198
  • NEXUS6
    #157
    Az a gáz, hogy érzek némi manipulációt mindegyik konzolcég oldalárálól.

    Az M$ bejelent valamit (MTV E3 miegymás), egy elég kafa gépet, ad egy csomó videót készülő játékokról, ráadásul gameplay videokat.
    Erre jön a SONY bemutat egy csomó anyagot, amitől mindenki eldobja az agyát.
    Lehiggadás után persze jön a kérdés, ez most kóser reáltájm, vagy prerend?
    Szállingóznak a hírek innen is onnan is.
    Aztán az M$ bejelenti, hogy a gameplay anyagok alfa hadveren készültek, szal koránt sem végleges minőséget képviselnek.
    Sőt még Balmell is beszáll a kórusba, hogy ők ugyan nem jelentettek be semmit.

    Akkor viszont valakit marhára felkéne jelenteni, mert visszaélt a M$ nevével.

    Szal kb itt tartunk.

    Tartok tőle itt akkora cirkusz lesz az elkövetkező 1 évben, mint a parlamentben.

    Nem baj én szeretem a cirkuszt is;)
    Valami Kuncze szerű fazon sem ártana ebben az iparágban, bírom a humorát;))))
  • NEXUS6
    #156
    Hát ennek se füle se farka, bocs!

    Az lehet hogy 1-1.5 év múlva már lesz olyan szuperfelturbózott PC, ami eléri a PS3/x360 teljesítményet, de azt is nézd meg mennyiért!!!!

    A PC nem valódi architektúra, hanem egymással kompatibilis technológiák összessége, egy platform szerűség.
    Most akkor az ezen a platformon létrehozható gépek közül melyiket győzze le a PS3?
    A TECSO gazdaságost?
    Azt garantálom, hogy egy PS3 2-3 év múlva is messze meg fogja tudni előzni az occsó kategóriát, ráadásul azzal egy árban lesz.

    A fő kérdés nem is a teljesítmény!
    Ha az új "konzolok" tudni fogják mind azt a funkciót nyújtani, amit egy PC és még játékra is használhatóbb, valamint és ez a legfontosabb lesz legalább egy olyan dolog, amit egy PC ha megszakad se tud produkálni, akkor agyő Bill Géc, agyő Intel, AMD, agyő PC. Legalább is a nappaliban.
    De ez is több éves folyamat lenne.
  • dez
    #155
    A másikban is vannak jók: "I think we’re going to have market leadership in this round." (Ballmer) ;)
  • dez
    #154
    A kedves Ballmer elfelejti, hogy a Sony press-release alján is szerepelt, hogy "subject to change without notice"... :) (Mellesleg a többi kérdésre is elfelejtett válaszolni.)

    A PS3 már majdnem kész, kizárt, hogy csak 2006 decemberében dobnák piacra. :p

    Nem az a kérdés, ki uralja a PC piacot, hanem hogy ki uralja a nappalit... És az azt uraló, erős és "jövő-biztos" platformból könnyebb bevezetni egy kiterjesztettebb változatot. Az IBM amúgy is ott van a szerverek és munkaállomások piacán, oda már eleve nem kell betörnie.

    Vannak kétségeim, hogy most kapásból piacra dobja akár az ATI, de főleg az Nvidia a nextgen konzolokban lévő GPU-ját (inkább egy némileg butított változatot), és egy évvel később meg egy 2x akkorát. Főleg, hogy nincs is értelme, sem a most elérhető [már akinek, mert igen drága] dual-core nem elég hozzá, sem az új PCI-Express sávszélessége, és talán a mai PC memóriák sávszélessége sem (bár ennek utána kellene számolni). De az elvileg jövőre megjelenő 4-core sem lesz valami gyors. (A PPU meg egy olcsó chip, ami "okos" fizikából, de szintén elég kicsi a teljesítménye, és nem mentesíti a procit sem minden még rá háruló grafikai feladat alól.) És akkor még ott van egy csomó feladat, amit a Cell könnyedén megcsinál.

    Szóval, én nem lennék annyira biztos benne, hogy 1-1,5 év múlva olyan könnyedén lesöpri majd a PC a PS3-at...
  • Inquisitor
    #153
    E3: PS3 mega-giga interjú!!!
    Éppen most olvasom. Érdekes. A Getaway-ra is azt mondja, hogy nem rendering, pedig arról tudni lehet, hogy dehogynem. Viszont az durva pl. hogy ...
    Minden esetre van pár jó rész:

    "- Nem csak az RSX ami mérvadó a grafikai minőségben, hanem a Cell is használatos akkor a minőség javításában.

    - Nos, akkor mondanék pár példát. A tájrenderelési demot az STI készítette (a mérnökök, akik a Cellt fejlesztették), és egyáltalán nem használja a grafikai chippet. A 3D-s vidéket valós időben generáltuk két bejövő adatforrásból és egy szoftveres renderrel, mely a Cellen futott. A végeredmény egy bitmap lesz egyenesen a video hardware számára - egy deka poligont sem hoztunk létre."

    Vagy ez itt:
    "- Amiért a PS2-t sokat kritizálták - és amire a Microsoft nagyon is rájátszott -, az az, hogy rendkívül nehéz volt rá fejleszteni. Hogy teljesít a PS3 ezen a téren?

    - Mindig nevetnem kell a Microsoft kommentárjaira gondolván mivel igen, ez igaz, de nem akadályozott meg minket abban, hogy több ezer játékunk legyen és 80%-os piaci részesedésünk."


  • BlackRose
    #152
    Na nézzük csak mit is mond Steve Ballmer az XBOX-ról.

    Q: Yesterday Sony unveiled the PS3, and at least on paper it seems to outclass the Xbox 360 in terms of teraflops and support for 1080p, and it’s going to have a next-generation optical drive which the 360 isn’t going to have—

    A: No… we just haven’t announced anything yet. Sony may have announced a non-standard drive last night. We just haven’t announced anything.

    Q: There are going to be some more surprises on the hardware end?

    A: Could be! Look, for us to say we’re going to go through a whole generation without an HD capacity drive—I think that would be naive to assume that we’ll be sitting here at the end of the Xbox 360 generation and no such device will have shipped. On the other hand, we haven’t announced anything, Sony’s announced something, and who knows? You know, they could have announced support for Beta instead of VHS. We’re trying to watch and really be agile on our feet, relative to the issues between HD DVD and Blu-ray. As a platform provider we’re trying to make sure our software standards are well-supported in both places. As the provider of the Xbox, we’re sitting there saying, “Look, we’re shipping NOW.” This was not an option. Neither one of these things were an option for our first shipment, so it’s kind of a moot point. Sony’s saying, “Who knows what the standards are, but we’re going to commit to what we’re going to commit to.” I think we can be nimble and agile and that’ll be important.

    http://www.engadget.com/entry/1234000597043723/


    Ja és röviden - még mielőtt felébrednek az álmodozók a PC le fogja gyűrni a konzólokat, XBOX 360 leghamarább 2005 December, PS3 6-12 hónappal később, addig legalább 4x 6800 Ultra GPU lesz ezd képzeld el SLI-ben tehát min 8x, akkor 4 core CPU meg persze 64 biten, plusz 1+ GHz RAM ákár 4 GB vagy még ennél is több, ja és aszt hiszem a Phzysic is belekerül, meg még lehet, hogy a Cell is mint multimedia vagy kitudja milyen segédproci...

    dez - az x86-ot tényleg le kellett volna cserélni (én annak idején reménykedtem, hogy az IA64 nek sikerülni fog), de ezt sajnos azoknak sem sikerült akik uralják a PC piacot (Intel és Microsoft), ezért nem tudom elképzelni, hogy most ide betörhetne a Power (Cell) vagy akármi más, sajnos az elkövetkező évtizedet az x86 hátán fogjuk élni...
  • Aspyrin
    #151
    Nemtom vót máe, de azé kukk:
    Unreal Tournament 2007 - Ps3
    Unreal Tournament 2007 - Ps3
    Forrás: Hardwareoc
  • dez
    #150
    Csak arra lennék kíváncsi, hogyan is akar a PC architektúra felnőni ehhez? Az Intel (a P-M-re átállás mellett, ami lényegében egy nagy lépés vissza és egy kicsi előre) és az AMD lassú mag-duplázásban gondolkodik (mást talán nem is nagyon tehet, úgy tűnik, az öreg x86-ból már csak így lehet többet kihozni), ami túl lassú és nem túl nagy növekedés (egy 16 magos proci nem lesz 16x gyorsabb). Maguk a cégek is kezdenek elérni a "tehetségük" határaihoz.

    Merész ábránd követlezik: inkább le kellene cserélni az egész x86-os vonalat Cellre, vagy legalább Xenonra... (Így hívják az Xbox 360-ban lévő CPU-t, ami állítólag a Cellben lévő PPE megháromszorozása, ami önmagában is elég ütős, magonként van 2db 128 bites vektor egység [VMX], 2db integer ALU, plusz egy elég jó FPU is, így vektor és integer műveletből a "2 szálúság" ittenni jófajta megfelelője által 4db-ot, floatból 2db-ot tud végrehajtani órajelenként, ezért összesen 100+ gigaflops-os, és integerben is hasonlóan jó - mindezt 3.2GHz-en, de működhet ennél jóval magasabb órajelen is.) Bár akkor már jobb a Cell, ahol a PPE-k és SPE-k száma szintén szabadon többszörözhető!

    Ez persze nem egyszerű eset, de pl. a PPC elég jól tudja futtatni emulációban az x86-os kódokat, és szerintem nem túl sok idő alatt megjelennének a fontosabb programok natív verziói, nem beszélve az addigra igen fejlett Xbox-os vagy PS3-as gamékról, amik adottak.
  • Inquisitor
    #149
    Éppen ezért gondolják úgy soka, hogy legkorábban jövő nyárra vagy még késöbb lesz olyan GPU a PC piacon, ami hasznosítja a mostani konzolos verziókba épített finomságokat (és akkor még mindíg nem biztos, hogy elérik ugye a teljesítményüket), egyrészt se az ATI, se az NVidia nem állíthat ki egy darabig versenyzőket saját konzolos megoldásaik ellenébe, se a PC architektúra nem tud olyan gyorsan "felnőni" egy ilyen GPU kiszolgálásához.
  • UNREG
    #148
    Tudom, azért tettem annyi szmájlit a végére. De milyen poén lenne már... :))
  • dez
    #147
    Nem hardveresen, hanem szoftveresen. Lásd itt.
  • UNREG
    #146
    Az lenne a LOL, ha a végén még egy ppu-t is benyomnának a PS3-ba... :)))

    KATT
  • Vers
    #145
    szerintem a cell + nvidia gpu verhetetlen lesz darabig
    a gpu kb 40 GB/s adatot kaphat a memböl , ami 500 MB-nyi memoriához pont elég
    ennél jobb csak akkor lesz ha 1 GB mem lesz a pc-s testvérében meg ehhez 100GB-os sebesség, különben halottnak a csok
    ez meg ugye nem mostanában lesz mert irtozatos drága lenne
    plusz a cell kicsit besegit , 100 Gflops simán átirányithato a Gpu-nak, ezzel az összes polygon transzformáciot leveszi a vállárol, csak a pixelekkel kell foglalkoznia

    az egyetlen félelmem hogy 2000*1000-es felbontásban slowdown lesz magyarán leesik az fps, föleg antialiassal , remélem kitaláltak valami okos megoldást erre az nvidiánál
  • dez
    #144
    A számok elvakíthatnak valakit, mások meg eltakarják a szemüket, hogy ezt elkerüljék, és "szkeptikusak" maradnak, de utána is lehet nézni a dolgoknak. Utóbbi nekem is szokásom, és talán Versé is.

    A Sony tanult a PS2-essel elkövetett hibákból, és (mint egyébként alább már 1x leírtam) odafigyeltek egyrészt a Cell tervezésekor is (persze közösen az IBM-mel és a Toshibával), másrészt a hozzá adott szoftverbázis készítésekor is, hogy a lehető egyszerűbben kihasználható legyen. (Ez nem is csak a PS3 miatt hasznos, nem csak abban akarják alkalmazni a Cellt.) Nincs szükség ASM trükközésre, tulajdonképpen a Cell nem egy túlbonyolított chip. Azt is leírtam már, hogy a Cell nem egy GPU szerű jószág, ami csak nagyon spéci feladatokra jó, hanem sokféle általános matematikai műveletet lehet vele végeztetni (a különlegessége, hogy nem csak egy operanduson tud dolgozni, hanem egyszerre, egy órajel alatt egy egész halmon [hasonlít az SSE1-2-3-ra, de jóval többet tud annál]). Mindezt függvénytárak és maga az OS is segítik. (Ezt is demonstrálta a 48 videostreames demo.) És egy ilyen teljesítményű CPU-val elég jó dolgokat lehet csinálni... :)

    És az sem mellékes, hogy egy olyan köv. gen. GPU lesz benne (2-3x 6800U teljesítmény, új képességek, stb. - az Nvidia beleadott apait-anyait), aminek a teljesítményét relatíve könnyű kihasználni. Persze ez (pontosabban a "fivére", vagy inkább kistestvére?) PC-s videokártya formájában is megjelenik pár hónapon belül, de egyrészt önmagában is annyi lesz, mint az egész PS3, másrészt kérdéses, hogy akár egy dual-core x86 ki tudja-e szolgálni, ami csak a poligon-átadást illeti, és akkor még mást is kellene csinálnia annak a szerencsétlen procinak... Még ha van mellette egy ilyen PPU cucc, akkor sem fogja tudni felvenni a versenyt egy PS3-mal (de talán egy X360-nal sem nagyon) - azt az esetet leszámítva, ha direkt úgy írják meg a játékot, hogy PC-n ugyanúgy fusson, de ez csak egyes esetekben fog megtörténni.
  • Inquisitor
    #143
    Én megértem a lelkesedést, mert papíron állati nagy a teljesítménye a PS3-nak, de a PS2-nek is az volt, még is bizonyos programozói okokból gyakorlatilag bizonyos esetekben a negyedét lehetett hasznosítani. Másrészt ott van a papíron sokkal gyengébb GC, amire még is hasonló szinvonalú játékok jönnek ki (sőt, lásd RE4 lebutítása PS2-re), más kérés, hogy marketing okoból a GC gyengén szerepelt ...
    Szóval miért vagytok biztosak benne, hogy semmi ilyesmi nem lesz? Messze van a következő tavasz.
  • dez
    #142
    Engem te ne nevezz fanatikusnak, mert nem leszünk jóba. (És inkább az a fanatikus, aki a változások elől a homokba dugja a fejét.)
  • dez
    #141
    Khm, AZ EGY MAI CIKK, AMI A HOZZÁSZÓLÁSOM UTÁN JELENT MEG, SZAL JÓ LENNE, HA NEM KIABÁLNÁL!

    Főleg, ha téves információt közölsz: 1. külön kártya formájában még egyátalán nem jelent meg, talán nem is fog; 2. "Az új típusú VGA kártyák kiskereskedelmi forgalmazására természetesen még várni kell".

    Mellesleg, egy szó sem esik a teljesítményről, de nem lehet túl sok, mert PS3-hoz is készítenek szoftveres megoldást. Itt tehát inkább a "hozzáadott érték" (tudás) a lényeg. (Bár egy x86-os proci teljesítményéhez még lehet hasonló nagyságrendű.. :P )
  • dez
    #140
    Azért nem teljesen mindegy, hogy közbeékelődik-e még egy vállalat, vagy sem.

    Egyenlő esélyt feltételezni kicsit azért furcsa... :)
  • Cat #139
    ha nem vetted volna észre, fanatikusokkal vitatkozol, most add fel :)
  • Cat #138
    a fizikai gyorsítókártya MÁR MOST MEGJELENT

    http://www.sg.hu/cikkek/37115
  • Inquisitor
    #137
    Azért ilyesmivel ne dobálozzunk, éppen elég röhejes volt amit az ellemzők a PS3 áráról írtak, szinte semmi se jött be belőle ...
  • BlackRose
    #136
    ha hiszed ha nem az XBOX is és a SONY is ugyanott készül valahól Kínában vagy Mexicóban vagy hasonló helyen (pl. Flextronix stb.), kihelyezéssel, a SONY-nak sincs már mindenre saját gyára, mert ez egyrészt nem kifizető másrészt meg manapság nem is lehetséges (a globalizáció igenis érezhető). A gyártási ára nem is olyan fontos, ha beindul akkor a játékokkal lehet kompenzálni, csak persze kell sok játék rá, na most az lehet, hogy a SONY itt vezet, de egy olyan gépezet a softverben mint az MS ha egy jelentőssen olcsobb konzólt dob piacra és nem is kell hozzá sok, csak 3-4 gyilkos cím (játék) és már győzhet is. Persze ez a SONY-ra is érvényes... mégegyszer nem drukkolok egyiknek sem, de én egyenlő esélyt adnák mindkettőnek, főleg most amikor még csak elméleti gépek...
  • dez
    #135
    Kb. egy időben vele jelenik majd meg a Revolution, bár az nem ennyire komoly gép, de viszont nyilván jóval olcsóbb is lesz. (És olcsón/ingyen hozzáférhető lesz nagyon sok régebbi játék is hozzá.)
  • Vers
    #134
    szerintem esélyük nincs, csak annyi kell hogy pár elemzö cég kihozza hogy kb 4 év alatt elbirnak adni max 10 millio konzolt, egyböl törlik az egész projectet
    nem fognak uj hardverral meg uj marketinggel foglalkozni
    szeptembertöl xbox se lesz már, meglássuk mi lesz a vége, de ilyen bizonytalan lábakon állo konzolba beinvesztálni kicsit vicces
    valoszinüleg ezt a fejlesztök is érzik , és nehezen ugranak be a box fejlesztésbe, inkább választják a sonyt

    és ezt logikailag végigkövetve a m$ nem fogja sokáig huzni, de ez nem biztos hogy jo , mert akkor mi fogja ösztönözni a sonyt a fejlesztésre
  • dez
    #133
    PS3 tele drága cuccal? Olyan nagy különbség lenne? Hm, na nézzük: CPU: 3 magos spéci PPC vs. Cell - utóbbi némileg drágább. GPU: R5x0 vs. RSX - utóbbi vélhetően némileg drágább, de nem biztos. Mem: XDR drágább, de ki tudja, mennyivel. Lemez-olvasó: BD vélhetően némileg drágább. Plusz van még egy kis WiFi PS3-ban, ami kb. egy kis plusz chip. És egyet ne felejtsünk el: az előállítási költséget kell nézni, ami sokszor éppen csak köszönő viszonyban van a piaci árral. Főleg, ha maguknak gyártják, mint a Sony a gép nagy részét.
  • UNREG
    #132
    Elmúltak már azok az idők, amikor a vásárló úgy vett konzolt, hogy azt sem tudja mit vesz, nem is hinnéd, hogy most már mennyire tudatosan választanak az emberek. A nextgen vásárlók nagyon nagy hányada rendelkezik mostani generációval, pontosan tudják mit akarnak. Ez nem gameboy, hogy a nagyi veszi a kisunokának, a konzolosok átlagéletkora 20 év felett van.
  • dez
    #131
    Hát igen, érzékelhető volt az új Xbox-ot övező kapkodás, idegesség (főleg a bemutatón a főnök részéről - ellentétben a Sony-ék jókedélyével), rossz döntések sora, stb. Most már tudjuk az okot is...
  • NEXUS6
    #130
    Ha M$-nél a Hw árát nem tudják az elején leszorítani, akkor szerintem később sem fogják.
    A PS2 karcsúsitott változata nem csak új dizájnt jelentett, hanem betetőzése volt egy folyamatos kis lépésenként előre haladő tökéletesítésnek és költségcsökkentésnek.

    Én ilyen folyamatot, törekvést az xboxnál nem láttam.

    Szal profit szempontjából maradnak a gámák, mint nyereség forrás: Manapság csak drága, csúcs gámékkal lehet kaszálni, egy drága csúcs játék csak akkor hozza be az árát, ha sok példányban adják el. Akkor tudják eladni sok példányban, ha a játék maga jó, illetve ha elötte már jó sok HW-t eladtak.
    Hw-t viszont akkor fognak tudni eladni ha az emberek megveszik mert előre bíznak a platformban (hírnév, jó kiadók) vagy a szerkenytyű erejében.

    Ott volt pl a Shemnue DC-re, csúcszuper gáme, kb mint a GTA több évvel később. A Sega végül még sem tudta kiaknázni, mert egyszerűen nem tudott megfelelő számú DC-t eladni elötte, a gáme meg vagy 30 milkóba került neki!!!!

    Milye van a M$-nek:
    - egy gyengébb HW (legalább is most már semmi sem mossa le róluk, hogy az övüké a gyengébb, hiába hangoztatják, hogy a demok alfa HW-n készültek, és a játékok még messze nincsenek kész)
    - a SONY mögött még mindíg sokkal több neves kiadó van, mint az M$ mögött
    - a vezetőség úgy tűnik, korlátozni fogja a pénzforrásokat is.

    Ez szerintem se egy nyerő szitu!

    De innen szép győzni!
  • BlackRose
    #129
    és mi lesz, ha az Apple előjön valami iGame konzólal és... he he csak egy picit viccelek, na de mégis mi lenne? Csak annyit, hogy pl. ha nekem muszáj vegyek egy konzólt akkor az könnyen lehet, hogy a PS3 lenne (a specifikációk alapján döntve), de két dolgot fontos megemlíteni az egyik az, hogy a konzólpiacon a vásárlók zöme 0 technikai tudással rendelkezik, akkor a marketingnek dőlnek be nem pedig a technikai adatoknak stb, tehát nem jelent semmit a specifikációs fölény, a másik pedig az, hogy én nem veszek konzólt és ezzel az én esetemben a SONY veszítene (mert mondom, hogy inkább azt venném meg ha vennék...), meg persze nekem egy picit az bántja a pipám, hogy mennyibe fog kerülni, mert egy 256 MB 3.2 GHz XDR memóriát, Cell CPU-t és Blue Ray discet tartalmazó gépecskének azt hiszem borsos lehet az ára, a jelenlegi konzólpiacon meg nem hiszem, hogy egy 200 USD felleti árú gép meg tudna élni, viszont az XBOX 360 egy csomó olcsó cuccból áll... na de majd meglássuk, még itt valaki azt hiszi, hogy az XBOX-nak drukkolok, pedig még véletlenül sem...
  • Dzson
    #128
    Idézek az 576.hu-ról, E3 hírek:

    "Robbie Bach, az MS Home and Entertainment divizójának (gyakorlatilag ez az Xbox részleg) alelnöke a Bloombergnek adott interjújában kijelentette, hogy részlegüktől nyereséget vár a cég. Bach azt is elmondta, hogy a nyereségesség megteremtése legkésőbb 2007 közepéig várat(hat) magára. Az MS játékrészlege eddig folyamatos mínuszt termelt, a tavalyi év utolsó negyedéve (Halo 2 rekordeladások, ugye) kivételével. Bach nyilatkozata tovább valószínűsíti a tegnap már több helyről felröppent híresztelést, miszerint a Microsoft ezúttal nem hajlandó egy centet sem veszíteni a hardveren – azaz az árán adják a gépet, és kész. (Egy Xboxon korábban – állítólag – minimum 100 dollárt buktak)"

    Szerintem a PS3 már csak a Cell miatt is jobban megéri majd...
  • Vers
    #127
    meg mennyi embert sziv el a pc gamingbol ?
    nem csodálkoznék ha a ps3 a legnagyobb eladásokat produkálná ami eddig létezett
  • Vers
    #126
    szerintem 80%-a :)
  • UNREG
    #125
    Xboxot nagyon sokan a kvázi erősebb teljesítmény miatt vettek, meg lehet nézni a konzolwar topikokat, szinte ez volt az x-esek egyetlen érve a ps2 ellen. Most ez az indok is kiesett, kiváncsi vagyok hány x-es tér át a sonyhoz, ezt se felejtsük ki a számításból.
  • dez
    #124
    Van itt még egy érdekes dolog. Azt nem tudom, lesz-e motivációm PS3-at venni. (Esetleg X2-t.) Nem sokat játszom, bár ezekkel az új játékokkal több kedvem lenne. Az viszont kérdéses, hogy túl sok egyéb program lesz rá. :p Viszont: az IBM valószínű épít majd Cell alapú munkaállomásokat is... [Arról ábrándozik, hogy 2 év múlva egy Cell-es {több PPE-s változat} IBM munkaállomás lesz az iróasztalán...]
  • Vers
    #123
    a ps3 utánra kellett volna idöziteni az uj boxot, és addig nagyon jó gémeket hegeszteni a háttérben
    nem sokkal max negyed-fél évvel
    ez lett volna a legjobb megoldás a m$ számára de már késö

    szinte mindent elcsesztek amit ellehetett, MTV,gamák , hardver, korai kijövetel
    mostmár hiába nyomatják felfelé a teljesitményt, a kutya se fog vele foglalkozni ,és amugyis a sony körberöhögi, a cell vissza van fojtva , de annyira hogy sokan el se hinnék :D

    ma olvastam egy interjut m$-éktol, ha hamarosan nem lesz nyereséges kiszálhatnak a konzolbizniszböl, és az uj X-en nem fognak veszteni semmit , igy még drága is lesz , baki baki hátán , hihetetlen
    már fogadtam a m$ kivonulására , jo lesz az a whiszky :D

  • dez
    #122
    Hát, lehet, hogy GPU-ban már hamarabb is egálban lesznek. (Kivéve sávszél a GPU és a gép többi része között...) (És kérdéses, hogy újabb 1 év múlva újra meg tud-e ismétlődni a 2x-es növekedés PC-s GPU vonalon.) De CPU-ban bizony 2 év múlva sem. Tegyük fel 2 év múlva 4 magos x86-nál fogunk tartani. Az is csak 2x-es teljesítény a maiakhoz képest! Hol van ez a 15x-ös (X2 CPU-ja) ill. 30x-os (Cell) teljesítményhez képest (*)? OK, majd jön valamikor a fizikai gyorsító kártya PC-be, de kétlem, hogy ilyen teljesítményt tudna felmutatni. (Ráadásul a komolyabbakat 500 dollárra lőtték be.)

    (* Ne mondja senki, hogy nehéz kihasználni, mert nem nehéz, erre most odafigyeltek. És nem spéci feladatokra van, mint pl. egy GPU, hanem mindenféle lebegőpontos, plusz fixpontos feladatra.)
  • NEXUS6
    #121
    2000 környékén a SONY egy nagon jo időzítéssel véghezvitt nagyon jó PR tevékenységgel már egyszer elhitette az emberekkel hogy ez így van, és a DC-t már megjelenésekor eltemették.
    Pedig a Sega-nak szintén egy nagyon stabil és elkötelezett bázisa volt.

    Szal valójában nem tudom, hogy mit láttam a PS3 demok alatt, egy prerendelt animot, vagy valódi realtime demot, de az állam leesett és amíg nem tudom hogy mi a helyzet valójában, addig nem fogok, és nem merek az x mellett dönteni.
    Hogy kiderüljön az igazság, meg kell várnom a PS3-at.

    És ez már bőven elég a SONY-nak, hogy kifogja a szelet a M$ vitorlájából.

    Szerintem nagyon ügyes!!!!!;)))
  • NEXUS6
    #120
    Hát igen, volt egyszer egy fehér konzol, ami nem is volt olyan rossz, volt net elérése, különböző formátumokat tudott lejátszani, jó pár hónappal korábban kijött mint a SONY aktuális üdvöskéje (amiről aztán kiderült, hogy annyival nem is jobb nála), mindenesetre a DC végül hatalmasat bukott.

    Szerintem akinek ma SONY konzolja van (70%) azok az emberek alapvetően pozitívan viszonyulnak a céghez, ráadásul márkahűek és akkor is kitartottak a PS mellett amikor nem az volt a legerősebb konzol.

    Ezt a tömeget kéne meggyúrnia most a MS-nek úgy hogy valami okból őt válasszák. Tegyük hozzá a saját alapbázisát adó PC júzerek közül is többen tartják ellenszenvesnek a M$-t, mint rokonszenvesnek, vagy is ott se teljesen szimpi az üzletpolitikája, imidzse.

    Szal amellett, hogy már most egy a PS3-nál jobb gépre lenne szüksége (mint anno a X volt a PS2 ellen), még egy PR csodát is véghez kéne vinnie.

    Ha ezt oly módon képzeli, amilyen pl a forcamotorsport bemutatója volt (botrányos, az X kétszer fagyott halálra!) akkor bili jobb ha inkább az afrikai éhezőknek utalja át azt a nem kevés milliárdot, amibe ez a konzolos kalandja még kerülni fog.

    Szal szerintem a SONYnak jó esélye van, hogy ne elvessze hanem növelje a piaci részesedését.

    Kicsit más: a PS3-nak (vagy az X360-nak;) lesz olyan 1.5-2 éve amíg erősebb lesz mint egy aktuális pc konfig, ha ez alatt megint csak nem tudják bebizonyítani, hogy ez már tényleg egy igazi média center, és egy otthoni júzer egyéb infotech igényeit is ki tudja elégíteni nem csak a játékot, akkor minden marad a régiben. És az aki nem csak játékőrült, hanem netezni, videózni, cd/dvd-t másolni is akar, az továbbra is be fog szerezni egy PC-t.
  • BlackRose
    #119
    nem hiszem, hogy drukkolni szoktam... esetleg saját magamnak de annak sincs értelme az MS-nek meg még véletlenül sem... csak azt akartam mondani, hogy nem szokták a könyvet a címéről értékelni, itt két gyakorlatilag még nem létező termékek között valakit már temetnek, valakit meg győztesnek kiabálnak ki, ez éretlen az egekig éretlen.
  • Emmegki
    #118
    1, Egyetértek. Sőt nem is kell a videókazettáig menni, a Sega DC is bukott.
    2, A Sony térképe szerint a föld csak K-re kerülhető meg. Az örök sorrend: Japán-USA-EU Tehát 2006 karácsonyra lesz itt kb. Akkorra meg nem veri annyira a PC-ket.