176613
banner
  • Harlekin
    #124229
    Miről maradtam le?
  • Totti5
    #124228
    Egyik oldalon ott szálltam ki a hozzászólások olvasásából amikor a tegnap megjelent GTA5 képek kapcsán nekizendült a társaság annak hogy ez voodoo 1 szint, mert a képen az talaj textúra nem tű éles.

    Ha egy konzolosnak csak a grafika számít, mert ugye ezt vágják fejünkhöz a hardkór pécések, akkor miért olvasom minden hír alatt a PCvel is foglalkozó oldalon a nagytudásúaktól azt hogy minden játék ilyen meg olyan ronda? teljesen tévúton járunk... szégyen hova jutottunk.

  • kill3r21
    #124227
    Látom volt itt minden, mindensetre ha valakinek van Lumia telója és nem kell neki és elfogadom :D
  • davidka003
    #124226
    "Haggyátok már abba ezt az xbox 360 szép grafika fényezést.
    Ocsmány recés minden game.Kevés olyan van amin nem észrevenni hogy recés legutobb ilyen a May Payne 3 volt.

    Az xboxnak jól áll a távolság ennyi de ne 5 méterről legyen szép mert akkor esetleg nem látod a recéket.A konzolos grafika a mostani gen mondjon le és jöjjön minél előbb a következő."

    "Csúnya ,ocsmány sz@r ha ezt nem látod de itt rajtad kívül mindenki nem lehet,hogy veled van a probléma és te vagy elfogult ? Elavult az egész technika....Zárjuk is le."

    Olyan agyhalottak, hogy csak én baszom fel magam rajta .
  • DarkSector
    #124225
    Úristen megint a hülye poénok.
    Gondolom egy nagyokos találhatta ezt ki.
  • davidka003
    #124224
    :D
  • heady
    #124223
    Ne felejtsd el az online passot is, ha multizni akarsz.
  • davidka003
    #124222
    Na így, hogy hamarosan jön a Fifa 13 már 3k körül lehet kapni Fifa 12-t.
  • Macccy
    #124221
    Na ez végre kerek volt, ilyen formán egyet is értek ...
  • Totti5
    #124220
    Nem kell. GPSre, fényképezni tökéletes egy Ájfón / Galaxy vagy más csúcskategóriás eszköz, már ha az embernek nincsenek különleges igényei ( mondjuk GPS kapcsán nyilván nem a beépített funkcióval kell próbálkozni, hanem egy IGOval ).

    Tökéletesen lehet játszani telefonokon a telefonokra írt játékokkal amik olyan irányítási metódust / tartalmat igényelnek ami nem a képernyőn megjelenő dpad, analóg, és gombok sokasága.

    3DS nagyon jól szerepel és csilliárd DS/PSP is a piacon van + játékok, tehát a komoly kézi konzol gémingnek továbbra is megvan a létjogosultsága. Telefon géming teljesen más, arra messze nem jönnek olyan komplex játékot, mert nem lennének sikeresek és persze az ár... amíg telefonon 1-2 dollár egy játék ( annyit is ér ), addig egy 3DS és VITA játék 10 ezer. Hatalmas az eltérés, de drága a játékok előállítási költségük is. Elég csak megnézni az Unchartedet vagy a Resident Evil: Revelations-t. Azért az Vita AC nem pár fillér...

    Mobiltelefon géming =/ kézi konzol géming.

    VITA egyenlőre a Sony miatt nem megy. Kellenének rá az olyan játékok amik eladják a gépet. God of War, Final Fantasy, GTA, GT pl. Ezek tuti siker. No meg azt se feledjük el hogy a PSP máig szenved az 1 gépre eladott játékok tekintetében. Hiába kelt el 70 millió gép, ha ezek valóban jelentős részét egyszerűen warezmasinának vették és egy szál eredeti játékot nem vett rá az illető. Lehangoló arány. Most hogy a VITA egyenlőre törhetetlen az érdeklődés sem túl nagy.

    Ebben ez esetben kell a nagyon okos és jól fizetett Sony márketingeseknek kitalálni a tutit, de mint tudjuk a Sony ebben a genbe 2 évente leszerepel, szóval semmi jóra nem lehet számítani. Az azért egy nagy pofon lenne a Sonynak meg nekünk is, hogy ha a valaha készült legjobb kézi játékgép nem lenne sikerstory.
  • davidka003
    #124219
    Most nem akarok geci lenni de gyakorlatilag a 20k-s SE X8-ban amit vettem, abban is van wifi, GPS, fényképező.
    Totally worth it.
    Fényképezőben amúgy szarba se nézem a gagyikat, csak a tükörreflexes a jó.
  • DarkSector
    #124218
    ?P
  • Macccy
    #124217
    annyira OFF, hogy már szürke

    Tökéletes megoldás tehát nincs. Szóval célhardvert a célokra ... Bepakolod kistatyódba a 65k-s Vita-t mert játékra az való, a 60k androidos telefont hogy telefonálj, az 50k-s fényképeződ mert a telefon nyilván fényképezésre is alkalmatlan (legalábbis az inkvizítorok ezt mondták, közvetlenül azután, hogy kiderült: a Föld gömb alakú), az iránytűt mert a digitális sem arra való, a GPS -t mert bár eltévedni Chris Columbus óta nem ciki, de a telefon erre sem jó, vagy nem is tartalmazza a 60k -s ... kamera, jegyzettömb, ceruza, egy hegyező sem árt ...

    Persze csak ironizálok és unatkozom, mert a melóhelyen ülök, de mindjárt lemegyek a napra ...

    A lényeg, hogy SZERINTETEK "parasztvakítás", "nincs létjogosultsága" és "szar". A tény pedig az, hogy a tapizós reflexjátékokon kívül még van pár műfaj ami irányítható, sőt élvezetes is, ha nektek nem is de a sok millió másik ember számára igenis az! Ami pedig a bizonyítékokat illeti, amit már a fejlesztők is tudnak, nos nem kell messzire menni:

    http://www.gamekapocs.hu/hir/30676/hwsw_vegleg_lealdozoban_a_kezikonzoloknak

    A címtől ne ijedjetek meg, biztos bedolgozik náluk a Bors főszerkesztője!


    De szóval onnan kanyarodtunk eme útra, hogy jópofa ez az Assassin's Creed spinoff, sajnos még más mobil eszközre nem csinálják meg. Nah majd egyszer.
    Sebaj, nemsokára jön a fullos ... és közelg a HALO4
  • arty
    #124216
    ms-nél ezt meg ne hallják :(((
  • arty
    #124215
    mondok 3 előnyt a kontrollerre a bill+egérrel szemben -> van létjogosultsága
    a tapiképernyőről is el tudod ezt mondani? -> játékra nincs létjogosultsága

    (maradjunk az ac/gta3 irányitásánál, angry birds nemjátszik)
  • DarkSector
    #124214
    Ez csak jelképesen mondtam természetessen doboz előrendelés lesz, de ha azt mondanák hogy most 15-16k lenne és 6 honappal előbb tólhatom akkor kifizetném.
  • Totti5
    #124213
    16kért akarod megvenni?:D

    Jó lesz nekem a bolti 10ért.
  • DarkSector
    #124212
    [URL=http://marketplace.xbox.com/hu-HU/Product/Tomb-Raider/66acd000-77fe-1000-9115-d80253510802]Hol a gecibe van már a "Megvásárlom" gomb? :D[/URL]
  • Totti5
    #124211
    FPSt még a PSP1en sem lehetett normálisan játszani, pedig azon vannak gombok és 1 ( nem túl jó ) analóg!

    FPSt csak is 2 db analóg segítségével lehet irányítani, vagy egérrel. Minden más alkalmatlan rá.

    Telefonokon a csak tapipaddal játszható játékok a legjobbak. Amik a képernyőre kirakott dpaddal , analóggal, meg gombokkal variálnak azok már nem jók.
  • davidka003
    #124210
    Gyakorlatilag az összes Iphone meg a többi drága teló is csak parasztvakítás. Ha lenne 250 ezrem vennék egy Vitát meg egy Androidos telót 60k-ért aztán még így is jobban járnék játékélményben, mint te az Iphone 4-el.
    2 dologra kell a telefon: telefonálni és internetre néha. Ha nem játszunk akkor nem kell csúcstelefon. Örülük is, hogy engem nem tudtak beetetni a gyártók, hogy kell egy 250 ezres teló.
  • Macccy
    #124209
    Hogy picikét ON is legyen, az új Windows Phone 8 -nál most akkor mi lesz a marhanagy XBOX Live kötődés határa, mit lehet majd vele csinálni? Mert össze-vissza mondogattak már dolgokat, de a kisegítő lapok, meg avatár a zsebedbe baromságokon kívül még mást nagyon nem láttam amitől annyira "integrálódna" ... Najó meg volt ez a Smart Glass ... De lesz valami játék kompatibilitás? Bírni fog egyes egyszerűbb játékokat, hogy folytassam a buszon amikor kigyullad a Móriczon, vagy semmi ilyen?

  • Macccy
    #124208
    hűűűdenagyon OFF (szét lesz rúgva a seggünk, szétoffojjuk itt a kábeles-gétéás lapot :)


    Na így leírva mindjárt másként hangzik, értelek is ...
    Totti is csak azt felejtette el odaírni, hogy "SZERINTE", mert én például (bár mindenki tudja, hogy a szerénység nem erős oldalam) egészen jól elirányítom a GTA3 -at is és FPS -ezni sem mondanám, hogy rossz, vagy hogy is mondta ... "SZAR" a telefon, legyen az bármilyen. Meg lehet csinálni, lehet használni játékra. Nyilván nem érdemes összevetni egy kontrollerrel ahogyan a kontroller vs egér+bill párosítás is butaság és arra is ment a sírás sokaktól, hogy hát "neeemleheet" meg hogy "szaaaaaar" ... Aztán mégis lehet, hoppá.

    Csak azt akartam mondani, hogy vannak játékok, amiket kimondottan jól lehet tolni ezeken, meglepődtem, és amilyen "bonyolult" az AC irányítása, szerintem rá tudnák tenni jól, max biggyesszék a cím után, hogy iOS és akkor nincs meglepődés.

    Totti:
    Max Payne tényleg nem való ezekre, de Real Racing 2 pl. nekem kurvajó, IB:Dungeons pedig diablós lesz. Meg aztán egy Heavy Rain bonyolultságú dolgot is simán rá lehetne tenni ... az angry birds beszűkülést meg el kell felejteni
  • arty
    #124207
    ifonon van IOS, ami alatt pár féle hardver azért lehet... nyilván ezt valahogyan elrejtik előled appleék :) vitán nincs ilyen/ekkora gond, mert nincs kétféle vita...

    nem a génsebészet szikével a lényeg, hanem hogy nem takarod ki a kép felét és van visszajelzésed a mozdualtról, érzed a gombot, a gombát. ha ki adnak egy szarul iráyithato, ronda asscreedet, de a címe ugyanaz mint a vitásé, akkor elégedett lennél? csak mert UGYANAZT nem adhatják ki, lásd a két említett ok :)

    a vitás ac pont azért jó, mert ezerszer inkább visszahoz valamit az asztali gépek adta játékélményből - szemben bármilyen moblossal. oda más játékok valók, ahogy totti irta is.
  • Totti5
    #124206
    Telefon telefonálásra és max tapijátékokra mint az angry birds. Minden más olyan játék ami kijött rá SZAR. GTA3 hiába kapott sztárolást és 10/10eket IRÁNYÍTHATATLAN SZAR. Ez a valóság, persze agymosott telefondroidok mindent megmagyaráznak hogy jó, de nem az. May Payne? SZAR, nem lehet vele érdemben játszani. Lehet ezek úgy ahogy eldöcögnek a képen, de ez ugyan a helyzet mint Kinectel CODot játszani. Nem lehet, mert a gép kialakítása nem teszi lehetővé.

    PSP 1 - Vita pedig mindazt tudja amit a tapi telefonok soha az életben nem fognak + ugyan azt tudja tapi terén mint azok. Tehát egyetlen kézi játékgép létezik az pedig a VITA, vagy a 3DS.
  • Macccy
    #124205
    marhára OFF
    Ahol mit nem érnek el hogyan ... ? Te fejlesztő lehetsz. Nyilván azért sincsenek csak szar tetrisek, meg dühös madarak erre a kula "ifonra" mert nem érik el olyan közvetlenül ... az EPIC -nek meg jó hosszú lehet a karja, mert ők elég jól elérik közvetlenebbül (InfinityBlade2, InfinityBlade Dungeons) és a többiek (DeadTrigger, Modern Combat, Real Racing2, stb.) Mi lenne ha el is érnék??

    Ha azt mondod, hogy harmaderős az "ifon", azt még megértem lehet tényleg annyi, bár látvány kérdése. Ha az irányítást nem szereted (bár az Assassin's Creed egyik platformon sem egy génsebészet lézerszikével) azt is értem ...
    Ja hogy 'szerinted' hulladék lenne, az más ...
  • arty
    #124204
    jah, a harmaderős ifonon is elfutna, ahol ráadásul a hardvert nem is érik el (feltehetően) olyan közvetlenül, mint a vita esetén. meg persze az irányitás is a tapiképernyő miatt egy hulladék lenne.

    "ugyanaz" ...
  • szega96
    #124203
    Biztos nem lesz ilyen iphonera :D
  • Macccy
    #124202
    Jelentkeztetek már az új LIVE Beta -ra? Engem valamiért nem engedett létrehozni beta accountot vagymit, de nem írt ki hibát ...
  • Macccy
    #124201
    nagyon OFF

    Remélem lesz ilyen iOS -re is mert az iPhone 4S -en is elfutna (persze kevesebb detail, de a 4core vs 2core GPU és CPU kivételével jórészt ugyanaz a vas fűt benne, CortexA9 és SGX543MP)
    Én most ismerkedem a legfullosabb játékokkal iPhone -on és beszarás milyenek vannak. Amikor melóban ülök, akkor jól el lehet velük ütni az időt :)
  • arty
    #124200
    nekem háromféle volt és az MS jó volt, a mostani noname-m jó, de volt egy fekete dragon(?) ami meg nem volt jó, szellemképes volt NÁLAM. kollegának eladtam, de h előtte próbálja ki és nála NEM lett szellemképes, így meg is vette.
  • Totti5
    #124199
    Az a vicc hogy volt nekem eredeti MS is és nem volt jó. Ez a speedlink tökéletes.
  • arty
    #124198
    üdv a régiózáras digitális világban :) kódok a kukába. vagy eladod német ebayen :(
  • Joybull
    #124197
    SZisztok. Egy problémával fordulnék hozzátok. Vettem egy xbox-ot a németeknél és kaptam hozzá 3 letölthető játékot. itthon a kod bírásakor felismeri és a letöltést kiválasztva kiírja hogy az én helyemen nem elérhető. Ilyenkor mi a teendő?
  • heady
    #124196
    Én eddig mindig a konzolokszervizés 2-3 ezres vga kábelt vettem, egyik sem volt szellemképes. Pedig valami noname izé.
  • TaRka0107
    #124195
    A sz.géped pedig, vagy HDMI-n legyen, vagy DVI-n, ahogy arty mondta. Azt ne használd VGA kábellel.
  • TaRka0107
    #124194
    Ezekkel nagyon vigyázz. 2-vel jártam úgy, hogy szellemképes. Eredeti microsoft-os VGA kábelt kell venni, de az 9-10 ezer forint körül van. Azzal már nekem sem volt baj. Ha szerencséd van, kifoghatsz a 2-3 ezresből is jót.
  • Totti5
    #124193
    pontosan
  • pacclacc
    #124192
    ilyenre gondolsz?
  • arty
    #124191
    igem, ez pécéhez való vga kábel. dobd ki! vegyél hdmi kábelt a pécéhez és vga kábelt a boxhoz!
  • pacclacc
    #124190
    Ilyen kábelem van ez a VGA kábel nem?