176613
banner
  • Kongy
    #157868
    én mage-el daráltam végig, pedig amúgy warrior-párti vagyok, de a DAI-ben szerintem a mage-ek a legjobbak.
  • TomStorm
    #157867
    Na kipróbáltam DAI Mage-t,Spirit+Storm mindjárt más a helyzet.Sokkal élvezetesebb a harc is.Megérte újrakezdeni.Archer-t szerintem nagyon elcseszték.
    Így most kalandozok tovább pedig már majdnem feladtam:-)
  • Harlekin
    #157866
    A lényegét nem értitek...Nincs azzal baj,hogy nem jön be a foci vagy 1 játék,de ezért szapulni fogod lépten-nyomon,le szólod azt aki focizik azért,mert te teszem azt botlábú vagy esetleg FŰ allergiád van és taknyod nyálad összefolyik a pályán vagy csak akkor amikor ezt próbáltad rohadt másnapos voltál vagy stb!Mert itt ezen a fórumon ez megy!

    Ennyi az egész erről szól minden mondanivalóm!Tehát aki 5 percet szán valamire az NE alkosson véleményt.Mert mire alapozza a véleményt arra az 5 percre?AZ SEMMI!!!PONT ANNYI MINT A VÉLEMÉNYE!!!
  • Zavarodott
    #157865
    Az utolsó mondaton jót kacagtam... q;)
  • Moby
    #157864
    Nemtudom mi ez az őrület, amiből cunamit csináltok megint :)
    Ki a faszt érdekel, hogy valami játék csak a felétől jó, vagy a felétől szar? Nem tudja tartani a szintet végig? Kuka. Shiftdel. Digitális pokolba vele. A kecit érdekli mi van a végén. Én nem fogok a fogaim közöm több köbméter bélsarat átszűrni egy marék aranyért :)
  • partizan182
    #157863
    Még igazad is lehetne, de általánosítasz és rossz a hasonlatod.

    Egy filmről/könyvről az első 10 percben meg tudod mondani ha kukás. Nem a sztori miatt (hisz nem láttad végig), de a rendezés, a dramaturg, a forgatókönyv, a színészek nem lesznek hirtelen a 20. Percben jobbak.

    Játékoknál műfaja válogatja. Vannak gammák amihez tényleg kell a 8-10 óra mire úgy belejössz, megismered a játékmechanika finomságait, kinyílik a világ stb. és tényleg elkezded élvezni. De ha valami szar az elején az ritkán lesz sokkal jobb később (sőt, manapság szinte minden full front-loaded).
  • darkSectorxxx #157862
    Ennyi, irányítás, látvány, játékmechanika, gameplay ezek leszűrhetők, játékhosz, rejtvények, bonyolultság, story, ezek nem.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2015.01.23. 20:38:37
  • darkSectorxxx #157861
    Egyértelműen ezt mondom....
  • Zavarodott
    #157860
    Akkor egy példa. Elkezdek focizni, nem kell, hogy lejátszak egy egész meccset, hogy tudjam nem az én játékom, hiába nem tudom meg a végén az eredményt... Egy film pedig inkább könyv mint játék. Ott sem szólhatsz bele a legkevésbé sem a sztori alakulásába.
  • Moby
    #157859
    4k OR heaven: 3-5 évre taksálom mire megjelenhet, 5-8 év mire felfut/elterjed. Kb a köv. konzolgeneráció nagy dobása lehet, de ahhoz össze kell kapni a hardvert, nem ilyeneket kiadni, mint a maiak.
    Aha, főleg fps-ek.
    Mozgásbetegség: pl. Tengeribetegség, vagy mozgó járműben olvasás utáni émelygés-hányás. Az OR ezekhez képest fordított mechanizmus, de a hatása ugyanaz. A kolléga pontosan leírta.
  • Harlekin
    #157858
    Akkor legyen a példa 1 film ami felépítésében pontosan rá illik 1 játékra.Séma ugyan az első 10 perc utolsó 10 perc tehát semmit nem tud majd az egészről az aki így nézte "végig"...Mehet prédikálni a mozihoz és osztani az észt,hogy mekkora marhák vagytok Ti amiért megnéztétek és még tetszett is!Úgy megverik mint szódás a lovát és panaszra se mehet sehova,mert magának köszönheti a verést...
  • Zavarodott
    #157857
    Az a gond, hogy míg könyvnél a sztori az maga az élmény addig egy játéknak csak egy részét adja. Ha sztorinak nevezhető némelyik produktum... q;) Tehát attól, hogy a történet maga tényleg jó lenne, attól a borzalmas egyéb játekelemektől nem biztos, hogy végigjátsza az ember és ha egy játéknál valaki megkérdőjelezi, hogy ezzel most tovább játszon akkor ott gond van magával a játekkal szerintem. Persze minden szubjektív...
  • Harlekin
    #157856
    Akkor 1 példa,ha veszel 1 könyvet ami 20 fejezetből áll és elolvasod az első fejezetet,de nem tetszik ezért utána elolvasod esetleg az utolsót semmi mát csak ezt a 2-t.
    Írsz utána róla egy 5ös-t érő olvasó naplót? NEM garantáltan NEM ,mert NEM ismersz minden részletet...
    Hiába olvastál ettől az írótól 100 könyvet erről az egyről akkor se tudsz ÉRDEMBEN nyilatkozni.Azért,mert 18 fejezet nem létezik számodra.Tehát 1 kőszívű magyartanár úgy farag be 1 est az olvasó naplódra mint ahogy azok akik végigtolnak 1 játékot és kiröhögi azokat akik nem játszanak végig 1 játékot és vélekednek róla és ontják a baromságot azért,mert fingjuk nincs az EGÉSZRŐL és itt az egységnyi EGÉSZRŐL van szó!
    Ez ennyire egyszerű ne akarjon publicitást az aki nem ismeri az egészt!
  • Totti5
    #157855
    Ez úgy működik manapság hogy, ha valami nem tetszik a kedves júzernek akkor ott forradalmi hangulatokat tud kreálni... kő kövön nem marad amikor ezek előadják magukat, hogy mennyire szar, megvette, és mennyire jajj de szar. De ez még mindig jobb, mint amikor platform szerint oszt valamit. Minden Xboxos játék szar, minden Nintendo játék szar. Aztán ott vannak a jobban értők, hogy ki kérik maguknak azt h neked Xboxon valami nagyon tetszik. Az nem lehet hisz Ő tudja h az azon a gépen az is szar. Aztán amikor a teknót elemzik a grafikonoknál a eurogamer oldalon, micsoda összeröffenések vannak, ütik vágják egymást minden játéknál, osztanak mindent ami létezik a földön.

    Lehetne sorolni:)

    Amúgy játákról, hibákról nagyon jókat lehet beszélgetni, de sajnos ez a ritkább.

  • Zavarodott
    #157854
    Nah persze ehhez hozzátartozik, hogy manapság nagy különbség nincs egy játék elején és a végén lévő játékmenetben, általában csak intenzívebb lesz... q;) Tisztelet a kivételnek.
  • Zavarodott
    #157853
    +1
  • Zavarodott
    #157852
    Ezzel nem értek egyet. Ha valaki beletol egy játékba pár órát az szerintem véleményt már formálhat... Nem tesztek írnék valamelyik nagy gamer magazinnak, de az addigi tapasztalataim alapján leírhatom, hogy mit gondolok. És csak ezért nem szenvedek végig egy számomra szörnyű játékot.
  • Harlekin
    #157851
    tudom és Én se azért írtam neked
    Szimplán, hogy érezze az akinek szánnám,hogy lehet hasonlókat prezentálni,hogy mi az amire ekkora mellényel osszák az észt!
  • SweeneyTodd
    #157850
    "Tehát csak az unatkozik aki fikázni akar aki játszani az meg csendben játszik és röhög a sok sületlen baromságon ami itt megy!!!"

  • Harlekin
    #157849
    Csak az alkothat véleményt valamiről aki minden részét ismeri,ha nem játszott(játszotta végig) tehát nem ismeri minden részét nincs miről véleményt alkosson.1 szeletről alkothat véleményt,de az meg nem releváns hiszen 1 játék nem egy szeletből áll.Pont mintha 1 vak ember kezdené el fikázni,a szivárványt,hogy szar mert fekete!
  • darkSectorxxx #157848
    Nem érted, lehet ködösen fogalmaztam, nem jött át, a kell-et úgy gondoltam hogy akarom, nem tudnám kihagyni, összespórolnám rá a lóvét éppazétis. :D

    Egyetértünk, csa abban soha nem hogy attól hogy nem veszed meg nem alkothatsz véleményt!!
    A kulcskérdés ott van hogy MILYEN szempontból alkotsz véleményt, mert ha nem vitted végig nem mondhatsz a story-ra semmit, játékmenet az mostanában kiderül -2 óra alatt ám, ritka az a játék ami 180 fokos fordulatot vesz félúton.
    De ha irányítás, stílus, kategória, azt 1-2 óra alatt simán lehet levágni.

    Szóval 50%-ban értek csak egyet a szakértéssel. :)
  • Harlekin
    #157847
    ....részéhez KÖZE nincs!mire teszi??? mire fel???miből gondolja ezt??? tehát nem veszi teszi!
  • Zavarodott
    #157846
    Nem is rosszból írtam. De nehéz hangsúlyozni így... q;)
  • Harlekin
    #157845
    "Én örülök hogy nem kell 1000 játékot megvennem, helyette van amit 5x.... :D (RE HD R)"

    MI AZ HOGY KELL!? Ez nem kell kérdése,hanem szimplán akarom azért,mert csak.Amihez viszont senkinek semmi köze főleg hogy miből és hogyan.
    Amúgy meg miként lehetne 1 szórakozást KELL azaz kötelezőként megközelíteni!?Nem is értem?
    Nem kell megvenni senkinek se kell megvenni valamit nem létszükséglet,de pont ezért azoknak nem KELL véleményt se alkotni!
  • darkSectorxxx #157844
    Ja amúgy a tesz=veszi nem? Vagy én nem értettem a mondatodat? :)
  • darkSectorxxx #157843
    Ezt max általánosságban érthetted mert én nem panaszkodtam, csak elmondtam hogy mind2 félt megértem.
    Én örülök hogy nem kell 1000 játékot megvennem, helyette van amit 5x.... :D (RE HD R)
  • Harlekin
    #157842
    Mint ahogy leírtam ez 1 játékos fórum miről másról szeretnél velem kapcsolatos infót megtudni vagy bár ki más!
    Milyen proci van a pcmbe,vagy milyen telom van és melyik oldal elkötelezettje vagyok,esetleg mi az az autómárka amit preferálok stb...
    Tőlem biztos nem fogsz!
    Viszont ezeket rendre és tehet mindenki így,hogy lássuk kinek mekkora rálátása van erre a szegmensre...
  • Botond #157841
  • Harlekin
    #157840
    Nekem van mit!
  • Harlekin
    #157839
    Semmi gond ezzel,de akkor szépen csendben kell maradni EZ egy GAMER fórum nem a KUKUTYINI ÖNKORMÁNYZAT szocpol osztályának a társalgási részlege.
    És akkor közelítsük meg másként a dolgot akkor a 90%a azért nem érdekel,mert nincs rá pénzed?Mert akkor ez szűrhető le a 2 hszedből!?
    Senki zsebébe nem turkálok,de itt egy dolog számít ki mennyi játékkal játszik játszott EZ a fórum 1 JÁTÉKOS fórum,ha tetszik,ha nem!Tehát ha valaki ITT úgy ossza az észt,JÁTÉKRÓL,JÁTÉKOKRÓL,hogy a JÁTÉKOK nagy részéhez KÖZE nincs mire teszi???Mondták a fejébe a hangok?Mert az baj mivel az meg már orvosi eset.Ne vedd magadra ezt,mert nagy általánosságban mondom...
  • Zavarodott
    #157838
    Imádom mikor a statisztikáid nyomod és most kaptam egy grafikont is... q;)
  • darkSectorxxx #157837
    Mit gondolsz miből jut arra az évi 10 darabra ennyi lóvém? :D
  • Harlekin
    #157836
    "kb 90%-uk eleve nem is érdekel."
    Örülj neki legalább nem kell"ene" vele foglalkoznod és költeni se kell rá és így tehet mind aki ugyan így vélekedik!

    Más!!

    7-8 Játékom van amit 360 on unalomig játszottam és most,hogy lehetőségem volt x1 en végig tolni ismét megtettem,teszem!
    COD ghost,BF4,AC BF,Diablo,GTA 5,Wolfi,limbo + nem beszélve azokról amik ott virítanak a 360 as listámban pár óra játék idővel az INGYENES"warez" játéklehetőséggel WD,titánfall plants vs z. stb ÉS még is x1 en toltam mindet...

    Miért? Mert akartam és azért,mert megtehettem!
    Az elmúlt 1 évben 68+ játékkal játszottam miről beszéltek,hogy nincs játék???Ebből 66 X1 es!!!
    Tehát csak az unatkozik aki fikázni akar aki játszani az meg csendben játszik és röhög a sok sületlen baromságon ami itt megy!!!

    Ha már így nézzük meg ki mennyi játékkal nyomta 2014-be jöhetnek a megmásíthatatlan infok valami ehhez hasonló!Nézzük mennyire releváns mindenki igénye elvárása!

  • darkSectorxxx #157835
    Jogos.
  • Totti5
    #157834
    Senkit nem érdekel, hogy 1 embert mi érdekel. Ha valakinek semmi nem elég, és semmi nem jó akkor ne Xboxn és ne PSen játszon. Ott van a PC, Wii, WiiU, VITA, 3DS tengernyi játékkal. Nem igaz h valaki unatkozik, vagy nem talál olyat platformot amin felhőtlenül szórakozik, akkora a kínálat. Ha meg nem akkor lehet menni horgászni, ha az valakinek már többet nyújt mint a videójáték.
  • Zavarodott
    #157833
    Nem is kell meggyőzni senkit. Pont ez volt a lényeg, hogy ezt nem értették meg. Vagy megveszed vagy nem. Nehogy már azon háborodjunk fel, hogy kiadnak egy játékot és még ezen felül marházni is kell... q;)
  • darkSectorxxx #157832
    Abban viszont igazuk van hogy silány a felhozatal. Most hogy időben ezelőtti generácion mennyi volt, nem is darabszámmal van a probléma, hanem nekem azzal hogy kb 90%-uk eleve nem is érdekel.
  • darkSectorxxx #157831
    Várj ez nem meggyőzésről szól, gondolhatják úgy hogy nekik az AAA címek a fontosak, csak a régi remake-eket vevő játékosokra nem lehet senkinek elítélő szava.
    Egymás izlését tiszteletben kell tartani. mert ez erről szól. Most hogy egy régi tartalmi klasszikus ujra megvenni (nem vennék meg ha az emberek nem ezt akarnák), vagy egy új ámde régiekhez viszonyítva nagyon butított játékokat megvenni 3x annyiért, eközött nem tudnék különbséget tenni, nem lehet szerintem egyértelműen kijelenteni hogy valamelyik okosabb húzás mint a másik, mert egy szoftver minőségét a játékos maga határozza meg, nem ujságtesztek.
  • Totti5
    #157830
    Sok játékos akad aki nem vette meg prevgenen ( ugye itt is igaz hogy attól mert x ember megvette és veri az asztalt, hogy ő nem ad ki mondjuk 60 dollárt, az teljesen érthető dolog, ne is adjon ki! végigjátszotta, megvolt neki, költse olyan címekre amivel nem játszott ). Akinek eddig kimaradt az meg kifizeti, Ő nem fogja úgy érezni hogy neki olcsóbban járna valamiért, mert minek vegye meg kétszer, de itt is igaz hogy sokan mégis megveszik mert annyira tetszett nekik hogy úra akarja játszani 60 frémmel, stabil frémmel, DLCkkel, újdonságokkal az új gép nyújtotta jobb minőségben.

    Új címek amit most tudunk ( Júniusig )

    Dying Light
    Evolve
    Resident Evil Revelations 2
    Project CARS
    Battlefield Hardline
    Mortal Kombat X
    The Witcher 3: Wild Hunt
    Batman: Arkham Knight


    Jön pár ígéretes letöltős játék is :

    Pneuma: Breath of Life
    Screamride
    Ori and The Blind Forest

    S persze jönnek a csak is újrakiadások:

    Dark Souls II: Scholar of the First Sin
    Borderlands: The Handsome Collection
    DmC: Devil May Cry -- Definitive Edition
    Dead or Alive 5: Last Round
  • Zavarodott
    #157829
    +1. Vannak akiknek bármennyire érvet felsorolhatsz nem hajlandóak kompromisszumra... Hagyni kell őket. Én sem értem miért baj ha egy játékot elkészítenek egy másik generációra. Ha akarja az ember megveszi ha nem akkor nem.