1002
Avagy a LEGNAGYOBB Ö! (\"A barátnöm/feleségem\" válasz nem érvényes!)
  • Pretorian
    #962
    Na, azóta szerelmes is lettem, de már véget is ért a sztori, legalábbis részemről. Csak a fájdalom maradt. Úgy átbaszott a lány, hogy csak úgy nyekkentem. :D
    Komolyan mondom, annyira hazavágott, hogy azon gondolkodom, nevekkel és képekkel illusztrálva fogom ide és még sok helyre leírni, hogy mi történt. :D
  • system56
    #961
    akár ő is :)
  • Pretorian
    #960
    Na, azért szerelmes nem vagyok, ahhoz azért több kell.
    De végülis igazad van, sok mindenben.
    "gerinctelen, sunyi, konfliktus/nehézség kerülő, számító, döntésképtelen, játszmázó nő"

    Ha az első kettő nem is, a többi vagy részben, vagy egészben igaz lehet rá.
  • salsoul
    #959
    Hüha...

    Nézzük Őt. Tehát hét éves kapcsolat, két gyerek és szar az egész ahogy van, de van biztos tető és kenyér, és önszívatás, de a akkor is van biztos tető és kenyér. Szóval szar meg kényelem.
    És a gyerekek, akikkel ki lehet magyarázni, hogy tulajdonképpen miért jó választás a szar, és lehet vele palástolni a valóságot, ami az, hogy kényelmességből, beszariságból, megalkuvásból vagyok a abban amiben. Nem mert a gyerekek...

    A gyerekeket különben sem jó hazugságban nevelni, egyrészt mert átlátnak rajta, másrészt mert ezt tanulják el, s majd saját kapcsolataikban is ez lesz az alapvető minta. Tehát őszinte szeretetben, nyílt tisztázott helyzetben illene a gyereket nevelni, ha elváltan, akkor elváltan.

    Szóval egyszerű a történet, kilépni a biztos szarból, a bizonytalanba, amiből a biztos jóba lehetne lépni. Ehhez persze tartás, gerinc kell. A könnyebb út ugye várni a biztos szarban a biztos jót, de ez sunyi és gerinctelen és természeténél fogva eleve bukásra ítélt, s nem más, mint önnyomorítás.


    És lássuk milyen nőbe is vagy te szerelmes.
    Egy gerinctelen, sunyi, konfliktus/nehézség kerülő, számító, döntésképtelen, játszmázó nőbe.


    Szóval, nem szól másról a történet, mint a szar racionalizálásáról, kimagyarázásáról, hogy az bizony úgy jó(bb) mindenkinek ahogy van.


    Kompromisszummal itt csak a vesztébe rohan az ember.
    A megfelelő kötéshez megfelelő apára/apához csak megfelelő anya jó.
    Ellenkező esetben - kompromisszum más néven monyolás: égető a szükség a kötésre, de nincs megfelelő anya/apa, és tákolunk - megbízhatatlan lesz a kötés, és ilyen kötésre repülő esetében sem bízná senki életét.
  • Pretorian
    #958
    De, és el is engedem, bár nem a házassága érdekel, mert az egy vicc. Hanem a gyerekei. A gyerekek mindennél fontosabbak. Mivel intézetben nőttem fel, az átlagosnál jóval érzékenyebbb vagyok szociálisan, főleg gyerekekkel szemben. Gyerekeket semmilyen körülmények között nem sodorhatok veszélybe, még akkor sem, ha a saját életreszóló boldogságom múlik rajta. Próbálok valahogy kilábalni a helyzetből.
  • sztoncsi
    #957
    Viszont nagyon hasonlít rá... :DDD

  • IXEMGabeo
    #956
    valóban bonyolult ügy...arra nem gondoltál, h elkéne engedned a nőt, mivel férjezett?? tudom h szereted meg minden, de, ha tudod, hogy nem lehet a tiéd illetve, hogy esetleg miattad menne tönkre a házassága inkább visszalépek h neki jó legyen...Verekedni meg aztán végképp felesleges. Bár nem értek a szerelemhez, mert még nem éreztem én csak azt írtam le, amit ilyen helyzetben helyesnek éreznék megpróbáltam empatikus lenni veled. Végeredményben azt is megértem, ha 30 évesen az igazira vágysz, ugye érzi az ember hogy "öregszik" ez csak ezért van.
  • sztoncsi
    #955
    Szép az arca, de nekem kicsit lapos...
  • Erikmen
    #954
    Na és őhozzá mit szóltok?


    Nagyon ott van a csaj.
  • Pretorian
    #953
    Ha valami romantikus álmodozó lennék, most azt mondanám, az igazira, de nem vagyok sem naiv, sem álmodozó. Kompromisszumképesnek kell lennem, ahogy a választott páromnak is. Csak így működhetnek a dolgok.
  • Pretorian
    #952
    Amit szeretnék, az jelen körülmények között sajnos nem lenne működőképes.
    Ő a biztos rosszat "választotta", mert azt már ismeri. A döntését én végülis megértem...de emberek vagyunk ugye, és még mindig ott van a levegőben az, hogy ő igazából nem ezt szeretné, ahogy nyilván én sem.
    De most ezt kellett tennie, elsősorban a gyerekek érdekében, és ez viszont egy olyan belső tulajdonság, ami becsülendő, még akkor is, ha fájdalommal jár. Nehéz ügy, nagyon nehéz. A férje egyébként tud mindenről, ami ugye szintén kétélű dolog. Az egyik oldalon ott van az, hogy a lány őszinte, és nem akar titokban két vasat tartani a tűzbe. Ez pozitívum.
    A másik oldalon pedig a férje -éppen emiatt- iszonyatosan féltékeny, és ez elsősorban a lányon csapódik le. Már kétszer beszéltem a férjével telefonon illetve MSN-en, de eddig sikerült viszonylag intelligensen kezelni a helyzetet, még ha fájdalmas és érzékeny témáról is volt szó. Az is biztos, hogy ha mi ketten találkoznánk, annak nagyon csúnya vége lenne, mivel alapvetően én is elég erőszakos természetű vagyok, és az alapján, amit eddig tudok róla, ő is, bár ebben nem vagyok teljesen biztos. Viccesen nézne ki, ha két 30 körüli faszi kiverné egymásból a szart egy ilyen ügy miatt. Ez 15 évesen még belefér, de 30 magasságában...
    De sikerült eljutni oda, hogy ő is megért engem, és én is megértem őt valamennyire. És ha a sérelmeinket vizsgáljuk, végülis az én sérelmeim legalább annyira jogosak, mint az övéi.
  • gotchaaa
    #951
  • salsoul
    #950
    Valószínűleg nem véletlen határoztad meg azokat a belső kvalitásokat amiket meghatároztál.
    Légy tehát most is eszednél! És azon munkálkodj, mit szeretnél, s ne magad ellen annak ellenkezőjén.


    Egyébként a Talmud egyik híres mestere, Akiba a következőt mondja:
    ”Férfi és nő, ha találkoznak egymással, isteni dicsfény nyugszik közöttük, ha viszont nem, tűz emészti el őket.”
  • BeniPc
    #949


    Nekem ő kell már több éve...De mindig foglalt.Szó szerint is.

    Kevés olyan nő van manapság,aki ilyen mentalitással,intelligenciával rendelkezik mint Ő.
    Sikeres is,és segít másokon.Ott van előtted,de még se tudsz olyan közel férkőzni hozzá.
    Bár lenne még egy két jelöltem az álom nőre,de csak is olyan akit ismerek,mert hiába látok egy gyönyörűséget a képen,sokat csalódik az ember ilyen téren.Mert vagy túl sok Ps a képek,vagy nem valós az illető a randi oldalon,esetleg még az,de bunkó.
    Ki érti a nőket :D Pedig nem nehéz teljesíteni ezeket a dolgokat.
  • IXEMGabeo
    #948
    nem vagy egyedül erre annyit mondok:) és mi az amire vársz?
  • Pretorian
    #947
    Hogy akarom-e? Én akarom, de az sajnos nem elég. Azok az emberek, akikkel engem hoz össze a sors, általában valamiért nem túlságosan intelligensek érzelmileg.
  • Pretorian
    #946
    "Az hagyján, de ha a ház vályogból lett vetve, vagy a homlokzat nincsen bevakolva meg fugázva, akkor van ám igazán nagy gebasz feleim. Főleg, ha az ablakok papundeklivel lettek kibélve, mert akkor még kurva hideg is lészen odabent..." (Pretorian)

    Igen, van benne igazság. Ahogy abban is, hogy sokan taktikázás nélkül hoznak őszinte de furcsa, egymásnak ellentmondó, érthetetlen döntéseket egyik napról a másikra.

  • salsoul
    #945
    "Kiben mi lakozik, annyiban számíthat valakinek. Legyen a belső mindig kétszer annyi, mint a külső mindenestől. Némelyeknek csak homlokzatuk van, mint a befejezetlen házaknak, amelyek továbbépítésére már nem volt pénz: a bejárat palotát mutat, a lakás vityillót..." (Gracián)

    Nos, akarod?
  • Pretorian
    #944
    Igen, ezt sikerült rövid időn belül kétszer is megtapasztalnom :D
    Mondjuk sok érzelmet nem fűztem eddig a dologhoz (szerencsére), úgyhogy nagyot nem borulhatok.
    A nők valamiért mintha nem lennének képesek árnyaltan gondolkodni.
    Ez mondjuk bizonyos élethelyzetekben (pl. az üzleti életben, ahol néha nincs idő mérlegelni, és komoly döntéseket kell meghozni rövid idő alatt) talán még jól is jöhet, de a magánéletben ez szerintem kifejezetten rossz dolog. Hajlamosabbak kiélezett (fekete/fehér) döntéshelyzetekbe kerülni, mint mi faszik.
  • jefferson83
    #943
    A nők többsége nagyon nehezen szánja rá magát a változtatásra, inkább (férfiaggyal kicsit érthetetlen módon) választja a biztos rosszat, ha az már ismerős számára, mint a bizonytalanabb jót. Ilyenkor még az sem szempont, hogy akár évek óta ismeritek egymást (pl. munkakapcsolatból, mert az mégiscsak más). Egyik döntő szempont az anyagi helyzet, másik az apa-gyerek kapcsolata, mert a nő képes feláldozni saját boldogságát a gyermekei "jóléte" érdekében.

    1. Első a nőnél a fellángolás, beléd zúg, mindent megtenne érted...stb.
    2. Ekkor dől el minden és amit korábban mondott el is lehet felejteni. Mielőtt eljönne a döntés napja, akkor gondolja végig kicsit józanabbul a dolgokat ami lehet, hogy homlokegyenest más eredménnyel zárul.

    Nem könnyű.
  • Pretorian
    #942
    Jah a saját hiányosságaim kapcsán nem arra gondoltam, hogy egy fogam van meg nagy fejem, és csak szökőévenként fürdök, de azért nem feltétlenül tartom magam egy matyó hímzésnek.
  • Pretorian
    #941
    Négy nappal ezelőttig azt képzeltem megtaláltam. Aztán kiderült, hogy mégsem.

    Mindenesetre így festene álmaim nője:

    Belső: felelősségteljes, odaadó, képes árnyaltan gondolkodni, összeszedett, tudja mit akar, lehet vele normálisan kommunikálni

    Külsőre: egy-másfél fejjel alacsonyabb nálam, karcsú, helyes arcú, fekete hajú, sötét szemű, napbarnított bőrű, nagyon igényes, szép mosolyú, szép fogú, búgó hangú, nem sminkeli szét magát

    Nah, az a lány, akivel 4 nap alatt kétszer sikerült nemrég szakítanom sajnos a felsorolt belső tulajdonságok egyikét sem hordozza magában.
    Külsőre valami szemkápráztatóan gyönyörű, főleg két gyerek után szinte hihetetlen, hogy mennyire szép, bár a külső tulajdonságokra vonatkozó kitételek közül természetesen van olyan, amiből engednem kell, és erre képes is vagyok, nyilván nekem is vannak hiányosságaim, nem is kevés. Ráadásul megvan benne az a szavakkal leírhatatlan akármilyen valami, ami csak az anyákban van meg, és ez nekem nagyon bejön.
    Szerintem csak játszik velem, bár a házassága szar, és csak a gyerekek miatt van még mindig a férjével, aki persze orrba-szájba csalja. Mi nem léptük át az általam szabott határt, szóval még nem feküdtünk le hála az égnek, bár ez is csak rajtam múlott, mivel ő elég erőteljesen közeledett hozzám szexuálisan. Most először érzem úgy életemben, hogy igazán jó döntést hoztam nőügyben. Ő hét éve él a férjével (a hét év alatt én voltam az első faszi az életében azon a bohócon kívül), fiatal felnőtt kora óta. Bár nyilván nem én vagyok az oka annak, hogy a férje egy emeletes faszkalap, és hogy a házasságuk nem működik többé, de ha átléptük volna az említett határt, olyasmi történt volna, amit ez a lány nem valószínű, hogy képes józan ésszel mérlegelni és kiértékelni. Én meg kaptam volna két gyereket a lányom mellé, ami szintén alaposan átgondolandó döntés, mivel ugye óriási felelősséget hoz magával két pici gyerek.
    Csak hát...van egy kis bibi: együtt dolgozunk, szóval elég nehéz most a helyzet, mert tudom, hogy szeret engem, és én is kezdek érezni valami komolyabbat iránta, a történtek és a felsorolt belső hiányosságok ellenére. Nagyon kemény a szitu, nem tudom, mi lesz a vége.
  • sztoncsi
    #940
    Takarodj má innen! Ez a 3. fóuma ahol reklámozol!
  • techgirl
    #939
    Ha pasi lennék tuti ezt a lányt választanám:)
  • sztoncsi
    #938
    Akár... bár nem tudom el tudnám e viselni a múltját...
  • Csoby21
    #937
    akár az is lehetne....
  • salsoul
    #936
    Persze, korábban azt is hitték, hogy a Föld korong alakú...
    És az? Nem.
  • Pluskast
    #935
    Bocsi de ez nem igaz. Minden olyan ember akivel elöszőr jössz össze új és izgalmas élményt nyújthat neked (természetesen ideális esetre gondolok). Ha tapasztalt vagy a sex-ben az meg előny hisz annál élvezetesebb lehet a dolog.
  • cs istvan
    #934
    " Az ideális férfi / nő jó az ágyban"

    Én viszont inkább azt hiszem , minél tapasztaltabb valaki a szexben , annál unalmasabb ember. Hiszen egy tapasztalt embernek már semmi újat , érdekeset és izgalmasat nem lehet adni és nyújtani.
  • Anaid
    #933
    Na és az erő ellenerő?:D
  • salsoul
    #932
    Ismered a tehetetlenség törvényét?

    Semmi sem változik amíg valamit nem változtatsz.
  • Anaid
    #931
    Off topicos megjegyzésre. Én spec rengeteg szakképzettség nélküli embert ismerek a környezetemből, akik élnek mint hal a vízben és bőven több lóvéjuk van mint nekem, vagy szüleimnek, vagy öcsémnek (aki mellesleg meliorációs mérnök). Máshol ugyan nem tudom mi a helyzet...

    Álomnővel szembeni elvárások, nos hát valszeg egyénfüggő, de valszeg a legtöbb pasi olyan nőről álmodozott fiatalként, aki jól néz ki, jó az ágyban, megértő, okos, toleráns, házias de ha kell vagány is, gondoskodó feleség lehet belőle, türelmes ideális anya...stb. Vagy nem?
    Valahol hallottam egy ilyen felmérésről, x számú nőt és férfit kérdeztek meg, hogy milyen kritériumok vannak. Érdekes lett az eredmény: a férfiaknál volt jó pár divatos kritérium, de nem annyira favorizálták azt az elvárást, hogy szerelem, szeretet, míg a nők sokkal fontosabb helyen említették meg, hogy a pasi szeresse őket. Vélemény?
  • cs istvan
    #930
    Off topic

    Hivatalosan általában mindenki a pozitív belső tulajdonságok fontosságáról beszél, de a valóságban egy jól fizető öltönyös-nyakkendős íróasztali állás illetve egyetemi diploma nélkül az ember nyugodtan felakaszthatja magát , mert csak egy, a társadalom legaljára kiszorult élő halottként tud vegetálni.

    De mi van akkor , ha az ember semmi affinitást nem érez az iránt, hogy éveken keresztül kockásra ülje a seggét valamely felsőoktatási intézményben és papagáj módjára bemagolja mindazon tételeket és tárgyakat, amelyeknek a 80 -90 százaléka totálisan irreleváns a számára.
    (36 éves koromban fél évig még én is jártam egyetemre, de számomra az egyetem óriási csalódást jelentett.)

    Off Topic End

    Jóllehet egy álomnőtől én is elvárnám hogy okos és intelligens legyen, de tartok tőle , hogy az egyetem csak elrontja az embert : a bulizás , a piálás és a szexelés a legfontosabb "tantárgyak".
  • Anaid
    #929
    Ja és az a típus, amelyet ecseteltél, az "egoista hódító" könnyen pácban hagy bárkit önmagáért, még ha később rá is jön adott esetben, hogy nemigazán tett vele jót magának se.:D
  • Anaid
    #928
    Na ebben igazán mellétrafáltál, ha rólam van szó:D:D A fölényes és lekezelő pasik provokálnak esetleg vitára a viselkedésükkel, de nem tetszenek. A pénz szügséges az élethez, de pusztán kelléke annak, nem célja, ez sem fő szempont. Jóképű, izmos...idővel gyógyuló "betegség".
    A pozitív belső tulajdonságok, amik maradandó értékek és nem olyan nagy mértékben változnak, az egyéniség szerintem fontosabb. A tartósabb értékeket többre becsülöm a viszonylag gyorsan múlandóaknál.
    Bár már feladtam, de társat, igazit csak tartós belső értékek alapján lehet találni, nem múlandó külső értékek, külső tényezők alapján. Egy erősen pozitív egyéniségű ember mellett a nehéz időszakok is elviselhetőbbek, mint egy gazdagságára, köllemére alapozó felszínes ember mellett. Sztem. Ha bármi nem világos, kérdezz nyugodtan. Ha minden világos akkor is lehet.:D
  • cs istvan
    #927
    Egyrészt komolyan és őszintén kíváncsi vagyok arra, hogy egy magát tudományosnak tekinthető fórumra író nő számára milyen az ideális férfi, másrészt viszont azt hiszem, előre ki tudom találni a választ.

    Az ideális férfi gazdag, magas , jóképű , izmos , humoros és olyan lekezelően fölényes és rámenős, hogy egyetlen egy nő sem képes ellenálni neki.
  • Anaid
    #926
    Fogalmam sincs más nők szerint milyen egy álomférfi. Ha az én véleményem érdekel, azt leírhatom.
  • Anaid
    #925
    Nem lenne kicsit uncsi évtizedeken át az "igen drágámozás" meg "egyet értek veled kedvesemezés"? BRRRRR
  • sz4bolcs
    #924
    Csak akkor ég ki, és válik unalmassá, ha élvhajhász. Ezek nem feltétlenűl járnak együtt a gazdagsággal.
  • cs istvan
    #923
    Tényleg , milyen lehet egy álomférfi ??

    Egy gazdag keménycsávó ??

    Ha valaki gazdag vagy egy nagyon kemény csávó, akkor könnyen megkaphatja azt, amit akar.

    De az az ember, aki könnyen megkapja azt amit akar , nem egy unalmas ember ?? Hiszen valójában már nincs is igazán szüksége semmire , hiszen már minden megvolt neki , és így csak egy kiégett ember.