176
Jogos-e a Gábor Dénes Főiskola rosszhíre | Általában vélemények a GDF-ről
  • Takezó
    #96
    Semmi baj, csak járj be rendesen majd gyakra:Ð
  • FragStaR
    #95
    Idén a középfokú nyelvizsgára még +7 pontot adtak és ki lehetett vele váltani az angol érettségit (5-ös , 30 pont) de jövőre már nem lehet vele kiváltani és asszem csak +5 pont lesz de lehet ,hogy nincs igazam:) Java:) hát igen ezt már GDF hídon (forum) is olvastam hogy sokat szívtak vele... Sajnos eléggé hadilábon állok vele de lehet azért mert senki nem taníotta még (hol is taníották volna)
  • fifi
    #94
    86???
  • kircso13
    #93
    De az önéletrajz alapján hívják be az embert. Ha már az önéletrajzodat félredobják és be sem hívnak elbeszélgetésre akkor nincs mit bizonyítanod, hogy vágod a témát!
  • Butthead
    #92
    +5 pontot miféle nyelvvizsgáért adnak? Öcsémnek 7-et adtak a középfokújára, 10-et a felsőfokújára...
  • Takezó
    #91
    Van diákélet, és manapság egyre élénkül, légy nyitott, és sok jó arcot találhacc (meg sok faszt :Ð)
  • Takezó
    #90
    "Egy GDF-es programozót pl. csak a diplomája miatt biztos én sem vennék fel, de ez a próbán derülne ki nem az önéletrajzból." Én senkit nem vennék fel csak az önéletrajza alapján ;)
  • Takezó
    #89
    Szia!

    Hát nemtom, én gazdisokhoz nem mentem volna, de nem lesznek körülötted negyven éves faszik :Ð az elsősök ált. 18-21 évesek. Egy fontos dolog: javát most kezdjél el tanulni :Ð
  • Takezó
    #88
    általáan az emberek haverja látott ilyet ;)
  • FragStaR
    #87
    Nahát! Azt hittem ez egy alig élő topic már fel voltam rá készülve hogy 1 hétig nem "jár" erre senki és válaszokat sem kapok:) Mindenesetre ez egy kellemes csalódás. Na hát ,hogy elkezdem a sulit az 100% (naná ha már egyszer felvettek) és ha nagyon nem tetszik vagy gáz akkor otthagyom és jövőre újrapróbálom a BMF et. Addig megcsinálom a nyelvizsgát az +5 pont és talán úgy már felvesznek. Hm nézegettem pár oldalt és azért csak van némi diákélet is azért (most is csinálnak gólyatábort is) meg azért látni hogy vannak próbálkozások. Szóval csak azt tuom mondani, hogy majd kiderül. Én azért bízom benne ,hogy nem csalódás lesz a dologból.
  • fifi
    #86
    nagy gáz az ha 3. végén 100%-osnak látszik, hogy negyedév után ott kell maradnom még pótolgatni egy 5.-et? mert eléggé van lemaradásom
  • kircso13
    #85
    Azt hogy mit hiszel vagy mit nem az a Te személyes döntésed. Senkire semmit nem erőszakolok rá. A pénzt az Én kerestem meg rá. Csak az a szörnyű hogy a tanaárok zöme nyugdíjas emberkék voltak. az előadóteremben kb. 150-en voltun de 1 óra múlva kiürült a terem, mert senki nem kiváncsi arra, hogy felolvassák neki a könyvet. A fizetésemre nem panaszkodom, mert többnyire a diplomás ember nem keres annyit amennyit Én. Persze a mellékesset nem számolom hozzá!
    Hozzáteszem hogy próbalegyen ahhoz be is kell hívni az emberkét elbeszélgetésre és nem úgy megy hogy csak úgy bemész. elösször önéletrajz, elbeszélgetés és majd a szakmai tudás tesztje. Ha az elsőn elbukik az ember akkor a többit megette a fene!
  • Butthead
    #84
    Bár nem engem kérdeztél, szerintem érdemes elkezdenie. Aztán közben majd meglátja, mennyire tetszik neki, érdemes-e folytatni, és ha nem, még mindig ott lehet hagyni. Egyébként mi a garancia arra, hogy jövőre meglesz az a 2 pont?
  • csabito
    #83
    Azt, hogy láttad ezt a hirdetést én sem hiszem el. Kamuzol.

    3 év után otthagyni, bazz. Én is utáltam, de végignyomtam. Nekem szüleim és nagyszüleim fizették, nem tudtam volna megtenni velük, hogy otthagyom. Diploma van, szaktudás van (GDF-en kívül), csak a diákéletet sajnálom...

    Egy GDF-es programozót pl. csak a diplomája miatt biztos én sem vennék fel, de ez a próbán derülne ki nem az önéletrajzból.
  • kircso13
    #82
    Nem vitázok csak leírtam a véleményemet. Multi cégeknél dolgoztam és dolgozom is és személyes vélemény amit írtam! Ezt látom, láttam és tapasztaltam. Különben is a fősuli meglesz csak más intézményben.
  • csabito
    #81
    Szal őszintén, mintha a fiad lenne mondjuk.
    2 pont kellett volna neki a BMF-hez..
  • csabito
    #80
    Épp ezért nincs értelme rengeteg pénzt kiadni egy diplomára egy olyan suliban ahol nagyon kevés a használható tudás.
    Borg, te mit ajánlanál FragStar-nak? Kezdje el a GDF-et, vagy 1 év múlva próbálja újra másutt?
  • Borg
    #79
    Itt a lényeg. Manapság kitörölheted akármilyen diplomával, ha nincs jó állásod.
    Jó állást meg diploma nélkül is ugyanúgy (vagy ugyanannyira nem) lehet szerezni. Manapság már CSAK a kapcsolatok, és tapasztalat számít, mikor jelentkezik az ember valahova.

    A legjobb példa a másik oldalról az ex cad tanárom, aki 4 diplomájával tanár középiskolában + Skoda 120L.
  • Borg
    #78
    Jah, kb 10 éve volt egy darab ilyen hirdetés, azóta is urban legendként köröz.
    Ha még mindig ennél tartasz, ráadásul 700eFt után otthagytad, akkor nincs értelme veled vitázni :P
  • csabito
    #77
    Szerintem várj egy évet és próbáld újra a BMF-et vagy Dunaújvárost. Komolyan mondom. Nem kerget a tatár.
  • kircso13
    #76
    Láttaom olyan álláshirdetést, hogy felsőfukú végzettségű embereket keresnek és zárójelben (kivéve GDF)!!! Akkor végülis a tudás nem a papír számít! Én 3 évet jártam a GDF-re (távoktatás) és fájt az emberi hülyeség ami ott ment. Otthagytam az egésszet, igaz 700e Ft-om bánta, de les*arom!
  • Butthead
    #75
    Informatikus közgazdász? Ez olyan, hogy egyikhez se fogsz érteni igazán, ha elvégzed. Amolyan "nesze semmi, fogd meg jól" szak. Mikor én kezdtem, ilyen még nem is volt ('97-ben).
    Egyébként szerintem csak a távoktatásos, pénzes formát végzik idősebbek (is), de nálunk nem sok "40 éves fószer" volt, a többségünk fiatal volt. Én is 21-25 éves korom között végeztem. Szóval a nappali, államilag finanszírozott szakot biztos ugyanolyan fiatalok végzik, mint a hasonló iskolák hasonló szakjait. Nálunk kellett 2 év után szakirányt választani, pl. biztonságtechnika, programozói, de ez műszaki inf. szak volt, nálatok nem tudom, hogy lesz.
  • FragStaR
    #74
    Üdv! Én idén érettségiztem és mivel a BMF -re nem vettek fel (2 pont kellett volna brühü:) Így csak a GDF re jutottam be informatikus közgazdásznak. Nappali tagozat és államilag finanszírozott ahova felvettek de nem tudom, hogy akkor csak Budapesten lesznek az óráim vagy a kihelyezett karokra (pl Tatabányán) is járhatok majd vagy azok csak a levelezősöknek vannak fenntartva. Meg sajnos elég kevés az infó amiket találok... igazság szerint nekem az a benyomásom, hogy ez abszolút egy olyan suli ahová többségében 25 év felettiek járnak akik munka mellett tanulnak és mivel én még csak 19 vagyok lehet hogy néha (órákon pl) elég kellemetlenül érezném majd magam közöttük valamint a diákélet sem túl aktív akkor gondolom (naná mivel már nem is diák a többség:) A kollégiumról jóformán semmi használható infót nem találtam (elvileg nincs is saját kolesza hanem valami szállodaszerűséggel állnak szerződésben) pedig jó lett volna vmit tudni azért róla (kaja, kik laknak, mekkora élet van ott stb...) mert szerettem volna kipróbálni a koleszt tök poén lehet:) De így sajnos marad a zsákbamacska kipróbálom mindenképpen max beraknak vmi 40 éves fószerral 1 szobába aztán ha nem tetszik eljövök és keresünk albit. Ezek a pletykák miszerint nincsenek megbecsülve a GDF es diplomák tovább szomorítanak (bár őszintén remélem hogy ezek csak ilyen rosszindulatú híresztelések). De azért mindenképpen megpróbálom (megkezdem a tanévet:) Ha van vkinek használható információja/tapasztalata ami csak egy kicsit is kapcsolódik ahhoz amit leírtam az azért pötyögje be jól jönne! Dunaújvárosba is felvettek (műszaki menedzsernek nappali és államira) szerintetek azzal jobban jártam volna -mármint ha nem utolsónak jelölöm be és oda vesznek fel a GDF helyett ?:)
  • fifi
    #73
    kb. ugyanezért itt Békés megyében egy barátom kap 90-100nettót, úgy hogy közben kötelező jelleggel komoly számviteli ismeretekkel is tömik kötelező jelleggel fejét...
  • TheZsenyka
    #72
    Nekem nincsen diplomám, mégis három kiló nettó felett kapok házon belüli szoftverek készítéséért. Nem mondom, hogy ez baromi sok, természetesen. Lehet, hogy két darab diplomával + ugyanennyi tapasztalattal kétszer, háromszor, vagy mittudomén hányszor ennyit keresnék, csak hát az ambíciók hiánya közbeszól. Úgyhogy egy GDF-es nálam csak jobb pozícióból indulhat.

    Egyébiránt jelenlegi munkahelyemen meg sem kérdezték, hogy van-e diplomám: írjon szoftvereket, ha az aktív kollégák és a vezető elfogadja, rendben, illetve beszélgessünk angolul, kommunikáljon a svájci központtal telefonon, levélben etc. Az angol szerencsére a hobbim :) Fél nyelvvizsgám sincsen.

    Szerintem ha valaki eredményeket akar elérni - komoly eredményeket - igazán csak ambíciókra van szüksége. Szinte bármit pótol. Sajna nekem nem sok jutott :)
    Én mindíg is egy átlag állásra vágytam, korrekt fizetéssel. Ennyi.

    Abban természtesen egyetértek, hogy kereskedelmi repülőjáratot azért ne vezessen már egy iskolázatlan tapló. Vannak pozíciók, ahová egyszerűen kell az iskolai végzettség.
  • csabito
    #71
    Én is ott végeztem, de megbántam.
    Az infotudást nem ott szereztem, ennyi pénzért meg amennyit én oda fizettem vehettem volna 3 diplomát.
    Menjetek 'rendes' fősulira. Ott legalább van diákélet.
  • sokoo
    #70
    és ezzel a többség valszeg így van.. bármilyen fősuli is legyen az.
  • Butthead
    #69
    'napot!
    Én is elvégeztem anno, de amit tudok, azt nem ott tanultam, hanem a gyakorlati életben, a munkahelyemen.
  • zsamiatt
    #68
    haliho!Elég régota nézegetem az álláshirdetéseket, és sehol nem látam még ilyen gdf es kimélös marhaságot. Ez is valami találmány amit valamelyik majom elinditott. Egy biztos a gdf nek egy nagy hibája van szerintem /legalább is utolagvégiggondolva/ Hogy a szakmai tantárgyakra kcisit kevés hagsulyt fektettek mig exel meg ilyen marhaságra nagyon sokat sajnos. Hiányolom hogy a serverekröl és azok beállitásárol nem sokat mondtak. Pedig a buzi batch file meg assembly meg oprendszer hejetinkább win, linux, meg novell serverekkel foglalkoztam volna. És nem csak annyira mint a rendszergazdai könyv emlit....
    Amugy már 2 éve dolgozom info területen, sehol nem volt gond hogy gdf es vagyok.
  • rushman
    #67
    én szívok mindkettővel, már kétszer megvágott az a büdös r*b*nc!
    majd ráHTK-zom az UVCsekkeket
  • Tetsuo
    #66
    Én műszaki informatika szakon voltam ám.. biztonságizét választottam volna, ott is van marketing? az durva..
    A vállalkozásgazdaságtannal még találkoztam, de azt szerencsére másik fickó tartotta, elsőre átmentem. :)

    /A pcsába mi axar van?! Már a Kerio is most meg a Winamp is beadta az unalmast -"hibát észlelt ezért leáll. A kellemetlenségért elnézését kérjük." Anyád! :)) Indíthatom újra a dárembézt./
  • rushman
    #65
    később:
    -Marketing Ismeretek
    -Vállalkozásgazdaságtan

    na ehhez mit szólsz, még nagyobb szopás!
  • Tetsuo
    #64
    Győrben jártam, és szvsz itt is az van, de télleg. Az a tanár (dettó mint Pavarotti- dagi, sál a nyakában..) úgy magyarázott az előadásokon h én -elolvasva a könyvet- semmit nem értettem abból amit összehordott. Igaz h a könyvet is egy hétig olvastam. :) Dehát minek tanultunk ilyen szarokat? Inkább többet programoztunk volna.. na mind1. Meg az is zavart h a sok mikroizével (a makro-val meg pláne) nem értettem 1et. A különféle grafikonoknál és a bonyolult elnevezéseknél, egy lelkes vállalkozó sokkal jobban tudja h mi kell az üzletnek.. A makró részét pedig politikailag utasítom el, de ez már a NWO topikba illene :).
    Amúgy már abbahagytam, anyagi okokból.
  • fifi
    #63
    Bcsabára jársz te is? Ott tanárhiba van :)))
  • Tetsuo
    #62
    A mikro- és makroökonómia nem volt húzós? Nálunk az osztály 60%a azon vérzett el..
  • fifi
    #61
    Ehh de jó ez a topik...
    én most vagyok harmadéves műszakis/biztonságszervező szakon/
    06.25-én lesz az esküvőm addig nagy a rohangálás, de utána nekiállok gőzerővel pótolni/Java I-II, Digit tech, analóg tech, irányítástech... :)
    pont most gondolkodtam el rajta, hogy a jelenlegi konz.központból/Békéscsaba/ átmegyek Hódmezővásárhelyre, vagy Szolnokra /u.akkora távolság/...
    Van vkinek tapasztalata a fenti két központtal?

    thx
  • Dynamic
    #60
    Nálunk is sokan gagyizták a GDF-et, de tény hogy nagyon tanárfüggő.Volt olyan tanár ahol gyakorlatilag az asztalra kirakott könyvből írtam a vizsgát, de voltak olyanok is ahol lehetetlen volt puskázni, be kellett vágni a könyvet elejétől-végéig és ha vizsgán oldalra néztél, már ki is zavart.Mondjuk a vizsgák néha zsákbamacska szintűek.Bosszantó, amikor a szó szerint síkhülye embereket átengedik, akik meg tudnak valamit azokat meg elhúzzák, ha a tanárnak olyanja van.Borzasztó kiszámíthatatlanok néha a tanárok.Az ilyen nulla tudás-sikeres vizsga aránytalanság elég gyakori.
    Ezzel a később is lehet vizsgázni módszerrel, meg az a baj, hogy egy idő után az ember már szarik rá és gyakran 4. évf. után évekig is elhúzódik a diploma.Most én is ebben a cipőben járok.Már csak szinte matek vizsgák lennének, de utálom a matekot és nehezen tudom rávenni magam, hogy foglalkozzak vele:)
  • ReTeK
    #59
    Sose értettem azokat akik szidják ezt a sulit. Én jártam állami fősuliba is GDFre is mind2ben voltak könnyű tantárgyak, lusta/megvesztegethető tanárok, puskázás ezerrel (sőt az is megesett hogy évfolyamoknak adtak mentességet nyelvből, kamu belső vizsgával (egyetemi kar). Aki szorgalmas és tanulni akar annak teljesen mind1 hol teszi. Viszont olyan igazi kiszórásos tantárgyakkal (szvsz) csak az állami sulikban lehet találkozni, GDF-en ilyen nincs és a tatár se hajt akár évekig is elhúzhatsz bármit/akármit.
  • Koppernikusz
    #58
    Az itt lévő gdf en is rendes egyetemi tanárok tanítanak. Nyilván nem egy 3 féléves tárgy mennyiségét adják le egy félévben, de azért ott is kell tudni vmit.
    Az a könnyebbsége megvan viszont hogy nem egyhónapos vizsgaidőszak és akkor kell az összes tárgyadból vizsgázni, hanem folyamatosan egymás után. Ez nagyon nagy könnyebbség, mert most megfogok dögleni, akkor se lesz időm két hét alatt 10 zh ra tanulni, közben leadandó, utána rögtön vizsgák.. szal ebből a jóból kimaradtok :)
  • Tetsuo
    #57
    2 évig jártam, sztán nem bírtam fizetni. :(
    Viszont úgy gondolom a tanítás egész jó színvonalon folyt. S érthető volt minden a lépésről-lépésre elv miatt, bár a matek és a mikro-, makroökonómia az húzós volt (utóbbi 2ből nálunk mindenki uv-zott).