176612
banner
  • arty
    #145438
    Nem tudta.
    Még1x: eleve kevesebb rammal gazdálkodhatott a fejlesztő, rengeteg funkció nem volt jelen a gépben 2005-ben.

    Szerinted egy új kütyüt egy fejlesztő 100%-ra ismer ahogy odaült.
    Erre a marhaságra alapozod a realitásoktól fényévekre nyúló összeesküvéselméleted.... :)
  • arty
    #145437
    Forza4, Kinekt adventures, valami snoopys faxság, kinekt animals, dance centrálok, kungfubaromság, kinekt fruit nindzsa, kinekt szarvársz (ez utóbbi a legeslegeslegeslegalja, totál irreleváns ha te azt is kiacsiztad maxra, hiszen te nem játszol, te acsiaddiktciót elégítesz ki csupán).

    Bírom a tech kütyüket, de korábbi videok alapján persze h előítéletesen álltam hozzá - amit ez az értelmetlen (nagyobb baj: IMMÁR KÖTELEZŐ!) gadzset perfekten hozott is.

    Tökéletesen be volt állítva, még a szobában hosszába is átpakolódtunk, hogy legyen hely a két embernek.
    Asszem itt prekoncepciókkal (amik még csak véletlen se jönnek be :D ) elsősorban te rendelkezel.
  • arty
    #145436
    Igen, nem épp kinekt redire lett építve a ház. Bocs!
  • Totti5
    #145435
    De nem tudták, így hogy a tudták volna, de nem akarták és vártak vele mostanáig értelmetlen.

    Ha tudta volna a R* akkor a GTA4 alá is ugyan az a motort tette volna ami a GTA5 alatt van, mert nem popuppol, a frém is jobb, a felbontás is és fényévekkel szebb. Miért nem tették? mert nem volt kész, nem állt a rendelkezésükre, ami nincs az nem használható. Az hogy a GTA5 ilyenprofi lett kellett a GTA4 tapasztalatai is, mert tudták hogy mit kell megugrani, min kell javítani, közbe minden változott körülöttük is a játékiparban és ahhoz mérten lőtték be a GTA5öt.
  • Moby
    #145434
    Én hem beszéltem az áráról, ebben a kontextusban az még nem is releváns. Ahhoz előbb valódi cél kellene.
  • Moby
    #145433
    Az csak egy nagyon szűk szegmense a játékoknak, amit ráadásul a kinekt megjelenéséig sikeresen lehalászott a nintendo, de ez a lufi ki is pukkadt, és ők sem jutottak tovább az ugribugritáncitáncinál a mozgásvezérlésben.
  • Harlekin
    #145432
    Figyelj ha azt veszem alapul,hogy a TV hez vehetnék 24ér 1 kamerát,hogy Andus skypeoljon az anyjával naponta 1órát akkor számomra még inkább megérte ezt a +30 at a kinect úgy hogy még Én is kihasználom játékra.
  • Botond #145431
    Nekem sose lett volna konzolom, ha nincs kinect és az asszony nem rágja a fülem, hogy ugrálni akar DC2 előtt. És még egy féltucat házaspárt ismerek, aki ugyanígy van.
  • Harlekin
    #145430
    Te most tudatosan nem akarod azt érteni amit mondok?
    Tényszerű az,hogy ez az eszköz 2005 be tudta azt már amit most is!!!!!TÉNYSZERŰ!!!!
    Itt azt próbálom megértetni,hogy hiába tudták volna akkor ezt számodra biztosítani amit most tudnak akkor se azt kaptad volna!!!!
    Mert ha akkor EZT megkapod nincs fejlődés nincs 2013 ig (prev)cur gen,mivel örökös az elégedetlenség felhasználó oldalon!
  • Moby
    #145429
    Ezze a kinektel nem teknóbaj van. Sőt, teknóban eléggé oké. A baj azzal van, hogy a ms behozta azért mert volt, létezett. Látták a primesensnél, tetszett nekik, megvették. De Nem volt valódi koncepció, hogy illeszkedik ez majd bele a mai játékvilágba, abban bíztak majd a fejlesztők ezt kitalálják. Hát nem találják, de az ms mégis űzi, hajtja. Miért?

    /van nekünk is jópár ilyen projektünk. Teknóban tök fasza, érdekes is, csak évek óta nem jövünk rá mifaszra lehetne használni, ilyenformán egy petákot nem hoznak :)
  • Harlekin
    #145428
    ennyi!!!!!!!!!!!Érdekes módon nálam is mindig tökéletesen működött igaz 1 fél napot rászántam,hogy beállítsam rendesen minden fényviszonyba,megcsináltam a teljes család arcfelismerést és sorolhatnám,de minek!!!!1x kellet időt szánni rá,hogy utána normálisan lehessen használni...És itt a normálison van a hangsúly,nem a csak összedugom és megy,mert hát megy úgy is csak viszont több csalódást okoz mint örömet...
  • arty
    #145427
    BF4 az tragédia, de nem csupán ps3/360on: más gondok ugyan, de voltak az xbón/ps4/pc verzákkal is. Nagyon nem volt kész, az 5 platformal pedig látványosan tulvállalta magát a DICE.

    Viszont tedd oda a látványát, a fícsöröket, hangokat, fizikát, rombolhatóságot a Battlefield2: Modern Combat mellé... elképesztő ugrás.
    Éshátpersze, direkt, ugyebár. Mert ők direkt nem akartak a cod fölé kerekedni - az EA is megmondta nekik, h srácok, nehogy túl jót csináljatok, még a végén akkora neve lesz a frencsájznak, h nem tudnánk mit kezdeni a pénzel ;)
  • Harlekin
    #145426
    Na szerintem jegeljük ezt a kinectes témát.Mert gondolom 1 játékkal a kinect adventuresel kipróbáltad fél órába nulla normális beállítással eleve szkeptikus hozzáállással és akkor velem akarod megértetni,hogy ez szar aki cirak 20 kinectes szénné játszott játékon van túl úgy,hogy megvannak a 2 személyt igénylő acsik is.Na tényleg ne,nincs értelme...És nincs 27 nm-es nappalim...


  • Botond #145425
    Akkor vmit nagyon rosszul csináltatok, nálunk a tv előtt ugrálunk négyen kb 3 méterre és mindenkit felismer.
  • Moby
    #145424
    Igen, elég kínos, hogy nem kentem össze emberi ürülékkel, mint a referenciapléjerünk, de hát ez itt a balkán. :)
  • Harlekin
    #145423
    Ja értem oké akkor példa gyanánt legyen itt a BF 4 nyilván BF 3 óta romlott a képessége a motornak a fejlesztő brigádnak és nem a nyilvánvaló beleszarok és tudatos nemtörődömségről van szó.Ami pontosan ugyan így igaz az előrehaladásra is ha azt nézzük,összeesküvés elmélet ide vagy oda.Biztos az is csak a véletlen műve,hogy klasszisokkal jobb mindig a platform orientált játékok is a velük 1 időben megjelenőknél.
  • arty
    #145422
    nemtudom az xbón kienktje milyen, de a 360é alapesetben a használhatatlan kategória, nem csodálom h sokaknál nem működik jól
    (nem hiszem h kicsi nappalink lenne az átlagot tekintve (27nm), mégse tudtuk 2 emberes játékokhoz igazán jól elhelyezni...)

    de minegy is, egy playerrel, perfektre kalibrálva is maximum(!) a "nagyjából az megy, amit akartam h menjen" volt a jellemző a működésére.
    ez rossz élmény, ráadásul a sok ugrabugra fárasztó, a rá épített játékok bénák és/vagy unalmasak (vagy legalábbis hamar megunhatók) voltak - még a lányom számára is, aki a fél mp késés végképp nem tudott zavarni :)

    első blikkre, partijátéknak pár órára FANTASZTIKUS szórakozásnak bizonyult, de másod-harmadnapra ugy mult el a varázs, ahogy jött....
    (ps3 move detto ugyan ez a kategoria, de ott legalább egyetlen(!) valódi jó játékot sikerült hozzá találnom anno)
  • arty
    #145421
    Egy valamit felejtesz el: minden konzol(generáció) más és más. Hiába vagy tisztában az alapokkal, ha egyszer az új felépítés teljesen más FINOMSÁGOKAT, lehetőségeket rejteget, amit az elején nincs időd kitapasztalni, mert bizony megjelenésre ki kell rakni a játékot a polcra a konzol mellé. Sőt - ahogy mondtam a 360 kapcsán - lehet h a lehetőséged sincs meg mkihasználni egy-egy adott funkciót, mert az "operácios" rendszer sincs még meg. Ezt a "félkész" xbón os esetén is tapasztalhatod... vagy szerinted ott is direkt bénázik az MS? Direkt nem működik jól vagy egyáltalán 1-1 funkcio? Nekik jól jön az ebből adódó arcvesztés?

    Amit irsz, hogy a fejlesztők tisztában vannak már a legelején a géppel - pont a szép Ryse vagy Killzone példázza, hogy valóban így van.
    Minden előző generációs nyitó és zárócím, minden korábbi gépre készült korai és későbbő játék pedig durván cáfolja a szimpla összeesküvés-elméletedet. Aki valaha programozott, az tisztában van vele, h az idő "neki dolgozik", egyre okosabb és okosabb megoldásokkal tud előrukkolni.

    A lassitott fejlődést inkább az évente megjelenő játékoknál láthatod - egy-egy feature időről időre eltűnik, hogy azt hiányolják a játékosok, s pár év mulva visszaadva nekik megint legyen "nagy öröm" :)



  • Harlekin
    #145420
    1 apró dolgot felejtesz el,hogy itt hatványozott mindig a fejlődés.És hatványozott a konkurencia harc is ami még inkább a fejlődést hozná.Ne a léptékeket próbáld belemagyarázni.Addig ameddig a kőkorszakba cirka 30 éve senki még csak megjósolni se tudta azt,hogy mit hoz a jövő és 1 földműves a csűrbe hegesztet rendszert.Mára nem kell ecsetelni hol tart ez az egész és akiknek a dolga azok tisztába vannak azzal mi az irányvonal...ivászat ide vagy oda...

    A kinectre kitérve meg még mindig lényegesen több a zsigerből fikázok hada mint azoké akiknek nem felelt meg az eszköz.Mindenféle városi legendákat mellékelve...
    Csinálnék 1 felmérést,hogy menyi felhasználó csinálta meg azt a pár lépéses tökéletes beállítást a kinecthez és utána mondta azt hogy ez 1 szar használhatatlan eszköz.2 használt kinectet vettem az elmúlt 1 hónapba a tulajoknak fogalma se volt arról,hogy ez mi.Kérdeztem,hogy akkor hogy állították be!?Közölték,hogy összedugták és ment.......LOOOOOOOOOOOL És akkor csodálkoznak,hogy nem érzékeli őket az eszköz,meg nem ismeri fel őket stb.....Na erről ennyit........
  • arty
    #145419
    De az okokat te is pontosan olyan jól ismered, mint mi! Akkor minek motorozni rajta?

    (a cod motor 360on is 60fps-t hozott, míg a béefmotor meg 25öt - az uj genben a bf motor TOTÁL leszarja a prevgent, míg a cod motor továbbra is korrekt játékot ad a régi gépek tulajainak IS)
  • arty
    #145418
    "Pontosan, nem volt. Gen elején olyan allapvető effekteket és technológiai megoldásokat nem tudtak a motorok, mert még nem találták ki... amiket most már mindeni használ."

    Forzák kapcsán is beszélt a Turn10 olyan változásokról az xboxos "API"-ban, amivel ujabb effektek lettek megvalósíthatóak, vagy épp csak a sebesség javult.

    Az X360 OS-e is az évek alatt majdnem elfeleződött méretben, az MS tuti szopatni akarta a korai fejlesztőket a sok lefogott rammal
  • arty
    #145417
    "pontosan ugyan olyan mint a kinectes fikaáradat csak azok fikáztak akiknek sose volt vagy sose lett..."

    ennek szerettem volna külön hsz-t... nekem volt kinektem (pontosabban volt nálam próbára, h ha bejön akkor veszünk a kölköknek) és PONT ezért fikázom az XBÓNT, hogy akkora fasságot akar rámsózni, aminek létjogosulatlanságát már az előző genben is gyűlöltem.

    és emiatt (nem CSAK emiatt) ez a foshardver (igen Macy!) jócskán drágább a ps4nél is...
  • arty
    #145416
    Tegyük fel h a hsz-ed első fele nem orbitális marhaság... mivel magyarázod, hogy a totálisan fejlődés és nem pedig profitorientált c64es demoscene anno 10 év alatt olyan dolgokat valósított meg a kis gépen (aminek kiismerhetősége és bonyolultsága 5+ generációnyi lemaradásban van akár csak a 360al is), amit eleinte lehetségesnek sem tartott senki?

    Már akkor is a teljes játékgyáros és demoscene együttes erővel is csak aprókat lépdelt, h mindig lehessen mit újítani?

    De hozzuk még emberközelibbé: amikor én leültem a c64 elé, eleinte egy sprititet tudtam mozgatni a belső képernyőn, valami halálbéna egyenes vonalon mozgatva. Évekkel később az oldalsó keretre is ki tudtuk rakni a spritét, miközben zene is szólt, valamit gyönyörű rasztercsíkok mozogtak a háttérben, bonyolult algoritmus alapján.

    Nyilván én hótbéna vagyok, a többi programozó meg odaül a gép elé és egyből MINDENT MAXIMÁLISAN TUD.

    Idén kicsit korán kezdtél inni, de nem rónám ezt fel neked, hiszen szilveszter van :D
  • vg
    #145415
    Én szégyellném a fejem ilyen kép után. El nem tudom képzelni azt, hogy hogyan lehet így használni, hogy ilyen legyen. A körmeidet is lefényképezhetnéd, gondolom olyanok nagyok és élesek mint egy nőnek, és úgy pöcögteted. Más megoldás egyszerűen nincs, mert kizárt, hogy sima használat után ilyen lesz. Én is napi több órát játszom, mégse ilyen és az évek óta használt xbox kontrollerem is olyan mint amikor megvásároltam.
  • Totti5
    #145414
    Hát amikor olyat olvasok, hogy a Forza 5ö annyir nem nextgen hogy összetéveszhető a Forza 4el, akkor kiakadok egy kicsit, amikor többször olvasom egy nap akkor nagyon kiakadok.
  • Totti5
    #145413
    Senki nem állította az ellenkezőjét.
  • TDC Geronimo
    #145412
    Nem az xbox onet szidtam, hanem a codot. PS4en is egy hulladék.
  • Totti5
    #145411
    AC4 720p képemet amit csináltam és ami tű éles volt itt az orrom előtt 30 centire a 26'on, felnyomtam 1080-ra.


  • TDC Geronimo
    #145410
    Hát a látható kompromisszumok ellenére is egy ligával feljebb van az kétségtelen.
  • Harlekin
    #145409
    Szerintem totálisan felesleges bár mit írni ide XO val kapcsolatba úgy érzem.Itt nulla az ingerencia minden XO val kapcsolatos infóra.
    Kezdem magam sajnálni,hogy mekkora baklövést csináltam ezzel,hogy megvettem...Ezért most megyek és büntetésből,bosszúból halálra játszom magam ezzel a fos,szar Forza 5 el majd utolsó leheletemmel még 1 kicsi Deadrisinge 3 at is nyomok.Mekkora szerencse,hogy ezek nincsenek 360-ra
  • Totti5
    #145408
    Ma is elmondtad, megértettük. Nyomd a BF4et az csudás és végtelenségig igényes és nextgen.
  • TDC Geronimo
    #145407
    Nem csak a képminőség, az egész egy nulla. Textúramunka, modellek, assetek, effektek. Prevgen fos, pont.
  • Totti5
    #145406
    Mit védek? áruld már el. Sokkal szebb mint a 360as? igen. Ha te azt akarod hallani hogy mennyire szar és ronda akkor keress mást, tőlem nem fogod. Ghost fasza fps volt 360on is, ennek ellenkezőjéről nem fogsz meggyőzni sosha.
  • Totti5
    #145405
    720p-s kép 1080ra felkálázva nem lesz tű éles... mozgásban TVn nem ilyen, de képen igen.
  • Harlekin
    #145404
    Loál na erre már tényleg nincs mit írni...Szerintem nincs is ott a kép...Édes istenem...
  • TDC Geronimo
    #145403
    Továbbra is elvakult vagy és véded CoDot amivel nem is nagyon játszol. Csak azt nem tudom miért véded a SZART.
  • Totti5
    #145402
    Persze hogy az. Hess.
  • TDC Geronimo
    #145401
    Már nem azért de az a one-os kép is egy fostaliga.
  • Harlekin
    #145400
  • Moby
    #145399
    Az ms embargót feoldom, nem viszek át haragot 2014-re. Amúgy is visszakaptam már a skydrive fiókom, de a bizalom már nincs meg.
    A birtoklási vágy már megvan, szóval szerintem egy halo5 bundle benéz majd a bejárati ajtón :D