176613
banner
  • partizan182
    #157828
    Mozgásbetegség: valamit lát a szemed de a tested mást érzékel. A szervezeted azt hiszi hogy valami mérget ettél, ezért hányást indukál hogy megszabadulj tőle (komolyan). Ugyanaz a folyamat mint a tengeribetegségnél, vagy azoknál akik hánynak a buszon.

    Oculus + FPS dettó: a szemed azt látja hogy rohansz meg ugrálsz, de ugye közben egy helyben ülsz -> jön az émelygés. Ezért van hogy a VR-ra inkább a szimek valók, mindegy csak a virtuális karaktered kb egy helyben maradjon (közben persze az ótó mehet alatta, de te végig ülsz IRL és a játékban is).

    4K majd akkor lesz ha lesznek megfizethető tenyérnyi 4K kijelzők, jópár év még az.

    (Disclaimer: jómagam csak a DK1-et próbáltam, na ahhoz tényleg fantázia kell hogy az öklömnyi pixelekből formákat is láss, de még így is nagyon fasza volt.)
  • Muttley
    #157827
    jól hangzik :)
    köszönöm, uram

    a 4K-s ütős élmény mit mondasz, kb. mikorra tehető?
    FPS-ekre gondolsz hogy pl azokhoz nem javasolt? miért?
    mire gondolsz, mint "mozgásbetegség"?
  • partizan182
    #157826
    Borderlands RE 60 USD, Lasszófasz dettó, DS2 dettó, DMC 40 lesz. Persze évekkel később akcióban biztosan olcsóbb, de nem erről beszélünk. Nem azt mondom hogy húde földhöz vágna, de filléresnek nem nevezném.

    Resident Evil spektrum tök másik végén figyel, tényleg 20 dodó, de lássuk be egy 20 éves cuccról van szó. Na az tényleg filléres, pláne annak aki még nem égett ki 1998-ban a stílusból (ami lássuk be sok ember, hisz azóta egy teljes generáció felnőtt). Ezt pont támogatom, kicsit ilyen muzeális jellegű, őrizzük meg nagyjainkat az új generációnak szemszögből (lásd még: Monkey Island, DoTT, Grim Fandando remakek).

    Nem az a baj hogy jönnek ezek az újramelegített cuccok, hanem hogy szinte csak ezek jönnek. Most még. Nemöröm, de szvsz nem is akkora tragédia aminek egyesek beállítják.
  • darkSectorxxx #157825
    One-ra csak RE HD-t ismerem. árban. de figy X360-ra az összes HD tudtommal 20 dollár vagy az alatt volt.....
    Mondjuk én fillérekért megvártam őket , asszem 1-2 játékot vettem day1....
    Most konkrétan asszem a Crysis 1 is pl 2990 volt, vagy hogy.
    De van a Murdered, az is 1990ft volt vagy mennyi, már nem is emlékszem...jó az nem remake meg nem HD kiadás.

    Revelations 2 is """""csak""""""""" 7000-8000ft lesz azért csak mert nem tudom konkrétan egy nagyobb címhez képest mit takar a 4 epizód összesen, valamint hogy darabonként ennyi-e vagy az egész.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2015.01.23. 12:57:57
  • darkSectorxxx #157824
    Állítólag nektek ONE-ra olcsóbb. :) 4000ft.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2015.01.23. 12:53:11
  • darkSectorxxx #157823
    Amúgy most csak azért írom ide a véleményem, mert ehhez a te általad leírt kiadáshoz szeretném hozzátenni, persze pártatlanul, hogy ez akkor tök szuper dolog lenne utálni az újrakiadásokat, ha ez oka lenne annak hogy ezért nem jönnek új címek.

    Én nem vagyok fejlesztő, de azért egy ilyen mint a RE remake meg BL nem éppen kell sokat hozzányulni.
    Szerintem nem akkora nagy meló.

    Egy új játékra várni kell, így is készülnek, látjátok így is sok projektet félbehagynak 2 AAA cimnél mert 1-re kell öszpontosítani.

    De ezek a kis Remake-ek meg újragondolt kiadások, kis energiabefektetéssel megvannak, és akit maga a játék érdekel az természetesen nem azt mondja hogy ne legyenek új játékok, feltételezem ezek nélkül sem lenne több hamarabb, így is sietősen adják ki őket.

    Meg a Resident, ez mondjuk nem szereti mindenki, de egy AAA játékot sem.

    Viszont ez legalább pl ha a Resi-t nézem, hetekig simán leköti az embert annyi tartalom van benne.
    Míg ezt AAA szinten egy multi/coop játék tudja max kicsikarni egy átlag játékosból.
    Ezért is vannak ilyen mindenre (látszólag) mindenrebólintó emberek. Mindenre bólintók, akik értékelik ezeket a játékokat.
    És nem új játékok, csak hálát adnak az istenne a capcom részére, hogy nem kockáztatnak be mondjuk fél évvel előbb a tényleges megjelenésnél egy nyomorult újgen Resi7-el mert tuti elcsesznék, miért pont most nem ugye.
    Hanem inkább a rajongókat kiszolgálják egy kis időveszteség árán.
    Ráadásul 1/3 vagy 1/4-ed annyi pénből.

    Borderlands 2 elég régi már, tény hogy nem annyira mint ezek a packok mint a Resi-Metal Gear-Silent Hill-Beyond, de olyan mint a GOTY kiadások szerintem, most a borderlands-nál.

    Most azért mert nem 720p-s hanem 1080p attól nem lesz nekik ez akkora fejlesztési energia, ráadásul cell-es, ami alapon időtálló grafika.

    Persze tény, fellendült a Remake-elések iparága, de amíg KLASSZIKUSOKKAL végzik mindezt, én nem fogok tuti elszomorodni, látva az új címeket sokszor.
    És költök szívesen pénzt én is ilyenekre.
    Értem hogy sokan ezt dühítőnek vélik, de ezek a Remake-ek nagyon jók, semmi hiba nincs velük, pontszámokban is 8/10 meg 9/10.
    most az hogy a korszerűsítés átka ez a levágott kép a 4:+-asból a 16:9-re ez vele jár.

    Én is a Resiből vártam egy 7. részt de főleg a 6. rész után hazudnék ha ezt most lírnám még1x, és ezt úgy hogy minden megmaradt bizalmamat nekik szavaznám.
    De ez csak egy példa a sok közül..
  • vg
    #157822
    Tudok, ott a Resident Evil, 19 dollár. Havonta egyszer benézek ide, erre mindig ilyen hülyeségek vannak. Ráadásul te is úgy osztod az észt(ecseteled), mintha bármikor is jártál volna bármilyen dollármilliós játék projekt közelében. Áhh, mindegy is.
  • partizan182
    #157821
    A filléreket vitatnám, de ha tudsz mutatni day1 20 Jurós remastert azt zsákolnám szívesen. ONE hiánya most mellékes, PS4-re is ugyanezek a remasterek jönnek.

    @Totti: helyes, drákói szigorral kell megoldani, különben flamewar lesz :) Annyit azért utoljára hozzátennék a fejlesztő témához, hogy ez egy kreatív munkakör, nem feltétlen kell egy lapon kezelni a bolti eladóval. Remélem azt nem kell ecsetelnem hogy mennyivel színvonalasabb outputja van egy lelkes, motivált csapatnak mint annak, ahol mindenki arra vár mikor lesz már öt óra.
  • Totti5
    #157820
    Én csak beszélgettem, de veletek nem lehet hosszabb távon, mert mindig ez a vége. Innnetől törölöm ami nem a témábavágó. Elég volt.
  • Totti5
    #157817
    Azt hittem már vannak érvek. Most is tévedtem.
  • vg
    #157816
    Szar az életed, mi?
  • Kongy
    #157815
    Telibeszarom a számokat, NEKEM nem kell. Az, hogy a sok marhának igen, az az ő bajuk.
  • Totti5
    #157814
    "Nem kell több Borderlands"

    Valóban, senkit nem érdekel:

    Border 1

    Since its release, the game has sold 4.5 million units worldwide

    Border 2

    The game was well received by critics and was a financial success, selling 8.5 million copies

  • Kongy
    #157812
    Semmilyet. Nem kell több Borderlands, elég 360-ra ami van. És nem kurvára nem szar minden, csak ha nem ujjongok minden baromságnak, akkor már az van, hogy minden szar. DMC remasterre azt mondom jöjjön, mert tényleg ég és föld lesz prevgenhez képest, ha tényleg 60fps. De semmit se vesztenénk, ha nem jönne az se, hisz már kiadták egyszer..

    Anno hogy hidalták át ezt a gémnélküliséget? Mert nem emlékszem, hogy prevgen portokkal árasztották el az akkori gépeket.
  • vg
    #157811
    Tényleg, milyen szar, hogy a régebbi generáció legjobb játékait a lehető legjobb konzolos minőségben lehet újra játszani, fillérekért... fulhádé meg 30fps meg ilyesmi a xbox360 után... ja bocs, ezt te honnan is tudnád, nincs is ONE géped. Engem nem zavar ez a trend, ami nem érdekel azt nem veszem meg (pl resident evil), de a borderlands felújított változatának örülök és meg is fogom venni.
    Utoljára szerkesztette: vg, 2015.01.23. 11:39:01
  • Totti5
    #157810
    Nem erre nem szokták. Sok jó játék vs kevesebb sok jó játék. Nyilván a több sok jó játék a jobb.
  • Ra1n
    #157809
    Erre szokták mondani hogy a kevesebb néha több. És ez a tipikus esete.
  • Totti5
    #157808
    Több elérhető játék az adott gépre >>>>>>>>>>>>>>>>>>>> kevesebb elérhető játék az adott gépre.

    Nem vagyok fejlesztői lelki tanácsadó, nem érint hogy mit éreznek. Ugyan olyan munkás emberek mint te vagy én vagy akárki. Azt csinálják amire pénzt kapnak, amiért pénzt kapnak, amiből megélnek.
  • partizan182
    #157807
    Nehogy azt hidd, hogy akkora nagy élmény fejlesztői oldalról ez a remaster-mánia. Ezek jellemzően kreatív, lelkes emberek (egyébként nem dolgoznának a játékiparban ahol mindenki rendesen alulfizetett), hidd el szívesebben csinálnának valami újat ahelyett hogy a régi gammát portolgatják. Ez kulameló, a legalja.

    Mindenki jobban járna ha ezek a B csapatok valami érdekeset csinálnának "szabadidejükben" ahelyett hogy fél évente más remaster projectre rántják rá őket.

    Persze hosszú nextgen AAA fejlesztési idők alkotta lukakat be kell tömni valamivel, de ami most megy csak kiadói oldalról indokolható (péz), sem a játékosok nem járnak vele jól (vagy nem érdekel - akkor minek dolgoztak vele, vagy megveszem mégegyszer gyakorlatilag ugyanazt), sem a fejlesztők sem a játékipar.

    Kétségbe azért nem kell esni miatta (ahogy írtad a fő csapatok akítvan fejlesztik az új címeket), de tapsikolni sem kellene hozzá.

    A négyhónapot meg felejsd el, release schedule <> development schedule.
  • Ra1n
    #157806
    Mire válaszoljunk ha nem érted hogy senki sem kérte hogy nyomjanak ki új címet. Egyszerűen szánalmas ez a remaster áradat nextgenre. Okádék. Ennyi nem több. Persze ezt nehéz olyannak megmagyarázni aki mindenre tapsol.
  • Totti5
    #157805
    Könyörgöm válaszoljatok már, ne a demagóg szart nyomjátok. Milyen új játékot kellett volna a Gearbox Software Borderlands fejlesztőinek kifejleszteni 4 hónap alatt? most végeztek a The Pre-Sequellel, valszeg DLCk, support finomítások mennek ezerrel. Ez nem remaster, egyszerűen a PCs verzió szintű kiadása a megfelelő konzolra. Persze a Gearbox sem csinál semmi mást. Battleborn?

    Vagy nézzük a semmit nem csinálnak Ninja Theory, hisz kiadják a DMC-t markáns újításokkal. Hellblade?
    Nyilván a 343 sem csinált semmit amikor kiadta a Halo kollekciót. Halo 5?
    Nótidog sem csinált semmit amikor kiadta a Last of Ust. Uncharted 4?
    Square sem csinál semmit, csak kiad majd egy Final Fantasy Type-0 HD-t. FF 15?
    From sem csinál semmit, csak kiadja megint a Dark Souls II: Scholar of the First Sin-t. Bloodborne?

    Senki nem csinál semmit. Csak ülnek és malmoznak.
  • partizan182
    #157804
    Quick buck vs. Provide new experiences hozzáállás a gond. Nyilván te sem gondolod, hogy a remaster project csak 4 hónapja fut, csak egy béta tesztelése tovább tart.

    Alapvetően nem vagyok ellene a remastereknek, ahol az előzőgenen nagyon nyűglődött már a game (DMC - 30 fps, GTA/LoA inkább 25 stb.) ott simán van létjogosultsága a 1080p/szmúsz 30-60 verziónak, de a Borderlands-al semmi gond nem volt 360-on sem. Nem látom mennyiben lehet érdemi előrelépés az élményben a remaster verzában.

    Mi mást csinálhattak volna a kb 8-9 hónapban ami egy ilyen porthoz kell? Bármit. Letölthető 15 dodós mókaságot. Déelcét. Ennyivel hamarabb jöhetne a rílnextgen Border3. Nyilván egyik sem hozna annyi pénzt mint remaster, ezért lett úgy ahogy lett.

  • Ra1n
    #157803
    Nem kért más játékot. Egyszerűen szánalmas hogy már ott tartunk hogy pár hónapos játéknak remaster készül. Ez nem fejlesztőellenesség,ez vicc. Fossák a genre a remastereket ahelyett hogy valami érdemi jönne.
  • Totti5
    #157802
    Border 2 meg Border 1 paste, de ez hogy jön ide ( nem izgat a cucc, de eleve a környezet más ami teljesen megváltoztatja a játékszabályokat ).

    Kijött PCre is. A játék nagyobb felbontáson, részecskeffektekkel 60 fpsel jól néz ki és látványos. Igazából olyan a desing ( cellshade ) ami nem generációfüggű.

    Persze szar, nyilván. Minden szar. Egy kérdés feléd is. Milyen más játékot kellett volna kifejleszteniük 4 hónap alatt? ötletek?
  • Kongy
    #157801
    USA-ról átváltottam a régiómat magyarra, egyből berakott DAI-ben egy meccsbe.
  • Rage47
    #157800
    En játszottam ma este es jo volt teljesen. Meg nem volt ilyen live-os problémám.
  • Kongy
    #157799
    Megnéztem, networknél írja is, hogy content usage-nél problémák vannak.... Előbb toltam 2 meccs Titanfall-t a második meccs LEGVÉGÉN, statnál dobott ki, és oda egy szintnyi fejlődés. Úgyhogy kezdem kurvára megbánni, hogy előfizettem erre a fostalicska Live-ra, mert ez eddig egy fillért nem ér, inkább nekem kéne fizetniük, mert én szopok vele. Az biztos, ha ez az 1 éves lejár soha a büdös életbe nem újítom meg, inkább nem multizok. Eddig is megvoltam nélküle.

    D4-et kipróbáltam és enyhén hányingerem lett. Az egy dolog, hogy recés, mint a kurvaélet, de ebben olyan dolgok történnek, amit egyszerűen európai fejjel nem tudok feldolgozni ez van. Másik gém meg látom a Worms, most töltöm, nem sok reményt fűzök hozzá.
    Utoljára szerkesztette: Kongy, 2015.01.23. 00:52:22
  • TomStorm
    #157798
    Unom DA:I-t basszus.Ez a harcrendszer szar.Taktikai képernyőt EGYSZER SEM használtam.Stealth+Explosive shot kb.ennyit használok,dög unalom.
    Beszélgetek mindenkivel,ki a francot érdekel.Felidegesít már komolyan inkább megyek Sunsetezni meg Diablozni,ezek legalább jók!

    GTA5 van v.kinek eladó??
  • TomStorm
    #157797
    Szar a Magyar Live.Ha azon vagy persze.Nálam 12:00-22:00 felejtős a MP.Ezen időszakon kívül mindig jó
  • Kongy
    #157796
    prevgen szutyok, ja, border2 copypaste.

    más: az mitől lehet, hogy hiába van goldom, de nem tudok multizni? Halo MCC végtelenségig tölt, DAI mindig azt írja, hogy lost connection... : /

  • Zavarodott
    #157795
    -1... q;)
  • Totti5
    #157794
    Legszebb amikor azt írják a kommentekben miért nem új részt adnak ki. Ami tavaly októberben jelent meg az már régi cím és igaz a rohadték fejlesztők miért nem csináltak 4 hónap alatt egy új játákot! Lassúak, pénzéhesek, nem akarnak dolgozni, sőt most hogy kiadják ezt, utána SEMMIT nem fognak csinálni, csak ülnek a studióban és verik a fa... meg számolják a pénzt. Mert ezek ilyenek ugye...

    Komédia amit művelnek a "gémerek". Undorító ez a játék-fejlesztő ellenesség.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2015.01.22. 22:38:44
  • DummyBoy
    #157793
    Én szerettem a BL-t, de remastered akkor kellene, ha benne lenne az 1 is ...
  • Totti5
    #157792
    3 hónapos új játékról van szó, még mielőtt jobban belmerülsz.
  • Kongy
    #157791
    Na újabb totál felesleges remaster: Borderlands. Tényleg van erre igény, ennyire nincs fantázia a játékiparban? Fossák sorra az előző gen játékainak felújított változatát, hogy a bevált receptről lehúzhassanak még egy bőrt. Gratulálok. Nem emlékszem pontosan, de előző genben a konzolok második évében negyed ennyi remaster sem jött ki...
  • TDC Geronimo
    #157790
    Ezért vagyok dillemába, hogy mire vegyem. PSen sokkal többen vannak potenciális játszópartnerek, viszont beta alapján boxon stabilabb a frém, nincs input lag és jobb a matchmaking. Na most kérdés releasere ezekből mi javul. Előrendelni meg elő kéne, mert cigány DLC politikájuk miatt a 4. monster csak akkor jár majd ingyen tavasszal, anélkül 15$. Elég okádék, dehát ez van. Szerintem PS4es technical test régebbi build is volt, mint boxos.
  • Ra1n
    #157789
    Inkább legyen kicsit recésebb de fusson stabilan és ne legyen input lag.....
  • darkSectorxxx #157788


    Most ezt nem értem. Mire adjak 4k-t?
    Nincs X1-em.
    Ha meg megvan PS4+PS3, akkor minek vegyem meg full áron most még olyan gépre amin nem tudok vele játszani? :)
  • Tyrant01
    #157787
    Ennyire szarrágó vagy, hogy sajnálsz 4k-t kiadni egy játékra?
  • darkSectorxxx #157786
    Ja télleg Totti is külső hardverrel csinált képeket.
    Mindegy, azért thx a lehetőségért.
    Max még a másik kérdésre ha esetleg tudsz infót. :)

    Ha külön kell megvenni a 2 platformra akkor várnék egy akcióra.