69
  • LowEnd
    #69
    Nem tudom hogy gondolod, a nyomott CD-re nem lehet írni.
    Szóval milyen file-t módosít?

    Hegyilecske:
    Jaja... szar. Ráadásul, a Cd ettől fogva nem is felel meg a szabványnak, a vicc, hogy NEM LEHETNE HASZNÁLNI A "CD" ELNEVEZÉST!

    (csak valami "Audio disc", "Music disc" stb...)
  • Hegyikecske
    #68
    Ez is micsoda szar.. hibát tenni egy cdre? az elején pont a fordítottja volt, a szgép minden fájlt látott a cdn de ha adatként voltak felírva a cuccok akkor pl a hifi nem tudta felismerni, a másolásvédelem úgy szar ahogy van ezek a technikák helyett inkább adományoznának, amit meg lehet csinálni, fel is lehet oldani...
  • TeszteloPontHu
    #67
    Nem kell ehhez internet. Amikor átírod, akkor úgy módosítja a fájlt, hogy jelzi, ez már a 2. másolat. (Az egész technológia azon alapul, hogy nem az audio CD-t másolhatod, hanem a rajta levő WMA fájlokat, amelyekbe be van építve a jogkezelés.)
  • Yossarian
    #66
    "persze lokálisan..." Láttam, de én az első változatra reagáltam. A lemezkiadók nem engedhetik meg maguknak, hogy még internet is kelljen egy lemez lemásolásához, mert rengeteg országban a saját részre történő másolás legális és ezekben az országokban jogos igény, hogy mindenféle hókuszpókusz nélkül is tudják másolni a lemezt.
  • LowEnd
    #65
    utána levő mondat:
    (persze lokálisan is elképzelhető...)

    egyébként meg tegye fel a kezét az a fórumozó, akinek van CD írója, de nincs net-e
  • Yossarian
    #64
    "Ezt pl az interneten keresztül regisztrálja a sony szerverén "xxxxx sorozatszámú lemez 2. másolat""

    Nem megy, mert ehhez internet is kell.
  • LowEnd
    #63
    A nyomott cédékre nem lehet írni, mert teljesen más technológiával készülnek mint az írhatóak

    Nyilvánvalónak tűnik (mint azt lejjebb leírtam) hogy a sony a Red-Book-ot megkerülve nyomott CD-re "hibát" helyez el, ettől a sima audió lejáccó megeszi, de a számítógép megkergül. Nyilván van egy saját szoftverük, amivel lehet pl erről másolásvédett WMA állományt csinálni.

    Ezt pl az interneten keresztül regisztrálja a sony szerverén "xxxxx sorozatszámú lemez 2. másolat"

    persze lokálisan is elképzelhető, de akkor op rendszer cserével megkerülhető. Bár nem hiszem hogy valaki a Lagzy Lajtsy legújabb remekének sokszorosításáért újratelelpítené az összes proggiját.
  • Hegyikecske
    #62
    Nah nem olvastam végig a fórum hozzászólásokat de az ilyenektől őrülök meg én!!! Mer akkor még a másolásvédelem is helyet foglal a lemezen mi?
    Viszont ha bevezetnék qrva gázos lenne mer a végén lejátszani is nehéz lenne...
    Amugy meg konvertálás? Veszteséges... Kábellel? Szintén veszteséges csak azt lehet csinálni h az eredeti formátum elől eltávolítani a másolásvédelmet, viszont az odabaszna ha lekorlátoznának, már csak ezér se veszek eredetit, minek szenvedjek vele ha netről pillanatok alatt letölthem védelem nélkül... Maguk ellen játszanak, persze meg lehet érteni de akkor is ördögi kör...
  • Megamanó
    #61
    Bármilyen másolásvédelmi próbálkozás tök fölösleges sztem. Mire kijön, már okos emberek fel is törték, és széles rétegnek tették elérhetővé...
  • Yossarian
    #60
    az ilyet nem kell észrevenni :) 14-18 közötti életkorban még ciki-nem ciki alapon megy a vásárlás. Amikor majd 2-3 gyereket eltart egy átlagos fizetésből, fizeti a rezsit és a részleteket, akkor úgy teszi a tesco tejet a kosárba mint a kisangyal. Futja-nem futja alapon :D
  • sweech
    #59
    mét ciki? azé mer tescos dobozban van???
  • IoIa
    #58
    Ez nem volt ontopic, hanem inkább off. Ugyanis a jelenlegi nem számítógépes audioCD lejátszók nem is hallottak a DRM-ről. Márpedig egy audioCD-t elsősorban azoknak kell lejátszani tudni. Ettől eltérő technikát nem alkalmazhatnak, mert sokmillió felhasználó nem tudná lejátszani, a pár szaros védett CD miatt pedig senki sem fog rohanni másik lejátszót vásárolni.
    A PC esetében persze tudnak trükközni, de az összes eddig próbálkozás dugába dőlt. A 3x-os másolás csak akkor lenne elképzelhető, ha a CD-re visszaírnak, ez pedig egy sima olvasóval nem valósítható meg. Az meg qrvára nem érdekel senkit, ha a PC-s sw naplóz, mert másik PC-ben ugyanúgy másolható marad, meg végülis a naplózás is törölhető. Elvégre senki sem olyan hülye, hogy majd a lejátszáshoz egy, a Sony által kreált és erre felkészített lejátszóprogit használjon (amivel a csak 3 másolat teljesül).
    Mellesleg van AnyDVD, amivel az összes eddigi hülye védelem hatástalanítható, nem beszélve a többi progiról.

    De az eddig leírtakat ők is tudják, viszont szeretik ijesztgetni az embereket. Nem véletlen, hogy nem merik elárulni, hogy mely lemezek tartalmazzák ezt a ratyi védelemt, mert kínos lenne számukra, ha az terjedne el, hogy a védelmük szart se ér, hisz bizonyítékként azonnal közszemlére feltennék az eredményes másolatokat és így nagyon beégnének. Már megint csak a szájhősködés megy...
  • [HUN]PAStheLoD
    #57
    Hogy ontopig is legyek, olvastam egy jó kis írást erről az egész DRM maceráról. Ugye ha ott az adat a CD-n arról le lehet szedni, megoldják. Ha esetleg titkosítva van, akkor ott kell lennie a kulcsnak is a CD-n, hogy le tudja játszani az asztali, amibe beépítették a decypher algoritmust... és ugye mi a modern kulcs alapú titkosítás lényege? Hogy hiába szerzi meg valaki az egyik részét (a kulcsot vagy a titkosított adatot) a kettő csak együtt ér valamit, hisz az algoritmus publikus (ismert) .. tehát bukott a mutatvány, hisz a DRM esetén is , az illető megveszi a cd-t vagy a wma-t a netshopba aztán csak le kell tudnia játszani.. tehát letölti az adatot , majd kapja a kulcsot, az meg idő kérdése míg kibányásszák a Windóz Médija pléjerből..
  • [HUN]PAStheLoD
    #56
    a történelem osztályharcok sorozata , mondta Marx meg a haverja Engels egy kocsmában .. lehet hogy valami igazaság van a dologban. :|
  • smv
    #55
    Ez olyan, mint asszem még régen az sg-n, vagy valami hasonló odlalon olvastam, hogy x amcsi kutató rájött, hogy azért nem vesznek az emberek eredetibe dolgokat, mert drágák...
  • Waterhorse
    #54
    Akárhogy is erölködök, nem tudom megérteni, azt, hova jegyzi be az audio cd, hogy 1x vagy 3x másolták. A CD-re nem írhatja hacsak nem rw, és ha sima olvasóban halgatom még az se lehet.

    Ennek tényleg semmi értelme. Az lenne igazán célravezető mindenki számára, ha olyan feltételeket alakítanának ki ami a fogyasztók számára is előnyös, de ez egy olyan országban ahol a fogyasztó csak a 2. helyen áll, de leginkább az utolsó, nem valószínű. Nem az előállítás költségei a drágák, hanem amit rápakolnak a harácsoló, bűnös és mocskos, lelkivilágú, erkölcsű magyarok. Majd ha tényleg sikerül - úgyse fog - olyan módszert kifejleszteni ami lehetetlenné teszi a másolást akkor koppannak igazán nagyot. Az lenne a fogyasztók, a mi győzelmünk napja. Nem lenne nagyobb a kereslet! Bár akkor sem saját magukban kersnék a hibát, valami társadalmi bojkottálásra gondolnának első körben.
  • mrzed001
    #53
    Miért hülyeség bármilyen védelem? Mert odaadják a dekódert (cd playerben), tehát bármit is találnának ki, hardveresen így is, úgy is kikerülhető
  • GulaSoft
    #52
    Dögöljek meg ha értem! Ha csinálok egy image-et cd-ről és aztán az eredeti cd-t félreteszem, hogy oldják meg, hogy azt az image filet amit én kiraktam a wincsimre ne írjam rá 64532643214836 darab lemezre????????????????????????????????????????
  • Frank99
    #51
    ez megint széllel szembeni pisilés....
  • AtisH
    #50
    "A cd nem írható, akkor?"
    Ahogy a mai cd írók árait nézem már nincs nagy különbség a lejátszókhoz képest. Ezután már csak a lemezre kell valami olyan kis terület, ami írható...
  • AtisH
    #49
    Én elég szkeptikus vagyok ezzel a másolásvédelemmel szemben...
    Aki valamennyire konyít a CD lejátszók működési elvéhez az tudhatja, hogy a lejátszás szempontjából tök mindegy, hogy zenét másolok vagy zenét hallgatok. Kivétel lehet, ha grabbelek és nagyobb sebességgel hajtom a lemezt, akkor valami speciális anyag (ami pl. a lemez anyagába van belediffundálva) a centrifugális sebesség hatására tönkreteszi a tartalomjegyzéket (TOC-ot) vagy magát a track-eket. Valszeg ez pár jogi problémát is felvethet.
    A másik megoldás, hogyha a drive egy speciális elektronikát tartalmaz, ami ha visszajelzést kap a rendszertől (legfőképpen a számítógéptől), valami jelölést tesz a lemezre vagy a saját adatbázisába és a harmadik másolás után nem engedi a továbbiakat. Viszont aki ilyen meghajtót gyárt az rövid távon aláírja a halálos ítéletét.

    Na de nem nagyon akarok itt ötleteket adni a lemezkiadóknak...
  • Yeti
    #48
    Én arra lennék kiváncsi, hogy ezt hogy:
    "A technológia ugyan lehetővé teszi a megvásárolt CD lemez lemásolását, de mindössze három példányban, és a másolatokat már nem sokszorosíthatjuk."
    Miazhogy 3 példányban? Honnan tudja, hogy már hányszor másolta? A cd nem írható, akkor?
  • vax
    #47
    !!!!!!!!!?????????? Azért jó, hogy vannak akik ezzel töltik el az idejüket. :) Inkább az olcsóbb gyorsabb kivitelezést oldanák meg, nem azt hogy hogyan lehet drágítani.
  • Frank99
    #46
    és asszem hoztak egy olyan törvényt, hogy másolásvédett dvd-t nem lehet piacra dobi.

    a kérdés csak az, hogy mennyire tartják be?
  • Frank99
    #45
    sőt, a per addig ment, hogy Franciaországban egy DVD lemezt betiltottak, és levetették a boltok polcairól, mert egy faszi beperelte a kiadót, hogy a béna anyjának csak VHS-e volt, és nem tudta neki lemásolni.
    Meg is nyerte a pert.
    Hol vagyunk mi ettől????? asszem a havi CHIP-ben vagy PCWORLD-ben olvastam a cikket.



  • Frenzy
    #44
    Maskor jobban figyelj a fordítási beállításaidra :P

    A témához szólva. Bár már biztos leírtam valami másik hasonló cikknél is, nekem az a véleményem, hogy a "cannot be played on pc" felirat (és társai ofkoz) például csak csökkenti az eladásokat, mintsem növeli. Ha az egekbe emelik az árakat, az szintén. És persze növelik az árakat, mert "senki" sem veszi, a másolásvédelmet meg fejleszteni és fizetni kell.

    De miért akarják csökönyösen és görcsösen fenntartani azokat a kereteket, amiket egyszerűen nem lehet manapság. Inkább olyan megoldásokon kellene gondolkozni, amelyekkel "folyásirányban" tudnak haladni, nem árral szemben.
  • LowEnd
    #43
    A CD másolásvédelmek azon alapulnak, hogy a CD nem felel meg a red-book előírásainak.

    hibás szektor-track, végtelen hosszú első track, lezáratlan session-ök stb.

    Ennek lehetséges követezménye az, hogy a számítógép nem fogja olvasni. Ha viszont képes olvasni, másolni is képes.

    A Sony itt eléggé ködösít.

    Valószínűleg olyan eljárásról van szó amit a saját szoftverükkel kikerülve lehetséges egy (pl.) védett WMA állomány elkészítése - egyszer.

    Viszont ebben az esetben nem lehet szó PC által teljesen olvashatatlanná tett lemezről.

    Ami programot ember egyszer megírt....
    (Crackerek )

  • dez
    #42
    Van már olyan, ami a hibajavító kódolást úgy manipulálja, hogy a PC-s olvasók teljesen hibásnak hiszik a lemezt. Per is indult ellene, mert sok asztali és autós lejátszó sem boldogult vele. Olyan is van, amin nem szabványos 1-2 dolog, ezzel sem nagyon boldogul alapesetben a PC-s olvasók többsége, de azt hiszem, ez legalább ISO-ban másolható.
  • Flashy
    #41
    öö az előző hozzászólásom végén valami debug infó benn maradt :D az hogy "lehet egyszerűen törni" az nem kell oda :)
  • Flashy
    #40
    hát fenetudja. persze amit le lehet játszani, azt fel is lehet venni.
    biztos van sok ember aki megpróbálja átmásolni, de ha 1 próbálkozással nem megy, megvonja a vállát és megveszi. persze nem biztos hogy Magyarországon. ez olyasmi mint a játékok másolásvédelme: a másolásvédelmi eljárást készítő cég nem azt akarja, nem azt mondja hogy soha nem lehet feltörni, hanem hogy pl 2 hónapig tuti nem lesz elérhető törés. ez a késedelem elég arra, hogy megfelelően sok ember megvegye a játékot.
    lehet egyszerűen törni.
  • Cat #39
    ott basszák el ezeket a másolásvédelmeket, hogy ugyan az átlagfelhasználót valóban megakadályozza, de egy erre specializálodott csoportot sehogy se tudnak megállítani. És elég csupán BÁRHOL A VILÁGON valakinek lemásolnia és felraknia, már egyből megvan mindenkinek. Többtizmillió emberből egy biztosan rá fog jönni a megoldásra - biztos jó ötlet az egész világgal szembenállni?
  • Yossarian
    #38
    jah. Akik meg ennek a fejlesztéséből élnek direkt nem csinálnak ilyen frankó másolásvédelmet, vagy nem olyan okosak mint te...
  • TH448
    #37
    Azért ha belegongolunk, lehetne itt elég jó kis védelmet csinálni, mondjuk audio résznél olyan részeket raknának, hogy PC-n ne lehessen másolni, raknának pár bad sectort az elejére, amit meg az analóg másolók nem szeretnek, lenne rajta 1 progi, amivel lehetne lejátszani, viszont ellenőrizné spec subkódokat, lemez azonosítót, támogatná a lemezmásolást, de netre catlakozva tárolnák, hogy eddig hány másolat keletkezett...
    Persze ez sem másolhatatlan, nem is feltörhetetlen, de ez azért az átlag réteget jobban megfogná.
  • smv
    #36
    Hülye kérdés, de a másolásvédelmet nem úgy a legegyszerűbb kijátszani, ha azt is lemásolom? :D Az ellen mit tesznek?
  • entreri
    #35
    Ja és darabja annyi lenne mint egy mostani audiónak. Örülne is a kiadók feje. :D
  • entreri
    #34
    Ez olyan mint haverom régi paraszt videója. :) Másolásvédelem? Mi az neki. Nagyívben leszarja. Csinálja a dolgát. Ez várható itt is.

  • Yossarian
    #33
    már csak az első hallgatás után önműködően megsemmisülő CD-t kéne kitalálni...
  • Totinkhamon
    #32
    LOL az egész! Undorító a Sony! Főleg azóta utálom, amióta lefizette a Rockstargames-t hogy 1 évig ne jelenjen meg a konzolos megjelenétől számítva a San Andreas PC-re.
  • aaaaa
    #31
    Amíg létezik régi hardware ami lejátssza és létezik Internet addig mindig lesz olyan ember aki le tudja szedni és felteszi a Netre. A régebbi mindent olvasó hardware-ket betiltani lehetetlen, ha nagyon eltérnek a szabványoktól ezek a CD-k, akkor az asztali játszók sem fogják mind lejátszani.
    Attól hogy ők abban gondolkodnak, hogy az átlag láma csak a windows média player-ét ismeri, millió egy grabber program van és lesz ami gátlástatnul le fogja játszani (grabbelni) ezeket a cd-ket is, akármit is erőlködnek...
    Az viszont jól betesz az eladásoknak, ha valaki vesz egy ilyen másolásvédett cuccot jó drágán és nem tudja meghallgatni. Ezek után persze vissza sem veszik tőle, mert csak ugyanolyanra cserélik... Legközelebb nem fogja megvenni az eredetit hanem leszedi a Netről az MP3-at ami legalább biztos működik.
    Gratulálunk az okos megoldáshoz, erről is lehetne egy piackutatásrt végezni, lehet hogy ez is az oka, hogy néha kevesebb eredeti CD fogy.
    Aki egyszer megszívta egy másolásvédett CD-vel nem biztos hogy kísérletezgetni fog a következővel...
  • pepe003
    #30
    Nem kéne ötleteket adni, nehogy a terroristák kezébe kerüljön