52965
  • L Viper #23003
    Szerintem menjünk a másikra, mert ha olyan ember is jönne aki nem reges, nem vesszük észre játék közben.

    Mindjárt átmegyek a tss.thomi.hu -ra , Falcon 4 Allied Force szoba.
  • L Viper #23002
    Mindegy hol, Netmester nekem is adott regjogot, már tudok lépkedni.
  • L Viper #23001
    Valóban nem tudok lépkedni, vigyetek be.
  • JoeDestroy
    #23000
    15 min.
    Hol?
  • L Viper #22999
    Na ideértem.
  • JoeDestroy
    #22998
    Skacok. Kis kultúrált TS ez. Netmester gyorsan végigvezényelt, a regisztrációm megvan. Akár itt is gyűlhetünk este. Nincs agyonterhelve :))
  • netmester
    #22997
    a ts-em címe megváltozott:voice.obinet.hu:8809 password:pocika123
    regisztáltak tudnak csak lépkedni szobák közt, Falcon szoba password:flakon

  • JoeDestroy
    #22996
    ?
    Esti foglalkozás?
  • repvez
    #22995
    igy már nekem is folyamatos a füstöknél
    Már csak a kezelését kell megtanulnom ujra a masinának egy év kihagyás azért meglátszik, meg majd a HOTAS-al legalább nem kell vadásznom a gombokat, hogy mi merre
  • JoeDestroy
    #22994
    Van az OF4.7 gyökerében egy F4-BMS.exe.bak az a "régi" exe, mert a dátuma 2006-os ami azért furcsa, mert minden ugyanúgy fut benne mint az origi F4-BMS.exe-vel. Az a régi exe elég jó FPS-t hozott a HD3870X2-es kártyán az eredetivel szemben. Lentebb vammak képek a játékból. Sűrű füst közepedte épület az orr előtt 30+ FPS.
  • L Viper #22993
    Igen, megvannak, csak ott alapból nincs pipa, ezért írtam a mondókám elejére: "Azoknak írom le, akik nem tudnák:"

    exe dolog, csak ATI kártyásoknál jó, lentebb Destroy tesztje.
  • Molnibalage
    #22992
    A 3. és 4. pont FF CE-ben is megvannak.

    Mi ez a régi / új exe dolog? Install után alapból ott van valahol? A "régi" az mit jelent? Mert nekem a 4.5 installjával is pont olyan szar volt, mint a 4.7.
  • L Viper #22991
    Pár okosság OF 4.7-hez, ha valaki inkább a régebbi Falconokból megszokott Avionikára vágyik.

    Azoknak írom le, akik nem tudnák:
    A Config Editor - Avionics részében kell pár dolgot átvariálni.

    1. IDM Datalink - pipa ki - rögtön él a Datalink, nem kell előtte babrálni.

    2. Manual Radio Tuning - pipa ki - rádiózás, mint régen

    3. Realistick Maverick Time - pipa ki - Nem kell 3 percet várni, hogy a rendszer "feléledjen"

    4. Smaller HSD symbols - pipa ki - ha valakit ez zavarna, bár szerintem ez jó az OF-ben.

    Figyelem a *** -al jelölt opciók, multi előtt egyezzenek minden résztvevőnél.

    Végül még egy kényelmi dolog : ALT + H - val állítható a HUD színe, de működik a régi bonyásabb bill. kombináció is.
    ( ha nem volt előtte key. config importálás másik Falcon verzióból)

  • L Viper #22990
    Minden exe kombinációval orrba-szájba, rommáteszteljük. Folytathatjuk a múltkori kampányban. Csináltam mentést.
  • JoeDestroy
    #22989
    Hát szakadásig van FPS mindkét exe-vel
  • L Viper #22988
    De jókor "gyütt" az az NVidia kártya. Tudok aludni nyugodtan
  • JoeDestroy
    #22987
    Na megoldódott az OF problemám félig. Az OF új exe-ét NVidia kártyára optimatyizták. A régit meg jól megy ATI-n. Az új és a régi között csak ATI kátyás gépen lehet váltani. Ezt onnan tudom, mert ma kaptam egy 9800GTX+ 1GB-s kártyát nyúzni, és a régi exeről nem tudtan az NV kártyával visszamenni az újra, az a bizonyos 81 hibakód a device.cpp-moduljában az OF-nek előjött egyből. Az ATI-s gépen visszaállítottam az exet és elindítottam, majd átraktam az NV-s gépre és lőn csoda, egyből elindult. ATI-s driveres gépen felváltva mindkét exe fut ugyanazon könyvtárból, ott a régi dátumú exe adja a jó FPS rátát(bár szerintem nem régebbi az exe mert minden funkcióval kompatibilis), NV-s driveren viszont nem lehet váltogatni az exet ugyanabban a telepítésben. ld. fenti hiba, ami Vipernél is előjött, és nálam is.

    Multi teszt mindkét módon mehet :))
    Legyünk jó sokan!!
  • Gundark 1 1
    #22986
    Jövök én is OFolni :)
  • L Viper #22985
    Péntek este 10 körül ráérek, kipróbálhatjuk a másik exés multit OF-el.
    Jó lenne, ha még többen lennénk egy újabb tesztre.
    Lehet gyűlni, majd írok elérhetőséget holnap este.
  • Wampa
    #22984
    Pedig ez csak a vadász változat,van egy kicsit nagyobb és nehezebb bombázó is.:))
  • Gundark 1 1
    #22983
    Na akkor két dolog :

    F-18

    Ami meg az orosz szörnyet illeti : Imádom :) Akarom a falconba vagy az Il2be :
    Ez lehet hogy le tudja győzni a náciufót
  • L Viper #22982
    Azta! Tényleg ott egy náciufó .
  • JoeDestroy
    #22981
    Ez ám a nagy orosz izé! :)
    A kép link oldalán lesz még leleplezőfotó a náciufókról is :)
  • L Viper #22980
    Nem megy, mindig a felbontásra hivatkozik, unable...bla-bla 1024x768 .
    -Hires opcióval sem jó.
    Megpróbálok a jó exevel felbontást állítani és utána átnevezem.
  • JoeDestroy
    #22979
    Dőlök el mert holnap meló..
  • JoeDestroy
    #22978
    Nem tudom mit írhattak bele az újba, Lehet az effekteket, de azt a másiknál is kilőttem, Még a Textured TV/IR- tis bekapcsoltam, és ment.
  • JoeDestroy
    #22977
    Minden funkció megy úgy néz ki. Harm, LGB Maverick, Rockets, stb. TIR, HOTAS profil, keystroke-om :)) (Config editor indít, semmit nem állítasz csak belenézel, apply exit) bent is újra kell konfigolni. Na így még játszhatóbb lett. Kíváncsi lennék Vegyes exe-k multiban mit mutatnak.
  • L Viper #22976
    Hmm nekem nem indul el úgy : Error 81-el kivág, előtte meg felbontásra hivatkozott...
    Próbálgatom még.
  • Razor18
    #22975
    Mit értesz "most" alatt? Dátuma?
  • JoeDestroy
    #22974
    Majd így vegyesen is kipróbáljuk :)
    Addig is megnézem mi a különbség működésileg. :D
  • L Viper #22973
    Nem lennék meglepve, ha nemsoká kijönne egy új patch.
  • JoeDestroy
    #22972
    OF 4.7 -ben mellékelték a régebbi exet, bak kiterjesztéssel. Akinél szintén voltak gondok az FPS-el, az megoldhatja ha az újat átnevezi, és a régiből csinál exe-t. Hogy mit nem használ azt még nem tudom, de megy.
    Ez lett az eredmény. (Globalfalcon fórumon is volt erről szó)


  • netmester
    #22971
    a fanatikus állatja, jó hogy van rá pénze és ideje

    köszönöm
  • JoeDestroy
    #22970
    Itt sok okosság van ahhoz :D
    Meg egy csomó más is.
  • JoeDestroy
    #22969
    PM ment :)
  • polluxware
    #22968
    priv ment
  • Molnibalage
    #22967
    Az régi OF install fent van? Mondom, hogy felrakod csak a sima F4.0-et. Aztán átnevezed bármire a felrakott F4.0-et. A felrakott F4.0 nevére meg OF mehet. Ez cirka 3 perc.

    Az OF telepítése azért nem 1,5 óra szerintem. Olyan 20 perc.
  • repvez
    #22966
    Épp ezért kérem attol akinek fennt van most a gépén, mivel nekem fel van telepitve az Of,de a win reinstall miatt a regfájl kitörlödött igy anélkül nem megy, ujratelepiteni meg nem szeretném mert nincs 1,5 orám mire ujra felmászik minden.
    Én is csináltam már régebben ilyen átnevezösdit, de gondolom nem akadály az a pár kilobytos kis fájlt feltenni valahova reg mentéssel 2 perc alatt megvan
  • Molnibalage
    #22965
    Nincs OF registry file szeritem, mert FF4 és OF is Falcon 4.0 regfáljt használ. Mihez is kell. Ha felrakod az F4.0-et bárhová, átnevezed és a már felrakott verziót átnevezed a telepített F4.0 helyére akkor menni fog. Csináltam már ilyet.
  • polluxware
    #22964
    sztem kábellel