60023
  • BarackHUN
    #56939
    Sziasztok! Republic oldalon, Red Eclipsen van normális magyar klán, ami casual játékost is szívesen lát? Viszonylag kezdő vagyok, tehát sok kérdés még nem tisztázódott számomra, tehát olyan klán nem érdekel ahol elvárják hogy mindent tudjak stb :D
  • dudusrac
    #56938
    Igen, közben megtaláltam, de azért köszi. Azért gáz, hogy kb. csak 15-ös szint körül a fleeten tudom bekapcsolni. Így elég könnyű lett az egész. Heroic mission-ök is nevetségesek sztem a hp-m még nem ment 90% alá. Régen ha nem is volt nehéz, egy egy heroic bossnál kicsit kellet taktikázni is.
    Egyébként még jó régről maradt 750 cc-m, szerintetek mire érdemes elkölteni? Az inventory kikészít, hogy ilyen kicsi de azt elvileg lehet creditért bővíteni, illetve régeben lehetett, most nem tudom.
    Utoljára szerkesztette: dudusrac, 2017.10.13. 21:02:32
  • archetiz
    #56937
    A dupla xp/cxp nem csak a héten tart, hanem kb. jövő hónap közepéig, de egyébként ki lehet kapcsolni, fleeten a combat training szekció külső részén, a skill mentor mellett van egy ancient creature vendor, ami egy itemet árul, amivel ezt deaktiválhatod.
  • PiszkosFred
    #56936
    Hat, a novembert meg a nyolcast eltalaltam legalabb, harombol ketto :) Kosz a korrekciot!
  • gunji
    #56935
    November 8-ra írják a szerverösszevonást (forrás), a nov 28 egy új kieg dátuma lesz és akkor küldik majd ki a nov 7-27 között megszerezhető United Force-os achievementekért járó ajándékokat (forrás).
    Ezen a héten dupla XP hét van, ez is közrejátszik a gyors szintezésben. CXP-t is érdemes lehet még farmolni: de már csak a hetit, az még ad ezer felett jelenleg.

    A héten sikerült elérni a Tier 2-t GC-ban és a ládákat is felnyitogatni felemás eredménnyel: sajna nem jött össze a teljes set bonus-os ruha. Mindamellett, hogy a hiányzók megvásárolhatók, azért Tier 2-Tier 4 felé tekingetve adja magát a kérdés: van értelme a set bonusnak? Érdemes használni, ad annyi pluszt a játékhoz? Vagy egy magamfajta átlagos játékosnak elég, ha legyártom a modokat (már ha a sárga/gold modokra is működik a re-engineering)? Merthogy már az első idáig eljutott karakteremnél is megrémiszt a warzone farmolás gondolata, arról szívesen lemondanék. És akkor a többi karakterről még ne is beszéljünk. ;)
  • PiszkosFred
    #56934
    Talan november 28, ha jol emlekszem
  • PiszkosFred
    #56933
    Szintezeshez annyit, hogy eleg sok kuldetest kiszedtek, vagy atvarialtak. Latni fogod a szamodra mar ismeros bolygokon, hogy azok a kvesztek nem jelennek meg, amelyekrol tudod, hogy ott voltak. Vagy kivettek ezeket, vagy pedig neked kell direktben megjelenittetni a terkepen. Terkepre valtva az egyik sarokban be lehet X-elni, hogy mutassa a nem class/story es a bolygo fo kuldetesein kivulieket, a "regieket" is.
  • dudusrac
    #56932
    Köszi a gyors válaszokat. Ez a "leskálázós" megoldás akkor egy kicsit megnyugtatott.
    A cartel market-re meg akkor próbálok figyelni, gáz lenne elveszteni coinokat a semmiért, nem tudtam, hogy azokat el lehet adni. Még egyszer köszi.
    Ja még annyi, hogy ami itt a fórumon jelezve lett szerverösszevonás mikorra várható?
  • PiszkosFred
    #56931
    Igen, a szintezes gyorsabb. Most ugy all a dolog, hogy ha csak a story/class kuldeteseket csinalod, az siman eleg. Ha heroicot is csinalsz, vagy flashpointot, akkor meg gyorsabb. Ezt kikapcsolni nem tudod, ezt csak tovabb tudod fokozni, vannak szintezos legacy armorok, amelyek 3-5-7 darabos szett bonuszkent ujabb % extra XP-t biztositanak, a hagyomanyos scrollokrol nem is beszelve (minden stackelheto)

    De, mivel minden tartalom egy tol-ig szintre van belove, ezert a rendszer vissza fog skalazni teged a bolygo szintjere. Peldaul, ha visszatersz a kezdo zonaba, akkor hiaba vagy 40-50-60-70es karakterrel, a rendszer "visszabutit" 12-es (?) szintre.

    Hat, amiket a cartel marketben veszel meg, azokat el is adhatod nem keves penzert a GTN-ben, vagyis akar vehetsz 2-3 Togruta unlockot is, majd ezeket utana nem te fogod hasznalni, hanem eladod sok millios aron a GTN-ben. Ha barmit veszel - ha jol emlekszem - akkor 3 napig nem tudod atadni vagy eladni, de ha lejar a harom nap, akkor onnantol azt teszel vele, amit akarsz.

    Biztos, hogy van valami vedelmi funkcio, ami nem engedi, hogy ketszer ugyanazt a fajt unlockold. De ez sajnos nem fogja megakadalyozni azt, hogy ne is vehesd meg!! Vagyis elobb nezd meg a karakterkeszitesnel milyen opcioid vannak, nezd meg, hogy az inventory/collections reszben mi van unlockolva (fegyverek, armorok, mountok, stb.) stb. Mivel minden eladhato a GTN-ben, ezert mindenbol lehet tobbet is venni, neked kell inkabb kepben lenni, hogy veszel e valamit vagy nem.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2017.10.13. 14:56:06
  • dudusrac
    #56930
    Sziasztok. Pár gyors kérdésem lenne. Hosszas kihagyás után tértem vissza a játékhoz, ám új karakter indításakor észrevettem, hogy valami irdatlan gyors ütemben fejlődik a karakter. Kicsit több mint fél óra játék, és talán 5-6 quest után már lvl. 10-es!!! a karakterem. Régen 10-es szinten a kezdőbolygót hagytam el, nemhogy pár küldetés után az legyek. Láttam, hogy valamilyen xp boost miatt lehet és a kérdésem lényegében annyi lenne, hogy ki lehet-e kapcsolni? Nem kicsit ront a játékélményen, hogy minden random ellenséget egy-két lövéssel el lehet intézni. A másik kérdés pedig az lenne, hogy hol tudom megnézni, hogy a cartel marketen miket unlockoltam? Mert az biztos hogy a togruta fajt unlockoltam, enged is olyan karaktert csinálni viszont a marketen ha rámegyek akkor purchase opció van kiírva, tehát újra meg tudnám venni? Vagy ha rámegyek a purchase-re akkor kiírná, hogy már megvan? Így kissé átláthatatlannak tűnik. Előre is köszi a válaszokat.
  • Shion
    #56929
    Fall Roadmap 2017

    Nemrégiben publikálták a fejlesztők, hogy milyen fejlesztések vannak folyamatban. A fenti cikkben ezekről lehet olvasni, ezek várhatóak a következő pár hónapban. Sajnos "kiegészítőről" nem esik szó, szándékosan valószínűleg. De biztos vagyok benne, hogy a decemberi mozifilm előtt ki fognak adni megint valamit, muszáj a film keltette fellángolást meglovagolni :)
  • Alanw
    #56928
    igen ez jo 5let
  • Kaputelephant
    #56927
    Apropó, új kiegről nincs hír? Comic-Con-n most nem volt semmi? Bár még az OPS--al sincsenek kész...gondolom max utána.
  • PiszkosFred
    #56926
    Internet archive/wayback machine esetleg.
  • Kaputelephant
    #56925
    Nem is néztem már egy ideje az oldalt. Swtor.hu-ról valahogy le lehet menteni a guide-kat? Sokat melózhatott vele Gudott, másnak is jól jöhet még.

    5.5 patch notes: "A change has been made to the introduction cinematics for all Strongholds to make them consistent. All Strongholds will play the cinematic the first time the player zones into them on a character. A terminal has been added to all Strongholds so that a player can re-watch the intro. These changes do not affect Guild Strongholds."

    Tudom, nem nagy cucc, de rég vártam már egy ilyen opciót! Állat!
    Utoljára szerkesztette: Kaputelephant, 2017.10.10. 19:15:19
  • Alanw
    #56924
    akkor ez tok jo...nem olyan mint a Fekete Sereg
  • Shion
    #56923
    Ad hoc Victory-ban játszom 2 hónapja, amióta fél év kihagyást követően visszatértem az SWTOR-hoz.

    A klán alapítója (Yorick) évekig más szervereken játszott és amikor azokon már reménytelenné vált a helyzet, áthozta a main karakterét a Red Eclipse szerverre és alapított egy guildet, hogy a hozzá hasonló helyzetben lévő "magányossá váló" emberek is tudjanak egy baráti hangulatú, casual guildben játszani. Nyár eleje óta eltelt lassan fél év, a guild folyamatosan bővült, most már 8-12 ember online esténként. Operation még nem rendszeres, van amikor egy héten 4-5 Ops megy le, van amikor 2-3. Van amikor csak Story Ops megy, van amikor napokig csak Hard megy. Ezen főleg az fog segíteni, ha többen leszünk a guildben, ugyanis mindenkinek van magánélete és néha az előtérbe kerül a játék rovására. Ez van, ha főleg dolgozó emberekből áll a társaság :) De távollét miatt még senkit nem rúgtak ki a guildből. Sőt az igazat megvallva, még senkit sem távolítottak el. Mindenki akkor és annyit játszik, amennyit tud, nincs semmiféle megkötés. Ha a játékossal nincsenek morális (viselkedésbeli) problémák (értsd egoista, hisztis vérpistike), akkor szerintem jól fogja itt magát érezni.

    Közösségre jellemző, hogy abszolút casual vagyunk, tehát a jó hangulat és a közös játékélmény a fontos. Nem várjuk el senkitől, hogy minden karakterét idehozza bármi áron. De ha kíváncsiak vagytok ránk, lépjetek be egy karakterrel és ismerkedjetek meg a társasággal. Operation-re is rendszeresen járnak olyan régi ismerősök, akik szintén ragaszkodnak a régi guildjeikhez, így a main karakterek a régi guildben ragadtak, de 1-2 karakterrel már átjöttek hozzánk. Így Ops-ra is tudnak jönni akár guildes, akár "idegenben" maradt karakterrel.

    Tegnap este DF HM-et mentünk, 2-3 ember ilyen "külsős" játékos volt. Mi nem erőltetjük, hogy adják fel a régi guildjeiket, de tudnak is velünk játszani. Így mindenki jól jár. Nekem is van 3 guildem, ami 5 év alatt a nyakamon maradt, nem szüntetem meg őket, mert sok emlék fűz hozzájuk. Így a 29 karakteremből 3 kari vigyáz ezekre, a de a többi mobiilis, így az Imperial karaktereimet már szinte mind bevittem az Ad hoc Victory-ba. :)

    Röviden összefoglalva, az Ad hoc Victory casual alapú baráti hangulatra építkező guild. Itt a közösen és jó hangulatban eltöltött esték számítanak, így aki ilyen közösséghez szeretne hozzácsapódni, adjon egy esélyt önmagának és próbálja ki.
  • Alanw
    #56922
    plane ha pl casual klanrol van szo ,vajon ki venne szivesen ha azert kirugnak az uj nagy klanbol mert nem tudott menni opsra amiko epp a klanvezer akarta,,,,,,,,egyszoval nem tud annyit ingame lenni mint pl egy olyan aki pl napi 8 orat ingame van.
  • Nephin
    #56921
    " A gond talán az lehet, hogy a legtöbb, még valamilyen szinten működő magyar klán vezetősége nem szívesen dobná el a klánbeli helyzetét, rangját és jogait."

    Ennyi. Nálunk az összefogás kicsiben (játék) és nagyban (ország) sem működik, mert mindenki a saját kis szemétdombjához ragaszkodik. :D De azért sok sikert!
    Utoljára szerkesztette: Nephin, 2017.10.08. 11:08:57
  • kispista
    #56920
    FONTOS a magyar klánokról

    Hamarosan bekövetkezik a szerverek egyesítése. Sajnos a Red Eclipse szerveren lévő összes Imp oldali nagy magyar klán haldoklóban van, a még játszó tagok nagy része nemzetközi klánokba távozott vagy néhány ember lézeng még a régi klánjában (pl. Hungarikum). Repen sem fényesebb a helyzet. A régi játékosok többsége már abbahagyta, az igazi új tartalom (főleg Ops) hiánya és sok egyéb népszerűtlen újítás miatt. Jó lenne a három angol nyelvű szerverről összeszedni a lehető legtöbb magyar játékost egy klánba. Személy szerint az Ad hoc Victory-t támogatom (egy karim már van ott). A gond talán az lehet, hogy a legtöbb, még valamilyen szinten működő magyar klán vezetősége nem szívesen dobná el a klánbeli helyzetét, rangját és jogait. Ha erre ki lehetne találni valami megoldást, akkor talán szívesebben jönnének az emberek. Próbálok beszélni az elérhető magyar klán vezetőkkel, persze csak saját nevemben. Kompromisszumok nélkül ismét csak tíz fős magyar klánok lesznek. Köszi, ha végig olvastátok. Kíváncsi vagyok a véleményekre.
  • kispista
    #56919
    Nem tudom játszol-e Imp oldalon, de ott van Op healer leírás (http://dulfy.net/2017/03/27/swtor-5-0-medicine-operative-pve-guide-by-mac/) csak át kell fordítani az ability-ket és utility pontokat, én már több esetben csináltam ilyent. Időigényes, de megoldható. Ha kell segítség szólj.
  • Nephin
    #56918
    Csináltam jó pár évig, aztán idő hiányában egyre ritkábban tudtam rá írni (a játékkal is régen játszottam), Gudott szerencsére átvette, de sajna ő eltűnt, én sem érem el még mindig (ennek egyébként biztos van oka, remélem, nem történt vele semmi baj). Az oldal eredeti gazdája nem akarta kiadni a kezéből a dolgot, illetve foglalkozni sem akart már vele, nagyon régi WP-n futott az egész, megették a spambotok a fórumot, most pedig, ahogy látom, totál eltűnt az egész... Kár érte, tényleg rengeteg munkánk volt benne, de jogok és egyebek híján többet nem tudtunk tenni sajnos. :/
    Utoljára szerkesztette: Nephin, 2017.10.06. 15:43:38
  • Zolexx
    #56917
    Kösz! Utility skillek? Nekem olyan, hogy "legjobb tudás" nincs, legalábbis nem ilyen téren. :)
    Utoljára szerkesztette: Zolexx, 2017.10.06. 13:00:20
  • Shion
    #56916
    Sawbones ha jól rémlik Operative Healer. Oda milyen guide-t keresel? Egyrészt healereknek nincs fix rotation-jük, pár skill összefug (buffolja egymást), így minden szituáció függő. Másrészt minden healer gear-elése egykaptafára megy, vagyis másold le, hogy más healereknek milyen Critical, Alacrity, stb-t ajánlanak :)

    Nekem is van ilyen típusú healerem (is), anno nagyon sokat Ops-oztam a Scoundrel Healerrel. De soha nem néztem guide-t hozzá, a skill fát legjobb tudásom szerint kiraktam, a gearelés, meg mint minden más healer. HM Ops-okon is tökéletesen működött, mindenhová jó volt a Sage healer barátom mellé.
  • Zolexx
    #56915
    Minden mindennel összefügg (elvtársak). Az oldal eredeti létrehozói/tulajdonosai már rég lexarták az egészet, Nephin, majd később pedig Gudott -ahogy ki lehetett venni- egyemberes projektként, lelkesedésből csinálták, amíg csinálták. Az a probléma, hogy ahhoz az SWTOR community nem elég lelkes és aktív, hogy ez a lendület bárkinél is túl sokáig kitartson. A TOR-ral foglalkozó különböző oldalakon (nemzetközi szinten is) javarészt már igencsak elavult infók vannak, leszámítva az egy szál Dulfy.net-et, de ott sem lelhető fel minden. Pl. én nagyon szeretnék találni valahol egy legalább 5.0-ás PvE guide-ot Sawbones-hoz (mivelhogy ez lenne az alt karim), de sajnos nincs, csak PvP.
    Utoljára szerkesztette: Zolexx, 2017.10.06. 10:48:20
  • PiszkosFred
    #56914
    Plusz van par Revanhoz kotheto instance es melleksztori (nar shadaa-n peldaul), de az azt hiszem kozos mindenkinek, bar a NS fele bolygo sztorija lehet, hogy csak az egyik oldalnak van/csakaz impnek elerheto mar pontosan nem emlekszem. :)
  • Shion
    #56913
    Mivel 8 alap class van a játékban, 4 imperial és 4 republic, mindegyik egyedi story-val rendelkezik level 50-ig. Utána jön Makeb és Oricon bolygók különálló története, amelynél már csak Imperial / Republic eltérések vannak csak, így itt már mindegy, milyen class-al játszol. Ez után jött ki a Rishi és Yavin bolygók története, ahol szintén csak Imp/Rep eltérés van. Yavin végén zárul a Revan története.

    A később kiadott kiegészítők (Knights of the Fallen Empire, Knights of the Eternal Throne) már teljesen új történetbe kezd bele, amiben Revan már nem szerepel.

    Így nem tudok neked ajánlani tuti class-t, inkább válassz ki egyet és ameddig tudod, csináld meg a Story-t. :)
  • gunji
    #56912
    Az itteni faq-ot és az swtor.hu oldalt ugyanaz a személy írta/készítette egy jó ideig. Ő ez év elejétől sajnos nem elérhető, több témába vágó fórumra be sem jelentkezett, az oldal ezért nem is frissült azóta. Bárhol is legyen most, magam is inkább megköszönném neki a munkáját, a belefeccölt rengeteg időt, amivel megpróbált segíteni nekünk, egyszerű mezei játékosoknak.

    Ami magát az oldal "eltűnését" illeti, lehet, hogy megint csak feltörték, de lehet, hogy valami más áll a háttérben (mindenesetre a domain whois rekordja mintha változott volna nyár végén, aztán vagy összefügg e két dolog, vagy nem :).

    #56909: Hogy melyik szerveren kezded az új karaktert, nagyrészt mindegy, pár héten belül úgyis szerver-összevonások lesznek. A lényeg. hogy európában - ha az angol nyelvet preferálod, - a Red Eclipse-t vagy a Progenitor-t érdemes választani, de talán az előbbin lehet valamivel több magyar.
  • gborisz
    #56911
    Annyi szabadidőm nincs :D (illetve nem szánok rá)
  • Plata
    #56910
    Szerintem mindegyik karival érdemes.
    Jó és rossz oldalon is.
  • gborisz
    #56909
    Sziasztok, rám tört a nosztalgia, nekiestem a kotor 1-2-nek megint, és úgy gondoltam, akkor már előszedem az swtort is, hogy teljesen legyen a revan storyline. Ezt nézve melyik kaszttal érdemes belevágni? Alapjátékot játszottam mikor kijött, jól emlékszem, hogy a jedi knight története vágott ide a legjobban? Vagy valaki mással érdemesebb? (Bónuszkérdés: melyik szerveren érdemes az új karit indítani?) Előre is köszi.
  • pajer_csaba
    #56908
    Igen, tök igazad van. Egy büdös paraszt vagyok, aláírom. Ám attól még sajnos, hogy valamiben nagyon sok munka van, attól még nem biztos hogy az jó is... (Összehasonlításképp: az itteni GyIK és a kommentek több és hasznosabb infót tartalmaznak, mint az amúgy patent dizájnal rendelkező, néhai swtor.hu)
  • PiszkosFred
    #56907
    Ez is egy velemeny. Meg az is az (lett volna), hogy megkoszonod az eddigi munkat es rengeteg segitseget, osszefoglalot a szerkesztoknek. De hat ez van, ki hogy szocializalodott ugyebar.
  • pajer_csaba
    #56906
    Valahogy nem is bánom... Annyira irritálóan gyerekes megfogalmazásokkal operált az oldal, amihez képest a wookiepedia + google-fordító kombó is egy kifejezetten élvezhető és hasznos információ-forrás.
  • Zolexx
    #56905
    Üdv mindenkinek! Úgy látszik, az SWTOR.HU sajnos végleg befejezte...
  • PiszkosFred
    #56904
    Torolni en sem toroltem - megkedveltem oket - csak ujjaszulettek azonos neven :) DvL miatt volt ilyen reinkarnalos idoszakom, illetve amikor jott a lehetoseg az "egy szpesz" hasznalatara a nevben, akkor is volt par karakter, akiket inkabb ujrakrealtam, mitn sem kifizessem a nevvaltoztatast a CM-ben. (leveling gear/xp boost miatt egy laza hetvege alatt ugyanott tartottam, mint korabban, es bar a geart buktam, de mindig uj kieg kornyeken csinaltam, amikor ugyis kuka lett volna)
  • Shion
    #56903
    Én már excel táblázatban vezetem, hogy milyen karaktereim vannak, milyen gear-ben vannak, milyen companiont húznak, milyen craft szakmájuk van, milyen küldetésekkel vannak már készen, stb.

    Sőt a kraftolásra külön excelem van, amiben az összes max level szintű recept fel van sorolva, amit már tudok gyártani :)

    Az igazat megvallva excel nélkül már nem tudok eligazodni a 28 karakter között. Anno először csak 8 karaktert csináltam, hogy mind a 8 alap class meglegyen és megkapjam a Legendary státuszt. Utána jöttek az újabb karakterek, mert például Sage-ből kellett még egy karakter, hogy ne csak dps legyen, hanem heal is. Így eljutottam 23 környékére és akkor bejött tavaly nyáron a Dark vs Light event, csinálj újabb 8 karaktert, hogy meglegyen minden achievement hozzá ...... és íme 28 karakternél járok :) Törölni nem volt szívem egyiket se, jó lesz az még valamikor valamire :)
  • PiszkosFred
    #56902
    Az a baj, hogy en idiota vagyok aki a Skyrim szindromaban (kep alant) szenved :)

    Vagyis a legtobb karakteremet (par nagyon regi, meg a premier utan generalt maradt azert) toroltem es rekrealtam egy-egy ujabb kontent/kieg erkezesekor (amikor ugyis kukazva lett minden bis gear). Emiatt aztan en tudom, hogy iszonyu mennyisegu orat feccoltem a jatekba (egyik kedvenc mmo-m meg mindig, minden classbol van 2-2 max szintu imp es rep oldalon, 1-1 noi es ferfi), de ha a karaktereim /played idejet nezem, akkor az nem ezt mutatna :)

    De nem aggodok, talan nem lesz gondom a nevekkel.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2017.10.04. 19:57:22
  • Yoyoba
    #56901
    Megtörtént, köszönöm.
  • Shion
    #56900
    Szia, természetesen szeretettel várunk minden érdeklődőt :)

    Privátban elküldöm neked a guild teasspeak-jének elérhetőségét, kérd bárkinek a segítségét az invite-hoz. Member vagy ennél magasabb rangúak közül bárki tud invite-olni.

    Nekem nagyon sűrű ma a napom, mindjárt kezdődik a következő meetingem, plusz este 19:00-tól 22:00-ig nem vagyok otthon, kung fu edzésre megyek. Ezért is ajánlom, hogy hivatkozz rám és kérj segítséget a többiektől :)

    A régi teamspeak címem tovább él, a JK guild ugyebár már nem használja, de régi barátok még járnak fel, akik más-más játékokkal ütik el az időt. Végülis ezért bérelem a privát ts-t 4 éve már :) Facebook csoportban tartom a kapcsolatot a régi JK tagokkal, talán pár ember vissza fog térni még, a többség egyelőre kivár és a tuti jó kiegészítőre várnak.