65
  • droland
    #65
    fakonal a pont. Mi a mamáért reklámozza azt az adsl-t a tisztelt Tcom, mikor FOST nem ér az upja hozzá?
  • fako
    #64
    a chello alap csomag 2560/512 kbit-es
    a chello plus 5120/512
    A feltoltes mindkettonel ugyanannyi
  • RpPRO
    #62
    Az szep. Persze ehhez az kell, hogy a kuldo fel is brutal gyors legyen. Nehezen hiszem el, h ugy tudsz tolteni, h a legszukebb keresztmetszeten is 10 megaval megy at.. Szerintem belso halorol masoltal.
  • Godefroy
    #61
    Itthon 400k val jön le a cuc ami kb 3 Megabit/s.
    Bent munkahelyen van jó kis vonal, ott 10Megabyte-al!!! jön le a cuc.
    így jó mert kb 7 perc egy dvd-t leszedni...
    Kár, hogy a legtöbb helyen korlátozott a download...
  • grebber
    #60
    Kábelnetet csinálják meg faszára.
  • kisgabo
    #57
    emeljük a sávszélt, majd kivágjuk a nem hűségszezződéses HC felhasználót, 150gb rulla, gyíkok. -banda.

    miközben lassan minden világpiaci áron van, a szolgáltatások szinvonala nehezen megy fel.
  • [HUN]PAStheLoD
    #56
    énis bízom benne hogy lesz valami "mutassuk meg a kábel erejét" akció ;]
  • Roli
    #55
    Jó tudod nem is WiMAX . Helyi LAN szolgáltató, csak vannak hibái. Sokszor nincs, mert épp meleg van vagy hideg ez a gyengéje meg a vírusok. Amúgy atombiztonságos, hozzám sem lehet kapcsolódni szemtelenkedés céljából, de én sem tudok online rádiót meg hubot üzemeltetni ugyan ezen okból. De már nem is akarok mert mérik a feltöltést és az is viszi az 5gigát. Szeptember óta meg már csak 1Mbit, máshol ennyiért korlátlant adnak. Nem baj a biztonság az jó legalább nem kell olyan sokszor takarítani, meg félni, hogy majd valaki belepiszkál a gépbe. takarítani
  • vax
    #54
    Ezért már a fogyasztóvédelemnél fel lehetne őket nyomni. Utána meg fizethetnék a birságot.
  • tototto
    #53
    Hát ez undorító, az adslesek seggét is kinyalják a kábelneteseknek meg ugyanazért az árért feleannyi sávszélt kapnak korlát nélkül, aztán jön a duma hogy 40 gigás korláttal nekünk is dupláznakm, menjenek a ...ba, ugyanugy kérjük mi is a korlát mentes sávszélt mint ahogy az adslesek ingyen korlátozás nélkül megkapták, vagy ha nem emelik a sávszélt akkor arányosan csökkentsék az árát a kábelneteseknek, nem az adslesek ellen vagyok, de ez már UNDORÍTÓ hogy ugyan annyi pénzért fele annyi a sávszélem
  • Mipi
    #52
    Én már nem értem ezt az adsl távolságokat. Valamit erősítőket nem tudnak a telefonvonalakhoz kitalálni hogy távolabb is legyen adsl. A kábelnet sokkal jobb mint az adsl mert ott mindegy hogy hol laksz és milyen messzire a központól ugyanolyan gyors a neted mert egy csomó helyre raknak fel erősítőt!
  • KIP
    #51
    a madarak megint jól befüveztek és nem tudják mit beszélnek, a baj csak hogy az alma felhasználó mint olyan rohamosan terjed
  • fie
    #50
    Lendületben az ország
  • fie
    #49
    Megint csak azt tudom kérdezni, hogy a kistérséggel mi van? 15 kilóra a központtól hogy lesz bármi netje? 10 év gyerekek, akkor talán utolérjük a németországi szélessávú lefedettséget, és még 10 év a sebesség és ár hasonló alakulása. De addigra nem kell majd net, mert úgysem tudsz mit letölteni.
  • RpPRO
    #48
    Itt Veszpremben apr-ban volt a savszelduplazas, amit a matavosok mar mult nov-ben megkaptak, szal a kov. duplazas sztem kb karacsonykor lesz. :S
  • Ronny
    #47
    a madarak nem voltak maguknál:D
    NSD a 2,4 mbites variációt tartotta valószínűnek,ettől még lehet több de nem 8mbit
  • PyRex
    #46
    Jaja, sajnos a madarak azt csiripelik, hogy a chello plus-t (ami nekem van :) 3MBitről 8 vagy 10-re emelik... remélem nem kamu...
  • Ronny
    #45
    tömörítés,nem 1.4MB volt fizikailag:D
  • Sliders
    #44
    De ott értem el! Miért? PEdig nem kamuzom 1.4 mega volt
  • Ronny
    #43
    kEwL d00de:P
  • [HUN]PAStheLoD
    #42
    ADSL rip , Kábel r0xx , főleg hogy mindenhol megy ez a korlát mizéria..
  • asysoft
    #41
    Ajánlom a figyelmedbe a fenti ábrát, amely a távolság-sávszélesség fordított arányt szemlélteti. Lehet hogy pár embernél elérhető lenne hatalmas sávszélesség (de ekkora valszeg nem), de azoknak szerencsés helyen kéne lakniuk. Ezt az eredményt amúgy véletlenül nem a DC-n érted el? Csak mert az tömörít, egyszer nekem is 2mega/s-el jött valami...
  • Ronny
    #40
    Nem valószínű, hogy 1.4MB-al jott mivel a technikai korlát 8mbit(minusz overheadek).
  • lamase
    #39
    ha csak a tiedet emelnék azt még elbírná.. nem erről van szó..
  • Caro
    #38
    Tényleg nagyon türelmetlenek vagytok. Elfelejetettétek a modemes időket? A netre néha várni kell. De szerintem hozzá lehet szokni.
  • arschsg
    #37
    de bárhogy is.. szórják itt a megabiteket letöltés felé, de minek, ha a feltöltés az már aránytalanul kicsi. pl 1024/160-rol nekem 2048/160...

    holott chello 1536/512. most nem azt akarom mondani, hogy a chello jobb vagy rosszabb, de a feltöltési seb. ott korrekt...
  • Sliders
    #36
    Azért ezt furcsállom. Mikor a matáv eltolt valamit a központban, akkor a sebességem 15 perc ereéig kb felurott 1.4MB/ secre. Szóval nem ez az ADSL korlátja. Még egy duplázást simán kibirna amostani rendszer!Most 400K-val töltök dehát jöhetne gyorsaban is az ameraikai nagybácsi családi videója :D
  • Hegyikecske
    #35
    LoooL nekem most 2Mbitesre emelték volna de azt már ugyse tudtam volna kihasználni, ezért átálltam cable-sre, és így LAN T1 vagyok, 512es feltöltéssel, azért nem mind1, olyan mint a t-online legkisebb csomagjának a letöltése, és ez 9 990ért :) Mondjuk az adsl feltöltése télleg naon lol volt112volt és mos t h megemeltél még így 224el is semmi a chello alapból 512jéhez képest :)
  • Ch_Slater
    #34
    szeged, tvnetwork.. 6Mbit 12k december óta. de ha jól hallottam ez se mindehol szegeden belül sem.
    az első élményem az volt vele decemberben, hogy egy debian telepito cd, 670Mb 12 perc alatt lejött :)
  • PyRex
    #33
    Nekem a 3MBit is kicsi :)
  • PyRex
    #32
    Igen de éppen ez az, Te megad mondtad ki a varázsszót... a WIMAX-ot a mobil internetezésre fogják használni, mármint laptoppal pl. A WIMAX előnye az lesz, hogy mondjuk képes leszel utazás közben nagy(obb) sávszélességgel tölteni. De meglepne, ha ez 384kbit/sec fölött lenne. Pláne, hogy egy adó 70Mbit/sec max. Még ha 384kbit-tel számolok, az sem túl sok ember, ha netalán egyszerre akarnák használni és azért még nem olyan olcsó az a WIMAX...
  • PyRex
    #31
    De az nem hiszem, hogy WIMAX, amit Te használsz, az egyelőre még nincs nálunk, ha jól tudom...
  • smv
    #30
    Én meg boldog vagyok, mert most lettem emelve 1 megára 512-től. Az első emelésnél persze sírtam, hogy mindenki megabittel rohangál, én meg még mindig csak 512-vel... De az tény, hogy a feltöltést is emelhetnék, mire egy nagyobbacska honlapot feltöltök videokkal, képekkel, zenével, beleőszülök.
  • Caro
    #29
    Tényleg nem tom mit paráztok. Nekem 512-m van 9900 ért és tökéletesen megfelel. Vagy tényleg ennyit warezoltok, hogy még a megbit is kicsi? :D
    512-n már online TV-t is nézek. Na jó, nem túl szép, de nem is az a lényege. Még. Majd ha mindenkinek lesz otthon min. 5 Mbit, akkor majd jöhetnek a TV meg HDTV adások. De addig nem.
    A WiMaxot nagyon várom, remélem majd lesz VoIP-s mobil.
    És akkor meg lehet fojtani a mocskos mobilcégeket!
  • Ombika
    #28
    Orulj neki! :)
  • Nex
    #27
    100Mbit/sec-es netem van 7200Ft-ért. :)
  • mrzed001
    #26
    Lassan már közelíthetnék a feltöltés sávszéljét a letöltéséhez
    Nem igaz, hogy 1 mega le mellett olyan gagyi kicsi fel van, hogy egy normális videó hívást sem lehet felépíteni (videókonferenciától meg egyenest röhögőgörcsöt kap a vonal )
  • Mayday
    #25
    Nah, azert ne legyunk telhetetlenek. Oruljunk annak, ami van. Es nem arrol van szo, hogy mindenki ugyanazt kapja, hanem konkretan ADSL-ben rejlo lehetosegek kihasznalasarol. Sztem nagyon is jo az az 1024-es kabelnet, nekem anno 3 evig 512-es kabelem volt, es nem sirtam. Most Invitel teruleten lakok, adsl-em van 1024, a matavosoknak ez mar 2048. Megsem sirok, mert ennek is nagyon orulok. De hidd el, en is ki tudnam hasznalni a 2048-at. En ezt valamilyen szinten "bonuszkent" fogom fel, merthogy ezt a penzt kifizettem, es kifizetnem az 512-re is, mert hasznalom. Erre ugyanazon az aron lett 1024, ez csak jo.
  • pemga
    #24
    Az lehet, hogy a WiMax 70-je az összesített, de mikor fogsz GPRS-el ilyet akárcsak megközelíteni? :) Az ADSL egyik hátránya, hogy fix; mihelyst elhagyod a lakásod választhatsz a GPRS (roamingolva maga az anyagi csőd) vagy nyitott WiFi keresése között. 3G talán majd tud mutatni valamit, de mikor, és főleg mennyiért? WiMax építése pedig már folyamatban...
  • Picador
    #23
    Téged simán megkopasztanak...