515
Ableton live-ról röviden v. hosszan
  • king13
    #275
    Na akkor ismét felteszem a kérdést: mért akad?
    ezúttal a 4-es Ableton...a warpolás nem lehet probléma, mindegyiket jól bewarpoltam, gyakorlatilag végigfuthatnának egymás mellett a számok elütés nélkül...szóval warpolás kizárva. Addig nincs is gond amíg a kimeneti bpm megegyezik a warpolás után kapott bpm-mel, csak ez így ugye nem frankó hisz mixelésnél mindenképpen akadni fog valamelyik szám...jó lenne már tudni hogy mi a gáz :S (ja és TerraTec Aureon 5.1 Fun kártyám van)

    a másik: beteszek két számot és mondjuk ugyanazon 20 ütem alatt 100-0-ra leviszem az egyik hangerejét, míg a másikét 0-100-ra, viszont a közepén elhalkul, gondolom ez a számok közötti hangerő különbség miatt van. Ti mivel hozzátok "egy szintre" a számokat?
  • Dj N-Ice
    #274
    Jo banner! mostmar igy tetszik!:))))

    http://teszt.ableton.hu/banner/abletonhubanner.swf

    de nalam nem jelenik meg szal ezt copyzzatok a bongeszobe:)

    byez
  • PiR8
    #273
  • Dj N-Ice
    #272
    Szvsz ha mar itt tartunk, es mindenki offol akkor aki Traktorral tolja egy buliba az meg is erdemli... Az abletonban egyetlen egy dolog van ami jo ha buliban hasznalod, sosem kell torodni az atmixelessel mert mindig tokeletes lesz viszont betegre lehet effektezni magunkat. En ezt az egyet elvezem...
  • Justil
    #271
    Fülre és szemre lehet. Akinek van türelme és megtanulgatja a dolgait a proginak az tud. Haverom traktorral 2-3 órákat simán játszik 1-2 apróbb hibával. Ez persze nem jelenti azt hogy jobb mint az ableton, de fikázni tényleg nem érdemes...
  • PiR8
    #270
    Hm.. Features: 4 decks, ez abletonnál mennyi is? :); Cause and Effect: Delay, Reverb, Flanger, Beatmasher and LFO-assignable filters... és a VST-k hol maradnak?; Integrated Beatport Music Download Store - Zenélés közben rendkívül nagy szükség van letöltögetni.. :); Professional 4-channel DJ Mixer emulation - Hmm.. profi 4 csatornás keverő, ez monnyuk használható; Interactive Waveform Displays - interaktív megjelenítése a hanghullámnak? Abletonban asszem már az 1.0-ban bennevolt :)
    Jó, persze lehet fikázni, de ki is jelenthetjük, hogy aki mixelni akar, az megy a Traktorral zenélni, aki zenét csinál, az pedig marad az Abletonnál. PErsze nem kizárt egy ReWire - szerintem. Igazából a Traktor 2.0-t próbálgattam anno - lehet annál autoBeatMixing-et csinálni? Vagy fülre és szemre kell összelőni a dolgokat???
  • ReL0CaTe
    #269
    Megjelent a konkurens Traktor DJ Studio 3!Sztem nagyon elcseszték mert már nem átlátható egyáltalán... Tudom off topic de azért nézzük meg az alternatívákat is :) Link
  • PiR8
    #268
    :) Nnna... akkó meséjj, merre jársz manapság? ... Hogy a szürödet se látjuk.. :P
  • Dj N-Ice
    #267
    Jonnek en de mire hazaerek addig mar mindenki alszik Hungaryba:)
  • PiR8
    #266
    Hááát iiigeeen. Észrevettük, napok ota már felénk se nézel az MSN-en (se) :P
  • Dj N-Ice
    #265
    bazze naprol napra csuszik a mixem elkeszitese mert mindig jon valami allat zene amit beleteszek lol:))))))) de mostmar hamarosan kesz lesz megen, ez mar a 6.:))))))))))) turelem rozsdat terem:))))))
  • Justil
    #264
    zsííír. most már kezdek belejönni a progi használatába, össze is dobok asszem hamarosan 1 mixet...
  • PiR8
    #263
    Újabb hír: van már működő fórumunk az ableton.hu-ra... már csak a honlap teljessé építése valamint a beágyazás és tartalommal való feltöltés szükséges.
  • Justil
    #262
    aham, kössz az infot! várom már nagyon!
  • PiR8
    #261
    Amint megkapom a forum-engine-t és sikerül összehozni azt a jópár interjút a massziv Ableton használókkal... Ez kb szerintem szeptember 26, hétfő. Sajnos a jövőhét első fele még elég gázos (meló), aztán már ráérek.
    A tesztüzem kb 1 hónap lesz, aztán valszeg átbillentjük az egész site-ot PHP-re.. addig meg statikus HTML.
  • Justil
    #260
    ahan köszi. de pl traktorban ezt az 1 dolgot azért könnyebben meg lehetett oldani. amugy nem vitatom az Ableton felsőbbrendűségét. mikor indul be az ableton.hu?
  • PiR8
    #259
    RE

    Egyszerüen: a loopolni kivánt részt kiszeded a zenéből, majd egymásután rakosgatod, mint a legót. Egészen addig pakolgatod be, amig jól hangzik és közben még tudod alakitani is.
    Az offline mixelés lényege az, hogy patentra elkészíts egy mixet, nem pedig egy óra alatt összebűvészkedd. Arra ott van a Traktor vagy más ratyibb cucc.
  • Justil
    #258
    jaa igen. vmiért úgy értettem, hogy azt a #60as hozzászólásra irta. Mostmár értem. a mostani kérdésem az hogy valójában hogyan lehet offline mixelés közben loopolni?
  • king13
    #257
    hóóó hogy én eddig mért nem tértem vissza a 4-re azt nem tudom :)

    a szokásos idő utáni lassulás teljesen megszűnt az akadással együtt :) zsíír
  • king13
    #256
    az előző kérdésedre is kaptál választ..."Egyébirántmeg ha megvan a warpolás és minden klappol, akkor csak az szükségeltetik, hogy ismerd a zenéket. Vakon ráinditod és keversz. KB ennyi lenne a dolgod :)" (idézet PiR8-tól)

    a mostani kérdésed egyáltalán nem értem (ez könnyen lehet az én hibám :), úgyhogy várnod kell míg Pir válaszol :)
  • Justil
    #255
    sajna az előző kérdésemre se válaszolt senki, de sebaj, felteszek még 1et. Szóval. átolvastam az offline mixelésről való leírásodat PIR8, és hát a következő jutott eszembe: offline módban lehet loopolni? mert az ok, hogy bekapcsolom a loopot, és meg is csinálja ill fent a hangsáv alakja is egyből megváltozik olyanra mintha végig abból a loopból állna ugye a track. Nade. Ha én 1más mellé rakok két zenét, már együtt szólnak de az egyik mondjuk loopban van (a legelső 4 beatje) akkor utána ha mondjuk ez igy meg 2-3 percig, én kiszedem a loopot és ugye nem onnan jácca tovább a tracket a loop végétől, hanem odaugrik a zenében ahol amugy tartana loopolás nélkül. Ezt hogyan lehet megakadályozni? vagy off módban sehogy? liveban ugye ha kiszedem a loopot akkor szépen onnan megy tovább ahonnan kellene neki. és amit te leirtál az off módról az nagyon szép & nagyon jó, ezer kösz érte de ha nekem van 1 zeném, ami már kb fél perctől kezdve tök összetett és télleg csak az első pár másodpercét szeretném rákeverni az előzőre (loop) majd utána csak ez szólna, akkor nem jó megoldás hogy csak odaigazítom, hogy honnan szeretném hogy lejáccaná (ahogy te irtad). na, remélem azért érthetően fogalmaztam, és remélem tudsz segíteni...Peace!
  • PiR8
    #254
    RunningBeats partisorozat indítóestje volt tegnap a LivingRoom Café-ban.

    LineUp: Major & Minor, Shane54, Karányi...

    Szeptember 14-töl kezdetét veszi egy új partysorozat Budapesten! A Running Beats minden szerdán 3 teremmel és 5 dj-vel szórakoztatja majd a közönséget a Living Room-ban. A sorozat igyekszik kielégíteni DJminden zenei igényt a progresszív-től kezdve a funky diszkón át egészen a breakbeat-ig, minden alkalommal egy-egy sztár DJ vendégszereplésével, a rezidens DJ pedig: Karányi! A szeptember-októberi meghívott DJ-k között pedig olyan ismert nevek szerepelnek majd mint Hamvai PG, Shane 54, Andewboy, Randall, Mannel, valamint Marka, Minormajor és még sokan mások! Tehát tessék már most készülni egy húzós partysorozatra szeptembertől egészen decemberig minden szerdán a Living Roomban!


    Képeket megnézhetitek: ITT!
  • ReL0CaTe
    #253
    sajna nem mert nem vagyok pesti :(
  • Justil
    #252
    az mi, ha megkérdezhetem? :D
  • PiR8
    #251
    Körkérdés: ki merészkedik le ma a LivingRoom-ba?
  • PiR8
    #250
    Üdv!


    #60-as hozzászólás. Egyébirántmeg ha megvan a warpolás és minden klappol, akkor csak az szükségeltetik, hogy ismerd a zenéket. Vakon ráinditod és keversz. KB ennyi lenne a dolgod :)
  • Justil
    #249
    Sziasztok! Örömmel láttam hogy indult itt egy ilyen topic, pont nekem való. Nemrég kezdtem el ugyanis foglalkozni az abletonnal. A mixelés már elég régóta a hobbim, de soha nem volt pénzem (talán lesz majd vmikor) komolyabb DJ felszerelésre (hardverre), bőven elég mindig a gépet korszerűsíteni. Szóval. A warpolás meg az egyéb alapdolgok ugy néz ki mennek, megyegetnek, de akadt 1 kis gondom. A helyzet az, hogy talán mint még 1 páran mások, én is a traktor dj studio nevű kis progit használtam eddig, ami mellesleg nem is rossz ...de ez most nem egy traktor topic. Szóval, abban szépen meg tudtam oldani a monitorolást (remélem a helyes szakkifejezést használtam). Szóval van 1 kétkimenetes hangkarim, és ugye vettem egy fejhallgatót, aztán szépen hallgattam mindig hogy mennyire is passzol a következő track arra ami éppen szól. Namármost, ableton live-ban ezt hogy a fenébe lehet megoldani? nézegettem a manualt (ami csak 4.x hez van meg, az 5öshöz még nem sikerült szereznem) de abban csak arról van szó asszem hogy ha nekem van 1 külső hardveres keverőm, akkor azon át hogy tom megvalósítani...a hangkarival ezt így nem lehet? ugy mint a traktorban? jó lenne...segítsetek plz, ha tudtok. Ciao & peace!
  • PiR8
    #248
    Csak megjegyzem, hogy megy már az ableton.hu! :)) Levelet már lehet írni az adminnak :P
  • PiR8
    #247
    Akkor jolvanakkor :)

    Ne csinálj gondot abból, hogy mindenki 'azzal' jön neked - szerintem. Te választottad ezt a képet kagadhoz, próbáld meg akkor poénnak venni az egyéb hozzászólásokat is :) Látod, mindenki csak mosolyog a zöldön :)

    Nos.. közben én is lassan szerelgetem össze a vasamat:
    ASUS Pundit-R ID2, P4-S478 3Ghz/800Mhz Prescott, 2x 512Mb PC3200 Reg.ECC Brand RAM, Maxtor 160Gb/7200/8Mb, NEC ND3540 DL DVDRW+/-.
    Videokártyát azért nem néztem hozzá, mert ami az alaplapra integrálva van az pont felér egy GF FX5600/128Mb-al. És ennél a konfignál 3DMark'03-ban 11ezer pontot kreál. Ami azért nem elhanyagolható asszem. Monnyuk játékgépnek is terveztem, de ahhoz lesz egy különálló vinyóm. Illetve a házikóját is lecserélem majd egy saját tervezésű full plexiből állóra, melybe (MOD szerint) alulra belebiggyeztek egy sötétkéken lassan pulzáló neoncsövet is. Nem titkolt célom indulni vele vmilyen MODding versenyen - nem sok barebonePC-t látni arra :) A vinyó csatlakozása hagyományos IDE133 lesz és azért nem SATA, mert eddig kb 5 gépet láttam (amit hurcoltak ide-oda), amiben a SATA csatlakozás kilazulása miatt a vinyo bekrepált. Szeritnem megbízhatatlan.
    Végül pedig a monitor... mindenképpen LCD. Xerox méghozzá... Lehet, egy kicsit többe kerül, mint az átlag, de megéri. A gép maga kb 130 és 180e közötti árat képez, a monitor pedig 110-et. És akkor már ott vagyok, hogy akár ebből egy laptopot is vehetnék, amiben van egy 1.6Ghz-ez CeleronM, 512Mb RAM és 80Gb vinyó... És hogy miért nem laptopot veszek? A magyarázat egyszerű: fél év múlva nehezen fogok a laptopba 4Ghz-es procit rakni, plusz 1Gb RAMmal és még egy 160-as vinyót, mindezt megfejelve monnyuk egy HD DVD-íróval (merthát jó lesz vele a későbbiekben partimuvit vágni a vassal). :) Hát ezért.
  • Falabu #246
    Pir8: Köszi, sikerült megoldanom!

    Dj N-Ice: No problem, csak idegesítő, hogy mindenki ezzel jön:)! Nemvagyok haragvó tipus, éljünk békességben! PEACE!!!
  • OPM
    #245
    várjuk!
  • PiR8
    #244
    Uraim... működik az ableton.hu!!! ... lassan megkezdjük a feltöltést.
  • Dj N-Ice
    #243
    ma este 22kor Justmusicon leszek;)

    byez
  • Dj N-Ice
    #242
    nah most le lettem oltva mert elsutotem egy poent... hat sorry, en gyoker kicsit vicces kedvemben voltam, de mostmar tudom kivel allok szemben...

    mindenesetre lol hogy igy felhuzod magad egy kis poenon, reszemrol semmifele vitarol nem is volt szo es nem is lesz, asszem eddig sem okoztam galibat ezutan sem fogok. amugy meg javaslok nehany rendszer tisztito programot, ami megkeresi az ableton hulladek fajljait, ami esetleg tarolhatja hogy milyen allapotban volt fenn utoljara az ableton es ujratelepiteskor sem irja at alapertelmezett allapotra... igy sosem nyered vissza amit elveszitettel.

    na mindegy, csak egy otlet volt a gyokertol.

    bye
  • PiR8
    #241
    Ejnye már Uraim! El ne kezdjetek vitázni... Asszem ez a fórum maradhatna mentes ettől.

    Falabu: próbálj meg egy friss update-t beszerezni... Sajna nemtom hol jár most az ötös, én ragaszkodom még a 4eshez.
    Egyébiránt: c:\Program Files\Ableton\Live x.x.x\Factory Content\ alá pakolja be amire neked szükséged lenne. Ha ez a könyvtár üres, akkor vagy lemásolod a telepítőCD-ről (asszem simán le lehet) vagy szólsz és összetömörítve átküldöm neked. :)

    Más hír: jövőhéten már esedékes lesz a működése az ableton.hu-nak. Várok ötleteket és főleg tutorialokat (fordítottakat is!) az oldalra!
  • Falabu #240
    Jaj, de mokas valaki. Szerintem ezek a humorbonbonokat tartogasd mashova es masnak, kerlek! En problemaval fordultam ide, te meg hulyeskedsz, te gyoker!!!!


    UI:
    Neked kene elvonora menned!!!!
  • Dj N-Ice
    #239
    kevesebb zoldet, es ott lesz az :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))
  • Falabu #238
    Csum all!!

    Kérdés: Az miért van, hogy minden alap hangséma(operator, impulse), lecke, beállítás eltünt nincs többé. már vagy 3x tettem fel újra, de így sem rakja fel ezeket! Live 5.0.1! MIÉRT??
  • ReL0CaTe
    #237
    N-Ice köszi aa tanfolyamatot :) Látom mindenki dolgozik :D
  • PiR8
    #236
    Asszem én sem mondhattam volna szebben... :)))) De tényleg igy működik.

    (Egy pár napig még net nélkül tengödöm, de hamarosan ...)