176613
banner
  • Zavarodott
    #156136
    Sokan sokféleképpen gondolják. Hasznos a rezgős ravasz? Nekem aztán egyáltalán nem, mert nem szeretem ha rezeg a kontrollerem. Amiket leírtal szintén szubjektív. Nem lehet összehasonlítani a kontrollereket, mert mint korábban már írták többen, mindegyik használható és valakinek ez jön be valakinek az. Hogy az xbox kontrollere esetleg több embernek jön be az egyáltalán nem érdekli azt akinek meg a konkurensé...
  • Ra1n
    #156135
    Az hogy az egyik feature hasznos míg a másik sallang,az minden csak nem szubjektív. Hasznos a lámpa a kontroller hátulján? Van aki a kontrollert maga felé fordítgatva nézi a kép helyett???? Hasznos a szokolrádió minőségű hang amit a user max akkor hall ha tvhangszóróbol halkan hallgatja a játékot??? Hasznos a tapipad ami kimerül rendszerint abban hogy végighúzod rajta az újad és ez behoz egy menüt amit egyébként egy gombnyomásra megoldasz????
    Nem nem hasznos,totálisan felesleges sallangok. Hiába van a ps4-hez kamerám bohóckodáson kívül nem használtam másra a gamepad fényét. Ezen kívül meg abszolút nem nézegettem mert bármiféle infó amit ad a fénye ott van a képernyőn....Hang??? Nem hallok belöle semmit,sosem játszom halkan tv hangszóróval,csak rombolja a játékélményt. A házimozi mellett nem hallom. Fejesben szintén nem hallom. Tapi? Csodás volt amikor egy ehy gombnyomásos dolog miatt kézépre kellett ujjaznom....
    Rezgős ravasz? Erzem hogy lövök...Érzem ha kapar vagy csúszik az autó..Hasznos? Hasznos,és hangulatos ami abszolút nem igényel odafigyelést és használható sokféle hangulatkeltő dologra...Ennyi.
    A ds-ok analógjának pedig nem a forma a baja hogy kúpos nemkúpos. Hanem a gyenge érzékenység,gyenge ellenállás...Ráadásul a ds4-nél egy nagyobb fifa est után foszlani kezdett az egyik pad analógburkolata....
    Továbbá továbbra is nem azt mondtam bármennyiszer is írod le, hogy a ds4 fapados. Azt írtam ha valaki szerint a One kontrollere fapados,akkor a ds4 mi?!....
  • DummyBoy
    #156134
    Elolvastam a hozzászólásodat ...

    Aztán jött ez: "A FF tulajdonság is érdemben csak egy élvezeti plusz, funkciót nem ad."

    Köszönjük Emese :)
  • DarkSector
    #156133
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nekem csak.
    Piaci nintendó minden mennyiségben.
    +
    Ps1-2-3-Move-4. Xbox Classic-x360-x1, N64, GC (GameCube), DC (DreamCast), Wii ez csak próbaképpen nem is igazán érdekelt.
    (ja meg volt egy cd-spanasonic játék is asszem régen, nagyon régen nem tudom a konzol nevét már)

    Ha a Wii-t nem számolom, ami egyszerűen nem is érdekel mint irányítási mód, a N64 szerintem a legkényelmetlenebb, logikátlanabb irányító a világon.

    Ha a rémálom meg a kontroller szót meghallom rövid időn bellül akkor a N64 kontroller Z gombja jut eszembe, asszem ez volt a lenti ravasz jele, na attól kész voltam, RE2-őt nyomni N64-en......

    Utoljára szerkesztette: DarkSector, 2014.12.04. 21:15:33
  • DarkSector
    #156132
    Én is használtam, írtam is, de téged nem érdekel azért nem hangsúlyoztam.
    Te nem azért panaszkodtál nekem mert érdekel, vagy elolvastad amit írtam,felesleges most Zavarodott kollégának itt részletezni a dolgokat, nem haragudtam meg.
    Utoljára szerkesztette: DarkSector, 2014.12.04. 21:05:30
  • Kongy
    #156131
    Akkor engem kérdezz, mert nekem tényleg minden kontroller volt a kezemben, még PS2 meg Xbox Classic is. :D
  • Lamech
    #156130
    Igazad van, de akkor olyan ember tapasztalataira lennék kíváncsi aki mind a két kontrollert használta, mint pl. Moby aki le is írta a véleményét.
  • DarkSector
    #156129
    Persze ha már itt tartunk, nem mintha sokakat ez izgatna, de van kis átmeneti lehetőség, mert vannak egymást majmoló kontrollerek mindkét platformra (pc-re is).
    Jó persze az extra dolgokat nem tartalmazzák, de pl kialakításban,akár sokaknak jómegoldás lehet.

    Ez az egyik amit kinéztem, főképpen pc-hez.
    Persze anyagminőséget csak megtippelni tudom, de dizájnban elég jó (így képről).
    Utoljára szerkesztette: DarkSector, 2014.12.04. 21:03:16
  • Zavarodott
    #156128
    Az utolsó mondatodon mosolyogtam egy jót... ;)
  • Kongy
    #156127
    Szerintem meg a DS4 is használható, meg az X1 kontrollere is. Nincs ezen mit filózni, ha jó a játék, akkor jó játszani bármilyen kontrollerrel. Egy God of War 3 közben sem azon depiztem, hogy mekkora fos a DS3.....
  • DarkSector
    #156126
    De ezaz, ez egyéni szubjektív vélemény, én meg azt mondom mivel alma vs körte, nincs jobb.

    Csak amiértje az volt a dolognak hogy lássa a kollega hogy erre hivatkozva fapadoskodni elhamarkodott dolog.
    Ennyi nem nyertest kell hirdetni. :)
  • DarkSector
    #156125
    Nem értem mire mondod a kiélést, ellenben te igen is rossznak mondod, olvass vissza ki kezdte, a ds4 dolgot, ha én akkor érteni fogom, ha nem akkor nem.
    Utoljára szerkesztette: DarkSector, 2014.12.04. 20:49:44
  • Zavarodott
    #156124
    Én például nem csipázom a kontrolleren a rezgést... ;)
  • Zavarodott
    #156123
    Ezt nem értem. Csak azért mert ez xbox topik nem lehet kettő kontrollert szubjektív esetleg (bár ez nem valószínű egy ilyen fórumon, meg úgy egyáltalán) objektív összehasonlítani?
  • Harlekin
    #156122
    Ez a rezgés? Többet ér? Miért is? 2 autós játékban?
    Ki szerint ér többet?

    Szerintem!
    2 autós játék és plusz minden shooter játékban a fegyverek vissza rugása és lehetne sorolni.Kérdem Én mi a jó azon hogy 1 kontrolleren hangszóró van hiszen a fejemen 1 stereo headset van!Mit fogok abból hallani???semmit...Világit elől a kontroller mi ez zseblámpa? főleg nappal vagy sötétben na de ki játszik úgy,hogy nem a kijelzőt nézi hanem a kontrollert...A rezgés,meg mindig a kezedben lévő dologból kapod!!!Tömören ennyi,hogy minek mennyi az előnye vagy értelme.2 dolog szar semmire nem jó 1 meg igen...
  • Lamech
    #156121
    Sztem én a megfelelő embernek panaszkodok ellenben Veled aki nem a megfelelő topikban éli ki a mindenkinek megmondom a tutit affinitását.
  • DarkSector
    #156120
    Ja értem akkor miért nem annak írod aki elkezdte a témát,akit állítólag szerinted nem érdekel a dolog?
    Miből gondoltad hogy engem érdekel, ha nem a megfelelő embernek panaszkodsz? :)
  • DarkSector
    #156119
    Bocs nem volt időm pkipótolni a hsz-t

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Most nem ugyanarról van szó, amire te gondolsz.
    Nem arról beszélünk hogy KINEK MI az izlése.
    Szakértés? Annak vetted? A szakértés ott történt, mikor xbox tulajok írták hogy az a sok fícsör tök felesleges, semmit nem ér, nem használjáka játékok, fapados a ds4.

    Amúgy én is ezt mondtam az x1 kontroller annak jó aki aki azzal elfogult, a ds kontroller annak aki a sony gépén élvezkedik.
    Én objektíven álltam a kérdéshez, és felvetettem hogy a fffunkció semmivel nem magasabbrendű mind egy tapipad vagy bármi, mozgásérzékelés, stb....mondtam is, max darabszámban lehet hasonlítani.

    De nem is az hogy egyik jobb vagy a másik,csak nehogymár itt lefapadozzuk azt a kontrollert, ami egyértelműen technikailag fényévekkel többre képes, lehet utálni asony-t meg a cuccait, én sme vagyok mindennel kibékülve, megmondom a dolgokat mindenről, nem vagyok sony fan mint azt moby itt burkoltan leírta, csak ő azt hiszo mert éppen valamiben jót írok róla az fanbojkodás, csak mert ezt a konzolt vettem meg először.

    Köze nincs hozzá.

    Meg ne írogassátok ezt a szakértést, nem szakértés, nem sakérteskedik senki, volt egy fapadozás, megkérdeztem miben merül ki ez a gondolat, megdumáltuk ennyi.

    Isten ments hogy valakinek EGYÉNILEG SZUBJEKTÍV módon ez vagy az a funkció jobban tetszen, semmi baj ezzel, itt nem is ennek az izlés megtámadása történt.
    Legalábbis én nem ezt vettem alapul,elmondtam hogy míg a ff 2-3autósnál élvezet, addig a tapipad funkció kiaknázza a játékok 90%-a legalább meg a többit is. Az is egy dolog ami hozzáad a játékhoz.

    Szakértés?
    Max az hogy x1 topikban x1 tulaj x1 kontrollerel játszva szakért fapadosnak egy ds4 kontrollert.
    Max ez lehet szakértés.
  • Lamech
    #156118
    Lehet nem egyről beszélünk, de azt kellene elfogadnod, hogy itt az xbox fórumon nem érdekli az embereket az okfejtésed a ps4-es kontroller előnyeiről. Biztos várnak már a másik topikban. Köszönjük, hogy benéztél. :)
  • DarkSector
    #156117
    Most nem ugyanarról van szó, amire te gondolsz.
    Nem arról beszélünk hogy KINEK MI az izlése.
    Szakértés? Annak vetted? A szakértés ott történt, mikor xbox tulajok írták hogy az a sok fícsör tök felesleges, semmit nem ér, nem használjáka játékok, fapados a ds4.
  • Totti5
    #156116
    X1hez X1 kontrollert lehet csak használni.
    PS4hez PS4 kontrollert lehet csak használni.

    Most akkor mi a probléma? amilyen a géped olyan a kontrollered. Használod mert használnod kell, nincs más ( utángyártott gagyikat nem vesszük ide )

    DS3 már a múlté. DS4 van az meg már jó kontroller. Kb egy szívonalon van mind a két gépé. Nekem ettől függetlenül az asszimetrikus megoldás lesz mindig is a kényelmesebb.
  • Lamech
    #156115
    Annak ér többet aki használja, tudtommal Te nem használod az Xo kontrollert innentől kezdve a véleményed nem releváns a témában. Neked jó a ps4es joy használd azt és ne szakértősködj egy olyan témában ahol nincs 100%-os tapasztalatod.
  • DarkSector
    #156114
    Oks hozz kínos helyzetbe,mi az amiről látatlanban beszéltél és körülírtad, de nem mondtad ki? :)

    Ez a rezgés? Többet ér? Miért is? 2 autós játékban?
    Ki szerint ér többet?

    Almát a körtével hasonlítasz.
    Max funkciók darabszámát lehet objektíven mérni.
    "boxokhoz az összes telefonom használható tapipadként" Igen a tapipad van telefonon, és azt meg a kontrollert egyszerr tudod a kezedben tartani és kezelni?

    Nem a spanyol viaszt találták fel, ahogy a FF sem az, csak ötletesen használták.
    A hangszórónál nem tudom te tudod-e de nem a térhatású 5.1 meg 7.1-et akarták leváltani.

    FF-ekért nem kell több tízezret kipengetni igen, de nem is adja ugyanazt az érzést (a komány azért más,nem ugyanaz mint a tapipad és a telefon), a DS4-nél meg telefont nem kell venni, meg +hangszórót, meg LB-t sem, mert rajta van a kontrolleren.

    Most értelek hogy erre a ravasz funkcióra bekönnyeztél, de most ebben nem látom semmivel sem több hasznát, mint mondjuk a tapipadnak, ami eleve plusz gomb,vagy plusz menükezelés, ha mondjuk arra gondolok hogy ingame menü tárgyválasztás stb, ami amugy azzal merülne ki, hogy mondjuk L1 ényomvatart és az egyik analoggal válogatsz, stb stb.

    És ezt nem tartom túl objektívnek, főleg nem hogy erre hivatkozva írod hogy magam hozom kellemetlen helyzetbe, semmiben nem kevesebb, sőtt hasznoságban több értelme van a tapipadnak önnmagában, a többi meg játékélményben ad hozzá, funkciót tekintva nem annyira.

    A FF tulajdonság is érdemben csak egy élvezeti plusz, funkciót nem ad.
    Gondolom érted mire célzok.
  • TDC Geronimo
    #156113
    "Rumor: Red Dead Redemption 2, sequel to 13+ million game, is coming, has co-op #1
    So I spoke to an insider at Rockstar who confirmed that Rockstar is indeed developing a sequel to Red Dead Redemption for PS4/Xbox One.

    Don't have a lot of concrete details but expect co-op to be integrated and focused on. "

    Gafon mod által meg lett erősítve a hitelessége. Mondjuk várható volt, hogy lesz folytatás. Én imádtam RDR-t így várom ezt is.
  • DummyBoy
    #156112
    Nos, általában nem szoktam belefolyni az ilyen vitákba, mert roppant felelslegesnek tartom, de itt kénytelen leszek.

    Nem fogom most fikázni a DS4 fícsöreit, mert csak párszor volt a kezemben, és bár nekem kényelmetlen volt, lehet másnak nem az, és megfelelő ideig sem használtam, hogy értékelni tudjam.

    De ha nem érted, hogy miben jelent többet egy tapipadnál (Minden MS konzolhoz van, boxokhoz az összes telefonom használható tapipadként ...) egy buzzernél (Vicces dolog ez így a 7.1-ek világában) meg egy fénycsíknál (lol) egy Force Feedback-es gáz és fék , amiért nem kell többtízezreket kipengetni, akkor szerintem teljesen felesleges a feszültséget keltened, mert roppant gyorsan kínos helyzetbe kergeted magad :)

    Summa summárum: Bármennyire prő is a tapipad, bármennyire is király a buzzer, bármennyire is menő ha világít a kontroller ... Ha neadjisten, véletlenül esetleg netalántán autózni támadna az embernek kedve, akkor miután ezeket mindet a hajára kente szerencsétlen DS4 júzer, akkor is csak álmodozni fog arról, amit minden One tulaj difóltból a gépe mellé kap.
  • Zavarodott
    #156111
    Again +1
  • Zavarodott
    #156110
    ;p
  • Totti5
    #156109
    Akkor újfent szólok, mert ezekszerint nem voltam érthető multkor. Egymás sértegetését be lehet fejezni, ha nem fog menni akkor megyek a modikhoz.

    Nem érdekel ki kezdte, mi volt eddig. Mostantól mindenki tartsa ehhez magát.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2014.12.04. 18:59:29
  • DarkSector
    #156107
    #156091-es is beletartozik, vagy az nem? :D
  • Kongy
    #156106
    Jaj gyerekek. azt hittem délután már valami értelmesről volt szó, azért van 20+ hsz, aztán benézek, de csak a felesleges kontrolleres vergődést látom... hagyjuk már, de komolyan.
  • Moby
    #156105
    Én is bírom kindkettőt. Jó a boxé, meg jó a ds4 is. Egyik sem tökéletesen, de szeretek velük játszani.
  • DarkSector
    #156104
    Persze,most van vagy nincs, itt rezeg vagy ott, én kipróbáltam a kontrollert, jó, nem is ezt mondtam.

    Csak azért nehogy azt hozzuk ki, (nem mintha jelentősége lenne), hogy az a rezgés bármiben többet jelentene, attól a 4 (LB-tapipad-hangszóró-mozgásérzékelés/LB) a rezgésen kívüli extrából ami a ds4-en van.
    Nem kell térdre borulni előtte, de az elég szubjektív hogy azok szinte semmit nem érnek.

    Az meg hogy Rain szerint alig 1-2 játékhoz van funkció, vagy használható, ez elnézést de nagy tévedés.

    TALÁN ,de csak talán 1 játék van az eddigiekből amihez nem volt ezeknek funkció párosítva.
    És hogy nem sok értelme lenne? Hát hogy ne lenne, sőt a LB-nak van igazán feelingje, a változó szinekkel jelez pl a játékban pár dolgot, a Thief-nél van konkrétan olyan funkciója ami éppenséggel még nagyon is sokat tud segíteni.

    X360 és X1 is fasza,deaDS4-nél szerintem változott annyit,mind méretben is, mint anyagminőségben is a régiekhez képest ami miatt semmiképpen nem gagyi-fapados a hatás amit érezhet az ember.

    Most az jhogy a régi ds kontrollerek kisebbek voltak, ja, mert sony japán cucc, de nekem azok sem azért voltak kényelmetlenek, vagy az x360 kontrollertől kevésbé sziompatikusak.
    Az hogy kinek a tenyere mekkora, és aszerint fapadozni egy kontrollert semmiképpen nem objektív hozzáállás.
    A tapipad kb ha gombokat helyettesítenek vele, akkor az egyrészt a tapipad része, ami legalább 4 irány, és bal-jobb oldalt lenyomható, vagyis plusz funkciókat tehetnek rá, és egyeltalán nem okoz gondot ezt kezelni,.
    Analog karok meg még távolabb vannak, arra sem lehet panasz hogy az ujjunk összeér vele....

    DS3-ról az alsó ravaszok os korrekt mod javultak. Nekem a DS3-on sem volt gond kezelni az L2 R2-őt, de tény mikor jobban megnéztem felhívták rá a figyelmem, hogy az ugye befelé volt ívelve jobb ez a kifelé ívelő megoldás....de amiket mondtak hogy az ember ujja lecsúszott róla , nekem olyan sem volt.

    Az analógok meg valóban a DS3-on fosok voltak, na arról télleg lecsúszott az ujjam.
    De a DS4-nél már be lett méjítve.
    Szerintem kijavították az apróbb dolgokat meg új fícsörökkel mmegrakták.

    szóval nem mondom hogy mindenkinél ez a világverő, izlések stb, de fapadosnak nevezni. Hát.

    Én 1 kontrollert utáltam a N64-est. :D
    Na ott nem értettem azzal hogy a rákba tudtak játszani mások....szörnyű volt szerintem, hálisten vége. :D
  • Katun
    #156103
    Még mindig, unalmas is. Nekem bejön a rezgő trigger, de elviselnék hangszórót meg talán tapipadot is benne :-). Nincs mit túlragozni ezen, mondjuk nekem pici lánykezem van és kell leéljem az életem, ez van, még a dagadék xbox classic kontroller is kényelmes és a ds1-2-3 is az. Ennyi, nekem lehet pont jó, átlag vagyok, de nem azt érzem.
  • DarkSector
    #156102
    A személyeskedéstől okosabb megoldás az biztos. :)
  • Zavarodott
    #156101
    Nekem azt mondták itt a fórumon korábban ha valami nem tetszik akkor lépjem csak át... ;)
  • DarkSector
    #156100
    Tökéletesen értettem, leírtam,te is ezt írtad le.

    "One gamepad amiben a rezgős ravaszok figyelnek"

    Max ezt értettem félre , de a személyeskedésel csak óvatosan,max ne konzultálj velem ha nem érdekel a téma.
  • DarkSector
    #156099
    Még mindig a kontrollerről beszélgetünk?
  • DarkSector
    #156098
    Na megállj.

    Nem beleütömk az orromat.

    "One gamepad amiben a rezgős ravaszok figyelnek"

    max rosszul értelmeztem amit írt.
  • Ra1n
    #156097
    A One hűtésrendszerét tegnap Far Cry 4 közben eléggé leteszteltem,ez nemigen fog elsülni...:D

    Délután ráraktam egy újságot a One-ra, estére el is felejtettem..Játszom játszom,mondom miazisten süvít ennyire...Ja hát a himaláján vagyok....Játszom tovább, mégbrutálisabb hang,lehalkítom a tévét...És ezen a ponton ugrott be a One-ra rakott újság...:D
    Levettem az újság volt vagy 60 fokos, csóri One nem kapott levegőt....:)
    baja sem lett, lehült semmi perc alatt.:)
  • Ra1n
    #156096
    Látom megint nem volt érthető ami le van írva nem baj megszoktuk hogy analfabéta vagy, csak NE folytasd nem kell köszönjük,értjük.