1317
  • Kit--Kat
    #1197
    Már hogy lenne?!
    Nincs olyan, hogy visszamenőleg belenyúlunk egy évbe.
    Nem ezen múlt Massa VB címe.
  • MR ME
    #1196
    ha van is, nem lesz abból semmi...
  • Lteebee
    #1195
    Most akkor van harc azért, hogy nullázzák a tavalyi singapore-i futam eredményét?
  • Ulvar
    #1194


    Ezt meg azért, mert elalvás előtt ezt hallgatom. A világ legszebb motor hangja...Ha egyszer egy 94es V12es Ferka motorral ellátott F1 es verdába ülhetnék, legyen az Ferka, vagy Minardi, már elmondhatnám hogy nyugodtan meghallhatok.
  • Ulvar
    #1193


    Jövőre szebbet. Enzo szelleme legyen veletek.
  • TommyC
    #1192
    nézd meg, fent van iwiwen xD
  • Lteebee
    #1191
    Lehet szégyen, de nem tudom, ki az a Farkas Péter.
    Az a cannabis-termesztő néhai olimpikon ugrik be a nevéről:)

    Viszont sem a pilóták többségének nyilatkozataira, sem a Farkas Péterre nincs szükségem ahhoz, hogy véleményem legyen. Van is:)
  • Kit--Kat
    #1190
    Oké lezárásként egy idézetet bepasszintok Farkas Pétertől, ha megengeded:

    "A tehetsége alapján Kimi többet érdemelne egyetlen vb-címnél, és még azt is mondhatjuk, hogy nem abban az évben nyújtotta a legjobb egyéni teljesítményét, amikor végre feltette a várva várt pontot az i-re."
  • Lteebee
    #1189
    Tarthatsz utolsó mohikánnak, én úgy érzem, nem alkuszom meg.
    Csak azt szeretném mondani, hogy nekem legalább annyira furcsa, hogy emberek elhiszik, ami kommunikálva lett 2007-ben, mint amennyire másoknak furcsa, hogy én nem hiszem el.
    És gondoltam, hangot merek adni a véleményemnek és számítottam rá, hgy esetleg nem hülyéznek le, hanem elfogadják, hogy ez az én véleményem.
  • Kit--Kat
    #1188
    Jól van.
    Ha érvelnél értelmesen, akkor még komolyan is lehetne venni.
    Ne haragudj, de akik ilyenekt mondogatnak még 2009-ben, hogy a 2007-es VB-t azt csak leosztották, hát az egyiük utolsó mohikán vagy, mert már szinte mindenki feltudta dolgozni a végeredményt.
    Szóval érvelj, támaszd alá, bizonyíts.

    Árak:
    Vittem magammal 5 szendvicset és 2 hűtött thremost.
    Egy petákot nem költöttem egész Mogyoródon.
    Nyugodtan illesz be egy olyan számot ezek mellé ami neked kiteszi a fél napi igényeid és ennyi, nem túl bonyolult a sztori és ott tartasz, hogy jegy ár.


  • Lteebee
    #1187
    Kösz a tippet. Valóban, ügyes megoldás, már-már sajnálom is a szegény csóró osztrákokat, hogy erre kényszerülnek:)
  • Bandee1987
    #1186
    "Az állapotok alatt meg azt értem, hogy ha nem akarok 4x áron venni szendvicset, akkor fél kilométert gyalogolva vehetek 2x áron, ennyi."

    Sima, rendes áron is kapsz.

    (Sry, hogy belekötök, de mivel kb. 1 km-re lakok a ringtől légvonalban így tudom hogy hova érdemes menni :)

    De mondok egy remek, ámde olcsó ötletet. A hungaroring mitn tudjuk egy ilyen völgyes-dombos részen terül el, ezért egész jól belátható. A ring mellett közvetlen a domboldalon vannak kempingek közvetlen a ring betonkeritése mellett, az aszfaltut másik oldalán. Vannak bizonyos külföldiek (pl. osztrákok, minden évben ugyanazok) akik hoznak katonai sátrat, 3-4 méter magas állványzatot, meg mindent magukkal. Kifizetik a 3 napos kempingdíjat, és ugyanazt élvezhetik, mint az aszfaltút másik oldalán, a keritésen belül lévő nézők, csak jóval olcsóbban. 4-5 méter magas állvány tetejére felmennek, felviszik a sert meg a kempingszéket és belátják az egész pályát simán, mert a betonkerités csak 2 méter magas. Kaját beszerzik nagyobb hipermarketben, vagy hoznak egy fél ökröt és megsütik tüzön. Össz-vissz tehát kijöttek 3 napos f1-ezésből baromi olcsón, mert csak a kempingdijat, benzinpénzt és a vásárolnivaló kaját kellett fizetniük. Ez egy 6-7 fős társaságnál elég minimális költség fejenként.
    A ringet meg lehet úszni olcsón, csak tudni kell hogy hogyan.
  • Lteebee
    #1185
    Örülök, hogy megint a személyeskedésnél tartasz.
    Én is hülye, naív kisgyereknek tartom, aki elhiszi a 2007-es ferrari vb tisztaságát, de nem rontanék neked, hogy kis hiszékeny pöcs vagy, esetleg irigyellek, hogy jobban tudod végigizgulni, élvezni az f1-et nálam.

    Az állapotok alatt meg azt értem, hogy ha nem akarok 4x áron venni szendvicset, akkor fél kilométert gyalogolva vehetek 2x áron, ennyi.
    Mert én ilyen vagyok, nekem ez a véleményem. Ettől még nem vagyok hülye, csak nem vagyok hajlandó elfogadni, hogy feltörlik velem a padlót. Az én szemszögemből pedig úgy néz ki, hogyha még sokan lennének, akik nem hajtják a fejüket oda, hogy tessék már felpofozni és rámszarni, akkor előbb-utóbb a kis faszfej paliklacika, meg a sleppje megkérdezné, hogy hé faszfejek, miért nem jöttök a ringre. És mi, a plebs, elmondanánk. És olcsóbb lenne a szendvics, aztán szép lassan emelnék az árat, amíg megint azt mondanánk: nem. De ennyi megalkuvóval ezt nem lehet megcsinálni.

    Nem fogok találni statisztikát, mert nem keresek.
    Nem is látom értelmét. Neked hiába mondok, írok bármit, akár érvelhetek is, lehülyézel és kész. Másokat is lehülyézel, akiknek különbözik a véleménye a tiédtől, meg a veled egyezőkétől. Legszívesebben olyanokkal fórumozol, akikkel bólogathattok egymásnak, hogy így van, de kurvára nagyon igazunk van nekünk. Figyellek pár éve, tudom.
  • Kit--Kat
    #1184
    Hülyeség tengereket beszélsz.
    Csak az ovisok toljáka sértődött a McLAren nem lehetett VB dumát, aki ezt elhiszi, az agyhalott.
    Tetejében megejeled azzal, hogy ha olyanok lesznek az állapotok, milyen olyanok? Ha nem voltál honnan tudod milyenek az állapotok? Ismerőstől?
    Nincs kosz és szemét, a WC-k tiszták bár tény nem a legmodernebbek, de tiszták és a büfék meg drágák mint minden redezvénye.
    Abszolút nem értem miről beszélsz.
    De neked mondhatom aki ilyen hülyeségeket beszél.
    De van az az ember akit a tények sem tudnak meggyőzni ő csak él a saját világában.

    Hát akkor találj olyan statisztikát én várom.
    De előre elmondom annyit fogsz találni, hogy Quick Nick futotta a legtöbb versenyt a jelenlegi mezőnyből aki nem tudott még nyerni, és a nyeretlen pilóták közül neki van a legtöbb pontja.
    Barrichello futotta eddig a legtöbb versenyt az f1 történetébe, Fisichella meg a legtöbb futam az első győzelem előtt top 10-ben van benne.
    Valóban klasszisok, amúgy jó statisztika böngészét, biztos tanulsz majd belőle sok okosságot és kicsit felkészültebb leszel az f1-ből.
  • Lteebee
    #1183
    A tavalyi, meg az idei évet, meg szvsz a tavalyelőttit is ki lehet dobni a kukába, úgyhogy nem is igazán érdekel a két falnak koccolása.
    Viszont volt időszak, amikor csak az ő Mercije füstölt, de elég nagy rendszerességgel.
    10 év nem múlhat el nyomtalanul, elég jó verdák voltak alatta, valszeg egy rakás statisztikát találhatnék, amely alapján Barrichello, Heidfeld, Trulli, Fisichella óriási klasszisok. Ők is ültek elég jó autókban, amikor csapattársaik világbajnokok, vagy esélyesek voltak.

    Az, hogy miket nyilatkoznak másik pilóták a sajtónak és milyen indokkal teszik, valamilyen egészen csekély mértékben persze befolyásolja a véleményemet:)

    2007-ben a merci nem lehetett vb, mert rábizonyították a lopást.
    Hamilton felrúgta a gentlemen's aggreementet a Hungaroringen, amire Alonso bepöccent és a törlesztéséért kapott 5 rajthely büntetést.

    Egyszer kimegyek majd a futamra persze.
    De megvárom, míg azt hallom, hogy na, mostmár emberhez méltóak az állapotok. Ha valamiért 10 ropit, vagy többet is kiköhögök, akkor elvárom, hogy ne szívjak a büfével, kosszal, wc-vel, stb.
  • Kit--Kat
    #1182
    De szerencsére a pilóták és a többésg klasszisnak tartja.
    Már csak az F1-es rekordjai miatt is több mint egy pilóta a sok közül, al elmúlt 10 év meghatározó alakja.
    Önhibáján nem bukott el Vb-t, ez a hibázós dolog is egy ilyen új eleme amivel fikázni lehet, mint a nem tud előzni és a vonatozik meg a motiválatlan.
    Tavaly volt 2 fal koccolása, és most sokan ebből táplálkoznak, hogy sokat hibázik.

    Végezetül megint a nem érdemelte meg 2007-ben...
    Csak neki kellett feladnia veresenyt önhibáján kívül technikai problémák miatt, ráadásul mindkétszer dobogós helyről.
    Alonsonak és ahmiltonnak nem volt ilyen problémája.
    Räikkönen egész évben egyszer hibázott, a monacoi időmérő második szakaszánál amikor falat fogott, azon kívül nem volt volt hibája.
    Ő nyerte a legtöbb futamot számszerint 6-ot, Alonso és Hamilton 4-4-et.
    És a legtöbb leggyorsabb köre is neki volt.

    Akkor most mond meg nekem miért nem ő érdemelte, mert tényleg kíváncsi vagyok a te nézetedre.

    Ő neki van az f1 történelmében a 3. legtöbb leggyorsabb köre, asszem a 6. legtöbb pontja, de ebben már nem vagyok biztos.
    És ha minden igaz, ő neki van a 6. lehtöbb őódiumja is az f1 történetében, hát azért nehezen nem nevezném klasszisnak.
    És 17. helyről 1.-nek lenni?!
    Az a baj, hogy az amebrek elfelejtenek bizonyos dolgokat amik régebben történtek, majd berögzül bennük valami amit sokat hallanak és megtetszik nekik, aztán utána semmi nem tudja kitörölni belőlük.

    Amúgy addig gondolod, így, hogy nem éri meg kimenni, amíg nem voltál.
    Hatalmas élmény élőben látni a pilótákat és az autókat + a szag és a hang, zseniális.
    Ráadásul kivetítők is vannak, semmiről nem maradsz le.

    A ruhák meg egy részük futamra járásra jók, de vannak olyanok amik hétköznapi viseletben is hordhatók.

    A többiben megBadee1987-el értek egyet.







  • Lteebee
    #1181
    Valóban nem az.
    Vannak felnőtt emberek, akiknek fontos, hogy ránézésre, idegenek is megtudjanak róluk dolgokat.
    Van, akinek az ilyenfajta extrovertáltság nem vonzó. Huszon-x-évesen változott meg a hozzáállásom a kérdéshez.
  • Bandee1987
    #1180
    "33 évesen már nem érzem szükségét annak, hogy mások lássák, melyik a kedvenc f1 csapatom."

    Szerintem az, hogy ki hord csapatpólót és ki nem, az nem életkorfüggő.
  • Lteebee
    #1179
    Valóban nem voltam, mert nem érzem, hogy megéri az élmény az összeget. Vagy más értékrend szerint élek és 10-15k-t hasznosabban el tudok költeni, illetve eddig mindig találtam valamit, ami azért az összegért nagyobb élvezetet nyújt.

    Ismerek olyat, akinek kirámolták a zenét akocsijából Mogyoródon.

    Nekem nem szórakozás, ha olyan kompromisszumokat kell kötnöm, hogy fél km-t gyalogolok, hogy ne 1k-ba kerüljön a szendvics.

    Kerülöm is a márkajelzéses pólókat és mivel vannak olyan brandek, amik által személy szerint pénzt kereshetek, akár még ilyeneket is hordhatok.

    Szerintem nem erősebb lúzernek nevezni valakit, mint foteldrukkernek.
    33 évesen már nem érzem szükségét annak, hogy mások lássák, melyik a kedvenc f1 csapatom.
  • Bandee1987
    #1178
    Akkor se Nike, se Adidas, se Puma, se semmilyen márkajelzéssel ellátott pólót ne vegyél, mert akkor is reklámozod a céget. Csapatpólót, zászlót, stb. azért vesz az ember, hogy megmutathassa, hogy ő hova tartozik, hogy kimutassa a rajongását.Persze ettől függetlenül is rajongó, de az a kifejezés, hogy lúzer, aki pólót vesz, nagyon erős.

    1k-ért meg csak az vesz szendvicset, aki olyan hülye, hogy nem képes menni fél km-t a szomszéd falu legközelebbi boltjáig.
    Feltörni nem nagyon fogják a kocsidat, ugyanis baromi sok rendőr van a ringen és környékén, elég nagy idiótának tartom azt a kocsifeltörőt, aki épp a ringen akar meglovasítani valamit egy kocsiból.

    Nemtom, de ebből a hozzászólásodból nekem az tűnik ki , hogy még nem voltál a ringen(ha voltál, akkor elnézést), vagy nem tudom, mert teljesen más élmény onnan nézni egy futamot, mint a tv-ből. Egyébként a Hungaroring az egyik legjobban belátható pálya az összes közül, Monzában vagy Spa-ban feleennyit nem látnál belőle.
  • Lteebee
    #1177
    Meg 1k-ért egy szendvics, stb.
    És akkor még esélyes, hogy feltörik a kocsimat is.
    És a kocsik hangján kívül annyi az összes élmény, hogy látok egy egyenest, vagy egy egyenest, meg egy kanyart, vagy két kanyart:)

    Amúgy pólót csak a lúzerek vesznek. Fizessek, hogy reklámozhassak? Kizárt!
  • JohnnySmith
    #1176
    Azt tegyük hozzá hogy nagyobb részben a "foteldurkkerekből" él az F1, nem azokból akik kimennek a pályára... azokból akik a tv-t bambulják és nézik a reklámokat, vásárolják az emblémás pólókat...

    Hagyjuk már ezt a "foteldurkker" szöveget, még jó hogy nem megyek ki 11K-ért az időmérőre nevetséges.
  • Lteebee
    #1175
    Hogy megnézel egy gyárat kívülről, az a te dolgod.
    Nem csak Kimi hozott +3 helyeket az elmúlt futamokon, Alonso legalább akkora emberfelettieket teljesített hogy példát is hozzak.

    Személy szerint magyar f1 oldalakat nem is olvasok, mert szarok(crash.net, stb.).

    Abból a szempontból, hogy nem hagyja magát stresszelni, maximális tiszteletem Kimié egyébként. Vannak céljai, nem rossz pilóta és nincs az a szituáció, amikor energiát pazarol felesleges dolgokra.
    De.
    Véleményem szerint egyáltalán nem klasszis és ugyan voltak évei, amikor oroszlánként küzdött és látszólag a technika(vagy saját maga) akadályozta a vb-címben, amikor vb lett, konkrétan nem érdemelte meg.
  • Kit--Kat
    #1174
    Persze, hogy lekezelő vagy, elegem van, hogy mindenki lenézi Kimit, az média meg a téves urbanlegendek miatt.
    Érdekes sehol 1 kurvaszó sem jelent meg az elmúlt5 futamáról, ahol minden futamon +3 helyet hozott a kocsi tudásához képest.

    Ne mond, hogy nincs alapja amit mondok amikor ilyeneket találnak ki, hogy Kimi versenyben volt és még is fagyizni ment.

    A foteldurkkert azért engedtettem meg magamnak, mert én kijárok a ringre, magyar és nemzetközi dolakaról is tájékozódom és én vagyok annyira elhivatott Ferrari drukker, hogy elmentem megnézni a gyárat(kívülről) a fioranoi resztpályát (kívülről) és a múzeumot.
  • ForzaInter
    #1173
    Én is.:)
  • Bandee1987
    #1172
    Nekem Schumi még nagyon számított (természetesen a csapat is), amióta ő elment, azóta csapatszinten nézem a dolgokat.
  • Lteebee
    #1171
    Szerencsét, azt!

    :)
  • Lteebee
    #1170
    Elég lekezelő ez a mindent jobban tudsz és aki máshogy tudja, az foteldrukker stílus.
    Már be is ugrott, hogy tuldképp nincs itt semmi változás.
    Aki padlógáz Kimit a szájára veszi, az tuti valami outsider lehet csak és Szujótól tudja a frankót.
  • JohnnySmith
    #1169
    Őszinte leszek , nekem ez számít


    a pilóták nem... Legyen az Kimi,Alonso vagy akár Schumacher...

    Kimi így járt sajnos, sok szerencsét neki remélem még fog nyerni vb-t más csapattal is.
  • Kit--Kat
    #1168
    Ez egy olyan pletyka volt, mint, hogy Alonso már rég aláírt ami be is igazolódott, vagy, hogy Domi fúrja Kimit ami szintén.

    Most nem kell megint ez a kamu szöveg aki nem beszél blablabla.
    Ez olyan tipikus foteldrukker duma aki vasárnap leül a TV elé és azt hiszi képben van, mert hallja a Szujó Zotyót meg a Csollner Gyuszkót és amit mondanak az szent.
    Ha követnéd akkor tudnád, hogy egy futam alatt, legalább 20 interjút készítenek egy pilótával és kapnak legalább 100 kérdést.

    De igen ő nem beszél, mert megteheti...
  • Lteebee
    #1167
    És ott voltál, amikor Luca ezt mondta Stefanonak?
    Fél évvel a szerződés előtt? Te láttad az aláírás dátumát?

    És ha már a másodikos szintnél tartunk: egyenlőre helyesen = egyelőre.
    Kimitől nem hallhattál valótlanságot, ahogy egy néma embertől sem.
    Aki nem beszél valamiről, nem hazudik valamiről.
  • Kit--Kat
    #1166
    Igen jól értesült vagyok, ugyanis fél évvel a szerződés előtt azt mondat Monty Dominak, hogy nem rúghatja ki Kimit, Kimi nem feláldozható, mert ez a barom már akkor kiakarta tenni Kimit a csapatból.

    Egyenlőre a Ferrari hazudozott összevissza, hogy mi lesz 2010-ben, Kimitől még nem halottam valótlanságokat állítani.

    Engedd meg, hogy neki higgyek...
  • Lteebee
    #1165
    Szerintem is másodikos szint a tiéd.
    És elfogadom, hogy szerinted másodikos szint az enyém.

    "Mit mondtak meg Lucaék?!"

    Azt hittem, ezt: "A pénz miatt és hiába tagadják Montiék, kimi utalt ma rá, hogy nem vele és a vezetésével volt a gond."

    Illetve nem is az, hogy ha Lucaék megmondták, hanem hogy Kimi megmondta.

    Tuldképp arra akartam célozni, hogy te döntöd el, hogy melyik nyilatkozat takarja a valódi és egyetlen igazságot.
    Tehát ha Kimi szerint a pénz miatt van és Luca(már ha di Montezemolot nevezed Montinak) szerint nem a pénz miatt, akkor nyilvánvaló, hogy Kimi mondja az igazat, hiszen a jólértesült Kit--Kat szerint úgy van.
  • Kit--Kat
    #1164
    Ez nagyon másodikos szint.
    Elég méltatlan egy felnőtt emberhez.

    #1162
    Mit mondtak meg Lucaék?!
  • Lteebee
    #1163
    Személy szerint örülök, hogy Alfonz váltja a Ferrariban, mert vsz az aktuális legjobb pilótát igazolták le.
  • Lteebee
    #1162
    Ja, hát ha Lucaék is megmondták...
    Illetve nyilatkozták...
    Akkor tutira úgy is van.
  • Lteebee
    #1161
    Megkapta, mert hogy nézett volna már ki, ha a lopós McLaren a vb.
    Vagy keverem az éveket?
  • Yulcsa
    #1160
    Bocs, én nem olvastam korábban az sg-n ezt a forumot, így nem tudtam az ezzel kapcsolatos hszekről.

    Biztosan a pénz is szerepet játszott Alonso leigazolásában, hiszen a pénz nagy úr, a Santander meg biztos jó pénzt fizetett. Viszont Kimi bizonytalansága is közrejátszhatott, bár szerintem úgy döntött volna, hogy még 2010-ben marad az F1-ben, és '11-ben igazolt volna át rallyba, vagy végleg abbahagyja.
  • Kit--Kat
    #1159
    Egyébként meg azért volatam mkioktató, mert unalmas már az ilyen ragadvány urban legendeket olvasni, mint hogy Kimi csak úgy fogta magát és pofátlanul elkezdett fagyizni a verseny közepén. Te voltál a 12303. aki ezzel jött.

    Idegesítő, hogy az ilyen elferdült pletykák miatt pocskondiáznak egy pilótát.
  • Kit--Kat
    #1158
    Nem lovagoltam volna, az lett volna az első válasz, hogy bocs, tévedtem.

    Amúgy elmondom mi miatt dobta ki hőn szeretett csapatunk Kimit.

    A pénz miatt és hiába tagadják Montiék, kimi utalt ma rá, hogy nem vele és a vezetésével volt a gond.