Az elefánt tank nem tudom miért került bele a játékba. Drágább mint a Maus, de kisebb az életereje, kisebb a tűzereje és ugyanannyi (6) helyet foglal az egységszámban. Tornya nem forgatható (nincs is neki), míg a Mausé igen. Egy érv szól mellette, hogy jól néz ki :-)
    Nekem más 2 vh-s játékokban kedvenc egységem az elefánt, így nosztalgiából mindig gyártottam egyet-kettőt. A 2 db légvédelmi egység jól kiegészíti egymást, mindkettő hasznos. A rakéta vető remek a gyalogság ellen, míg a Hummel meszebbre lő, így mindkettőt érdemes gyártani. A hanghullámos egység inkább érdekes mint hasznos. Az elején gyártottam 1-2, hogy kipróbáljam, de aztán hanyagoltam. Túl közel kell mennie az ellenséghez a papír vastagságú páncélzatával, addig pedig rommá lövik.
    Gyalogság felesleges, mindig csak egyetlen géppisztolyos gyártottam, ami az olajkutak elfoglalásához kell (ha kellett). Exoskeletor viszont egész jó kis egység, pláne ha már rakétát is tud lőni.
    Deszant egységek fabatkát sem érnek, legfeljebb egy távoli olajkút elfoglalásával lehet próbálkozni a géppisztolyos deszantosokkal. Bombázók megint csak nem túl hasznosak, mivel általában csordultig van a pálya az ellenséges légvédelmi ütegekkel, amik pillanatok alatt lelövik a gépeket. Mire a szárazföldi egységek semlegesítik a légvédelmi állásokat, addig már a bombázni kívánt egységeket is likvidálják, így nincs rájuk szükség. A V1-es rakéta nem rossz, csak túl kicsi a hatótávolsága.
    Szóval leszögezhető, hogy a Maus az abszolult favorit és szinte önmagában meg lehet vele nyerni valamennyi pályát.
  • Axon
    #268
    Nekem is sikerült végigtolnom a német küldetést. Számomra a core egységek jelentették a megoldást. A 3. pályán (ami a demoban is volt) jön két Maus. Na ezeket érdemes rögtön kijelölni core egységeknek és vigyázni rájuk. Harcokba küldve hamar szinteket ugranak és lesz 1000 az életerejük. Talán a 8-9 küldetés körül lehet majd csak Maust gyártani, addig pedig brutális támadóékeim voltak. Gyakorlatilag minden pálya kezdésnél máris tudtam támadni, így csírájában folytottam el a gép minden akcióját.
    Sajnos nálam folyamatosan fagyott a játék. Két gépen is próbálkoztam. Az egyik zsír új telepítés, minden driver a legújabb. Kb. óránként egyszer csontra fagyasztotta a gépet. A másik gép sem túl régi telepítés, de ott is agyanez volt. Mindkét gép kimondottan jó teljesítményű, úgyhogy azzal nem lehet baj, az egyikben ATI, a másikban nvidia kártya volt. A fórumban nem láttam, hogy másnak is lenne hasnoló problémája, így nem találok magyarázatot a jelenségre.

    Most kezdek neki a szövetséges kampánynak, remélem nem fog túl sokat fagyogatni és jóval hamarabb végigtolom, mint a német kampányt.
  • Axon
    #267
    Nem fikázásnak szántam a megjegyzésemet, csak annyira ritka az ilyen jellegű ismertetés, hogy az ember elsőre el sem hiszi. Gyanakodni kezd és összeesküvés elméleteket gyárt :-)
  • Hecker007
    #266
    én örülök neki hogy vette a fáradtságot, mostmár legalább tudom hogy ha megveszem akkor egy igényes dolgot vehetek a kezembe, nem pedig valami gagyi csomagolásu meg minőségű vackot
  • lammaer
    #265
    Hát, a "jó vétel" a végén tényleg furcsa, de inkább az lehet a szokatlan hogy valaki vette a fáradtságot, és ékes magyar nyelven, normálisan fogalmazva (manapság ez már nagy kincs) képes volt egy bemutatót irni a játékról....
  • gallik
    #264
    Sziasztok!
    Laptopon játszanék a játékkal, de eléggé akadozik, ezért próbáltam a felbontást a játékban lejjebb vinni, de nem lehet.Beállt 1024x768-ra
    Van rá megoldás, hogy 800x600-as felbontásban fusson ?
    Köszi!
  • vodMarci
    #263
    Árnyvadász:Küldd már el a magyar fájlokat:D
  • vodMarci
    #262
    OKé,kösz.
  • Árnyvadász
    #261
    Ez van.
  • Axon
    #260
    Ez a beszámoló pont úgy hangzott mintha egy játékmagazin jól megvesztegetett cikkírója ömlengte volna.
  • Árnyvadász
    #259
    Generals nagyon jó játék mindenesetre. De ahogy írtad, nekem is az a véleményem, hogy a WF tényleg jobb. Csak ez elsőre nem jön át. Foglalkozni kell a progival, kitapasztalni a lehetőségeit és akkor rádöbben az ember, hogy hoppá itt vmit nagyon eltaláltak a fiúk.

    Jó persze azért nem szabad elfelejteni, hogy a Generals 2003-as, majd 4 év lemaradásban van a WF-hez képest. No meg a Zero Hour-nak is van 3 éve. Viszont a ZH nagyon büntetőssé tette a Generals-t. Igazság szerint mindkét játék jó, a WF egy picit kényelmesebbé tette a játékmetet és emiatt könnyedebb vele játszani.
  • aricsi
    #258
    Jó a játék sztem is. Szinte mindenben jobb,mint a Generals szerintem. De a legfontosabb hogy itt van elég nyersanyag. A Generals-t azért nem vittem végig,mert volt pár küldi, hogy olyan kevés nyersanyag volt hogy ki kellett számolnom hogy abból most milyen és hány egységet gyártsak. Ez annyira felidegesített, hogy azóta se folytattam.
  • Árnyvadász
    #257
    Ebben a küldetésben, ha kiszeded a partmenti ágyúkat, akkor kapsz erősítést, bár csak gyalogoskat, de jól fog jönni a menekülés alatt. Amúgy nem nehéz küldi, csak ahogy írtad pepecselősebb.


    Segítség azoknak, akik esetleg emiatt nem tudják megoldani:

    "Szövetséges 8-as küldi Szovjet kutatóbázisról a kutatók megszöktetése"

    Az a fontos, hogy az elején mikor a felderítővel mentek az úton, majd hirtelen összeesik az egyik katona, akkor utána lévő csetepatéban a teherautóba beszállni igyekező gyalogosokat az autóval együtt a levegőbe kell repíteni, mert ha nem, akkor riasztják a bázist és úgy nagyon durva lesz a helyzet :)
  • Árnyvadász
    #256
    A bónusz DVD lejátszható asztali DVD-ken is. Nem szükséges, hogy DivX-es legyen! Ez kimaradt.
  • Árnyvadász
    #255
    Múlt héten betértem egy Média Markt-ba és a csomagolás annyira megtetszett, hogy beszereztem ezt a játékot. Persze azért nem teljesen látatlanban, mert jópár cikket átolvastam és alapvetően nekem tetszik ez a fajta játékforma, no meg az RTS-ekre is rákaptam az utóbbi időkben. Nemcsak külcsín impozáns, de a tartalom is! Ami magyar játékról lévén szó, számomra nagy meglepetés.

    Előszőr is van egy vékony kis külső papírdoboza a játéknak, abban található a DVD tok, de az is az igényesebb fajtából. Belül pedig egy igényes és tartalmas kézikönyv (összes egység típussal, részletesen bemutatva azokat) egy igen méretes poszter, melynek egyik oldala maga a poszter a másik pedig a technológia fa, az egységek, épületek, fejlesztések részletes felsorolása mind a három fél részéről. És a legfontosabb talán a Bónusz DVD, ami nagyon igényes lett. Minden zeneszám, átvezető mozi, kimaradt jelenetek, tervrajzok, poénok és egy szuper kis filmecske a készítőkkel. Tényleg roppantmód igényes az egész!

    Persze ez a magyar nyelvű kiadás.

    Én a szövetségesekkel kezdtem el a kampányt, de az első küldetésnél valahogy nem állt össze a kép a játékról. Sokáig próbálkoztam a grafikával is, hogy szép is legyen és játszható, de aztán betettem mindent maxra és így már igencsak szép látvány fogadott. Időnkénti belassulásoktól eltekintve a játék folyamatos, élvezhető. És mégegyszer leírom: Nagyon szép! Elsősorban nem ezzel volt bajom, hanem meg kellett szoknom a programot.

    A második küldetéstől viszont már nagyon tetszett a játék mechanizmusa és az élmény amit nyújt. Aztán lassan letehetetlenné vált. Már az utolsó előtti pályán vagyok a szövetségesekkel. A németeket még nem kezdtem el, az oroszokat meg kipróbáltam egy órácskára a gép ellen. A skirmish része szerintem igen jó sikerült a programnak, de az egyjátékos pályák is jók és van kihívás, de játékmechanizmus és a az egész program úgy van kitalálva, hogy viszonylag könnyedén le lehet gyűrni az ellent, normal fokozatban.

    Pénz van dögivel, csak vásárolgatni kell, meg kiépíteni a bázist és egy idő után meg lehet fordítani a keményebb csatákat is. A történet is szimpatikus, nagyon jók lettek az átvezető videók, a hősők is kifejezetten tetszenek. Bár fura megoldás, hogy bézisépítős küldetéseknél meghalhatnak, majd a barakkban újra "legyárthatjuk" őket, de legalább nincs annyi idegeskedés az elvesztésük miatt, plussz ha nem építhetünk bázist a misszió alatt, akkor viszont nem halhatnak meg, mert vége a küldetésnek. Ez legalább életszerűbb.

    Jók lettek a kitalált egységek! És a szuperfegyverek is. Igazából ez egy rendkivűl élvezetes, szórakoztató és szépen kinéző játék, amiben nagyon sok munka fekszik, és annak aminek készült (2.vh-s C&C menetű rts) tökéletesen megfelel.

    Az oroszok mint ellenfél jó ötlet. Persze volt már ilyen más játékokban is, de jó ellenük harcolni. Remek kis egységeik vannak. A negatív hősők kellően unszimpatikusak, a pozitívak viszont valóban, ahogy egy két cikkben olvastam, kissé nyálasak, mint pl. Lynch barátunk, de neki pont ez a szerep a okés. Tökös amerikai, nőzabáló, laza gyerek. Legalább az amerikai gyerkőcők megkapják a nekikjáró hősűket :)

    A küldetések szépen felépülnek. Azaz előszőr kapunk egy elsődleges feladatot, majd ahogy haladunk előre a pályán, szépen jönnek sorban a megoldandó feladatok. Van amelyiket időre kell. Ezekért a másodlagos feladatokért medál is jár. Szóval érdemes megcsinálni, no meg persze könnyebben is boldogulunk a pályán, ha letudjuk.

    Német oldalra nagyon kiváncsi leszek. Meg a kampányukra. Bár olvastam, hogy végül is párhuzamosan fog alakulni a szövetségesekével a németek története és pályái is. Azért remélem nem ugyanazokat a pályákat kell megcsinálni más missziókért cserébe.

    A repülők nagyon tetszettek! Hasznosak, nagyon szépen le vannak modellezve, jó hogy támadás előtt tesznek egy íves kört, hogy rá tudjanak repülni a célpontra, ez életszerűvé teszi a bevetésüket. Persze ezalatt simán leszedhetik őket, de hát ha sokan vannak nincs akkora gond.

    TPS nézet is jó ötlet, időnként használtam is, így messzebb el lehet látni a 3D-s pályán. Ami viszont igazán nagy móka, az az FPS nézet a bunkerekből. Persze sokszor a csata hevében megfeledkezem erről az opcióról, de ha eszembe jut, baromi könnyen védhetem a bázisomat, hisz ebben a módban szempillantás alatt szétszedhető bármilyen ellenséges jármű.

    Meg voltam/vagyok elégedve a könnyítő opciókkal, amik a klikkmentesebb játszást segítik. Ilyen pl. az automata gyártás, az automata javítás és a shift gombbal történő sokszorosított építési mód is. Utóbbi annyit tesz, hogy ha az építőmunkással/járművel lerakjuk az építendő épületünket, akkor ha shift-et nyomunk rakhatunk továbbiakat is, vagy ugyanazt. Gyakorlatilag így kiépíthetjük a bázist, aztán az idővel felépül szépen. És ha gyártunk még újabb építőt, akkor azt a hozzárendelhetjük a még fel nem épített épülethez, míg az eredeti építőnk, szépen csinálja amit megadtunk neki.

    Pénz ahogy írtam jön dögivel, még olajkút fogalalás nélkül is. Jó sokára fogy ki a termelhető pénz belőle. Az egységek sem túl drágák és nem is kell sok idő, szép kis sereget lehet összetoborozni. Az igaz, hogy a tankok hamarabb szétesnek, mint más hasonló típusú játékban, de végül is a hangsúly az élvezeten van. No meg van javítójármű is, bár egy hőssel jobban járunk szerintem. Bele a járműbe és így ő is védettebb, no meg a bónuszai is ugyanúgy érvényesülnek.

    És végül, ahogy a készítők is elmondták: Kaptak egy feladatot a CDV-től, hogy készítsenek egy 2.vh-s RTS-t a Generals mintájára. A fő szempont pedig az élvezetes és hangulatos játékélményen legyen, mindezt nyakonöntve egy korhű grafikával.

    Ennyi játék után én kimerem jelenteni: Ez maradéktalanúl sikerült! És büszke vagyok rá, hogy hazánk fiai egy ilyen igényesen kivitelezett és könnyed (hard fokozat persze lehet zúzósabb lesz) és alapjaiban egy jól átgondolt, jól kiegyenlített játékot tettek le az asztalra. Jó vétel!
  • Axl Rose
    #254
    Ez a legszopatósabb küldetés.
    Lehet haladni, de lassan.
    Én úgy csináltam meg, hogy egykupacban haladtam, hogyha jön vki akkor gyorsan lekaszálják. A pályán sok apc/tank van, amit el lehet foglalni.

    Hogyha találsz egy tudóst, (v. orvost nem tom) akit ki kell menetkíteni, akkor ültesd be egy apc-be és vidd el a sarki házba.

    Ott kiszáll és menj vissza az autóval. Pepecs küldetés, de rá kell szánni az időt. Az utolsó orvost a legnehezebb megmenteni, mert megszólal a riasztó és sokan támadnak, de lefelé a bal alsó sarok felé lehet kerülni az úton.
  • vodMarci
    #253
    Ha valaki tud segíteni a 8.pályán megköszönném.
    Eljutottam a teherautókig, de onnantól nem tom megcsinálni,mert aklár merre megyek,Orosz tankok,Katyusák,kiló gyalogos..lemészárolják az összes emberem.
    Vki tud segíteni?
  • 3P
    #252
    Sztori bug volt... :(
    A sorrend nem volt mindegy. Végül is meg lett ez a lényeg, de azért bosszantó volt.
  • 3P
    #251
    Azóta megcsináltam már vélhetőleg jó sorrendben, de ugyanúgy semmi... :(