35048
  • tpM
    #24318
    Kínos téma mi?
  • Solt
    #24317
    Ezek után a többi gondolatodra nem vagyok kíváncsi! :D:D
  • Gascan #24316
    amúgy ezen gondolkodtam, h mégis honnan jött az, h nekik ezt levágják és arra jutottam, hogy talán azért h a szexet azt ne élvezetért csinálják hanem csak gyereknemzésre

  • Solt
    #24315
    De, ha nincs az előny! :D
  • Gascan #24314
    nem attól függ, h van-e bőr a fütyiden vagy nincs :D

  • JanáJ
    #24313
    Azé' a HL2 motorját is kijuttatták.

    Lehet hülyeség, de szerintem sosem lesz jobb az Arma. Mindig beleteszik a szebb füstöt, csillogást, parasztvakítást. Mindezt azért, mert a pénz nem a játék eladásban van, hanem a katonák "játszatásában". Arra meg ez tökéletes. Szerintem.
  • Scottt
    #24312
    Én sem,elég gyanús... (=
  • Wampa
    #24311
    Viszont én voltam a hülye,minek uszkálok,simán odaosontam a makadám uton a BMP seggéhez és felrobbantottam:)
    Bekentem magam sárral,igy már annyira nem voltam feltűnő a bagdadi főutcán
  • Wampa
    #24310
    Na,nem indul a repvez -től kapott arma launcher-el se,uaz a hiba üzenet:(
    Lehet hogy kellene egy tiszta telepités
    Viszont kipróbáltam az úszást.Lol.
    Nem elég hogy ugy tempózik,hogy a lába térdtől kiáll a vizből,a folyó közepén tényleg ledob mindent.Aki ezt beletette,azzal kezet szoritanék.
    Komolyan kiváncsi lennék,multiban mit ad többet ez a játék,mint az előzők,
    mert eddig nekem semmit nem ad az ARMA hoz,szebb a viz,ennyi......de én erre a vizbedobásos feature-re sem emlékszem pld.
    Remélem a VBS2 komolyabb cucc,mert ha nem ,az afgánok dörzsölhetik.
  • Solt
    #24309
    Inkább csak a visszajelzésekre kíváncsiak szerintem... én a gazdasági dolgokhoz nem értek... ahhoz bőrfeleslegem van...
  • Gascan #24308
    igen, ez bennem is megfordult h szándékosan dobták fel.. vagy kiadói vagy fejlesztői kérésre

    csak éppen a gazdasági hozadékot nem látom e elmélet mögött ... te igen?
  • Solt
    #24307
    Én nem hiszek a véletlenekben! :)
  • Gascan #24306
    mondjuk a fejlesztőcsapatot se dicsérném, mert elég hanyagul kezeli a végtermékét ... kiváncsi lennék más cégek is igy bánnának a céges titkokkal most hol lenne a világ

    inkább ne adták volna ki a sajtónak a megjelenésig...
  • Gascan #24305
    én egy 10 éves börtönbüntetéssel hálálnám ezt meg az ujságironak...

    baromira idegesitő lehet h valakik minden tudásukat beleteszik, dolgoznak rajta rengeteg órát erre egy taknyos újságiró hazavágja az
    egészet
  • Wampa
    #24304
    Lol:)
    Ma már a második fórumon néznek havasi gyopárnak,lehet benne valami.
    Helyzetjelentés,a jelzett file-ok még mindig a főkönyvtárban,az exehez hozzábiggysztve amit irtál,de legalább már be se indul,kiir egy hibaüzenetet:
    Include file x\cba\addons\main\script_macros_common.hpp not found.
    Na ezt viszont már tényleg nem tudom mi.Az alapjáték 1.8 ra van pecselve azt hiszem.Viszont igy annyira nem idegesit,hogy nem indul,mert játszok az Assassin Creedel:)
  • Scottt
    #24303
    Ha már crysis,most jelent meg a 2 bétája, mert valami balfasz újságíró felrakta a netre a sajtó változatot...Hát nem rossz,pöpecül megvannak benne az animációk,ha átmászok 1 falon,kihajolás fedezékből stb,az ai egyből szedi a lábát fedezékbe ha van valami,bekerítenek stb.Még így béta bugosan is jobb benne csomó minden mint az Armában.De tudom ne hasonlítgassam össze őket,mert Arma csak egy van..:)
  • Feró Flex
    #24302
  • Petko
    #24301
    én ezt a verziót ismerem: http://www.youtube.com/watch?v=-DLJPr2lyno
  • Feró Flex
    #24300
    Ez a lényeg:http://www.youtube.com/watch?v=dNQTvPL1B8g&feature=player_embedded#at=97
  • Petko
    #24299
    nem azt mondtam hogy másold be, hanem TÖMÖRÍTSD KI a:
    @ACE_v1.3.0.373.7z
    @ACE_v1.3.0.373.7z
    @ACEX_SM_v1.3.0.47.7z
    CBA_v0-7-3.7z

    fileokat az arma könyvtárába. a 7z egy 7zip nevű tömörített formátum mint a zip, rar stb... újabb winrar kezeli
    ezekben a fileokban tömörítetten vannak könyvtárak: @CBA, @CBA_A2, @ACE, @ACEX, @ACEX_SM, azaz ezeknek meg kell jelennie az Arma könyvtárában. Ezekben vannak az addonok. Értelem szerűen a parancsikonban üzensz a programnak, hogy ezeket a könyvtárakat is töltse be indításkor az általam írt bővítéssel.

    Alapból a parancsikonnál ez van a cél helyén
    "C:\Program Files\Bohemia Interactive\ArmA\ArmA.exe"

    Ebből kell csinálni:

    "C:\Program Files\Bohemia Interactive\ArmA\ArmA.exe" -mod=@CBA;@CBA_A2;@ACE;@ACEX;ACEX_SM

  • repvez
    #24298
    a tegnapi dolgokhoz van egy ötletem:
    google document
    ezzel mindenki egyhelyen tudná irni a gondját baját és nem lenne olyan ami már valaki leirt aztán ha kész lehet posztolni, készithetik belöle az ARMA3-at :)
  • repvez
    #24297
    probáld meg arma launcher progival, igy bálmikor tudsz változtatni, hogy mikor milyen moddal akarsz játszani ujratelepitgetések nélkül.
  • Wampa
    #24296
    Petko,Furcsa kinai banner:),köszi

    Érzem, hogy jó úton haladok,egyelőre még csak afelé,hogy a világegyetem univerzális szeretetfolyójában megfürödjek meztelenül, Kozsó feleségével(vagy hugával:)
    de ez az ösvény visz a tisztánlátás felé

    Viszont ez az ACE nem akar működni,tehát az adott nevű file-okat bemásoltam a főkönnytárba:)és ezt az atributit (mint valami zaftos káromkodás Hermionétól:)hozzáirtam az exe utvonalhoz,de csak ugy ment,hogy "macskaköröm+space+-stb......"lehagyva amit Édes-savanyú mártás:) úr javasolt.
    Mindösszesen anyi változást észlelek,hogy a menűnél eltűnt az anyahajó,helyette egy fasza windowskék virtuális mennyország virit.:(
    Hupsz,ezt ki kellett volna pontoznom,sorry.
    tehát w.....skék:)

    Mi a hiba a képben?
  • repvez
    #24295
    lehet jobb lenne, de nem olyan egyszerü ez, mivel sztem szerzödés köti, hogy kinek mit mondhat és nem ö a sajtó referens vagy aki ezzel foglalkozik igy lepasszolná a dolgot.
    Én csak aszisztálni tudnék, mert nem vagyok se riporter se ujságiró .
  • tpM
    #24294
    Hmm akkormár nem lenne egyszerűbb (vagy inkább diplomatikusabb) megkeresni és csinálni vele egy interjút?
  • tpM
    #24293
    MUHHAHAAAA
  • repvez
    #24292
    össze kéne irni egy wordbe aztán elküldeni a bishez , megfogják érteni magyarul is mert van magyar nevü emberke a csapatban ha jol tudom :)
  • Solt
    #24291
    Ne magyarázz, mert te leszel az ördög bal keze! :D
  • tpM
    #24290
    Szedd össze a mondandód aztán -> Google Translator... :D
  • repvez
    #24289
    nem tudom hova tuntek a régi armás oldalk, de emlékszem olyant irtak, hogy teljes interaktivitás lesz a szigeten, hogyha az elsö pályán belelövök a ház oldalába akkor ha késöbb visszamegyek akkor azok ugyan ugy látszodni fognak. az emberekkel lehet beszélgetni mintha élne a környezet és ugy viszonyulnak hozzánk hogy miként viselkedtünk velük.Ez részben megvalosult, de nem vagyunk rákényszeritve az interakciora velük.
    lényegében felesleges ekkora terület is ha az események csak oda koncentrálodnak ahol vagyunk.Máshol nincs semmi akcio ami befolyásolná a történetet(ez meg optimalizálás és teljesitmény hiányában nem megvaositható még)
    Én irnék egy szép listát ha valaki leforditja és elküldi nekik :P
  • Solt
    #24288
    Érik bennem, hogy meg kell tanulnom ezen az indoeurópai förmedvényen...
  • tpM
    #24287
    Hazudnak erről-arról. Arma 2-ről pl azt mondták, hogy a falak, fák és egyéb tereptárgyak ledőlésekor rendes fizikát használ, és nem animációt. Így lett? Nem, ugyanúgy átdől rajtad egy fal vagy akármi, ha nekimész. Ugyanígy ígérték a normális hangokat, még mindig itt van, hogy hű külön felvették meg blabla... de ezt már elmondtam itt régebben. Úgysem igazán emlegeti fel nekik senki merhát "ilyen játék nincs mégegy". A hivatalos fórumon van egy topik ahol mindenki megköszönheti BISnek, hogy micsoda remek cég és ilyen csudijó játékokat csinál.
  • Solt
    #24286
    Ne vegyék meg többen... :D Még két ilyen újságos akció, és a maradék hajam is megőszül... :D

    Ahhoz, hogy a felsoroltak megoldottak legyenek, szinte a nulláról újra kéne írni az egész motort.

    Ott a BoB... olegék húszonakárhányan hat éven keresztül dolgoztak rajta... bisnek mennyi idő kéne? A még meg sem született fiam talán játszana vele mire nagykorú lenne... :D
  • Solt
    #24285
    A crysisban sem azért jó a mozgás, mert hat a mukira a fizika. Ha minden ilyen dologért a fizikai motor lenne a felelős, akkor mehetnénk a nasa-hoz cpu-t kunyizni... :)
  • Gascan #24284
    úgy viszont előfordulhat h többen vennék meg ami miatt meg érdemes lenne törni :)
  • tpM
    #24283
    Nyilván azért, mert ez továbbra is az OFP toldozgatott motorja. :) Gondolom nem lehet csak úgy hiphop megcsinálni ilyen dolgokat, törni meg nem fogják magukat, ha így is megveszik a rajongók.
  • repvez
    #24282
    igen de ha lenne fizika akkor hatna rá a lendület és meg kellene dölnie az ellentéstes oldalra, ha nem akarja hogy elessen.
    az olyan dolgokat ami nem befolyásolja azt hogy arkádá minösuljon ez a játék miért nem lejhet máshol jol müködö dolgokrra cserélni?
    Crysis mozgás animja sztem elég jo.
    a parancskiadás és a funkciok közti váltások is körülményesek
  • tpM
    #24281
    Szerintem ez nem feltétlen a fizika hiánya. Egyszerűen az adott ponton megáll és "lefut" a kód, hogy merre is kell mennie... vagy hogy mondjam.
  • repvez
    #24280
    Ezt én már itt párszor kiveséztem , hogy nagyon szegényes a mozgásformák választéka a játékban és a buta AI-val társulva mégjobban kidomborodik.
    Mert az még elmenne hogy elkanyarodik abba az irányba amerre kell, de elöször megáll elfordul egyhelybe majd elkezd futni az uj irányba.

    Én ezt betudom annak hogy hiányzik a fizika a játékbol, és hogy elöre gyártott animokat használ mnden esetben.
    Az OFP-ben is sokat dobott a hangulaton a santuray anim pack ha valaki még emlékszik rá
  • Gascan #24279
    azon gondolkodtam, hogy vajon azt más is észrevette és zavarónak találta, hogy ahogy futok a játékban előre és hirtelen kanyart veszek, a test nem dől be futás közben a kanyarba csak elfodul a felszinen a megfelelő irányba

    meg igy a test modellezésével az a bajom, hogy tök béna csak igy röviden... semmi dinamika nincs benne, lazaság vagy hogy mondjam