198
  • sanyx
    #117
    Hát nemtom mennyivel lesznek jobb játékok de egy ami biztos,hogy a PS3 200.000ft lesz a kezdő ára gondolom a játékok 25.000ft lesz!:( Ez a rossz benne!!!De ami pozitiv élvezhető lesz a játék!:)
  • Vers
    #116
    a remény hal meg utoljára, drukkolj a m$-nak helyettem is :)
  • BlackRose
    #115
    Két dologra hívnám fel a figyelmet...

    1.) A PS3 tényleg jobb gépnek néz ki mint az XBOX 360, erősebb a hardware, jobban fel van szerelve, szebben néz ki stb.

    2.) VIszont a kérdés nem az, hogy melyik jobb cucc, hanem az, hogy melyik lesz jobb TERMÉK.

    persze itt én nem tippelnék egyelőre, de azért nem rosz dolog ha eszünkbe jut annak idején a SONY Beta és a JVC VHS, a SONY itt is jobb volt, aztán meg sokan azt sem tudják mi is volt a Beta... tehát ovatossan a Microsoft gépezetet nagyon finoman kell megvizsgálni, mert sokan amikor nagyon győztesnek érezték magukat nemsokára eltüntek. Bill Gates egyszer kijelentette, hogy a számítógép múzeumok nagyjából azért jók, mert itt találhatók meg a bizónyítékok, hogy a Microsoftnak igenis VOLTAK konkurensei. Persze a SONY-t azért nem féltem ilyen sorstól, de hogy a PS 3 vagy az XBOX 360 lesz e a győztes azt még megvárnám, na szerintem maradnak mindketten csak a kérdés, hogy sikerül e az MS-nek átvenni a vezetést vagy sem, nekem mindegy, játszani nem játszom, a verseny meg csak jót hozhat ezen a téren is.
  • UNREG
    #114
    "Kiváncsi vagyok, a régi PS2 játékokra rak-e AA-t, meg valami advanced megvilágítási / textura kezelést?"

    Poligonduplázás nem kéne-e... ?

    Viccet félretéve, én is valami hasonlót remélek...
  • Dzson
    #113
    (Ja, még gyűjtenem kell HDTV-re is.... :))
  • Dzson
    #112
    Élljen sokááá, éljeen sokááá! :)

    Én anno a PS2-met 170k-ért vettem, és jó ideig kölcsönöztem / vettem hozzá a játékokat (mindenki által ismert okok miatt), meg PS1-es gamékkal nyomtam bi-linear textura filterrel. És nem érdekelt a pénz, KELLETT a gép. Most meg KELL a PS3. :)

    Kiváncsi vagyok, a régi PS2 játékokra rak-e AA-t, meg valami advanced megvilágítási / textura kezelést?
  • Derapo
    #111
    Nem értem min civakodunk itten.A nyers erő önmagában nulla.Szerintem az új Xbox jobban néz ki mint a ps3,viszont a ps3 úgy tűnik erősebb gépecske lesz.DE KIT ÉRDEKEL!!!!! Nekem a játék élmény sokkal fontosabb mint az,hogy egy game milyen szép.Na jó az is fontos, de nem csak az.A pc-s témával kapcsolatban pedig véleményem az,aki játékra filmnézésre,szórakozásra,internetezésre szeretné használni a gépét az jobb ha beruház vmellik gépre.Mert valljuk azért be egy normális pc amin a kornak megfelelő játékok a megközelítőleg maximumon futnak azon megveheted a ps3-at és az xbox360-at is.Egy normálisnak mondható vga kari most mennyi is? 80-100? És hol maradnak a gép többi részegységei? Tehát játékra pc nuku.De ez az én magán véleményem lehet rá****-ni.
  • dez
    #110
    Sajnos nincs linkem hivatalos press-release-re (ilyen nincs is), az egyik fórumban olvastam. Egy Sony illetékes jelentette ki.
  • testerlnx
    #109
    Tudzs adni link-et ahol ezt megerősítették?? Ha a killzone video realtime, es az a jatszhato game akkor... Akkor az igen utos lesz, es miert kell 1 evet varni ra mig megjelenik? Ide vele!! :)
  • Vers
    #108
    DVD kompatibilis blueray lesz a ps3-ban :)
    egér lesz
    háloba? hát biztos azért van rajta egy gigabites ethernet
    interneten ps2-n is lehet , ps3-on se hanyagolják el szerintem
  • UNREG
    #107
    1. Létezik hibrid olvasófej, ami mindent olvas.
    2. Egeret már a PS2 is kezelt, ezen is van vagy 6 usb port, az egyik csak jó lesz. :)
    3. Lehet.
    4. "A PS3-on ezenkívül három, gigabites Ethernet-port, valamint egy IEEE 802.11b/g-s WLAN-, egy Bluetooth 2.0-s... " ... ha ebből nem jött le neked, hogy lehet interneten játszani...
  • Vers
    #106
    de a beágyazott-ra gondoltam ps2-n ezt lájatszottam már egyszer 1200*1000-ben 16 biten , akkor már beládtam nem lesz pc killer
    a történelem ismétli önamgát, szerencsére nem ps3-on :D
  • Andris
    #105
    Aminek nagyon örülök:
    - Optikai audió kimenet van rajta :) Mehet az 5.1 erősítőbe :)
    - HDMI csatis HDTV felbontású videójel :) Mehet a projektorba :)


    Lenne néhány kérdésem Nekem is:
    - Ha jól tudom a Blu-Ray nem kompatibilis a mostani DVD/CD olvasókkal. Akkor hogy fogja támogatni?
    - Egér lesz hozzá?
    - Hálóba lehet majd kötni több PS3-at is?
    - Lehet vele interneten játszani?

    ...bocsi a béna kérdésekért, még soha nem volt konzolom :)
  • Inquisitor
    #104
    "viszont az embended memoria megakadályozza a gép monitorra kötését ,..."
    Ööö. A mondatban gondolom az embeded memória az a külső memóriára vonatkozik és nem a GPU-ba integráltra.
  • dez
    #103
    Neked is köszi.

    (Tudom, ezeket könnyen megtalálhattam volna, de legalább be lett linkelve.)
  • dez
    #102
    Á, köszi. (Közben látom, hogy "csak" SD volt, de mindegy. Na jó, nem mindegy.)
  • kozso
    #101
    Magyar cikk a 48DB mpeg2 streamrol
  • UNREG
    #100
    Nesze

    És itt a téma kitárgyalva.
  • dez
    #99
    Tényleg, hallottam egy olyan prezentációról még kicsit korábban, ahol a Cell kb. 48db(!) HD mpeg2 streamet pakolt ki real-time-ban, és még össze is fűzte őket egy nagy képpé. (Előbbit 6db SPE csinálta, az összefűzést 1db, és 1db szabadon maradt az OS számára...) De eddig nem botlottam bele a neten. (Túlzottan keresni nem volt időm.) Tud valaki linket? Szóval, aki ezt látta, úgymond "nem csodálkozik már semmin"... :)
  • Vers
    #98
    ez igaz de azért a 256 Gigabytot, amivel az X rendelkezik nem éri közel sem
    de ez önmagában nem jelent még semmi , egy csomo technologia van az nvidia GPU-ban a fillrate csökkentésére

    viszont az embended memoria megakadályozza a gép monitorra kötését , legalábbis normális felbontáson 720 sor - nem éppen kielégitö ma már

    mig ps2-n 2 monitor is loghat 2000*1000-es felbontással
  • dez
    #97
    Ezt miből gondolod? Az embedded ramból? Az RSX meg közvetlen busszal csatlakozik a Cellhez, iszonyat sávszéllel. (De állítólag a main ramot is elérheti a procitól függetlenül is, nem kell a procinak tolnia bele az adatot, ha nem muszály.)
  • Vers
    #96
    az x2-nek nagyobb fillrátéja van szerintem , de nem biztos hogy ez a jobb ugye
  • dez
    #95
    Hol van már az FX...?

    Az elképzelhető, hogy a PS3 GPU-ja igazából nem lesz 2x gyorsabb, mint az X2-é, de az tuti, hogy nem lesz lassabb. :P
  • Inquisitor
    #94
    Ezzel van a problémám, a fillrate nélkül ez egy adat, ami nem ér semmit. A GeForce FX-nek is jó adatai voltak, csak a gagyi fillrate miatt a csodás PS teljesítmény negyedét (se) hozta. De ahogy mondani szokták, puding próbája az evés ;)
  • dez
    #93
    Én csak néha olvasgatom a hozzászólásait, de az elmúlt x évben nem láttam olyat, amiben az Nvidiának kedvezett volna. (Ez nem jelenti azt, hogy valamit ne dícsérhetett volna benne "véletlenül".)

    Az is megfigyelhető, hogy erősen pártolja a Windows+DirectX párost, a Linux+OpenGL-lel szemben. Namost, ugyebár az ATI is az első mellett van erősebben, miközben az Nvidia odafigyel a másodikra is. Ez a dolog most főleg élesen kijön. (Mármint hogy a gyártók hogy "rendeződnek".)

    Mindegy, bennem (és úgy tűnik nem csak bennem) ez a vélemény alakult ki, de nem kell, hogy egyetértsünk.
  • dez
    #92
    A másodikat természetesen tervezik (Playstation Network, ha jól emlékszem).
  • dez
    #91
    No no, elhangzott az is, hogy 2x gyorsabb, mint egy 6800U, és a shaderutasítások száma órajelenként 48 helyett (6800U) 136, azaz ebben majdnem 3x gyorsabb.
  • Inquisitor
    #90
    Ismerem LY-t, és olyan soxor mondják rá (mikor melyiket), hogy pl. az ATI vagy az NVidia felé húz a szive, pedig ennek semmi jelét nem adja. Nekem tetszett a PS2/XBOX/GC felépítéséről szóló cikksorozata is annakidején.
  • dez
    #89
    Nem azt írtam, hogy egyátalán nem ért hozzá. Bizonyos mértékig ért (kb. amennyire egy játék-grafikusnak szüksége van rá). (De az érzelmi(?) kötődése ennél még nagyobb.)
  • dez
    #88
    Van-e értelme? Jóhogy. Mit csinálnál vele? Bármit.
  • wertyx
    #87
    jaj de nagyon tuti!!
  • Vers
    #86
    naja :D ez azért van mert olyan egyértelmü a fölény hogy egyszerüen nincs késztetésem még a vitára se :D
  • UNREG
    #85
    "majd a játékok eldöntik a "ki az erösebb" kérdést"

    Na ilyet is régen olvastam tőled... :))
  • Vers
    #84
    azért LY -t meg kell védjem , mégha néha vitatkozunk is egymással , ért a dolgokhoz , de kicsit a box fele huz a szive , az enyém meg a PS fele
    majd a játékok eldöntik a "ki az erösebb" kérdést
  • dez
    #83
    A Sony hivatalosan megerősítette, hogy azok real-time voltak... (Persze nem élő emberek játszották, hanem scriptelve voltak a jelenetek, de ez "még jó", nyilvánvaló is volt.)
    LY meg inkább egy művész, mint hardver szakember, és érdekes szálak fűzhetik az ATI-hoz, mert nagyon elfogult.
  • dez
    #82
    Honnan vetted, hogy az Xbox 360 GPU-ja az erősebb? Fordítva van... Erősen... Lásd #27! Előtted kettővel... (Jók a számok, csak az X2 CPU sacc.)
  • Vers
    #81
    linux lesz rá tuti, amiga os? hát chipelve elképzelhetö , de nemtudom van e értelme,
    mit csinálnál vele? bár ha emiatt beindulna a scene áldásom rá :)
  • lowdog
    #80
    a vám abban a 450 euróban már benne kéne legyen :) azt ne számold hozzá még egyszer!
  • NEXUS6
    #79
    ;D

    Nem hallottál valamit, hogy nem lehetne e egy x360-ra AMIGA OS4-et felrakni?
    Ha már a CPU ppc, a GPU meg ATI, mint az AMIGAOne-nál.
    Esetleg a PS3-ra, az meg úgy is tud multioprenceres műkszést.
  • dez
    #78
    Hm, nektek megjelenik ez a cikk a főlapon?
    (De érdekes módon, a fórumban sem láttam mostanáig meg ezt a topikot.)

    Jé, most már nekem is. Hát ez különös. Pedig állandóan frissítgettem, és most sem tettem másként (azt hiszem).