60023
  • PiszkosFred
    #57099
    El fog az :) Kiss tul van terhelve mar megint, nesze neked kozpontositott szerver.
    Az, hogy most mar lehet penzt rakni a legacy bankba, csudajo. De azt, hogy epp ki all nyeresre, a Light vagy Dark oldal, tovabbra sem talalom.
    A GCommand panel viszont jo lett, vegre nem kell szorakozni percekig, mire bedobta a megfelelo heroic planet dailyt a rendszer.
  • pajer_csaba
    #57098
    Nekem el sem indul a játék...
  • PiszkosFred
    #57097
    Most kiszedtek a DvL reszt a jatekbol, vagy en vagyok bamba es nem latom, ki all nyeresre? :)
  • Alanw
    #57096
    jogos :-)
  • Kaputelephant
    #57095
    Gaming szcéna meg az Index :D Neee, ne ott olvass SWTOR és az egyéb gaming témában, ha szabad javasolnom.
  • PiszkosFred
    #57094
    Tobb tucatnyi felszintezett karakter utan annyira nem banom, hogy a szintezes gyors lett. Hozzateszem, mai napig elvezem a class sztorikat (1-2 kivetelevel) es orommel jatszom vegig oket, es levezettel jatszottam vegig anno elso alkalommal is. Az osszes class-, az osszes bolygo- es az osszes egyeb/mellek kuldetesnel anno pontosan tudtam, hogy melyik milyen rewardot ad, es az kell e nekem. A Datacronokrol vagy az adott bolygo special item vendornal veheto narancs cuccokrol nem is beszelve. :) Mostanra ez a tudas mar feleslegesse valt, nyilvanvalo.

    Craftbol van egy-eyg karakterem, akinek kuldozgetem a recepteket, vagy akikkel farmolom a bop recepteket es ennyi, manapsag tenyleg mar csak skineket es conquest/fabrication szarokat gyartani jok, alig par perces meloval jobb cuccokat szerzel, mint amiket tudsz/tudnal gyartani.

    Az ujabb altokkal mar csak gathering szakmakat valasztok. Mar ha egyaltalan foglalkozok vele :)
  • Grifid71
    #57093
    Tudom kicsit elfogult vagyok, de részemről a "régi" verzió volt a élvezhető. Ez a mostani xp hullás egyszerűen katasztrófa, a fejlődés túl gyors nulla izgalom, gyakorlatilag teljesen legyilkolták a craftolást, tök feleslegesek lettek a szakmák. Az alapküldetéseken jobb cuccokat ad rewardnak mint amit legyártasz. Számomra ott ért véget a játék, hogy egy izgalmas Ilumi harcnál, szólózva bealudtam. Mikor felnéztem addigra a kisérőm egyedül végzett. Le is gyalultam az egészet.
  • PiszkosFred
    #57092
    Megvolt annak is a vonzereje, rengeteg cucc volt, rengeteg stattal, kulonbozo funkciora alkalmas tarsakkal, stb. - el tudtad szoszolni az idot azzal, hogy mindent osszevalogass, osszerakj magadon. Egy-egy narancs cuccnak meg volt erteke, direkt vadasztad az osszeset, hogy minden slotba keruljon egy-egy, amelyet aztan tudtal fejleszteni modokkal. Emiatt volt, hogy +10 szinttel kesobb visszamentel szolozni egy-egy h4-est a modolhato cucc reward miatt, mert kellett a companionra is, akik szinten statokbol es cuccokbol mukodtek, szintezni es oltoztetni kellett oket, egyebkent szart sem ertek. Es meg lehetne sorolni. Nem votl se jobb, se rosszabb, egyszeruen mas volt, van aki szerette, van aki nem azt a korszakot.
  • gunji
    #57091
    Jaja, igaz-igaz.
    Meg ugye cserélgetni kellett a gear darabjait szintezés közben a karakterünkön és a companionunkon is, amivel jól el lehetett szöszölni az időt, a companion meg csak egyhez 'értett' a dps/tank/healer hármasból (pl. jedi knight csak Balmorrán kapott healer társat), addig meg vihettük C2-t magunkkal heroicra gyógyítani, de ő fegyvert nem használhatott, így mindig boxolós közelharcba keveredett az ellennel. :)
    Büszke én anno arra voltam, amikor már voltam annyira erős, hogy visszatérve a korábbi bolygókra egyedül le tudtam győzni egy-egy erős npc-t (pl. az alderaani world boss-t), vagy megtudtam csinálni egy heroic-ot egyedül ;)
    Régen volt, szép volt, meg volt annak is a varázsa.
  • pajer_csaba
    #57090
    Okés, én elhiszem. Nem régóta játszom, így nem tudom, milyen volt az elején. Csupán egy régi indexes cikkben olvastam, hogy sokan panaszkodtak amiatt, hogy túl könnyen végigjátszható a játék lvl 50-ig (akkoriban az volt az ending), és hogy ezért kezdtek bele a lvl 50-től 70-ig terjedő kiegészítők kifejlesztésébe.

    Mondjuk én speciel megőrülnék, ha úgy kellene a story-line szintezést végigcsinálni, ahogy leírtad... :o
  • Shion
    #57089
    "Mert ok, aláírom, hogy az alap 50-es szint eredetileg gyorsan végigjátszható volt,..."

    Ezt megcáfolom, mert pont hogy a játék indulásakor volt a leglassabb a fejlődés.Napi 10 óra játékidő mellett is nekem 3 hét kellett a level 50 eléréséhez! Anno a fejlődés úgy ment, hogy adott bolygón megcsináltam a Class küldetést, az összes elérhető Story küldetést, haverokat összeszedtem és megcsináltuk a Heroic 4 küldetéseket (2+ még nem létezett), és mindezek után még mennem kellett 2-3 Flashpointot, mert még mindig kicsi volt a szinten, hogy a következő bolygót elkezdjem!!!

    Mind a mai napig emlékszem, mennyire büszke voltam, hogy eljutottam Tatooine-ra, de a bázisról már nem tudtam kijönni, mert a patkányok pirosak voltak és mindig megöltek. Fejlődjönöm kellett Fp-ben 1-2 szintent, hogy elkezdjem ténylegesen Tatooine-t.

    Anno a legelső Speederemet level 42-t tudtam megvásárolni, mivel maga a Speeder olcsó volt (8k), de a skillért 25k Creditet kellett fizetni és így együtt már 8+25=33k credit volt. Ennyi pénzem csak level 42 lett, így addig minden bolygót gyalog jártam be. Quick Travel 2 óránként egyszer volt használható, az Emergency Fleet Pass 18 óránként.

    Egyszóval a játék indulásakor sokkal-sokkal lassabb volt a fejlődés, mint most.

    Azonban most már nincs túl sok jelentősége a szintnek, ezért is olyan gyors a szintezés. Ugyanis a bolygók letolják a szintedet a bolygó max szintjére, tök mindegy hányasként mész oda. Persze alacsony szintűként továbbra sincs lehetőséged odamenni (pl. level 1-esként nem fogod 50-es Makebet elkezdeni), de fordítva csak előnyöd (+bonus) származik a magas szintből.

    Galactic Command Level szintezés nekem még mindig túl lassú. Amikor tavaly kijött, akkor irgalmatlan lassú votl, én is abbahagytam a játékot fél évre. Anno egy(!) karakterrel a 90-es szintet másfél hónap alatt értem el napi 6-8 óra játékidővel, abnormális volt, tömegével léptek le a játékosok. Idén már korrigált a BW a fejlődésen, így ősszel már sok visszatérő játékos van, és pont miattuk vannak kedvezményes időszakok is, hogy utolérjék a többieket. Amúgy az, hogy valaki eléri a 300-as szintet, nem jelenti, hogy vége a játéknak. Inkább csak azt, hogy már van esélye 246-248 gear kapni a ládából. 3 hónapja van már több 300-as karakterem, egyik sincs még full 248-ban. Van amelyik 100 szintet lépett a 300-as szinten, mégis csak fél 248 gear-je van meg. Az igazat megvallva, mivel nem járok HM Ops Progress-re, sem Nim Ops-ra, sem WZ-re, így nem is hiányzik.
  • PiszkosFred
    #57088
    > de most már lvl70 után is van bőven hova fejlődni, szerintem.

    Van, es pofan is vernem azt, aki a GC resznel kitalalta, hogy ne account szintu legyen. Mert olvasom en itt, meg latom is a jatekban, hogy hamar szinteznek az emberek GC-t, de basszus, en 99-ig eljutva is haromszor meguntam, nem hogy 300-ig :) Lehetett volna az ESO-ban hasonlo elvu (nem mukodesu) champion pontok rendszerehez hasonloan ez is account szintu, de persze megemelt maximum szinttel.

    Az mondjuk ketsegtelen, hogy megfelelo DvL allapottal, 100%-os gcxp scrollt hasznalva a mult heti dupla xp/gcxp event alatt marha konnyu volt felhuzni a szinteket, de annak vege lett sajnos.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2017.11.22. 17:46:16
  • pajer_csaba
    #57087
    Pénzé' vehető, szal' tuti, hogy az összes hülye azonnal megveszi, és csak úgy nyüzsögni fognak a lvl 70-es karik a Korriban-on, és nem csak párbajozás ürügyén... (Vicces lesz a general-t olvasni, mikor lvl 70-es kérdi, hogy most akkor merre is van a story-missionhöz való cucc.) :D

    Egyébként nekem semmi bajom a szintlépés sebességével. Ja, de nem is vagyok subscriber... szal' minden bolygót rendesen végig kell vinnem, ha haladni akarok, ami meg ugye idő... (Mondjuk jó lenne eldönteni, ki mit akar... Mert ok, aláírom, hogy az alap 50-es szint eredetileg gyorsan végigjátszható volt, de most már lvl70 után is van bőven hova fejlődni, szerintem.)
  • gunji
    #57086
    Kívánságod parancs, sőt: jövő keddtől egy Tuk'atá-nak sem kell életét adnia a lvl70-re való gyorsabb eljutás érdekében, elég, ha 2000 CC-ért veszel egy aznap debütáló Master Datacront, amivel bármely nem 70-es szintű karakteredet 70-es szintűvé teheted anélkül, hogy az befolyásolná a class story küldetéseket. (Forrás: link)
    Az amúgy is nagyon (talán túlontúl) gyors szintezés láttán biztos nagy siker lesz ez is :)
  • pajer_csaba
    #57085
    Én azt szeretném, ha csupán 8 millió Tuk'ata leölésével el lehetne jutni lvl 70-ig, mint a Világok Harcában a vaddisznókkal! :D
    Sőt, a Jediket mostantól hívhatnák Palladinoknak, a Birodalmat meg át lehetne nevezni Hordára! Mennyivel jobb lenne! :)
  • Plata
    #57084
    Kár hogy Sw ToR-ban nincs cooking meg fishing,komolyna mondom ha tennének be sokkal többet lehetne szórakozni.
    WoW-ban most fut a pilgrim bounty event,az is jó móka,igaz összevissza kell rohangászni a kontinensek meg városok közt,ami kiskarival fárasztó,de akkor is jó móka.Már két szintet léptem főzőcskézéssel.Fel is húztam kiskarimnak cookingot 300-ra vagy 20 perc mászkálással.
    Tank kari neki jól jön a cooking,mivel pulyka (panda) tank.Nekik a cooking dupla bónuszt ad.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2017.11.21. 13:29:03
  • Plata
    #57083
    Jah valami cartel marketes flinta.
    Sajna mobilon nincs szerkesztés gomb.
    Vagy van de nem látszik.
  • Plata
    #57082
    Megnéztem a sniperen puskálya sem adaptiv.
    Csak sárga oszt keverem az adaptivval.
  • Plata
    #57081
    Ha hazaérek megnézem.
    Sárga és zöld kristályt szeretem.
    Küldiben kaptam egy nagyon erős statokkal rendelkező kardot.
    De tök benga a kinézete,ha lehetne fegyver kinézetet is változtatni lecserélném.
  • Shion
    #57080
    Zöld kristályból is van 4-5 féle árnyalat :) Valamelyik csak olcsó, egy gyors GTN kínálat ellenőrzést megér a dolog :)

    Régen nem vettem már kristályt, anno bevásároltam 10-15 félét és azokkal elvagyok. Általában a nagyon ritka színárnyalatok a több milliósak, a sima fehér és sima fekete a legdrágább, az talán 50 misi.
  • Plata
    #57079
    Red eclipse-n szép zöld szinű 55-ös kristály asszem 2 milla.
    Igaz már 58 vagyok,de még nem voltam market közelében.

    57078Tudom,pár szett megvan nekem accountra.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2017.11.20. 13:45:49
  • Shion
    #57078
    SWTOR-ban a Cartel Market-es cuccok a Collection-ben (CTRL + C) némi Cartel Coin feláldozásával megnyithatóak accountra és akkor minden karaktered tudja majd használni. Van Bronz, Silver és Gold ritkaságú cuccok, ezel eltérő áron nyithatóak meg accountra. Rendszerint a Bronz 20-160 CC, Silver 240 CC és Gold 400 CC kér el.

    Én a nagyon jó gear, fegyver, mount, color crystal, stb cuccokat így nyitogatom meg accountra, így mindegyik (29) karakterem tudja használni őket. Ennyi karakternél nekem már régen nem éri meg egyesével megvenni karakterenként, inkább CC-t áldozok rá.
  • Shion
    #57077
    Fénykard (és lőfegyvereknél a lézerlövedék) színét a benne lévő kristály adja. Nézz szét a GTN-n (Auction House), fillérekért (pár ezer creditért) nagyon sokfélét árulnak, vegyél egy jó statos és színű kristályt és azt használd a Main Hand-ben. Ha cseréled a fegyvert jobbra, akkor vedd ki belőle a kristály és tedd át az új fegyverbe. Így a kristályt elég csak egyszer megvenni, mindig tovább tudod vinni magadddal a legújabb fegyveredbe.

    Az Off-hand-be teljesen mindegy milyen színű kristályt teszel, nem látszik (focus, shield, generator, stb.)
    Utoljára szerkesztette: Shion, 2017.11.20. 13:31:12
  • Plata
    #57076
    Nem nem adaptive,de modolható,már régóta használom,próbáltam jó pár kardot,de ez jött be.
    Úgy rémlik mintha az ügynökömnek lenne adpatíve sniper puskája,de majd megnézem
    Igen WoW-ban a cuccok nem csak karinak járnak hanem accountra,ha az egyik karimnál egy ruha darabot unlockolok mind meg kapja.fel téve ha neki való..
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2017.11.20. 13:17:40
  • PiszkosFred
    #57075
    Igen, egy az egyben azonos, mint odaat a transmog, vagyis itt is csak kinezetet valtoztatja meg, nem a hordott cuccokat. Ellentetben viszont a wow "ruhasszekrenyevel" az swtorban karakterenkent kell rendelkezned az adott cuccal (skinnel) es csak az armort lehet egyelore varialni, valtoztatni.

    Az a szablya miert vagy mitol adaptive?
  • Plata
    #57074
    Na látod ez nekem tök új.
  • Plata
    #57073
    Hú akkor én vagyok le maradva,gondolom az outfit designer olyan mint a transmog wow-ban?
    Nézd az én fegyóm ilyen,de ne vedd figyelembe hogy gáz a kristálya,de nem találtam jobb zöld kristályt,csak pirosat,de az nem jön be.

    Nem tehetek róla,de Sw ToR-ban még a kardom színe is zavar.Lehet hogy ökörség,de így tudom csak beleélni magam.
  • PiszkosFred
    #57072
    Tudsz linkelni egy adaptive fegyverrol egy kepet, eleve arrol, hogy mi az adaptive resz benne? A barrel/hilt, a mod, az enchant, a kristaly? Mert akkor ranezek otthon es begyujtom (vagy elokeresem, ha eddig elkerulte a figyelmem)

    #57067
    A kinezet hogy lehet problema, amikor ott van az outfit designer? Vagy en ertettem felre?
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2017.11.20. 12:55:33
  • Shion
    #57071
    Kinézettel ne foglalkozz nagyon fejlődő karakternél. Ha mindenképpen szeretnél, akkor használd a Customization Appearance részt a Character ablakban (C gomb alapból). Oda bármilyen kinézetet beállíthatsz magadnak és nem befolyásolja a statot adó alapgearedet. Több tucat kinézetet is beállíthatsz egy karinak, csak győzzed kinyitni az újabb kinézet füleket :)
  • Plata
    #57070
    Nekem minden adaptive.
  • PiszkosFred
    #57069
    Fegyverbol adaptive? Azt hiszem ez kimaradt akkor nalam, nem lattam meg olyat, de megnezem, mert szintezeskor nagyon jol jonne. Az egyetlen cucc, amit venni szoktam 1-64 kozott, az a barrel/hilt, hogy a dps meglegyen.

    A DVL cuccokat egyszerre 3-4 szintezos karakterrel is hasznalom (altalaban az hordja, akivel nyomok par heroicot), igy nem rakok bele modot, mert unom feszt' cserelgetni benne azokat (mert a dvl szett nem, de a benne levo modok szintfuggok, igy addig nem veheti fel a masik karakterem, amig nem takaritom ki), de az alap +30/40 mastery/endurance paros boven eleg 50-60-ig, aztan mar ugyis jonnek a narancs es szetszedheto rewardok a revan kiegtol.
  • Shion
    #57068
    A fejlődés jelenleg nagyon gyors a játékban, részben emiatt nem érdemes 4 szintenként cserélni a modokat a ruhádban, másrészt ha magasabb a karaktered szintje, mint az adott bolygó maximum szintje, akkor letolja a szintedet a bolygó max szintre és elég szép boost-ot kapsz. Így gyakorlatilag zöld ruhában szaladgálva megcsinálható minden Story és bolygó küldetés, de még a Heroic 2+ küldetések is. Ahogy a többiek említették, a Heroic 2+ küldetésekből szerezhetőek kék és lila ruhák is, igaz fix stat-osak, tehát nem tudod később fejleszteni őket, de ajándék lónak ne nézd a fogát. :)

    Én úgy húznék most karaktert, hogy level 8-ig fejlődnék önállóan, 8-as szinten már felvehetőek a kezdő bolygó 2-3 darab Heroic 2+ küldetése és vagy önerőből, vagy barát segítségével megcsinálnánk. Level 15 körül felvennén a fleet-en az "Introduction to PvP Warzone" küldetés, mennék 1 darab Warzone-t, a küldetésből pedig megkapnám az összes ékszert (1 db füles, 2 db implant, 2 db relic). Innentől újra Heroic 2+ kifulladásig és máris level 50+ az ember. Ruházattal nem foglalkoznék, ami jön Heroic 2+ ládákból, az tökéletesen elegendő bármire. A Class és bolygó küldetéseket utólag is meg lehet csinálni, nem veszít vele semmit az ember, ha hirtelen a szintet felrántod, viszont annyit nyersz vele, hogy innentől minden küldetésből a te szintednek megfelelő gear fog esni, credit is a szintednek megfelelően sokkal több jön, mint level 10-en, plusz boost-ot is kapsz, mivel magasabb szintű vagy, mint a bolygó :)

    Tudom, én hiperkocka vagyok sok emberhez képest, múlt hétvégén 1 nap alatt 70-es karaktert csináltam az Assassin dps-emből (másik szerverről jött át level 1-esként), azóta minden Class, KOTFE, KOTET, bolygó (Makeb, Oricon, Revan, Iokath, stb.) küldetéssel kész van és 200+ felett jár GXP szintben. Ez van, 2010 óta játszom SWTOR-ral és ez volt a 29-ik karakterem :)
  • Plata
    #57067
    igen tudom hogy flashpooint jobb cuccot ad,az előbb is voltam és sokkal durvább volt mint az én modolt cuccom,de eszement randa is.
    Kedvelem a karimat ezzel a kinézettel,jó nem egy nagy szám ruha,csak szimpla birodalmis felső meg egyszerű gatya,de jobb mint azok a béna sith cuccok amik esnek.De nekem így tetszik.

    Ciki hogy birodalmi felsője van de nagyon is jó kislány.

    Utoljára szerkesztette: Plata, 2017.11.20. 12:49:42
  • Shion
    #57066
    Csak a Fred által említett Dark vs Light eventes (tavaly nyáron ment) ruha szett növekvő stat-os, legalábbis részben. Ugyanis a teljes ruha szett ad +50% xp boost-ot, legtöbben emiatt csinálták meg. A ruha alapvetően üres (mint a narancssárga ruhák általában), tehát Mod és Enchancement nincs benne, neked kell beletenni. Viszont a DvL ruha Armoring része (ebben van benne a +xp set bonus) level 1-től veled fejlődik egészen level 50-ig (ekkor az Armoring eléri a 168 item rating-et) és ezután már nem nő tovább.

    Sajnos a DvL set utólag már nem szervezhető be, tehát aki tavaly nyáron megszerezte, annak van ilyenje, mások pedig koppantak.

    Így nagy általánosságban azt mondom, hogy nincs az SWTOR-ban Heirloom rendszerű ruha a játékban, a DvL ruha csak részben hasonlít rá és a többség részére elérhetetlen.
  • Drubowski
    #57065
    A fegyverekből jók az adaptive cuccok szerintem, abból ritkán találok jobbat F2P módban.
  • PiszkosFred
    #57064
    Nem tudok ilyenrol. A lentebb linkelt DvL XP bonuszos szettje ad egy konstans 40-50%-os extra XP-t, ebben hasonlit a wowos heirloomra, de annak a statjai (mastery+endurance) allandoak, es mar level 1-esen is annyi, mint 50-eskent, vagyis ez a resze nem no a karakter szintjevel, mint a wowos megfeleloje.

    Modokkal meg szerintem szintezes kozben teljesen felesleges foglalkozni. Naponta nyomj le par h2-t es az abbol kapott reward (dobozonkent 2 loot a szintednek megfeleloen) siman megoldja a gear kerdeset egeszen 70-ig. Vagy menj valami gyors szolo flashpointot, az ottani bossok is dobnak neked ugyanolyan szintedhez igazitott lootot, mint a h2 boxok, csak ezek a legtobb esetben nem kekek, hanem mar lilak (nem subkent kell az auth hozzajuk).
  • Plata
    #57063
    Jah,rá jöttem,bocs.
  • Plata
    #57062
    Volna egy kérdésem,lehet hülyeség,de rég nem követem Sw Tor dolgokat,pár kieg óta mióta eltolták a talentolást nem nagyon figyeltem.
    De az Sw ToR-ban van olyan ruha szett mint a WoW-ban a heirloom?Vagyis magától nő a statja a karakterrel és esetleg ad egy kis xp bónuszt is?
    De az sem baj ha csak a stat nő a karival.
    Végig kéne tolnom jedi lovag sith warri meg katona sztorit,de olyan uncsik voltak hogy eddig mindig bele untam még az első epizódban,de ha elkezdeném nincs kedvem 4 szintenként haza rohangálni új modokat venni cuccba.
    Volna még egy kis gáz.
    Elakadtam sztoriban,megcsináltam flashpoinntot és le kéne adnom a küldit,de NPC nincs ott.

    Utoljára szerkesztette: Plata, 2017.11.20. 11:56:43
  • Plata
    #57061
    Sztori szerint el kellett mennem rakata prime flashpointra,a végén amikor két hapsival kell harcolni épp csak belekezdtem amikor jött telefon,gondoltam mire végzek vele meghalok,de majd újra próbálom,de mire végeztem telóval Azshara Zavros leverte őket.
  • PiszkosFred
    #57060
    Jelen allas szerint szerintem boven eleg, mar csak a levelet kell varnod 28-an.