515
Ableton live-ról röviden v. hosszan
  • Dj N-Ice
    #155
    Szia Easymusic!

    Nem tudom pontosan mi lehet a baj nalad, meg nem probaltam a laptopon sosem a live-ot, de en annyit tudok mondani hogy esetleg masik hang drivert probalj meg, vagy menj el sztechboltba es par pillanatra kerj meg 512 ramot, hogy legyen 1GB. Megmondom miert. En alapbol ugy kezdtem el hasznalni a liveot hogy volt 1.5GB ram a gepembe. most majdnem 2 GB van. ha ez a D betu tenyleg azt jelenti amit irtal, akkor a geped nem tud eleg memoriat hasznalni, ergo csinal egy lapozo filet a merevlemezre es azzal dolgozik. Mondjuk egy ilyen kaliberu gepnel eleg vicces hogy ezt nem birja el, de ezeket tudom tanacsolni. Szerintem probalkozz masik driverrel es tobb rammal. Mikori a driver amugy?
  • Dj N-Ice
    #154
    hogy akarsz akarmit is elerni warpolatlan zenekkel, ugy hogy szetesik minden keveresed?:) LOL:)
  • easymusic
    #153
    Sziasztok!
    Egy kis segítséget szeretnék kérni azoktól akik használják a Live-ot és esetleg Laptop-on és nem PC-n.
    Eddig PC-n használtam a progit, baromira meg voltam vele elégedve, sőt felbuzdulva a pozitív eredményeken, vettem hozzá egy M-Audio Auidophile firewire hangkártyát és egy X-session controllert.
    A bajok akkor kezdődtek, amikor hozzájutottam egy HP nx9010-es notebook-hoz (Pentium 4, 2800 Mhz, 512 RAM), (munkahelyi, sajna Mac-et anyagi okokból nem tudok venni) és feltelepítettem a Live-ot, ill. hozzákapcsoltam az említett külső eszközöket. A számok betöltését követően, amikor lejátszásra állítottam, kb. 1 perc után néma csönd lett, és bár a kezelőfelület nem fagyott le, nem tudtam hangot kicsikarni a progiból. A részleges megoldást megtaláltam, vagyis azt, hogy a Preferences menüből az audio fülnél no audio-ra állítom az audio device-t, utána meg vissza az m-audio kártyára. Ezek után megint szólt egy darabig, mintha mi sem történt volna, de kicsivel késöbb megint kifagyott, és ezt csinálja folyamatosan .
    Arra gondoltam, hogy a procit fekteti ki, de ahhoz ez a gép nem annyira gyenge, hogy nem bírjon vele.
    Szerintetek mi lehet a baj? Nagyon szeretném élőben is használni a Live-ot, de így nem nagyon fog menni.
    (Ja egyébként a live bal felső sarkában van egy D betű, ami állítólag a merevlemez túlterheltségét jelzi. Na ez nálam az effektezésnél, ill az editálásnál rendesen villog... A másik meg az, hogy a saját alaplapi hangkártyájával csont nélkül megy a progi))
    Előre is köszönöm a válaszokat, próbáljatok meg valami (jó)tanácsot adni!
  • ReL0CaTe
    #152
    Egyébként van valakinek valami jó vst hangszere?Nem igazán tetszenek azok amik alapból vannak benne :(
  • Phat Smoker
    #151
    én leginkább akkor szoktam használni a warpot keményebben, amikor valami lötyögős-topogós zenét szeretnék kicsit felturbósítani különféle hangmintákkal megfűszerezve.
    legutóbb galambfos dorina - instant nőjével xarakodtam
  • king13
    #150
    jaja most én is kipróbáltam Alt-F4-gyel meg Andainnel és simán ment warpolás nélkül - csak a kezdőpontokat kell pontosan beállítani, gondolom ez az automatikus bpm felismerés miatt működik :)
  • king13
    #149
    hát pedig ez két simán warpolható szám, vannak olyanokat amiket pl be sem tudok (live módbna szétütik egymást a dobok...), ilyen pl Li Kwan - Point Zero
  • ReL0CaTe
    #148
    Én nem igazán szoktam warpolni mindent úgy hagyok ahogy van :) Csak a kezdést viszem jó helyre.Az O-pontos mixbe se volt warpolás.
  • Phat Smoker
    #147
    én mindig metronóm segítségével szoktam warpolni, úgy tuti jó lesz!
  • king13
    #146
    Most nem a mixelésről van szó tudom hogy nem volt jó a hangerő nem is foglalkoztam vele nem publikálásra terveztem :P
    A warpolást nem tudom hogy lehetne jobban, azt néztem hogy jó helyen legyenek a vonalak meg ha egymáson megy a 2 egyezzenek az ütemek.
  • Phat Smoker
    #145
    a minap volt olyan híradás a tévében, hogy amerika egyes régióiban 40 fok fölé szökkent a hőmérséklet, mire az illetékes szervek,televízión keresztűl hívták fel a lakosság figyelmét arra, hogy időnként kapcsolják ki a légkondijaikat, mert összeomlik az ország áramellátása!
    nem emlékszel rá melyik részén volt ez amerikának ?
  • ReL0CaTe
    #144
    Na nekem "mára" elég volt.Készítettem egy kis bootleget,letölthető innen

    Enjoy!! ;)
  • ReL0CaTe
    #143
    OFF: igen elviselhetetlen azt várom mikor indul már a nép az utcára tüntetni vagy akármi de hülyék mert tűrnek. :(
  • Dj N-Ice
    #142
    az osszes ismerosom panaszkodik hogy elviselhetetlen ami otthon megy
  • ReL0CaTe
    #141
    hát igen.Amerika az 1 más ország.Most 1 picit irigyellek :)
  • Dj N-Ice
    #140
    itt is meleg van floridaban, de itt legalabb mindenhol van legkondi
  • Dj N-Ice
    #139
    azt nem csodalom:)
  • ReL0CaTe
    #138
    Na ezt jól leírtam :D lehet aludni kéne de ebbe a hőségbe nem tudok :(
  • ReL0CaTe
    #137
    DJ N-Ice pls majd hallgasd meg az enyémet is pls :)
  • Dj N-Ice
    #136
    hat ezt kicsit elfelejtetted bewarpolni szerintem, nem lenne rossz a zene, de az elsonek en egy kicsit feljebb huznam a gainjet es a melyet is.
  • Dj N-Ice
    #135
    kuldd at a zenet megneznem en is!
  • berlinboy6329
    #134
    Hi all!nem tom milyen ez az ableton de majd leszedem mert kíváncsi vagyok rá.Én is zenélek fl studio 5-tel,csak 1 gondom van. szedtem le 1 olyat h virus powercore vst.elindítom és azt írjah plugin disabled.soundblaster live hangkarim van de ha minden jól megy lesz 1 powercore element 185e-ért azzal elméletileg mennie kell.aki kíváncsi mit tud menjem ide:www.vengeance-sound.de.itt a sounds menü. és a 3 incubation mp3 demóját leszedheti.
  • ReL0CaTe
    #133
    meghalgattam a mixet nem lett rossz de a hangerő az télleg nem volt jó :/
  • king13
    #132
    na akkor itt van a mix
  • ReL0CaTe
    #131
    Egyébként sztem Offline módba is lehet Live-ba mixelni :D (tudom ez most hülyén hangzott) de ha pl. felpakolsz 3h-ányi számot egy sávba és csinálsz több sávot pl van 3 sáv egy számot 2 féleképpen tudsz tovább keverni persze több "útvonal" kialakítható. Előnye:Nem lehet hibázni mivel már a számokat összeillesztetted Hátránya:Szett közbe nem rakhatsz be más számot csak azokat amiket felraktál,sorrendet nem változtathatsz,a szetted megvan előre elvan határozva hát lehet értékelni h most ez jó vagy nem :)
  • king13
    #130
    hát nekem egyik sem tetszett igazán hogy őszinte legyek :) korábbiakban sokkal jobbak voltak :)

    töltöm a mixet, bár a mixelést ne hallgassátok mert a hangerőt totál elrontottam :P csak egy pár perces szórakozás mix volt azóta meg inkább live módot próbálgattam/próbálgatom.
  • ReL0CaTe
    #129
    Nekem PIII 800-as gépem van 320MB Ram-mal
    Szaggatást nem tapasztaltam csak akkor mikor én voltam láma :)
    A beállítások a következők:
    -Input Latency:185
    -Output Latency:95

    C-Media 8738-as hangkarival :D
  • Phat Smoker
    #128
    tedd fel!
    meghallgatom, hátha tudok segíteni!
  • Phat Smoker
    #127
    olyan 50e környékén lehet!
    hmm..csak live-hoz volna driver ? :(
  • Phat Smoker
    #126
    OFF:
    Én Mártira szavaztam, kinézetileg ő tünt a legnormálisabbnak! :-)
    ON:
  • king13
    #125
    de esetleg a renderelt két számos mixet fel tudom tenni hátha akkor könnyebben behatárolható a hiba oka :)
  • king13
    #124
    ez SB Livehoz van ha jól tom :)

    az a #112 mennyibe fáj ? nekem nagyon bejön.
  • Phat Smoker
    #123
    hmm...esetleg még próbáld ki ezzel az orosz fejlesztésű driverrel amit PiR8 ajánlott itt a fórumban: link
  • king13
    #122
    LOL! dettó :DDD
  • king13
    #121
    Lejátszás közben is.
    Nem tudom mennyire lehet warpolás hibája, mert szvsz ennél jobban már nem tudom megcsinálni, belőttem tökéletesen, úgy ahogy a tutorban meg a "warping" videókban van. Meg most a latencyt (még) nagyobbra tettem és mintha kicsit javult volna tőle.
  • ReL0CaTe
    #120
    ohh ezek szerint tetszett :)
    A nap szépéhez hozzászólva most nem valami jó lányok vannak kint :( voltak már kint sokkal jobbak ;)
  • Phat Smoker
    #119
    kapásból elterelte a figyelmem a lapon, a nap szépe és a szavazás állása :-))
    kár hogy nem tudtál indulni a mixeddel, pedig a jövő a digitális lemezlovasoké :-)
  • ReL0CaTe
    #118
    erre
  • Phat Smoker
    #117
    melyik mixversenyre készültél volna vele ?
  • ReL0CaTe
    #116
    LaCeeN - Simulated O-Pont mix Tracklist

    2 Black - Waves of Luv
    A.Studio feat. Polina - S.O.S
    Studio B - I see girls [Mike di Scala Remix]
    Dr. Kucho! - I Can't Stop Playing
    Phil Fuldner Works #2 - Miami Pop
    David Guetta - The World Is Mine

    Egyébként ez a mix egy versenyre készült de nem adtam le mivel nem lehetet gépes mixekkel indulni :( Ezért kapta a Simulated jelzőt :)