176613
banner
  • DummyBoy
    #137959
    Na igen ... de qrva mindegy milyen HW-t tömtek a dobozokba, amíg nem tudjuk milyen SW-t pakolnak rájuk addig b@szottul felesleges a teljesítménykülönbségen agonizálni ... Nem?

    Mert ez a SW fogja megjeleníteni a dolgokat a TV-n.
  • Moby
    #137958
    >Konzolon sem az lesz a lényeg mi van a dobozban, hanem hogy mi lesz a TV-n.

    A kettő között meglehetősen szoros összefüggés van. Azt beszélik ezért jön most új generáció, aminél mással tömték ki a dobozt, mer mást akartak a tévén. De lehet, hogy csak urbanlegen. Nemtudjuk.
  • davidka003
    #137957
    Bemutatjuk: Sonic Generations
    990 Ft live-on.
  • Moby
    #137956
    Ott a gond, hogy tökéletesen eltérő célokat megvalósító platformokat citálsz pédaként. Teljesítménygépek vs. Alkalmazástermelő kombájnok Persze összemosni dologkat lehet, csak még mindig nem tudom mire megy ki ez az egész.
    Vagy most van a tagadás 1.fázisa?
    Értelmetlen ez az egész. Aki innen megveszi, az úgyis a kinekt/forzagowstb miatt veszi. Az meg csak ehhez van. Akármi is van a dobozban.
  • DummyBoy
    #137955
    Ehh ... a választ most jól beleszerkesztettem az előző hszbe. Na mindegy :)
  • arty
    #137954
    "Mert miről is szól az android? 34654984321654 féle készüléken/hardveren menjen a program.
    Miről is szól a konzol? ... szerintem mostanra le is esett, miért szerencsétlen a példád ;)"
  • arty
    #137953
    jogos!

    ferrari 20 mázsa trágyával vs. felfurt ezeröcsis lada lett volna szerintem a megfelelő hasonlat... :D
  • DummyBoy
    #137952
    Qrvára nem érdekes miről szól az android. Senkit nem érdekel.

    A lényeg az hogy az elb@szott SW miatt az erősebb HW-en gyengébb a teljesítmény. Ennyi. Nem kell emögé bemagyarázni semmit. Lehet, de felesleges.

    Konzolon sem az lesz a lényeg mi van a dobozban, hanem hogy mi lesz a TV-n.

    Persze qrvára sarkos volt, de a lényeg levehető, mindenféle tech háttér nélkül.
  • Moby
    #137951
    Csodálkozol? Még valami gyökér autóspéldát kéne iderángatni valakinek. Az ma még talán nem volt, és az a másik dolog, amihez mindenki kibaszottul ért :D
  • Moby
    #137950
    >de példának tökéletes.

    Amennyiben a cél valami inkompetens baromság volt, úgy igen, a példa tökéletes
  • arty
    #137949
    Példának "tökéletes" lenne, csak épp konzolon nincs olyan optimalizálatlan, virtuális gépben futó kód, mint a pl androidon.

    Mert miről is szól az android? 34654984321654 féle készüléken/hardveren menjen a program.
    Miről is szól a konzol? ... szerintem mostanra le is esett, miért szerencsétlen a példád ;)
  • DarkSector
    #137948
    Én is el tudok böfögni de ez már nekem is megüti a vészcsengőt. :D

    Nem is értem ezeket a mhz meg gb meg lófaszt, ez elől menekültem pc-ről régen konzolra hogy ne ezzel kelljen törődnöm hanem a játékokkal...:D
  • DummyBoy
    #137947
    520-am nincs, 920-asom van ... Azon nincs gond a 3D-vel, csak azt nem akartam felhozni, mert azért az erősebb :)

    De példának tökéletes, ugyanis abban is csak 2 magos 1,5-ös Krait van.

    S4 nincs az ismeretségben, ezért a UI-t írtam, mert csak azzal játszottam el egy darabig ...
  • Harlekin
    #137946
    áááá ez így jó nature popcornal tuti megfulladnék néha amikor felröhögök.
    Amúgy meg ez lesz decemberig ez a méricskélés Én erre rendezkedtem be.December után meg hatványozottan.Nem csak itt minden fórumon ez megy.Dörzsöli is a markát a 2 cég ez ziher.Lesznek itt szép eladási számok...
  • arty
    #137945
    majd egyszer, ha ráérsz, indits el valami komolyabb 3D alkalmazást/játékot mindkettőn, akkor megkapod a "különbséged" :)

    (amugy jah, s4 IS viccesen túlárazott)
  • DarkSector
    #137944
    Kérsz popcorn-t? :)
  • Harlekin
    #137943
    Te is aztán kész vagy...
  • Moby
    #137942
    Nem. Mi a lényeg?
    Hogy az úristenben jön ide a natív kód vs. VM példa?
    Tényleg teljesen meg vagytok már bolondulva?
  • DummyBoy
    #137941
    Én megvárom a végleges teszteket de álljon itt egy szubjektív összehasonlítás, ami talán rámutat, hogy miért is nem olyan biztos hogy félni kell a HW különbségtől:

    Samsung Galaxy S4 vs Lumia 520 ... 1,9GHz 4 magos Krait vs 1GHz 2 magos Krait ... Nagyjából ugyanaz az architektúra csak az egyik a teteje, a másik az alja ...

    A 240 rongyos androidos csúcsmodellen szaggat a UI (Vehetnénk az S3-at is ide, mert annak nem olyan magas a felbontása ...)Nem is értették a boltban mit rögöhök mikor kipróbáltam. Az 520-ason nem szaggat a UI ...

    Tudom más világ, más dolgok, de akkor is ... ugyanaz az architektúra, más SW-ezettség és tessék.

    Elég sarkos a példa, de a lényeget remélem szemlélteti.
  • Totti5
    #137940
    Biztos nem ért 40 ezret a hw, de mivel új technológia, annyiért adták amennyiért akarják, mint mindenki más azt teszi ( évente telefonok, tabletek ugyan attól a gyártótól 200ért ugye ) ( Múv sem olcsóbb ha olyan szettbe vásárlod meg hogy az azt az élményt nyújsta amire ki lett találva ) de nagyon sok ment el belőle, így az tuti nagy szakítás volt.
  • Harlekin
    #137939
    "kinekt egy filléres cucc"

    Ez biztos és az előző genbe is így volt.Nem azért került az annyiba amenyibe került.Én ezt már akkor is leírtam,hogy magát mint eszközt bagatell összegből rakják össze.Ami esetlegesen nagyon megugrasztja az árát az a jogdíj,mert erről ködös városi legendák vannak csak,hogy mennyi az annyi.És ami még dob rajta 1 szép szeletet az az úgymond kuriózumitás.De könyörgök értsétek már meg ne szedjétek szét ezt a dolgot most mivel külön kinekt nincs...Jelenlegi állás szerint 1 egység van.Így nincs értelme külön külön méricskélni
    Mint ahogy 1 game kerül x összegbe és a csudiszupi kiadás meg 3x be azért mert hozzá csomagolnak 1 fűszoknyás hula lula babát meg néminemű tengeri moszatot.A plusz 2 dolog max 1/4.x és mégis 3x az ára.
  • arty
    #137938
    Hm, lehet, de ezesetben a kinekt egy filléres cucc lehet és brutális rajta a haszon (ezekután viszont a +100$ eléggé fura, modhatni genya dolog a one esetén).

    + lehet h mobynak van igaza és mindketten nyereséggel adják a hw-t?
  • Renjike
    #137937
    Halo is volt :)
  • Totti5
    #137936
    Gears of War 3, Kinect. Új modell, árcsökkenés?
  • Renjike
    #137935
    Halo , Gears ! és a Titanfall megvett kilóra. nem számít hogy PCre is van megveszem mind a kettőre (360 kimarad) . Bár a Project Spark is bejön , meg még amit bemutatnak. Dead Rising engem hidegen hagy :)
  • Moby
    #137934
    Én az egyest-kettest kizárnám, nincs abban a helyzetben a sony már. Szerintem rosszul tippelik az árakat. Az xbone-t kurvasok jogdíj sújtja. A tivitivitivi miatt is, illetve imán lehet, hogy extra royalty megy a primesense-nek így, hogy már nem opcionális a kinekt. Aztán pl a blueray miatt rögtön a sonynak is :)
  • arty
    #137933
    egyébként mitől ment olyan jól az MS-nek 2011-ben???
    Forza4? :DD
  • arty
    #137932
    itt ott van a grafikonokon, elvileg: katt

    annyi, hogy vissza kéne nézdned, hogy állt a yen 200-2001-2002-ben, átlagosan, mondjuk napra bontva :DDD
  • arty
    #137931
    halo? gears?

    xbox one: spec
    "Graphics Core
    12 compute units providing a total of 768 threads, 800MHz, 1.2 teraflops
    Confirmed? Yes to threads and thus core count, teraflops dependent on clock-speed which is unconfirmed"

    Tehát a 800mhz itt még nem volt megerősítve, de "kiszámolták" a teraflopsból :)
    IGN egy vicc, a speckóknál fel se sorolják a gpu-t :))
  • Macccy
    #137930
    Befosok rajtad, azt ugye tudod?! Ha hozol nekem ... ide ... egy olyan chartot, amin szerepel a 2001-es fiscal year (hogy ne rövidítsem 'FY'-nek Moby leszólása után) akkor megköszönöm és Tottival átíratom a -5 milliárdot! Így is kőkemény húsz percig kerestem, mire a sok fórum és tőzsdei szemét közül találtam egy ilyet ... Te hálátlan,te!


    Microsoft így is úgy is hamar be fog esni SONY alá, nem kell ehhez mindenféle gimnasztikát csinálnia. Először kaszál a magas "mardzsinnal" aztán én úgy tippelem 2014Q3 -ra már alatta is lesz. Na ott jöhet el az én időm ...
  • Moby
    #137929
    El. Pontosan ezt teszi minden multi. Nem csak az ms, a sony is. És mindenki más. Ez egy ilyen buzeráns világ, ahol a kreativitásnak annyi esélye van, hogy talán felvásárolja vmelyik multi. De a nagyrésze így is megy a kukába. És nem is feltétlenül azért mert nem kell, vagy mert szar, hanem mert nem lehet kurvanagyban csinálni. A multik viszont csak végletekben tudnak gondolkodni. Ezért volt halálra itélve a drm cigánykodás is, tökmindegy milyen balfaszságot hordanak össze.
  • arty
    #137928
    jah, ez nem áll meg 2011nél, viszont csak 2003-tól méri a cégeket :D
    pedig 2001-ben indult az MS és nyilván már kb előtte egy évvel költöttek az xboxra... (bevételek nélkül!)

    sonynak viszont szvsz azok az évek nyereségesek lehettek (ps2), szal szvsz közelebb lehetnek összeredményekben, mint amit a 3/5 mrd sugall

    de mindegy is... ahogy irtad, a drágábban készülő ps4 olcsobb, ergo:
    - sony ujabb buktát okozó gépet vállal be, hátha alapon
    - sony nullszaldón adja és az MS a gépen is keresni akar
    - sony is nyer, de az ms mégtöbbet :D najo, ebben nem hiszek annyira őszintén ...

    az utóbbi tetszene, bár azt kívánnám az MS-nek, hogy bukjanak bele és zúzzák le gyors ütemben az árat reálisra, azaz a ps4 alá, kinekt nélkül :)
  • Scany01
    #137927
    üdv
    van külső winyóm és arról bírtam indítani a játékokat na de most jön a bibi az a két cucc letörlődött és most nem tudom nyomni vki tudna adni linket?

    meg melyik programmal tudok rá tenni 4gb-nál nagyobb játékot?
  • Macccy
    #137926
    Miit? Ez itt tudományos fantasztikum, kérlek! Ők tudományosan összeadták a 'bw'-k és a jómunkás CU-k számát én pedig fantasztikumnak megmondtam az ellenkezőjét!


    Sajnos 7-ig dolgozok, szóval addig itt fogok szpemmelni, kivéve ha összeszakad valami rendszer ... amire ... most látok némi esélyt
  • Macccy
    #137925
    Kivan a faszom a rövidítésektől ... Itt ahol melózom a sok zsíroshajú geek folyton rövidít, olyanok repkednek hogy beszarás! Néha többet gondolkozom egy-egy rövidítés jelentésén, mint amennyibe telik a szakmai angol rinyálás egyéb részeit feldolgoznom.

    Tudom, tudom ... my bad ... mentem volna halásznak!
  • Harlekin
    #137924
    Tolnám Én tolnám,há de itt ülök és olvasom ezt a szappanoperát.Most,hogy végre kezdet kibontakozni a cselekmény erre mindenki eltűnt.
  • Harlekin
    #137923
    És ha netán ez BufferedWrite
    Tök elborzasztó ,hogy sose lehet biztos az ember
  • Harlekin
    #137922
    thx!
    Virágot csokit az öltözőbe kérem!Próbálok ide a magasröptű tudományos eszmecserék közé 1 kicsi napsütést becsempészni
    Mert itt napestig a e=mc2 pofozása megy számmisztikailag vegyítve Saruman palantírjával vagy mi szarral.Ezt nem lehet máshogy ellensúlyozni.
  • ABTeam2008
    #137921
    bw = bandwidth = sávszélesség. Jor welkám! :D
  • ABTeam2008
    #137920
    Bazmeg, az ilyen hozzászólásaid miatt érdemes ezt a topikot látogatni!