176613
banner
  • orichalcos
    #157224
    Nem, lehet látni a kezét, fehér ember. Locke meg néger.
  • Macccy
    #157223
    Persze hisz béta :)
    Azoknak szarnak kell lenni, nyugi.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Hallod tesa, szerinted is Spartan Locke az aki vallatta Halsey-t a 4 elején??! Én tegnap vágtam le, hogy az szerintem ő!
  • Ra1n
    #157222
    Nem Kinect fika. Tény. Ugribugrira jó. Sőt tökély. ENNYI. Arról van szó hogy egy elhibázott döntés volt ráerőltetni az emberekre és sokkal jobban jártak volna ha a Kinectbe ölt pénz inkább a One-ba kerül, keresztbe lenyelhetné a Sony vasat. De nem ez történt, jókorát buktak is vele és most ennek issza az MS a levét, nem győzik csökkenteni a One árat, kivágták gyorsan a Kinectmentes gépet is és alig pár hete kijelentették hogy a játékfejlesztők is szabad kezet kapnak hogy a kinectet "deaktiválva" plusz erőforráshoz jussanak. Nincs bejelentve semmilyen komolyabb Kinectes cím és nem is nagyon lesz, bedőltek vele nem véletlenül. Éves szinten talán meg fog jelenni 1-2 nevetséges cím ami használja aktívan a kinectet, hogy ne tűnjön feleslegesnek annak aki megvette.
    És igen vették volna a One gépet a kezdeti magas árért is és vették is páran, nem a magas összeg volt a gond. Hanem az hogy a magas összegért egy totálisan felesleges kiegészítőt erőltettek a vásárlókra miközben maga a gép a jóval olcsóbb ps4-nél gyengébb. Kíváncsi lennék vajon akkor is közel 2-szer annyi ps4 fogyott volna ha kirakják a One-t ugyan úgy 160K környékén jóval keményebb hardverrel, és akár a 4k/30fps-ről lehetne beszélni a gépnél (de mindenképpen agyonalázta volna a Sony gépet)..Nemhiszem..Sőt...:)
  • orichalcos
    #157221
    A H5 bétát fikázom. :D Na jó annyire nem is, mert tényleg jó lett, csak a technikai részével van gondom perpill, meg a hangokkal: :)
  • DummyBoy
    #157220
    Azért emeltem ezt ki, mert az "űberkockák" hajlamosak elfelejteni, hogy nem csak róluk szól az élet. És szerencsétlen kölköket nem fogja jobban lekötni a GDDR5 vagy a 1080p mint a Kinect :)

    Ezért is sajnálom, hogy ilyen gyér a One-os felhozatal ...
  • Moby
    #157219
    >Ha komolyan odalépnének, rengeteg lehetőséget ki lehetne préselni a Kinectből

    Ki? Mármint kinek kellene odalépnie, és mire? A rare gyakorlatilag ezért lett bekebelezve. Ki az úristennek kellene még odalépnie, hogy ez a műszaki csoda, ez a zseniális technikai vívmány végre elnyerje méltó* helyét?


    /valahol a "majdcsakjóleszvalamire" gimmick hitvány szarok nagy darálójában
  • TomStorm
    #157218
    A másik,hogy ezek nem is gyerekeknek való játékok..
  • n000rbi
    #157217
    >ha átjönnek a szomszéd gyerekek, akkor a 360-as Kinectes játékok gyakorlatilag kettéhugyozzák a 2014-es év összes AAA játékát

    Csakis akkor hugyozzák ketté, merthogy a gyerekek szívesebben elbohóckodnak vele? Ez így rendben is van :)


  • DummyBoy
    #157216
    Nocsak, megint Kinect fikázás van?

    Pont hogy örülni kellene neki, hogy végre remélhetőleg beindul a Kinectes fejlődés. A sok tucatszar, akarom mondani AAA kategóriás játék mellet igenis várom hogy jöjjenek minőségio Kinectes játékok.

    A 360-at is a Kinect miatt vettem, One-nál sem volt kérdés, hogy melyiket válasszam.

    Nálunk ha átjönnek a szomszéd gyerekek, akkor a 360-as Kinectes játékok gyakorlatilag kettéhugyozzák a 2014-es év összes AAA játékát ... (Na jó, mivel mindkét kölök négyárnyékú, így most a Fifa is megy ...)

    Sosem értettem ezt a Kinect hisztit. (A többit sem annyira, de ez még jobb ...) Akinek nem kell minek vett? Miért nem várt? Vagy miért nem adta el? Vagy most kell valami új bűnbak, mert a felbontásmizéria lejárt lemez?

    Ha komolyan odalépnének, rengeteg lehetőséget ki lehetne préselni a Kinectből, persze a 0,3 szögpercnyi "széleslátókörrel" rendelkezők azért neki tudnak állni fikázni.

    A pénzügyi elemzéseket meg hanyagoljuk, azokon mindig hangosan feléröhögök, mikor az agyonképzett, rettenetes szakmai tapasztalattal bíró magyar fórumozók nekiállnak nemzetközi mamutcégek stratégiáit boncolgatni xD
  • Macccy
    #157215
    A HALO 5-öt is szarozod, vagy a kollekcióra értetted csak? :) H5 holvanmég, nem orichalcos hanem orákulum kell a szarozásához :D

    Na majdén a techót jól megvizsgálom, úgyis szokásom bambán állni a harctéren az első shellshockig és nézni a néznivalót ;)
  • n000rbi
    #157214
    Így már értem hogyan játszhattál tegnap GTA5-tel. Vigyázzatok, mobyimitátor van a live-on! :D
  • Moby
    #157213
    El. Arty vette át a stafétabotot és a gépet :)
  • Moby
    #157212
    De, most is tetszik. Mindig fog. Mármint a játék. Teknóban viszont szar, főleg a saját gyerekük. Egy ilyen kiadás ettől sokkal profibb megvalósítást érdemelt volna.
  • orichalcos
    #157211
    Amúgy meg lehet szarozni a kollekciót, meg Halo 5-öt, (én is csinálom, nem vagyok vak) de attól függetlenül én maradok ugyanaz a Halo Fanboy, aki voltam.
  • orichalcos
    #157210
    :D

    Akkor még tetszett nem? :D
  • Macccy
    #157209
    Jóóóóóezz ... csak pozitívan. Én úgy fogom fel, hogy egy relikviával játszom. Ez a sensitivity cucc se zavar és homályosan már én is emlékszem, hogy a haverral nekünk is szokni kellett mikor 2011 novemberben nekiálltunk, még ő is mondta, hogy ez biza ilyen volt rég.

    :)

    Technótól mindentől függetlenül, noha 4 napja lettem már 30 éves, én bizony elkerekedett szemekkel, tátott szájjal néztem végig most is a HALO bevezetőjét, imádom
  • Kongy
    #157208
    Eladtad már a boxot ?
  • Moby
    #157207
    Igen, volt. Én emlékszem erre.

    /azért az vicces, hogy megvettem a gyűjteményt, végül összesen azt az 1 órát toltam, amit idő előtt oric kölcsönaccjával belenéztem. bár így utólag talán jobb lett volna, ha azt sem látom.
  • Macccy
    #157206
    ON

    Vettem végre HALO gyűjteményt, lenne is egy kérdésem: ez a look sensitivity furcsaság, ami a HALO CE-nél érezhető, nevezetesen hogy mintha a vertical és a horizontal mintha nem lenne egyenlő, ez volt a 360 verziónál is? Nem emlékszem ...
  • Macccy
    #157205
    Rohadtul panghat a topic és a játékpiac, hogy már üzletpolitikai és stratégiai viták folynak egy eldugott kis magyar konzolos fórumban. Vagy ti részvényesek vagytok, Ra1n? Ezeket az ötleteket miért nem a microsofttal beszéled meg? Lehet kineveznének Consultant-nak, elemeznéd kicsit a számokat aztán kihúznád őket a szarból amibe ásták magukat ...(?) Nem?
  • Totti5
    #157204
  • Ra1n
    #157203
    Most ez hogy jön ide? Ne terelj szokásosan.

    Angliában is, oké. Ott is kinect mentesen szarrá árcsökkentéssel.:)
    És?
    Ergo felesleges volt a kinect és inkább erősebb hw és valós exkluzívok amikbe pénzt kellett volna fektetni? Igen. Ennyi. Ha ezt nem érted a gond nem itt van....:)
    Utoljára szerkesztette: Ra1n, 2015.01.06. 19:09:47
  • Totti5
    #157202
    Kotródj már innen a PCdel és a jobb minőséggel, ami persze hogy jobb egy drágább erősebb gépen. Ez konzol topik.

    Angliában is jobban fogyott.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2015.01.06. 19:07:51
  • Ra1n
    #157201
    "nagyon jól fogy a gép"
    Kinect nélkül szarrácsökkentve az árát, Amerikában. És nagyjából ennyi.

    "Attól lesz jó egy játék h timed ex, vagy jön másra?! ki a francokat érdekel hogy mire jön? jó a játék? ha jó akkor játszani kell nem azzal foglalkozni h mire jön. "

    Értem tehát ha egy játék kijön más platformra általában jobb minőségben attól az még simán ugyan úgy system seller mint egy játék ami csak az adott platformra jön ki..Magyarul a konzolokat nem főként az exkluzívjaik adják el....Értem.. EZ igen!!
    Utoljára szerkesztette: Ra1n, 2015.01.06. 19:06:15
  • Totti5
    #157200
    Attól lesz jó egy játék h timed ex, vagy jön másra?! ki a francokat érdekel hogy mire jön? jó a játék? ha jó akkor játszani kell nem azzal foglalkozni h mire jön.

    Minek isszák a levét?! nagyon jól fogy a gép, sokkal jobban mint a 360 anno ilyenkor és nem buknak rajta annyit mint anno ilyenkor minden 360on. Üzletileg igencsak pozitív a dolog. Dől a della nekik is.
  • Ra1n
    #157199
    " nem timed exclusive-okra amik pár hónappal késöbb kijönnek más platformon"

    Értelmezz..Öngyilkosság? Nekem nem úgy tűnik hogy a Sony az olyan címekkel mint Uncharted, Heavy Rain, Driveluc ésatöbbi,öngyilkosok lettek volna.
    De nyilván az MS öngyilkos lett volna ha a a Forza és Halo szérián kívül lerak még pár játékot az asztalra ami nem kamuexkluzív,hanem system seller végleges exkluzív.:)
    Micsoda öngyilkosság lett volna például ha a Tomb Raidert tényleg megveszik...:) Ehelyett azzal is terelés ment majd amikor rákérdeztek mi van akkor kibökték hogy timed exklu...Egy másodpercig sem lesz system seller 2015 végén,mindenki meg fogja várni azt az 1-2 hónapot (úgyse lesz több) amíg kitolják a többi platformra.
    Ha pedig nem tudod értelmezni amit leírtam a te bajod. Nem számoltak ki semmit. Feleslegesen adtak ki pénzt a szarra és most isszák a levét. Ennyi. Ha nem érdekelné őket a pénz mint ahogy állítod, nem lett volna semmiféle kinectmentes változat vagy árcsökkentés. Részemről off,teljesen felesleges vita ahogy az lenniszokott...:D
    Utoljára szerkesztette: Ra1n, 2015.01.06. 19:03:12
  • Totti5
    #157198
    MILYEN pénz?! MS meg van szorulva és fillérre kiszámolta h erre az amarra az és egy garassal se több, mert csődbe megyünk?!

    "pár hónappal késöbb kijönnek"

    Öngyilkosság lett volna.

    Ha lesöprés kell mindenkinek vegyenek GeForce GTX 970 et, sőt egyből SLI-ben aztán söprögethetnek napesitg...
  • Ra1n
    #157197
    Arról beszéltem,az hogy az opcionális,olcsóbb move kamerának az egészhez miköze azt csak te tudod (semmi).
  • Ra1n
    #157196
    Nekem aztán teljesen mind1. Az a pénz mehetett volna inkább komolyabb hardverre ami nem vérzik el rendszeresen ha 1080p-t lát, és lesöpörné a Sony gépet. Vagy komoly exkluzívok vásárlására nem timed exclusive-okra amik pár hónappal késöbb kijönnek más platformon érezhetően szebb/jobb kivitelben. De nem, kinect 2.0 kellett.:)

    Talán nem lenne kétszer annyi eladott ps4 és lenne verseny is....:)
    Utoljára szerkesztette: Ra1n, 2015.01.06. 18:49:16
  • Totti5
    #157195
    "dollármilliókat beleölni totálisan felesleges volt, ehelyett inkább a gép fejlesztésébe tették volna a pénzt"

    Arról beszéljünk amire válaszoltam és ne másról.
  • Ra1n
    #157194
    Hol számít a pénz? Szerinted miért csökkentették rohamosan a One árát? Miért adtak ki gyorsan mégis Kinect mentes gépet?:)
    Mert a pénz nem számít?:)
    És vajon mennyire söpörte volna el a One a Ps4-et ha a felesleges kinect fejlesztések helyett 160-180-ért egy soookkal sokkal bikább erősebb még csúcs pc-ket is izzasztó One-t adnak ki?:)
    Biztos nem vették volna...Elvégre a kinectes gépet sem vették sokan megjelenéskor, csak annak az oka nem az ár volt hanem a feleslegesen erőltetett kamera és az erősebb - olcsóbb konkurencia. És most mi van? Már a kinectmentesítés, és baromi ritkásan érkező gagyi kinect címek. Ennyi. Nem is erőltetik,inkább próbálják behozni a lemaradást teljesítményben amivel csak tudják.
  • darkSectorxxx #157193
    Jó elnézést nem az hogy hány jó, hanem részemről értelmes hány jött, amivel énis játszotam volna esetleg, most állatsimogatós meg fitness nem nagyon hatott volna meg.
    Igen a Kinct nem életem része, de csak az ára miatt, én mindig mondtam amikor szó volt róla hogy nem a Kinect a baj hanem az ára, és az árához mérten fogom értékelni, tekinteni a jelentőségét.

    Wii-t 30k-ból szerintem kapni, nem néztem pontosan utána de sokkal nem lehet drágább és meg lehet nézni a játékfelhozatalt.

    Nem gond ha valaki ezzel vesz gépet, de értelme az árához képest csekély.
  • Moby
    #157192
    Lófaszt nem öltek bele, nem dollármilliókat. Az egész kinekt a primesense cucca, ezek csak megvették (licenszelik). Nem ismertek az üzlet részletei, de valszeg azért kerül ennyibe, mer az ms minden eladott darab után keményen perkál az izraelieknek.
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2015.01.06. 18:23:15
  • Totti5
    #157191
    Téged mit érdekel hogy a feneketlen kútból mennyit költött rá? nem érzed, nem érint, nem befolyásol, sosem tudod meg, át sem látod. Te sem, én sem. Senki.

    360-ra tengeteg Kinect játék jelent meg. Annak egy része jó a másik nem jó, de nem 4-5 az értelmes, mint hiszed.
  • darkSectorxxx #157190
    Szerintem a Kinect-en nagy haszon van még ha kevesen is vesznek, amilyen drága.
  • darkSectorxxx #157189
    Egyetértek, ellenben nem tudom hogy anyagilag mennyit költöttek rá, de hogy KIBASZOTT KURVA KECIdrága még máig egy faszkalap kinekt az is biztos.
    Mirefel?
    Ja mert vagány 4-5 értelmes játék van rá?
    30 kibaszott ezrest kérnek egy szaros kameráért 40k egy X360.
    Csak egy példa.

    Vettem PS4-et 120k!
    Kamera meg 18k nagyjából.
    WTF. Xbox 1 130k, csak a kamera 45k!!!! (oks lehet itt ott eltérnek az árak)

    WTF? Miért nem kell kamera? Na nehéz kitalálni miért, mások meg azért veszik kamerával mert érdekli egy ugribugri, mert más értelmes nem nagyon van.

    Ilyenkor mit tennék? Vennék egy alapgépet meg mondjuk egy szaros Wii-t azzal mérföldekkel többet érne egy játékos.
  • Totti5
    #157188
    Mi köze van a kinektek ahhoz h a gépet milyennek csinálták meg? ezeket sosem értem meg egy multimilliárods cég esetében. Hol számít nekik ez a pénz, erőforrás a kifejlesztésénél? sehol, annyit költenek rá amennyit akarnak és amennyit kell. Sokakat érdekel a kamera ( PLAYSTATION 4 KAMERA HIÁNYCIKK VOLT ANNYIAN VETTÉK MEG A GÉP MELLÉ ) de nem a HC poligon és frém vadász réteget akik 1day mentek gépet venni. Ők pénzben, specben, pixelekben látják a világot, nem nekik szól a kinect.
  • Ra1n
    #157187
    Szuper! Kinectes gépet venni a szutyok szenzorért ami ugribugrin kívül konzolon minden másra alkalmatlan, ráadásul játékok is alig jönnek amikben értelme is van.:)
    Nomeg persze azért kellett gyorsan kivágni a kinect nélküli gépet a piacra mert annyira vették a kamerás gépeket.:)
    Persze kell valakinek....Aki szereti az efféle szórakozást és nem mondom néha buli. De nagyjából ennyi,ebbe dollármilliókat beleölni totálisan felesleges volt, ehelyett inkább a gép fejlesztésébe tették volna a pénzt és mutatna olyat hogy beszarunk. Ehelyett van kamera ami a játékosok javát nem érdekelte.:)
  • darkSectorxxx #157186
    THX. :) Buék neked is. :)
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem tértem amúgy vissza, mert el sem mentem. :D
  • Kongy
    #157185
    Akkor nem szóltam :D