176
Jogos-e a Gábor Dénes Főiskola rosszhíre | Általában vélemények a GDF-ről
  • Cat #56
    a budapesti tanárok több mint kétharmada a BMEről, Kandóról, ELTEről jár át, szóval ha a GDFen szar a tanítás, akkor azokon is szar :)
  • Hangianix
    #55
    Szak fuggo.
  • repro
    #54
    na pont a kando nem az
  • Hangianix
    #53
    Ez nem igaz. Ugyanis, ha silany volt az evfolyam, akkor nem mentek volna at. Ha meg atengedtek oket megis, akkor mashol is gond volt. Az igazi problema az iskola elso 3 evevel volt, az akkori vezetes strategiajanak koszonhetoen titkarnokepzonek hivtak a sulit, mert a hallgatok 1/3-a kozuluk kerult ki. Az elso evekben annyira orultek, hogy van vegre vegzosuk, hogy olyan diplomamunkat elfogadtak, hogy: "Mennyibe kerult nekem a GDF?". Nem pont ez volt a cim, de kb. :)
  • Hangianix
    #52
    A felvetelin nem kerdezik meg, mert mar lattak az oneletrajzodban. Jo par iskolat negativ diszkriminacio ovez (nem csak fizetost), de ez leginkabb abban nyilvanul meg, hogy az elso korre lehet be se hivnak, ha az erintett iskolak valamelyikebe jartal. Ha ellenben behivnak es ott bizonyitasz (megint csak jobban kell, mintha egy jo nevu egyetemre jartal volna), akkor tesznek ra mit vegeztel.
  • Borg
    #51
    Én igy végeztem el 4 évet. Volt lazaság, tény, de a vizsgák be voltak hajtva.
    Összeségében nem volt kevesebb a HASZNOS KÖVETELMÉNY, mint más főiskolán.
    Mert voltam másikon is előtte :P
  • Punkerwork
    #50
    nekünk a tanárokkal nem csak a szervezéssel volt bajunk, egyszer jön a tanár hogy mit csinálunk? mondtuk neki hogy rá várunk közölte hogy ő nem tud róla hogy órája lenne de végülis megtartotta :)
  • CattiBrie
    #49
    hümm.. én is csak a topik címét olvastam (és az éppen előttem felszólaló kommentjét már nem)
  • Borg
    #48
    Az hogy közben munkám van, családom van, lakásom van, stb. Jelenleg kisebb gondom is nagyobb annál, hogy nekiálljak megint matekot tanulni.
  • Takezó
    #47
    Hú, szerencsére én ilyennel még nem találxtram:o
  • Random work
    #46
    Na ja nekünk Szegeden jó a színvonal a tanárok az SZTE-n tanítanak szóval van tudásuk.
  • Random work
    #45
    Pontosan haverom elment Graphisoft-hoz és monták neki, hogy oldja meg ezt meg ezt a problémát és kész! Kutya se kérdezte honnan szerezte a diplomát. Az SAP hasonló és ezek nem gagyi cégek! szerintem
  • ChevyG #44
    kihelyezett takozatos vagyok (GDF) és nagyon szar!
    A tanárok többsége be se járnak órákra.
    A diákok kártyáznak stb órán.
    Elbaszam pár évet az életemböl...
  • Punkerwork
    #43
    nem legenda anno én is láttam ilyen hirdetést HVG-ben, nekünk is azt mondták hogy anno volt 1-2 nagyon silány évfoylam akik azt hitték ha kifizették a lóvét az egyenlő a diplomával (nem jöttek rá hogy a sulinak az a több pénz ha folyton megbuknak:) és ezért húzták le a GDF diplomát pár helyen, ami persze hülyeség mert normális melóhelyen azt nézik hogy mit tudsz és nem azt hogy melyik suli pecsétje van a papírodon.
  • Random work
    #42
    Nagyon függ az is, hogy ha távoktatáson végzed akkor melyik városban. Pl mikor elkezdtem akkor nagyon kemény helyi igazgatónk volt és mindent behajtott és nem tűrte a gagyi kifogásokat most leváltották egy laza faszira az több engedelmet tesz ami nem feltétlen jobb.
  • Random work
    #41
    Ahol ilyen kivételek vannak oda nem is érdemes menni szerintem.
  • magus
    #40
    mondjuk azert olyat hallottam, hogy ha kandorol jossz akkor azza a lendulettel vagnak ki allashirdetesrol amivel bementel. vagy vmelyik fosulirol, nem emlexem:)
  • Takezó
    #39
    Ööö St, nekünk Dr. Gazda István (nem tom ismered-e, tud.tört.-et taanít GDF_en) mondta, hogy ha ilyen cikkek nem is jelennek meg - mivel pontosan megbüntetnék érte őket, de a felvételin megkérdezik, ész puszipá, ha gédéeff... aszonta, hogy ezt a korábbi végzőknek köszönjük :o
  • magus
    #38
    hát én ugyan nem voltam ott, de amit hallottam aszerint nem marad el semmiben sem bármelyik másik fősulitól.

    Nyílván nem ér fel egy bme-vel, de fősulik között ugy hallottam egál
  • St
    #37
    Ez "urban legend", sztereotípia, senki sem szelektál "rossz v. jó" iskolai végzettség alapján. Egy cég nem hirdethet ilyesmit mert egyből hazavágnák negatív diszkrimináció miatt. Szóval kizárt, hogy tömegesen jelennének meg ilyen hirdetések.

    Magyarország piacvezető inernettechnológiai cégénél több GDF-es dolgozik, ennél jobb referencia nem kell a sulinak. Persze a rossz hírek mindig izgalmasabbak mint a jók.
  • CattiBrie
    #36
    "Jogos-e a Gábor Dénes Főiskola rosszhíre | Általában vélemények a GDF-ről"

    Láttam álláshirdetést, hogy főiskolati/egyetemi végzettséggel, kivéve GDF.
  • Bucser
    #35
    Hát nem tudom én már láttam olyan informatikus hirdetést (meg úgy általában hirdetést), hogy GDF-esek kíméljenek vagy Diplomást ketresünk kivéve Gábor Dénes. Nem akarom leszólni, de az én véleményem szerint (dolgoztam is náluk egy rövid ideig egyik helyi központjukban) Drága a Dilomája nem igazán piacképes és vicc amitt anítanak.. amit náluk 3 félév matek alatt mű. info szakon leadtak azt egy jobb egyetem TTk-ján 1 féléves anyag....
  • Chief
    #34
    Én is remélem hogy nem gázas suli, mert szeptembertől oda fogok járni!
  • Random work
    #33
    újra elcsesztem mert nem folytattam a tanulást csak most néhány hete ha akkor folytatom akkor mostanra sokkal kevesebb elmaradt tárgyam lenne nekem csak elég volt a 30 pont elérése
  • Gorvik #32
    Még akart lenni
  • Gorvik #31
    Igen, műszaki info. Meg kell egy kis pont a 30-hoz. Tényleg, mennyit kell leperkálni, ha nem jönne össze?
    Random work, én sem értem
  • Takezó
    #30
    de, mert szeretném érteni :)
  • Random work
    #29
    nembaj
  • Takezó
    #28
    Nem igazán értem :o
  • Random work
    #27
    Nekem egy vizsga elég volt a 30-hoz aztán újra elcsesztem most járok újra vizsgázni.
  • Takezó
    #26
    jaja :o 30-at kell szerezni egy év alatt, vagy pápá (vagy fizetős...)
  • Random work
    #25
    Én melóval párhuzamosan csinálom és sajnos nagyon nehéz nekem az ideális egyensúlyt megtartanom. Ha kicsit húzósabb a meló az azonnal a suli kárára megy szórakozást meg félre kell tenni.

    Nem szabad kihagyni egy hetet se mert az megboszulja magát meg később könnyebben lóg az ember többet is. Az első évet tanulás nélkül sikerült végigvinni azután egyre súlyosabb.
  • Takezó
    #24
    műszinfo?
  • Punkerwork
    #23
    kredit? már ott is van?
  • Gorvik #22
    Első éves vagyok.
  • Takezó
    #21
    Én csak egy félévet csesztem el (jó, betegség miatt), szal most ezerrel pótolok :(, ha nem lesz meg a 30 kredit, akkor buktam :o
  • Random work
    #20
    Hasonló a véleményem én is oda járok csak elcsesztem egy évet és most pótolhatok a tanárok azért rendesek. A diploma is egy évet csúszni fog.
  • Takezó
    #19
    Hát asszem jövőre én is bevállalok mrá valami munkát...
  • Takezó
    #18
    Hogyne tudnánk? :) Ez segít Te amúgy hányadéves vaty?
  • Gorvik #17
    Egyetért