52965
  • JoeDestroy
    #22883
    Az az User Interface. A Vista 64 bit alatt a bezárt leokézott ablakok töredékeit fenthagyja, hiányosan jeleníti meg az alablakokat, gombokat, stb... Ez minden verziónál így van!! AF 1.13 patch esetén is!
    Viszont a 3D-s megjelenítésből az adódik, hogy tudná a kártya a speedet rendesen is, csak az XP alá írt driver mintha csak össze lenne dobálva, némi hiányossággal. A Falcon meg nem csípi a Vistát. (Vista 64bit Ultimate SP1). Ez van. Kompatibilis módban is ugyanezek a hibák vannak.
  • Molnibalage
    #22882
    És milyen rímes megfogalmazás. :)
  • L Viper #22881
    Ja, erre mondják, hogy a Falcon és a Vista nem barátok, bár az FPS azért jobb, de ilyen áron...
  • L Viper #22880
    Nálam valószínűleg kimarad a Vista, jó nekem az XP :-D

    Az UI-t én is User Interface-ként tudom.
  • Razor18
    #22879
    User interface
  • Molnibalage
    #22878
    Az UI az utility interface. Azt látod mikor nem repülsz bevetést. Miért használhatatlan az AF? Nekem az összes jól megy, semmi gond nincs sehol.
  • Molnibalage
    #22877
    Történelmi képek!
  • Molnibalage
    #22876
    Naná, hogy nem vettem le. Mi értelme lenne? Mindent maxra tettem. Azért is, hogy lássam a videókari melegedését. Épphogy langyos volt a kari. :)

  • JoeDestroy
    #22875
    AF-es kép:
  • JoeDestroy
    #22874
    A kíváncsiságom nem hagyott nyugodni..
    Ami OF-ben XP alatti driverrel 13-18, az Vista 64 bit alatti driverrel 26-35 (TGP+sok füst)

    meg 55-70 ilyen helyeken.

    Szóval lehet írni jobb drivert is mint amit az ATI XP alá produkált. Ez már a Viper féle NVidiás teljesítmény lenne, ha a többi jó lenne...

    Viszont minden Falcon verzió grafikus hibákkal van tele, valamint az UI megjelenítése egyiknél sem működik rendesen.
    az OF a legsúlyosabb: textúra hibák valamint kifordított modellek.

    RV kisebb textúrahibák, főleg talajon, valamint feliratgondok:

    AF: Teljesen használhatatlan UI! Kisebb textúrahibák, itt is főleg talajon (Ezek valószínűleg DX 10 verzióból adódhat szerintem)
  • polluxware
    #22873
    az egy nagy játék volt.. főleg ha valkinek a korszak meg zene is tetszik

    a történet meg egyenesen filmbe illő annyira jó

    tökéletes
  • polluxware
    #22872
    tisztasor hogy a radar nem csodafegyver, de akkor is rettentően eltér az AF pozitív irányba, az OF/RV meg negatív irányba..

    vagy ha már ilyen, akkor az ellenség AI pilóta is ügyetlenkedhetne azzal a radarkezeléssel:)

    az meg hogy az AF hadműveletnél irták hogy asszem két F-15C "pontosítás" biza azelőtt lőtt raksikat a két mig-re mielőtt azok azt észre vették volna hogy befogták őket az biza igaz, megtörtént eset..

    namost úgyebár egy mig azé minimum ellát 30km-re ha jó napja van.
    persze a távolság úgy csökkent ahogy azok totál egymás felé kojtoltak, de még ha azt is hozzászmítod hogy amikor a migek RWR-je elkezdett csipogni akkor talán még manőverezni is elkezdted..
    ergó kellett ám annak a raksinak ficánkolni eleget ide is oda is

    ki nem keresem neked...:) de nem én találtam ki

    amúgy jó hogy mondod az editoros tippet
  • JoeDestroy
    #22871
    No a nagy tesztelgetésre én is ránéztem.
    Szerintem Balázs a teszthez a driver 4xAA és 8xAF (v16xAF) beállításait nemigen vette le. Ekkor a 10k körüli érték jó 3Dm06-ban. A fenti beállítások mellett nekem is 98xx pont lett. Alap beállítással, (driver és 3Dm06) 134xx eredmény hozott HD3870, amit szerintem a HD4850 is lazán hoz. A Vantage eredménye az már szerényebb, 84xx lett. Szerintem nincs Balázsnál procival meg egyébbel gond. A 8.11-es catalysttal viszont voltak XP alatt gondjaim, ami a 8.12-vel elmúlt. Sőt a korábbi 8.8-8.10 sem volt az igazi. Régebbi progiknál alkalomszerűen kilőtte a VPU recover a kártyát.
  • Scottt
    #22870
    Lényegtelen.
    Nem,sztem még meg se jelent.Az eggyel játszadozok.A jó öreg Tommy Angelo;)
  • Wampa
    #22869
    Tesztprogik
  • L Viper #22868
    Hogyne
  • Molnibalage
    #22867
    There is only one rule of metal! Ismerős?
  • L Viper #22866
    OFF

    Na ez készre vágott :-D

    2:30-nál a legjobban
  • L Viper #22865
    Vannak még fanatikusok :-)
  • Molnibalage
    #22864
    Mert pont ilyen, a radar sem csodafegyver. Az AMRAAM jellemzői szeritem meg mindkét játékban egyeznek. Én nem nagyon tapasztaltam különbséget. A burn time ugyanakkora és az F4Brwose-szal meg tudod nézni a légellenálást is. Nem tudom, honnan szeded hogy annyira eltérna. Azért elég messzire elmennek az FF4/OF-ben is.

    A valóságoban az AF hadművelet alatt nemhogy 30 nm-ről, de 30 km-ről sem nagyon idítottak AMRAAM-ot.

    A radarnyaláb szerintem így korrekt. Az F-16C mechanikus radarja messze nem egy csodafegyver. Gondolod viccből másznak rá annyira a radarfejleszétsre és AESA techikára? Gondolod viccből repülnek AWACS-szel az oroszok meg GCI segítséggel? Mert az szovjet idők radarjai meg elég gyengusok a korabeli jenki radarokhoz képest.
  • Molnibalage
    #22863
    Fogalmam sincs. Hol tudom ezt megnézni? Aida32 mutatja?
  • repvez
    #22862
    Közben Frakk is dolgozgat a saját simjén a fighterops mellett.
    alakul a magyar táj is :)
  • L Viper #22861
    Az imént tesztelgettem az AI-t kicsit. Korrektül dolgoznak a kísérőim.
    Szépen ledurrantják azokat a célokat, amiket a radaron kijelölök.
    A datalinkkel még most ismerkedem, mert ez is totál más, mint az AF-ben.

    4-en rendesen szétkaptuk ezt a repteret:







  • Wampa
    #22860
    Viper:
    Nyilván igazad van,valami szoftveres dolog is lehet.De Polux poénja attól jó Montis:)

    Balázs:
    Azért a kártyád ott van,a 4 es sorozata az ATI nak fejlettebb az Nvidiánál....én is elősször 4670 est vettem,csak az kipukkant....pedig nekem igen OK lett volna,
    a 9600gt megveri,de ez kevesebbet fogyaszt, meg ujabb dolgokat támogat.Más kérdés hogy azokra nem nagyon fejlesztenek,mert az Nvidia nem engedi.
    Azért a 4850-70 csak az élvonal az egy chippes kártyákban....
    A táp csak ugy érdekelt,gondoltam hogy nem egy 300w Codagent nyomtál bele:)
    Irtam,ált.12500 köruli pontot irnak a tidére 3d markban.....de biztos húzott procival.Amugy meg igazad van,minek húznád ha nem muszáj?
  • polluxware
    #22859
    LOST-ot nézi valaki?

    elég ütősen indul az évad.. kiváncsi vagyok hogy akiket az indiánok nyilaztak le azok nem fognak-e hiányozni akkor mikor újra helyre áll a tér/idő kontíniumuilium-szalííciuumum.

    Hörliy lefogyhatna már az 5évadra.. úgyis megy vissza a szigetre fogyózni.

  • polluxware
    #22858
    nem tudom miről beszélsz..

    Mafia2-t nyomod már?
  • polluxware
    #22857
    Rosszul fogalmaztam, ami AF-ben van az olyan kényelmes radar technikát követel meg, viszont tuti hogy nem reális.

    Ami OF-ben vagy RV-ben van az meg sztem tompított rendesen...
    Néha van úgy hogy 20nm belül lévő közeledő célokat is nehéz hirtelen befogni, !Pláne! rá lokkkolni mert mondjuk éppen rossz szögben keres a nyaláb, ezek néha agyon ütik BVR légiharcot sztem.

    példa: annó bosznia felett két F-16 úgy szedett le két mig-29-et hogy azok 30nm távolságra a támadóktól mégcsak észre se vették hogy befogták őket, csak max akkor amikor az amraam önállósította magát.

    AF-ben a raksik kinetikus energiája sokkal jobb, OF/RV-ben néha pár képkocka megtétele után kialszik a gyújtós, oszt esik lefelé mint egy darab kő. Holottan úgytom valmi 3mach-ról indulnak a sínről és így még szolíd voltam (LOCKON fórumon nagyobb sebességet követelnek az 1.13as patch-ben)

    ha ezeket át lehetne valhol írkálni, finomítani rajta mégha nincs is igazam..

    vagy másik!!!

    egyszer egy Mig29et AGM88as HARM-al szedtek le mert raksi úgy gondolta földi radar... utána lehet nézni:)

    szóval... kicsit kőhajigálos ezen része a szimeknek sztem


  • L Viper #22856
    Igen, észrevettem én is, hogy itt nem lát olyan szélesen a radar.

    Destroy előtt repültem, amikor egy pár célt bediktált az AWACS, rájuk fordultam, de egy ideig keresnem kellett a radarral. Amikor befogtam pontosítottam az irányt Joe-nak, arra fordult a radarral és észrevette őket.
    Ekkor már eltávolodtunk nagyon a CAP navponttól, mindenfelé SAM-ek, dugig volt a besugárzásjelző is, a köcögök meg elhúztak, nem tudtunk indítani rájuk.

    Gondolom, ha már az avionikát a valós, gépkönyvekben is leírtakhoz igazítják, akkor a radar paramétereit is igyekeznek.
  • Scottt
    #22855
    Pollux: Mondtam, hogy egyszerre csak 2G-t csűrj be abba a spangliba,holland a cucc^^
  • Scottt
    #22854
    Vga limites beállításokkal 13k körül kéne lennie szerintem.Mennyin ketyeg a proci?Szerintem itt processzor limitről beszélünk^^
  • Molnibalage
    #22853
    Ja, ma teszteltem Snail-lel és dersteffel. Működük jól az MP kód. Nagyon apró gikszerek vannak. A csatlakozás nem mehet fejetlenül, de utána stabilnak tűnik. Az FPS nem csökken multi alatt semmit, pont annyi mint single repekésben.

    3 kandúrral leszálltunk deck-re. Ez volt az első ilyen valszeg a Falcon történelemben. Apró szépséghiba, hogy a szárnybeállítást a kód nem kezeli rendesen MP alatt. Rossz állásban látni a másik huma player esetén. Teljesen hátracsukott helyzetben szállt le derstef. Remélhetőleg azért tesznek ki képet az eseményről a preview thread-be. Csináltam sok szép felvételt.
  • Molnibalage
    #22852
    De. Gondolod viccből próbáltam ki az összes verzióját? Azért mert tolnám, és ezt is fejleszteném. Így viszont semmi értelme nincs a szememben.

    F-16A kabint elkezdte Qawa csinálni és egy középszintű kidolgozottságig el is jutott. Mióta elhagyta az FF csapatot nem'tom hol tart vele.

    Az AF-nél tényleg szélesebb a nyaláb, de én kételkedem annak realiszikusságában. Olyan szélesen lát, hogy gyakorlatilag nincs korlátja neki az én szememben.
  • polluxware
    #22851
    áhh.. csak savanyú a szőlő mert hűs permet áztatta..

    amúgy meg úgyis az FF5-be vagy belebukva, tökmind1 hogy fut az OF úgyse játszanál vele, merthát mondjuk meg őszintén az ellen tábor tébojító méteje eme alkotás.. amolyan kommunista csökevénység:) (ezt nem tudtam kihagyni)

    64-bites OS meg annó tetszett.. videó lejátszásoknál a beletekergetés vagy csak elindítás is sokkal olajozottabb volt.. FS9et próbáltam csak rajta amiben a kedvenc kisgépem nem ment mert 32-bites driverei voltak a műszereknek.. (beech bonanza a36)

    prószálgattam mostan a BVR légiharcot AF-el, OF-el és érdekes különbségek vannak.. ez a hiba amit lentebb írtam nem mindig jelentkezik, viszont a radar keresőnyaláb mérete Af-ben átlagban 2x nagyobb területet fed le "stabilan". gondlom ez így reális főleg APG-66 radarnál.
    Az lenne a legtutibb ha F-16A kabinok lennének valmi ósdi koreás kampánnyal, full realisztikus gyerekcipős-skubizos-radaros gépekkel mindkét oldalon.

    aham.. asszem
  • JoeDestroy
    #22850
    Nálam is szar az OF FPS értéke, mégis játszható. 18-20 FPS-t írt, de a mozgás folyamatos volt, az irányításra meg azonnal reagált. A tegnapi tesztmultin is szépen teljesített. Néha láttam lagot de csak pár objektumnál. Viper gépe repülés közben meg sem zizzent mellettem, még a rárepüléseknél sem. Az OF 4.5 eleve szar, csak a 4.6 kieggel lett jobb. Tele volt idegesítő bugokkal, és a diavetítés oly mértékű volt, hogy az egérrel nem tudtam a fülkében kapcsolgatni. Márpedig az OF avionika ezt megköveteli. Vagy ismered közvetlenül a kapcsolókhoz rendelt parancsokat.
    A 4.7 meg működött az alacsony FPS ellenére is. Igaz itt is van pár forcsaság, főled a HOTAS DMS és TMS rendszerekben.
  • Molnibalage
    #22849
    Miért is? A videókarim azért annyira nem ütős. A Falconnak ez bőven elég. A bátyus gépe picit többet tud, mert olyan videókarija van, hogy ehaj. Viszont csak 2GB RAM van a gépében és az is lassabb. Semmit nem húztam fel a gépen és nem is konfigolom szarrá. Amihez kell arra jó.

    Mennyit kéne szerited. Én nem értek ehhez. Csak azért futtattam le, hogy lássam, hogy a bátyuséhoz képest hol van.
  • Scottt
    #22848
    Ezekkel a cuccokkal csak 10k? mmmm szvsz tuti többet kéne^^
  • Molnibalage
    #22847
    Csak ezek a szarul megírt játékok lassúak. Érdekes módon az FF4 és FF5.0 sokkal gyorsabb rajta, mint a régi gépen nagyobb felbontásban és FULL élsimítással. Max. felbontáson veszem fel a videókat.

    Nincs húzva a procim és márkás tápom van. Nem sajnáltam rá a lét. Fejből nem tudom, de az úgysem okozhat gondot. A 3D Mark 2006-ban 10k körüli pontot értem el.
  • L Viper #22846
    Én nem vagyok annyira PC guru-császáristen, de az nem lehet, hogy a 64 bites XP-jével van valami nyavaja? Valami memóriakezelési gond, ilyesmi?

    Az OF-nél vannak gondok másnál is, de nem ekkora, hogy "diavetítés" és a hasonló konfigosoknak a Lock On nagyon szépen fut.

  • Wampa
    #22845
    Milyen tápod van Balázs?
    Meg van huzva a procid?
    Mondjuk ,az azért idegesitő,mikor ilyen kártyával szaggat valami......
    Nekem még tegnapnak tűnik,mikor a 6800 ultra(?)csodájára jártak,hogy 10000 körül tud a 3DMarkban,most meg nézem hogy a 4850 el 12500 körülieket nyomnak.
    Én meg felhuztam a kártyát a Zatekes tuning értékekig,akkor se tudtam többet csinálni abban a felbontásban 9500 tól.Pedig mindenki 10000 felett nyomja....igaz ,az AMD visszafog sokat,pedig érdekes módon magasabb órajelen jár mint kellene(2.6 helyett majdnem 2.8 on).
    Lehet hogy tényleg lehagyta a hardver a szoftvert nálad:)
  • Wampa
    #22844
    "->> akkor bekapcsol a kabfaszFPSdown_to_döunder die béka seggeMOD....."

    Ez jó....:))