52965
  • Scottt
    #22923
    Inkább valaki írja le , hogy a f*ba tudnám a jelenlegi drivert lecserélni arra a csoda Omega cuccra^^
  • Boconadi
    #22922
    nyalja meg :D
  • L Viper #22921
    Na bazz, mindenki fentvan, gépel, ennyi erővel repülhettünk volna egy jó multit is
  • JoeDestroy
    #22920
    Igaz. 3x200$ a pontosabb.
  • polluxware
    #22919
    sztem csak az a gáz hogy nem pipálta be az aktív jelentést.. valmi ilyesmi rémlik..

    addig csak szürke az egész monitorozó ablak

    hátha ez segít:)
  • Wampa
    #22918
    Ez is mutatja,ugy emlékszem

    De próbáld ki az ATI toolst,nem kell huzni,akkor is mutatja a hőmérsékletet,meg a valós órajeleket.GPU tester
  • polluxware
    #22917
    RWS... hűű máma nem megy az írás:)
  • polluxware
    #22916
    TWS:)
  • polluxware
    #22915
    sztem te vmilyen nagyon nyomott árakról beszélsz:)

    simw.com nézd meg egy natúr engine control section árát..

    valaki annó kitalálta még régen abban a szuper kapitalista érában hogy bármilyen hobby-t üzöl is, irreális horibilis összegeket kell fizetned minden banális hülyeségért..

    elég ha betérsz egy horgász boltba:)

    TWR/RWR tudású halradarok vannak külön picipézéé
  • L Viper #22914
    Annyiért szinte ingyen van, nagyon megéri :-)
  • JoeDestroy
    #22913
    :))
    Csak az a 3 db CH-s gombkirakós okosság (MFD-k + ICP 3x25 gombbal) de ott a kép nyomtatott papír, na az kb 3x45eFt
  • L Viper #22912
    Így is lehet Falconozni, meg is veszem holnap a hozzávalókat :-)

  • JoeDestroy
    #22911
    Mai szinkronadag, Via explorer ausztrál kiképzés, valami dokufilm "főfegyvert védelem alá helyezni" - Master Arm Safe :))
  • Molnibalage
    #22910
    Csak az igazán nagy filmek kapnak dramaturgot és normális szinkornhangokat.
  • Molnibalage
    #22909
    Nekem nem mutatja, fingom nincs miért. Ott ahol a hő kijelzésnek kéne lenni nagy büdös semmi ban.

    "If all continues as planed, FF5 will be out by then."

    Ez a Tiger Meet eseményen való részvételre vonatkozott. Tehát március végéig van rá némi esély.
  • L Viper #22908
    Aláírom, a magyar szinkron egy ideje közelében sincs régi önmagának. Rettenetes, összecsapott, szakszerűtlen.
    Filmek esetében a régi időkben színész óriásaink adták a hangjukat, ma meg... inkább hagyjuk.
  • Scottt
    #22907
    300
    Ez itt Spárta
    Valaki akkor elvakerolná, hogy kell
    újra rakni a drivert?
  • polluxware
    #22906
    CBS Carrier jó ideje linkeltem már..:) tök jó sorozat Discovery megy asszem magyar szinkronnal amit tilos ugyancsak megnézni.
    nem kifejezetten a haditechnikáról szól!

    Szörnyű mostanság a magyar szinkron, régen olyan profik voltak....

    tiltó lista magyar szinkronnal:
    Black Hawk Dáwn
    Generation kill
    meg kábé a most vetített normális filmek 75%-a


  • polluxware
    #22905
    1. vidkari a legutolsó amit húznék... az összes szim CPU limites (BS is!)
    2. vidkarin RAM-ot kell nyúzni, de azt is úgy hogy előtte megnézed hány nanósak
    3. hőmérséklet megtévesztő, ugyanis hamarabb lesznek menetzárlatosak a ram chipek, és előbb esik szét a kép örökre, minthogy felmelegedne ha éppen hirtelen nagyobbat rántassz rajta
    4. cpu-t meg húzni úgy kell hogy előveszel egy számológépet, aztán papiron kiszámolod hogy ilyen-olyan szorzóval az adott fsb-t aminek állítása kihat a PCI-buszra, milyen órajelet ad, plussz az összhangot prószálod megtalálni CPU/FSB/PCI

    de sokkal jobban jársz ha a BIOS nem engedi esetleg a független állítgatást ha utánanézel a CPU-FSB PIN modding-nak

    1333fsb-nek hiszi a lap a cpu-t és kábé ennyi is lenne az overclock

    sokan csak 10-20-30% adagolnak az fsb-nek amitől az minden lesz csak szikronban nem, és mondjuk elmegy a hang meg ilyenek:)

    Nyugisan le lehet hurrogni, nyitott vagyok rá

  • Scottt
    #22904
    Én azt olvastam itt a tuninguruktól, hogy amíg nem emeld a feszültséget addig nem emelkedik a proci hőmérséklet.De a tiedben is van valami^^
    Nemtudom:D
  • L Viper #22903
    Hát nem tudom, jó lesz -e az a driver a kártyádhoz. Lehet túl régi, de majd látod.
  • Wampa
    #22902
    Te Scott,a hőmérséklet szerintem a terheléstől függ,minnél több műveletet hajt végre,annál magasabb a hőmérséklet,nem?Szerintem az emelt órajellel több számolást hajt végre,ezért emelkedik a hőmérséklete a procinak......
  • Wampa
    #22901
    Bocs a helyesirásért,nyilván tudom ,hogy visszavesz ,meg a többi,de csak verem itt a klavit,mint szürkemaki a farkát:))
  • Wampa
    #22900
    Hello L.Viper
    9600GT(Gigab.)Kösz a linket,most töltöm a cleanert meg a drivert,lecserélem azt hiszem.Én amugy szerettem a régi ATI 1600pro Sapphire-t és én is kerestem a 8600 GT-t illetve GTS-t,pont miattad:))

    Balázs
    A Catalyst center mutatja a hőmérsékletet,lehet vele huzni is.
    D e szerintem kártyát huzni az ATI Tools a legjobb,az azt csinálja hogy a levitt órajelről(nekem 650 az egyik gyári,ugy emlékszem 400 ról indult)folyeamatosan tesztelve emeli az órajeleket addig amég nem hibázik a kártya,akkor vissza vesz és igy jojozva,tesztelv beállt egy optimális értéket.Közben persze figyeli a hőmérsékletet is.Valamennyi biztonsági ráhagyással állitja be,a modderek jobban megszokták huzni,de ez igy biztonságos ....nekem a 650 et 758 ig huzta,pedig 810 körül láttam én a grafikai hibát,onnan állitotta vissza.
    Szerintem DDR3as memoria órajelet kb 1GBig lehet huzni.
    A Gigabyte nak van olyan progija amivel lehet huzni a proci órajelet,nekem is rajta van a lemezen.Azt nem tudom,hogy a feszültségértéket is állithatod e......

    http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherboard/Utility_List.aspx
  • Scottt
    #22899
    Cpu-d (ha alapjáraton 2,5ghz-n fut)akkor ~3ghz-ig fesz emelés nélkül megy(tehát nem fog változni az üzemi hőmérséklete).
    A videókártyát meg amíg van képed hozzá:D
    Joe:9250,128mb,1.4es Shader.De a megfelelő drivert szedtem le hozzá
  • JoeDestroy
    #22898
    Scott! Milyen az a kártya?
  • Molnibalage
    #22897
    Egyszer talán kipróbálom. A RAM-ot és CPU-t nem merem húzni, mert csak BIOS-ból lehet. Azt inkább nem buherálom, ha nem muszáj. A videókártya hőmérséklelét viszont érzem. Ott meg az a gond, hogy a driver meg annak nem mutatja a hőmérsékletét...
  • Molnibalage
    #22896
    A Lowland Tigermeet 2009 eseményen lehet, hogy képviseltetve lesz az FF5.0. Ha neadj isten sikerül addig kiadni akkor talán még repkedés is lesz vele. Ha nem akkor az én videóimmal lesz terjesztve a hit. :)
  • Scottt
    #22895
    Tudom,ebben a gépben nem tudod elképzelni, hogy milyen erőtartalék van még tuning szempontjából.Ez talán 1 picivel drágább mint a legoptimálisabb jelenlegi hardwer összesség^^
    Úgy döntöttem leszedem az én kártyámhoz ajánlott Omega drivert.
    Valaki leírja mit, hogy kell?
  • Gundark 1 1
    #22894
    Ja ezt ismerem, ez megy/ment most az NGC-n. Az "ember" oldaláról mutatja be a hordozót. Khmm. Néha nem kéne megszólaltani a legénységet :)
  • Molnibalage
    #22893
    Valami doksfilm.
  • JoeDestroy
    #22892
    Az AtiCimUn.exe is kötelezően futtatandó ATI driver cserénél, frissítésnél egyaránt. Ha csak rárakod a régire az új drivert még több bug lesz benne!!
  • L Viper #22891
    Ja, még annyi, hogy melegen ajánlott a driver cleanerrel kitakarítani a régi driver szemeteit is, ahogy az FS2004 FAQ-ban is olvasható.
    Sok vackot kiszed, ezt láttam számtalanszor.
  • L Viper #22890
    Én innen szedtem le

    Kiválasztod a kártyát ( ATI NVidia, utána oprendszert ) és valamelyik linkről leszeded.

    169.21 -én leálltak, úgy tudom nem csinálnak több drivert NVidiához, de ez a verzió nálam tökéletes.

    Ebben a topicban raktam két képet,

    hogy mit, hogyan kell beállítani. A Lock On elképesztő szép lett vele. Semmi ricegés, végtelenségig sima a kép.
  • Molnibalage
    #22889
    A videókártyám prociját egyébként úgy meghúzhatnám, hogy ehaj. Nem viccelek, a borgák közül hűvös levegőt fúj ki a lassú és totál halk nagyventi. A ház oldalán nincs rajta a borítás és néha odébb kell tennem a lábam, merto olyan hideg ami kijön! Az alaplap gyakorlatilag szobahőmérsékeltű, a CPU 40 fok körüli.

    Összegezve? Van tartalék benne, ahogy kell. (Mérnöki szemmel ez fontos nekem.)
  • L Viper #22888
    Milyen kártyád van ? Nekem 8600 GT.
  • Wampa
    #22887
    Hali Big V.
    Tudsz adni egy linket ehhez a csodadriverhez?
    Nekem a legujabb Nvidia van fennt(mármint amit az én kártyámhoz ajánlanak)
    Nincs is nagy gond vele,de a Lockonban vannak grafikai hibák(csak az A-10 el ,érdekes módon és nem mindig),pld. kockás a pilótafülke kupolája,meg eltunik a fél gép külső nézetből....ilyesmi.Azért b....a a csőröm,mert én szinte csak a Disznót hajtom......
    Egy próbát megérne......Thx and SBF(Steve Blood Forever:)
  • Scottt
    #22886
    Talán az is bekavarhat, hogy a 48xx-es sorozat(a 850-esben lehet nincs) tartalmaz egy olyan effektet ami érzékeli, hogy ha nem fut valami 3D-s szoftver(Pl egy játék vagy valami hasonló)akkor zsírra visszaveszi olyan 300-400mhzre a kártya órajeleit, hogy ne fogyasszon több áramot.
    Na mármost ha ez a cucc azt érzékeli, hogy a Flakon 2D-s akkor piszok alacsony órajelen fog dolgozni a kari^^
  • L Viper #22885
    Az újabb NVidia Driverek is megbolondítják az összes falcon verzió UI-ját, ha engedélyezed az élimítást "kint". A legutóbbi Omega driver viszont tökéletes, hibátlan vele minden szim, amit tolok.
  • Molnibalage
    #22884
    Én addig nem fogok Vistára váltani amíg nem kell. Az utódja meg állítólag beta állapotban is elveri. Úgyhogy a Vista az nekem lehet, hogy kimarad.