198
  • Inquisitor
    #77
    Ha jól láttam a PS3 megadott ára majd egy 100-as zölhasúval több volt a "doboz" megadott áránál, és vagy fél évvel késöbb jön ki. (Értsd a megjelenéskor lehet akár sokkal nagyobb a különbség.)
    Minden esetre majd jóóól megnézzük mindkettőt élőben ha lehet. :)
  • Vers
    #76
    annyit még hozzátennék , hogy elérik a másik egység memoriáját is
    pl meg lehet azt csinálni hogy a cpu memoriábol száguldoznak a polygonok a grafikus processzorba

    a grafikus memoriát meg meglehet tömni fullosan texturával, és ráengedni a GPU-t , igy elérhetö hogy a legtöbb texturát használjuk ami a csövön kifér
  • Vers
    #75
    amiga architectura rulzik rendesen :D
    igaz 20 év kellett mire erre rájöttek :D
  • bandia
    #74
    Engem az érdekelne rá lehet e ezt majd kötni egy házimozi erQsítQre, 5.1 6.1 vagy 7.1, mert úgy lenne az igazán ütQs....Tudja ezt valaki? Köszi
  • NEXUS6
    #73
    Mint hardver tekíntetépen egzpert outszájdernek (mindenbe beleszóló nem szakember) a köv jutott eszembe:

    A tiszta teljesítmény adatok mellett szerintem a SONY szerkentyű architektúrája is jobb. Az egy dolog, hogy mennyi a csúcs számítási képesség, meg a csúcs grafikai teljesítmény, de mindez szart sem ér, ha csak a másik rovására lehet elérni.

    Az X-nél alkalmazott közös memória architektúra sajnos magában hordozza ennek lehetőségét.
    A PS3-ban mind a CPU mind a GPU szabadon garázdálkodhat a saját memória területén, és bizonyos szempontból ilyenkor gyak a két memória sávszélesség összeadódik, míg az X-nél az előbbi okból feleződik.
    Ez persze nem teljesen igaz, mert a CPU-nak azért valahogy át kell passzolnia a kiszámított adatokat a GPU számára, másrészt az X UMA memcsi architektúrája azért elég fejlett ahhoz, hogy több (persze nem korlátlan) párhuzamos memória műveletet is lekezeljen.

    Hasonló problémával szembesültek régen az AMIGA tulajok. Az alap otthoni felhasználásra szánt gépek csak un CHIP memóriával rendelkeztek, amihez a grafcsip és a CPU is hozzáfért. Szerencsére ott bővíthető volt a rendszer egy csak a CPU számára elérhető memóriával (is) Ilyenkor egy AMIGA csak a memória bővítés hatására átlag 4X-esére gyorsult!!!!

    Szal amellett, hogy a PS3 sokkal erősebb, ezt ráadásul még ki is fogja tudni használni. Az x nél csak a memcsi szabadabb felhasználásával lehet trükközni, persze kérdés hogy ez ér e annyit mint a felsorolt tényezők.
  • lmisi
    #72
    Húzós ára lesz mindkét konzolnak, mivel nagyjából tudni fogják egy home pc átlag szolgáltatásait+ mediacenter...emiatt:
    2xolcsó pc + asztali dvd író = 150 000 ft. sacc/kb. :(:(:(
    A bonyolúltabb játékok miatt kezdetben 30 000 ft/db.
    érdemes kalkulálni. Ráadásul a megírt játékokat gyakorlatilag ujra kell kódolni a más platformra vagy pc-re akárják átvinni mivel speci hardware optimalizáció nélkül fölösleges kijönni a konzolos gamenak.
  • bandia
    #71
    Kva jó! Soha nem volt konzolom, de ebbQl az elsQk között fogok venni, a Microsoft meg eltolhatja a biciklit
  • Inquisitor
    #70
    Félreértések elkerülése végett, én nem mondtam, és nem is fogok egy darabig, olyasmit ami szerint az XBOX360 vagy a PS3 jobb avagy rosszabb.
    Én a videók és képek alapján nem látom, hogy bármelyik szebb lenne a másiknál :)
    Értsd mindkettő nagyon jóól néz ki.
    Csak úgy gondoltam, hogy az XBOX360 GPU-ja (ATI R500?) textúrázási sebessége bazi nagy, a PS3 specifikációkban meg van tranyószám, meg memóriasávszéllesség, csak éppen se textúrzási sebességet, se poligonszámot nem láttam.
    (Mondjuk a Revolutionról meg lóf... tüdőt se árultak el még.)
  • M2 #69
    El is várom egy új generációs Sony konzoltól, hogy a grafikától az államat keressem a padlón. Szerintem ez most is így lesz, 1-2 évre elhúz a pécéktől.

    Az Xbox meg a szokásos, hozza az aktuális PC teljesítményszintet egy konzolban.
  • UNREG
    #68
    A GT5 bemutató GT4 engine-t használt, látványra u.a. mint a GT4, csak felvillantottak egy részletet abból, amit meg akarnak valósítani a GT5-ben. Sok autó, fullos boxutca.
  • smv
    #67
    Valahogy, mint ha több dizájn lenne benne, mint az MS dobozban...
  • Bandee
    #66
    bocs, hardwired.hu , csak írni nem tudok :)
  • Bandee
    #65
    tudom ajánlani harwired.hu -t, elég sok e3as videó van kint, x360ról is.
  • rolika
    #64
    dehát én már nem is akartam több konzolt venni... :) azt hittem túl öreg vagyok már, de nem :)))

    milyen durva a boxutca a gt-ben!!! a killzone meg úgy durva ahogy van :D

    nemtom, de ms gyorsan mutasson valami ütőset xbox2-ről, mert a prezentáció valymi kevés a ps3-hoz képest
  • greekboy
    #63
    Én nekem soha nem volt konzolom, de az autós játékokat mindig szerettem. Most megnéztem a Grand Tourismo 5-öt és asszem totál bepisáltam, ha ilyen játékok jönnek ki PS3-an, akkor az XBOX360-nak egy grammnyi esélye sem lesz.
  • Bandee
    #62
    pl http://www.sg.hu/kep/2005_05/0517sony19.jpg az ilyen demonstrációkra gondolok, ha van 1 halovány fogalmad ezen pl csak mosolyogni fox :) nade mind1. okosodjon csak a nép. csak annyit, h küldsőre elég pofás lett mind2 gép, teljesítmény is oké, kontrollerek meg majd kiderül h kézben melyik milyen
  • Davidus
    #61
    nincs gt5 video
  • Vers
    #60
    LOL
  • Vers
    #59
    melyik nem tetszik? olyan nagy humbug nem lehet egyiken sem
  • Bandee
    #58
    ekkkora paraszt vakítások amik azokon a diaképeken feltűnnek :) komolyan mondom h kedves, kacajra fakasztott. mondjuk a naív átlagnak lehet be lehet etetni, nade kéremszépen...
  • REAL_CIÁN
    #57
    LOL, az X-eseknek érdemes egy pár új fogalmat betanulni az elkövetkezendő időkre a visszavágáshoz:

    Nem a hardver számít, hanem a játékélmény.
    Nem a hardver számít, hanem hogy hogyan használják ki.
    A gyengébb graf is tud szép lenni.
    Nem a csupasz műszaki adat határozza meg a gép minőségét.
    ..és a többi.. és atöbbi..

    Ezeket sokszor hallhatták a PS2 tulajoktól, hát most lehet visszamondani. :DD
  • Cat #56
    ha amerikában 450 dollár, akkor europában 450 euro, azaz magyarországon 180-200e Ft (nem, nem szoroztam rosszul, beleszámoltam áfát, vámot stb.)
  • Vers
    #55
    450$ alatt lesz a ps3 !
  • Hedgehunter #54
    Ha nem lennek pc buzi most nagyon elgondolkodnek rajta hogy vegyek egyet......(x-box?? v. playst.???)
  • dikki*yysw
    #53
    Örülök, hogy így odavág a PS3. Az XBox2 (most már) rémesen antipatikus (topicba írkálóknak is van köze hozzá) és remélem, hogy a ~fél éves előny nem dönti az Xbox2 mellé majd a mérleg nyelvét.

    Ami a PS3 mellett szól:

    -2x erősebb hardver, (Inquisitor: nem tudom mit néztél)
    -backward compatibility
    -sokkal jobban néz ki
    -kisebb
    -nem M$
    -Blu-Ray

    Ami az Xbox2 mellett: Live -> nálunk úgysincs

    Xbox2: pls die :/
  • TheZsenyka
    #52
    Az ár fog dönteni. Így elsőre 250K-s alapárat gyanítok.
  • Tiby
    #51
    Nagyon király gépezet
  • Ombika
    #50
    MAjd ha kitapasztaljak akkor milyen brutal gamek lesznek ra bar nekem eleg Gran Turismo is!! :) :P
  • Mihail
    #49
    mennyi lesz kb. az ára?
  • Rincewind
    #48
    Na azert kedves LY kollega szavara sem kell am 100%-osan adni! El van o szallva rendesen az xbox-atol, alap, hogy ott fikazza a PS-t, ahol csak tudja. ;)
  • Inquisitor
    #47
    Azért a legsúlyosabb video PS3 ügyben a Final Fantasy VII realtime rendering techdemo. Uhhh. Az üt rendesen, remélem adják a géphez :)
  • irkab1rka
    #46
    na igen, hogy mi live és mi renderelt előre LYól. Nos azt hiszem, ha a készülék már a mai napon tudna ilyent, akkor kint lenne a polcokon az xbx előtt, feltéve, hogy,
    1, van hozzá jéték: ma még nincs kész talán egy se :(
    2, tudják megfelelő példányszámban gyártani. Aligha, a cell még csak februárban került bemutatásra.

    Inkább azt kérdezem, hogy van-e új hír arról, hogy a cellek clusterezhetőek lesznek-e vajon tényleg vagy csak...?
  • Inquisitor
    #45
    A Gears of War tök ugyanazt a motort használja mint az UT2007, szerintem az elég jó demonstráció ;)
    Az egeret meg már a PS1 is támogatta, lehetet vele WarCraft2-t, Red Alertet is nyomni, XBOX-nál is lehetet vele FPS játékokat nyomni, szóval inkább a vásárlók lustaságán múlott. :)
  • Inquisitor
    #44
    E3-as bemutatók (pár PS3, pár XBOX360 ... egyenlőre)
  • irkab1rka
    #43
    ok ok, hogy lesz usb, de az egeret a játékoknak is támogatnia kell nem??
    Inquisitor, lehet, hogy igazad van az UT-s techdemo dologgal, már csak az a kérdés, hogy ugyanez a tech demó miért nem látható xbox360-on? Lehet, hogy engem csak az xb36 marketingkampánya zavart össze? :) Téééényleg: a ps3-nak is levehető előlapja lesz, mint az xboxnaaak? :) mert a marketing kampány nagyon kiemelte, ellenben a ps3-ról meg legyen itt valami kép:
    http://hardwired.hu/g.php?img=5185
  • Inquisitor
    #42
    Azért nem minden videon van ám az, ami a végeleges játék lesz. Mondjuk érthető is, hiszen gép még egyik esetben sincs igaziból :)
    HW-s vita, mi render, mi igazi? :)
  • Inquisitor
    #41
    Azért a Gears of War szvsz annyira nem gagyi XBOX360-on ... szerintem. :)
    Az Oblivion meg lesz olyan jó vagy jobb, mint a Morrowind.
    A Tekken 6 meg éépen úgy nem érint meg, mint a Dead or Alive 4. Mint ha nem lenne fejlődés semmilyen szinten. A MotorStormot még megnézem, mert azon legalább látszik, hogy NextGen konzolra jön. Nekem az autos és verekedős gémeknél csak annyi jön le, hogy több a poligon és még se szebbek ;)
    Az UT2007 TECHDEMo meg semmit se mond, mert az összes platformra elérhető játékmotort (UE3.x) mutatja be, és ugye az XBOX360-on is vagy tucatnyi szép játék lesz alá, PC-n is, meg talán még Revolutionon is. Ellenben azt hiszem az UT 2007 nem fog kijönni SP3-on (se), hanem lesz olyan konzolos verzijó, mint az UT Championship 1-2?
  • Microcosmos
    #40
    Gondolom ennyi usb-n nem lessz gond egy egér
  • irkab1rka
    #39
    meklau, húzzá má el a google-ra. www.google.com :)

    Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de a hardwired-en körülnéztem, mert látni akartam, hogy mi a tuti. 6 mpeg között egy volt, ami xbox360-ra készült játékot mutatott be, és, hát, a szót sem érdemes vesztegetni rá. Gagyi.
    Ellenben a ps3 kísértésbe hozott. Istenem, ha lehetne hozzá egeret csatlakoztatni, hogy tudjak rendesen célozni... Mert hiába ászkirály a killzone, ha mondjuk egy játéktermi gép szintjére süllyed az irányítás.

    Ha így lesz, akkor is veszek egyet, és átfabrikálom, hogy Oracle szervernek jó legyen LOL

    Bár nagyon remélem hogy az UT2007-et egyszerűen nem adják ki olyan gépre, amin kínszenvedés a játék :)
  • Microcosmos
    #38
    Hát ez nem kérdés, hogy odaveri a box-ot mint a sza.. ! Na én ps3-at veszek . A madaraknak majd jó lessz megint az x-box. A Ps-ekben még nem csalódtam. Nem hadják abba csak hip -hopp a gyártását sem. Tehát amikor még ps2 re dőlnek a játékok az x-et már el is felejtjük ,mint anno a saturnt ,dreamcast stb. Remélem a Bill-nek belilult a feje.