60023
  • gunji
    #56979
    Valami hiba csúszhatott a fejlesztésbe, s a sok nerf közé - úgy tűnik - korpa is keveredett: mától eléggé megemelték néhány planetary weeklyre kapott cxp-t :)
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Iokath now rewards 10,000 CXP
    Oricon now rewards 6,750 CXP
    Makeb now rewards 8,000 CXP
    Yavin 4 now rewards 9,000 CXP
    Black Hole now rewards 6,750 CXP
    Section X now rewards 6,750 CXP
    CZ-198 now rewards 5,625 CXP
    Ziost now rewards 5,625 CXP


    Utoljára szerkesztette: gunji, 2017.10.31. 23:38:57
  • Plata
    #56978
    Na erre nem is gondoltam.Kösz.
  • PiszkosFred
    #56977
    Csinald meg story modban, fleeten van a "bejarat".

    #56975
    Igy mar az elozo Pacho kommentjevel tiszta a dolog, bar nem erint es sosem szandekoztam hasznalni, de midnig is erdekelt a dolog es igy legalabb egy megvaloszalatlan kerdessel kevesebb :) Koszonom.
  • Plata
    #56976
    Srácok kéne egy kis segítség.
    Letoltam hutt kieget,a fő sztorit,nem volt rossz,de a karim csak 53-as,de megkapta a revan sztorit is,viszont a bevezető sztori azt kéri menjek egy Assault on tython flashpointot.
    igen de mióta felvettem a küldit nem lehet jelentkezni flashpointra,azt írja minimum 15-ösnek kéne lennem.
    Talán rosszul írja és minimum 55 szint kellene?
  • Shion
    #56975
    Szia Fred, bocsi a késői válaszért, nem olvasgattam a fórumot az elmúlt napokban.

    Jó magam sem vagyok f2p játékos, azonban sok barátom így játszik, így rajtuk kereszül belepillantást nyertem a korlátozásokba és a Credit Escrow működésébe is. Mivel az Escrow-t nem szeretik használni a barátaim, így én lettem a bankárjuk, nálam tárolják inkább a pénzüket :)

    Credit Escrow: a f2p talán legfájdalmasabb és kikerülhetetlen korlátja a Credit korlátozás. Ha jól tudom, a teljesen ingyenesen játszó f2p játékos számára 200k credit a plafon, a Prefered játékosoké (akik valaha költöttek már a játékra 5 dollárnál több pénzt) 350k. Ha ezt eléred, akkor minden újabb credit nem vész kárba, hanem egy másik pénztárcába kerül, a Credit Escrow-ba. Az Inventory ablak Currency füljén meg tudod tekinteni, hogy mennyi credited van már az Escrow-ban. Aki előfizető, annak ott nem jelenik meg semmi, hiszen minden pénze a normál Credit pénztárcában van.

    A dupla pénztárca működése a következő:
    - NORMÁL PÉNZTÁRCA: minden pénz ide kerül automatikusan és innen vásárolsz. Ha eléred a limitet, minden limit feletti összeg a másik pénztárcába fog kerülni. Ha újra költesz, akkor a simából fogsz költeni és nem töltődik vissza az Escrow-ból a pénzed. Tehát simán elfordulhat, hogy elköltöd a normál pénztárcából minden pénzedet, miközben az Escrow-ban ott figyel továbbra is "elérhetetlenül" az 1 misid. Mivel az utazás, javítás, vásárlás, stb. minden egyéb mindig a normál pénztárcából működik, így elég fájdalmas tud lenni a 200-350k limit, hamar el tud fogyni.
    - CREDIT ESCROW: ide kerül minden limit felé csúszó bevételed. Tehát nyugodtan csinálhatsz bármit a játékban, pénzed nem vész el, csak zárt helyre kerül. Az itt gyüjtögetett pénzhez kétféleképpen lehet hozzájutni:
    --- előfizetsz és automatikusan minden pénzed a normál pénztárcába kerül át, azt csinálsz vele amit akarsz.
    --- vásárolsz Escrow megnyitó itemeket (sajnos a nevére nem emlékszem). Többféle item vásárolható, melyek eltérő értékű (100-250-500k?) creditet tesznek elérhetővé az escrow-dban. Ezen itemek nem véglegesek, csak bizonyos ideig (fél óra?) nyílnak meg, tehát arra jók, hogy 350k-nál többért is tudjál valamit megvenni. Ha nincs az escrow-dban pénz, akkor semmire sem mész ezen itemekkel. Ha az escrow-dban van 50k credit és te 500k escrow nyitó itemet használsz, akkor is csak 50k-t tud elkölteni pluszban, mivel nincs több pénzed. Ha a normál pénztárcádban van 30k, az escrow-ban 1 misi és te használsz egy 250k-s itemet, akkor bizonyos ideig 30k+250k=280k-ért vásárolhatsz. Ha nem vásárolsz semmit, akkor a normál pénztárcádban marad a 30k továbbra is, a 250k nem kerül át az escrow pénztárcádból a normálba :( Tehát nem tudod vándoroltatni a pénzedet az escrow-ból a normálba. Az itemekkel csak megnyitod az escrow pénztárcádat és költhetsz belőle, ennyi, semmi több.

    Remélem sikerül hasznos információt adnom az escrow-al kapcsolatosan. Ennél többet én magam sem tudom, mivel kezdetek óta előfizetőként játszom.
  • MarkBlade
    #56974
    Valakit érdekel egy acc?
  • Alanw
    #56973
    http://dulfy.net/2017/10/28/swtor-class-utility-changes-coming-5-6/
  • Plata
    #56972
    Ő meg kérdezte én meg mondtam hogy nem tudom,még ha nem is tudom a választ akkor is csak válaszolok ha kérdeznek tőlem valamit,ha nem válaszolnék az elég nagy bunkóság lenne,szerintem.
  • PiszkosFred
    #56971
    Fel ev szunetet leszamitva idestova 6 eve vagyok elofizeto, eszemben sincs escrowt hasznalni. Csak tegnap volt egy beszelgetes DK generalon, amely errol szolt (epp a herociokat csinaltam es kozben belefutottam), es akkor jutott eszembe, hogy mindig is erdekelt a mukodese, mert nem tudtam eldonteni, hogy tenyleg egy orbitalis nagy atveres az egesz, vagy nem.

    Olvastam neten ismertetoket rola, de mind altalanosan fogalmazott, ezert gondoltam megkerdezem itt, hatha tudja vki a valaszt. Amit ezuton is koszonok! :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2017.10.27. 10:52:27
  • Pacho
    #56970
    Ha van 10 millió kredited és 350k az elérhető max, akkor az azt jelenti, hogy van még 9.650.000 az escrow-ban. Ha veszel egy unlockot, pl. 100k-s escrowt, akkor "lehív" az escrow-ból 100.000-et, tehát lesz 450.000 kredited amit elkölthetsz.

    Ez nem növeli meg permanensen a rendelkezésre álló költhető pénzt, csak ennyit lehív az escrowból. Tehát ha elköltöd az összeset, akkor újból 350.000-ig megy majd vissza a költhető pénz, a többi az escrowban halmozódik. (Ezen nem változtat az se, ha mondjuk 10 darabot unlockolsz, akkor lesz 1.350.000 költhető kredited.

    Amúgy az escrow tipikusan az az unlock amire nem érdemes költeni. Hagyd, hogy halmozódjon a pénz, ne foglalkozz vele. Amikor majd aktiválasz egy referral linket akkor elérhetővé válik számodra, és akkor elköltheted.
  • Pacho
    #56969
    Ha nem tudod a választ, akkor miért válaszolsz?
  • Plata
    #56968
    Nem tudom,általában ha drágább dolgot akartam venni akkor azt arra időzítettem amikor épp előfizető voltam.
    Vagy mivel CC-t tudok venni bankkártyával megoldottam CC-ből.
    Tegnap is vettem cc-ből még egy acc wide táska slotot.Asszem 375 cc volt.
    Mert ahogy a képen is látszik kezdett kevés lenni a karim tatyója,meg poénból vettem 3 darab 160 cc-s ládát.Ami egy random itemet ad,egy mount jött,egy armor meg egy dísz a kecóba.
    CC-ből vettem meg minden unlockot,karakter slotot egyéb marhaságot,kivéve egyszer mikor állati olcsón találtam eladó karakterslotot.
    Arra is rájöttem hogy preferedként ugye max 18 karim lehet és nem enged további karibővítőt venni,igen ám de ha előfizető vagyok enged venni + karislotot és engedi használni,amikor lemegy a sub meg marad.Így lett a max 18 slotos prefered accomból 21 slotos.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2017.10.27. 09:46:49
  • Vincentcloud
    #56967
    Nem volt jó a megfogalmazásom, empire oldal volt amire gondoltam, eddig csak republic karaktereim voltak
  • PiszkosFred
    #56966
    Ezer eve meg akartam mar kerdezni, hogy ez az escrow cucc hogy mukodik? (ha jatszottam az elmult 6 evben, csak elofietokent tettem azt, ez teljesen kimaradt).

    Van mondjuk 10 millio creditem. Ebbol alap esetben preferredkent 350 000 credit az a mennyiseg, amennyit tenylegesen hasznalhatok. Eddig oke. Latom a CM-ben ilyen kb 100-250 cartel coinert kaphato escrow akarmiket, ez is oke. Na most ha ezt megveszem, majd aktivalom, akkor mi tortenik? Mondjuk veszek egy +100 000 escrow akarmit.

    Ilyenkor bovitem a "szamlamat" es megno a rendelkezesre allo credit limitje 450 000-re? Vagy nem no meg, de a vett 100k-s escrow cucc ugy mukodik, mint egy valto/csekk, vagyis beszamolodik/felhasznalodik a kovetkezo tranzakcioban? Ha megno, akkor vegleg, mint mondjuk egy bank tarhely bovites, vagy csak ideiglenesen, x orara, vagy addig,a mig megint nem esik 350 000 ala a rendelkezesre allo creditem?

    Vagy hogy? Egyszeruen nem latom benne az ertelmet, mert tobb millios cucc (legyen az GTN-bol vett valami vagy egy ingame stronghold bovites, barmi) kifizetese eseteben tobb euroba kerul a szukseges escrow-t biztosito "tokenek" osszeszedese, mintha elofizetne valaki 12-15 euroert a limit nelkuli egy honapra. Ha folyamatosan bovulne es tolodna ki a 350 000-es hatar, minden egyes escrow akarmi hasznalataval, akkor meg azt mondanam, hogy talan, talan, nagyon talan van benne racio, de felek, hogy nem igy mukodik a dolog.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2017.10.27. 09:19:27
  • Plata
    #56965
    De a sith sorciban a light side a mókás.
    Jó karival leverni a sok gyökeret na meg a sok ökörség amit be ad light side-on.Három sith sorcim van.De a light side magasan veri a dark side-ot.
    Jah sith pureblood sith sorci light side-on még mókásabb.
  • Vincentcloud
    #56964
    én is hagytam a wowot az új raidig, első dark side karakteremet el is kezdtem húzni ami mi más is lehetne elemsámi után mint sith sorci
  • Plata
    #56963
    tegnap ahogy Makeb-en a sztorit csináltam egyszer csak kiírta a játék hogy túl sok pénz van nálam és a többi bekerül escrow-ba,megnéztem nem 350 ezer pénzem volt mint amennyi egy preferednek lehet hanem 438 ezer.
    Később a pénzem ahogy költöttem erre arra elkezdett fogyni de amit meg kaptam küldiből vendortól az mindig escrow-ba került.
    Most már rájött a játék hogy max 350 ezrem lehet,de valamiért nagyon bealudt.

  • Plata
    #56962
    Épp befejeztem egy újabb sztorit és jött az átvezető videó erre elszállt a szerver.
  • Plata
    #56961
    Igen.
    Nekem az acc információban ott van a Hutt kieg a revan nincs.
  • PiszkosFred
    #56960
    Akkor ahogy az varhato volt (es a logika is ezt diktalna) a Revan kod megadja az azt megelozo Hutt kieget is? Mar csak azert, ha kerdezi valaki, legyen konkret valasz.
  • Plata
    #56959
    Sith-ből a jó a viccesebb.
  • Alanw
    #56958
    dark mindig jo
  • Plata
    #56957
    Már tegnap este is volt.
    Tegnap el is mentem hutt carteles sztorit csinálni,csak érdekes volt a karim viselkedése,jó sith sorcim igen morcosan és elég darkosan viselkedett átvezető videókban.
    Meg érdekes hogy a követőm nem csipázta hogy újra jó oldali válaszokat adtam küldikben,pedig régen ő is jó volt.
  • Alanw
    #56956
    van szerver
  • Plata
    #56955
    Ha lesz szerver megnézem.
    Köszi a tanácsokat.
    Az összes karim 50-es,rég nem játszottam már Sw Tor-al,pár kieggel ezelőtt már utáltam hogy annyira le van egyszerűsítve és könnyítve.
    na meg kb hutt kieg óta nem is lehetett hozzá venni gamecardot.
    Meg egy jó éve visszamentem Wow-ozni oszt lekötött rendesen újra.De most hogy már van 13 110-es karim és a jelenlegi contenttől rókáznom kell kell valami más.
    Bár most elkezdtem hordázni,azt eddig kihagytam,elég mókás kis hordás karival ökörködni.
  • PiszkosFred
    #56954
    Annyit azert hozzatennek, hogy Rishiin kapunk meg classonkent eltero kontentet, egy apro kuldetesben vegleg lezarjak az esetleg nyitva maradt kerdeseket.
  • Shion
    #56953
    A class alapú story csak level 50-ig létezik, így a Chapter 3 végén mindegyik class story lezárul (Corellia bolygó után).

    Ilum még az alapjátékban volt anno, de már független bolygó story-val rendelkezik, vagy eltérés csak Imperial / Republic között van.

    Tehát level 50 után már nincs Class-onként eltérő story, csak bolygó és fő story létezik csak. Nagy általánosságban mindig a saját hajódon a konzolban keresd őket a story indító küldetést.

    Rise of the Hutt Cartel kiegészítő level 50-55 közötti szintre íródott anno, tartalmazza Makeb és Oricon bolygók story-ját.

    Revan kiegészítővel járt jónéhány Flashpoint, Rishi és Yavin bolygók, level 55-60 szint.

    60 feletti szint után vannak a legújabb kiegészítők: KOTFE és KOTET.
  • gunji
    #56952
    Eredetileg - azt hiszem - még a Holoterminal adta a Hutt Carteles szálat, most megnéztem egy új karakterrel: a hajón a Mission Console-n lehet választani:

    A kép alapján Ilum után: Makeb -> Oricon. S majd csak utána Shadow of Revan, de itt jelezni fogja, hogy ezután már a korábbi class story küldetésekhez nem lehet visszatérni.

  • PiszkosFred
    #56951
    Regebben 54-55 korul a hajodon kaptad a kesztet a konzolbol, mint a tobbi eseteben. Az uj rendszerben nem tudom, mostansag nem altoztam.
  • Plata
    #56950
    Próbáltam,de az accountnál csak az alap játék és a hutt kartel van írva,de hiába max a fő sztori van,sith sorcival próbáltam,nem találtam semmit, a mocit megkaptam,de semmi,még mindig az van hogy vége a fő sztorinak és húzz a gyíkba.
    De majd ha lesz időm ránézek még újra,de elkellet mennem reggel melózni.
  • PiszkosFred
    #56949
    Kapsz ra feladatot es koveted/csinalod :)

    Mivel a ket kod (az ingyen Revan kieg es a mount) csak par hetig ervenyes, feltetlen hasznald a redeem opcioval, aztan majd megkezded kesobb. Ha jol vettem ki, vegleg megkapja mindenki a kieget. Bar azt nem tudom, hogy ez azt jelenti, hogy a Hutt is ingyenes lett/megkapja az illeto, vagy az mar korabban ingyenes lett? Mindegy, aktivald, aztan majd elkezded! :)
  • Alanw
    #56948
    mmajd belejossz,amugy ha jol emlekszem a hajodon a tarsalgoban a konzolnal
    Utoljára szerkesztette: Alanw, 2017.10.24. 09:24:30
  • Plata
    #56947
    Lehet én is kipróbálom.
    Bár azt sem tudom hogy kell elkezdeni kieget.
    50-ig ismerem a járást.
  • Alanw
    #56946
    http://dulfy.net/2017/10/23/swtor-free-shadow-revan-expansion-kotor-speeder/
  • Shion
    #56945
    Plata: vannak jófej és kevésbé jófej guildek egyaránt a játékban, szerencsét kell próbálni bennünk és hamar kiderül, hogy jól érzed magad ott. Én 5-6 éve játszom, mindvégig guildben voltam és többségében nagyon jó emberekkel ismerkedtem meg. Teamspeak-et én folyamatosan használom, így mindig tudok beszélgetni valakivel. Csak ajánlani tudom, hogy próbálj szerencsét, veszítenivalód nincs, mert ha nem tetszik a közösség kilépsz és kész. De ha bejön, akkor sokat nyerhetsz rajta :)

    BarackHUN: én mindig egy-egy guildre koncentrálok, amiben éppen játszom. Jelenleg az Imperial oldalon erősítem az Ad hoc Victory guildet, itt egy nagyon jó hangulatú közösség épült fel az elmúlt hónapokban. Republic oldalon lévő régi guildem 1,5 éve kihalt, Repu oldalon egy guildről tudok, ami még aktív és létszáma is van (8-10 fő), a Köztársasági Betyárok. 2 régi cimborám ott játszik, ők szeretik, de van olyan guildtársam, aki pár nap után elmenekült onnan, mert "nem segítenek, csak lerázzák az embert" tapasztalt. Egyszóval tanácstalan vagyok Republic oldallal kapcsolatosan. Imperial-on gyere hozzánk, tudunk segíteni, nálunk is van jó pár hozzád hasonló kezdő temérdek kérdéssel és vannak sok éve játszó veteránok, szóval nem "lógnál ki a sorból" :)

    Szerver MERGE témaköre:

    Évek alatt sok korábban aktív guild kihalt vagy kihalás szélére jutott. Sok helyen már csak pár ember játszik, ez nem csak a TOFN szerverre igaz, hanem a jelenlegi legsűrűbben lakott Red Eclipse szerverre is. Ez sajnos sok játékos játékélményét eléggé rombolja, hiszen esténként kínszenvedés társakat találnia akár csapatoláshoz, akár más egyéb tartalmakhoz. Oké, hogy a játék nagy része szólózható, de végülis MMO révén, azért társasággal jobb elütni az időt és nem pug-okkal szenvedni.

    Az AD HOC VICTORY-ban az utóbbi hónapokban összekovácsolódott egy olyan társaság, akik hajlandóak felvállalni a szervezés szerepét és egy guildben kívánja összehozni mindazon játékosokat, akik még mindig élvezik az SWTOR-t és szeretnének nem egyedül játszani, hanem nagyobb társasággal együtt közösen beszélgetni, játszani, szórakozni, stb. Amennyiben érdekel a dolog, lépj be hozzánk legalább egy karaktereddel és fedezd fel a guildünket. Nálunk nincs kötelező program, online jelenlét, akkor és annyit játszol, amikor kedved tartja, ezért senki nem fog cseszegetni. :)

    Amennyiben a jelenlegi guilded még aktív nagy létszámmal és nem szeretnétek átvándorolni más guildbe, akkor javalatunk az Alliance lenne. Ehhez egy közös teamspeak használatot és chat-en ajánlunk fel. Teamspeakünk bérelt szerveren van, stabil, 24-órában elérhető, nincs 1000 szoba idegenekkel, saját szobák igény szerint létrehozhatók, stb. A saját ts jelenleg 60 főt tud kiszolgálni, de szükség esetén a felső limit végtelenségig emelhető. Így egy teamspeakenk lenne a teljes SWTOR magyar közösség, mégiscsak el tudjuk érni egymást és igény esetén tudnánk együtt játszani.

    A fentieknek megfelelően kérlek jelezzétek nekem, amennyiben érdekel valamelyik opció. :)
  • Alanw
    #56944
    gyere a csillagosvenybe,casualok vagyunk,sokan a melo miatt.......
  • PiszkosFred
    #56943
    > És sajnos sok dolog van még ami nem tiszta,

    Addig is, amig nem talalsz guildet, nyugodtan tedd fel a kerdeseket itt is a forumban, biztos vagyok benne, hogy rovid idon belul kapsz ra megfelelo valaszokat!
  • Plata
    #56942
    Biztos találsz magyart.
    WoW-ban én is klánban tolom,de sw tor-ban nem nagyon foglalkoztam klánnal.
  • BarackHUN
    #56941
    Igazából nekem az a problémám, hogy ha nem tudok valamit, folyton general chatre kell írnom, és vagy válaszol valaki vagy nem. Amennyiben meg válaszolnak, vagy észreveszem, vagy eltűnik az LFG WTS stb Spam közepette :D
    És sajnos sok dolog van még ami nem tiszta, meg ha már MMO-ról van szó, ha van rá mód nem egyedül szeretnék lenni folyton, szerintem egy guild/klán sokat hozzádobhat a játékfaktorhoz. Ha nincs magyarból ilyen, akkor esetleg külföldit tud ajánlani valaki? Ami már bevált, és casualokat is szívesen lát? Esetleg még hozzám hasonló, nem mindent tudókat is?:)
  • Plata
    #56940
    Szerintem az sw tor pont az a játék amiben tökre meglehetsz klán tagság nélkül,feltéve ha nem akarsz hc játékos lenni.
    Red eclipsen húztam 21 karit,de sw tor pályafutásom kb 5%-ban voltam klán tagja.
    Mondjuk részben én is tehettem róla,kerültem a magyar klánokat mivel a red eclipsen is felütötte a fejét az a banda akivel már sok másik mmo játékban bajom volt,vagy tönkre tették az ottani magyar közösséget.
    Gondolkozom hogy visszatérek sw tor-ba én is,mert Wow-ban elértem mindent amit csak akartam és a jelenlegi kontent nem jön be,ezért lehet visszatérek sw tor-ba,bár lehet hogy még kipróbálom a TESO-t is.