60022
  • hawkie22
    #57339
    #57337 Kerestem, nem találtam.
    #57338 Köszi
  • PiszkosFred
    #57338
    /gquit
  • Plata
    #57337
    Szerintem a guild fülön a karakterednél kell lennie egy gombnak amivel leléphetsz.
  • hawkie22
    #57336
    Ez most egy nagyon amatör kérdés lesz, de hol tudok a guildböl kilépni? :) Sehol se találom.
  • Alanw
    #57335
    csilagosveny imp oldal,jedi tanacs rep oldal
  • pajer_csaba
    #57334
    Köztársasági betyárok (republic oldal)

    Birodalmi betyárok (imperiál oldal)

    Ad hoc victory
  • hawkie22
    #57333
    Van egyébként valamelyik szerveren aktív magyar guild? Én a Darth Malguson kezdtem egy Jedi Sentinelt, jelenleg 14-es. Viszont szívesen mennék instákba meg Spacefighter, esetleg PvP már alacsony szinten is, de alig találok embert, dps-ként meg az MMORPG-k gyermekbetegsége is elért, hogy évekig kell várni, míg talál random csapatot.
  • Plata
    #57332
    Én szeretném visszakapni a régi skillezést.Az érdekes volt.
    Volt sok sok lehetőség.
    Ez az egyszerűsítés el cseszte.
    Azóta nincs kedvem jászani.
  • Shion
    #57331
    A többiek által felsorolt dolgokon felül szeretném, ha a harcrendszer bővülne (instant skillekről visszatérni a castolásra, 5-10 perces cooldown spéci skillek, stb).

    A skill fák adjank több választási lehetőséget, mert unalmas, hogy mindenki ugyanazt használja. Régen sokkal több lehetőség volt, most van 1 pvp és 1 pve kombináció, amit összevadász a netről az ember és ennyit a skill fákról.

    Legyen tank-healer-dps típusokon felül újabb típus is, például support karakterek, vagy akár vegyesek.

    Lehetne sokkal több faj is, akár egyedi passzív skillekkel (SW univerzumban van több száz faj, miért csak kb. 10 van az SWTOR-ban?).

    16 fős raideknél kijavíthanák a bugot, hogy ne szaggasson és lehessen végre nagy raideket tolni.

    Raidek lehetnének sokkal összetettebbek és hosszabbak is akár, úgy egy héten akárhányszor bemehetsz folytatni.

    De aminek talán a legjobban örülnék, PvE űrharcok, fejlődési (achievement) rendszer, mint anno a '90-esek években az X-Wing és Tie Fighter játékok voltak. Az emberek nagy részre utálja a PvP-t, mégis csak űr-pvp van, semmi más.

    Krafton is lehetne módosítani, hogy tényleg értelme legyen felhúzni őket. Aki raidelni jár, az nem kraftol, mert jobb jön úgyis. Nem lehetne ezt okosan kombinálni, hogy akár mindkettőre szükség legyen? Más MMO-kban volt olyan rendszer is, hogy "bér-gyártás", tehát esett egy ritka alapanyag neked a raiden (Bind on Pickup-s), de nem volt meg a kellő gyártó szinted, akkor barát, guildtárs vagy idegen akár pénzért le tudta belőle gyártani a szükséges cuccot.

    Hirtelen ennyi jutott az eszembe, de hosszabb agyalást követően lehetne még ezt bővíteni a végtelenségig. Mert a játék jelenleg nagyon egyszerű, story mesélésre és Cartel Market folyamatos kínálbővítésére kihegyezett MMO. Nagyon sok potenciál lenne benne, de az EA tényleg balfék az SW jogok kiaknázásában. Lásd amióta náluk van az SW licenszjog, mire mentek vele. Kijött 1-2 életképes SW játék, a többit hagyjuk inkább. Nem véletlen, hogy idén már el akarták venni tőlük a licenc-t és Ubisoft-nak vagy valaki másnak átadni.
  • hawkie22
    #57330
    Köszi. Ahogy néztem redditen, nagyon-nagyon sokat változtattak. :) Nem is olvastam teljesen végig. Majd ránézek akkor jövö héten, amikor a dupla xp hét kezdödik, kellene egy Jedi lovag. De lehet, hogy Sith lesz a dologból. :)
  • pajer_csaba
    #57329
    Én több bolygót, több armort (schematicot és CM terméket), több játszható fajt (ha lehetne, akkor az összes NPC-fajt, régi vágyam pl egy voss jedi), és ami a legfontosabb: egységes dps-balanszot!!! Imádom a (madness) sorcerer-t, és kibaszottul irritál, hogy már-már emberi mivoltomban kérdőjeleznek meg egyesek, hogy hogy lehet egyáltalán, hogy van sorcim, és nem gyalázom én is őket (meg a velük játszókat) csak azért, mert ca ~1500-al kisebb a dps-ük, mint mondjuk a fury maraudernek... Faszkivanmár... :(
  • PiszkosFred
    #57328
    > De visszakérdezek: Ti mit szeretnétek látni a 6.0-s kiegben? Nekem most hirtelen az jutott eszembe, hogy jöhetne új frakció, frakciók közötti átjárhatósággal, több új játszható fajjal, még több felfedezhető bolygóval egy hosszabb story, szabad űrharccal.

    Mit varok? Amit mar az elso napok ota serelmezek, hogy a BH es a smuggler miert nem kerult egy harmadik "neutral" frakcioba es donthetett volna arrol, hogy melyik frakciohoz tartozik majd, ha mar mindekeppen eroltetik a 2 polusu vilagot.

    De leginkabb azt varom, hogy terjunk vissza a jo oreg sith-jedi imp-pub konfliktushoz, es hagyjuk a jelenlegi sztorit/iranyvonalat. Szep volt, jo volt, erdekes volt, sok volt, eleg volt :) A cinematic maradhat, azok marha jok lettek, a tarsak kozul is megkedveltunk parat, ne kukazzak oket, de legyen megint a kotor fele "hangulat".
  • gunji
    #57327
    Sajna pedig valószínűleg az lesz: kapunk egy egy bolygós sztorit, egy vagy két op-pal, egy daily-s területtel és egy strongholddal, mellé esetleg egy kisebb szintemelést, oszt annyi. Pedig példát vehetnének pl. a STO-ról: kevesebb pénzből tartanak fenn egy méltatlanul gyengébbnek rangsorolt ingyenes játékot félévente komolyabb kiegészítőkkel.
    De visszakérdezek: Ti mit szeretnétek látni a 6.0-s kiegben?
    Nekem most hirtelen az jutott eszembe, hogy jöhetne új frakció, frakciók közötti átjárhatósággal, több új játszható fajjal, még több felfedezhető bolygóval egy hosszabb story, szabad űrharccal.
  • gunji
    #57326
    Azóta sok minden változott a játékban mind kívülről, mind belülről, hirtelen belegondolni is nehéz (új skillfa, lvl70-re emelés, stronghold->berendezhető lakás, a mellékküldetések már nem kötelezőek, a bolygókon automatikus szintezés van, stb. legszerűbb talán a redditen nézelődni: link).
    A legfontosabb: igen, szvsz érdemes visszanézni, érdemes legalább egyszer végigvinni az új részeket. Az új kiegészítők kellenek a játékhoz, de már nem kell őket külön megvenni, elég ha (legalább) egy hónapra előfizetsz, akkor automatikusan megkapsz minden kiegészítőt, ami az előfizetés utolsó napjáig megjelenik és az örökre meg is marad.
    Sőt: Jó alkalom a visszatérésre az augusztus 7-17 közötti dupla xp hét, gyorsan fel lehet húzni akár egy új karaktert is :)
  • Plata
    #57325
    Szerintem ha megveszed az utolsó kieget megkapod az összeset vele.
    De a játék nagyon megváltozott,rá sem fogsz ismerni,totál le butították és egyszerűsítették.
    Kb olyan érzés lesz mintha hard nehézségről át kapcsolnál very easy-re.
    Nem tudom melyik szerveren volt karaktered,de lehet már ne lesz meg,mert szerver összevonások voltak.
    Egyébként a játék már ingyenes,de a F2P az kb annyit ér mint halottnak a csók.
    Mivel előfizető voltál így most Preferde státuszban leszel,ami kb ló fing,de jobb mint a F2P.
    De ha előfizetsz akkor ugyanúgy klassz élmény mint rég.
    A Hutt és a revan kieg sztorija meg igazán jó.Többi felejtős.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2018.08.03. 14:06:09
  • hawkie22
    #57324
    Nagyon gondolkodom azon, hogy visszatérek játszani. Anno a Standard verziót vettem meg, még az elsö kiegészítö elött abbahagytam. Hogy néz ki most a játék? Még mindig havidíjas? A kiegészítök mennyibe kerülnek, illetve meg kell-e vegyem öket a teljes játékélményhez (gondolom igen)? Illetve a legfontosabb kérdés, megéri ennyire hosszú idö után visszatérni?
  • Plata
    #57323
    Gőzöm sincs hogy mit fognak kitalálni,de állítólag a következő évben valami nagyon nagy durranás lesz.
    Jó lenne már valami épkézláb új kieg,Revan óta csak béna kiegek jönnek.
  • PiszkosFred
    #57322
    > (mert pl TESO-ban is ugyanez a motor van, de mégis értelmesen néz ki a játék és a harcrendszer)

    Eloszor is hangsulyozom, nem a te hibad. De ezt a FASZSAGOT jo lenne mar elfelejteni :) Egyszer egy nagytudasu leirta ezt egy cikkben, az osszes media atvette es azota mindenki ezt szajkozza. NEM a Hero engine hajtja az ESO-t.

    Ketsegtelen, hogy 2007-ben licenszeltek es a Zenimax a Hero Engine segitsegevel alkotta meg az ESO alapjait (a koncepcios rajzokbol keszitett terep, az egyes targyak, epuletek, armorok, stb. a hero engineben jelentek meg eloszor), de csak es kizarolag teszt es tapasztalszerzes szempontjabol. Ok is lattak, hogy mindarra amit akarnak a motor nem lesz kepes/nem alkalmas, ezert felvettek par regi veterant es teljesen uj motort irtak az ESO-hoz, ezert is csuszott a megjelenes. Egy ideig hasznaltak meg a Herot a vilagtervezeshez, de ahogy elkeszult az ESO sajat motorja, onnantol mar arra sem. Alrendszereket atemeltek (Havok, Speedtree, stb.) de a ket motorban annyi a kozos, hogy se itt, se ott nincs viz ala merules.

    Ezt lenyilatkozta az osszes fejleszto, de azota is ezt a hulyeseget szajkozza mindenki, mert ez az info mar nem jutott el hozza. :)

    Hozzateszem, pont emiatt bugos es kisse hazibarkacs jellegu az ESO motorja, mert tul sok komplex feladatot raknak bele folyamatosan, de mivel sajat maguk terveztek, nem minden lett jol osszerakva. Annyi evig elne meg az SWtoR, ahanyszor valtozott/cserelodott le a beta ota az ESO motor egy-egy alaprendszere (legyen az kalkulacio, feny-arnyek, fizika, stb.) es annak mukodese, meg az unokam is ezzel jatszana :D

    A tobbivel egyetertek. :)
  • Spaceghost
    #57321
    Úgy az egész játékot kéne átírni ahogy van. Trágya motort lecserélni, vagy a harcrendszert a motorhoz igazítani (mert pl TESO-ban is ugyanez a motor van, de mégis értelmesen néz ki a játék és a harcrendszer). Mert ez a jelenlegi harcrendszer már akkor elavult volt amikor kijött a játék. Ehhez valami Guild Wars 2 típusú harcrendszert tudnék elképzelni, szerintem az sokkal jobban illene a játékhoz, meg mondjuk olyan szintű grafikát. Mai napig nem értem hogy sikerült ezt a szar hero engine-t licencelniük, még UE3 engine-el (csak ugye házon belül frostbite engine van, az meg nem alkalmas mmo-ra.... ) is több eredményt értek volna el. Én ezért haragszom a játékra leginkább, mert nagyon akartam szeretni, de egyszerűen rossz játszani vele annak fényében, hogy tudom azt vannak ennél jobb megoldások.

    De alapvetően problémám van azzal, hogy EA-nal vannak az SW jogok, mert azóta nem jött ki épkézláb SW játék. Ott van az egyik legnagyobb húzó cím a kezükben és egyszerűen nem tudnak vele mit kezdeni, ez a szomorú.
  • Shion
    #57320
    Nagyon félek attól, hogy újabb story meséléssel kiszúrják a szemünket. :(

    SWTOR nagy baja, hogy 5 éve semmi épkézláb kiegészítő nem jött hozzá, ami érdemi változást hozott volna a játék rendszerében. Néha kihoztak egy kis szintemelést, némi story-t, 1-2 új bolygót, 8 év alatt 2-3 új operation-t, ami nagyon hóka teljesítmény. Más MMO-k egy-egy kiegészítővel ad több újdonságot, mint amennyit az SWTOR összehozott a kiadása óta.

    Mivel dübörög a Cartel Market, így az SWTOR él és virágzik kiegészítők nélkül is, hiszen nagy az SW rajongói tábor (egy nyugati átlaguser 50 ropit elkölt havonta a CM-ben, naná hogy folyamatosan a CM-ben jelennek meg új cuccok és nem foglalkoznak a kiegészítőkkel).

    Bár idén már megkongatták a vészharangot, hogy elveszik a BW-től az SW jogokat és vége az SWTOR-nak, de úgy tűnik megmenekültek időlegesen és rögtön belengettek egy új kiegészítőt (mindenféle konkrétum nélkül) a jövő évre. Ami jelenthet 2019 év végét is, ami 1,5 év várakozást jelentene.

    A fentiek miatt rettentően pesszimista vagyok, pedig toltam az SWTOR-t 6-7 éven át én is.
  • Plata
    #57319
    Úgy néz ki Sw ToR-hoz nagy kieg jön.
    Katt.
  • foxxi
    #57318
    Köszi, már visszatértem
  • Alanw
    #57317
    persze... http://dulfy.net/2018/07/26/swtor-patch-5-9-2-pushed-aug-7/
  • foxxi
    #57316
    Hali!

    Él még a játék? :)
  • Alanw
    #57315
    http://dulfy.net/2018/07/17/swtor-cartel-bazaar-vendor-reputation-merge-5-9-2/
  • Alanw
    #57314
    hat igen jobban jarsz a mobil appal
  • archetiz
    #57313
    Személy szerint mobil appot használok, de a működése ugyanaz.
    Igen, használható több gépen is, annyi a lényeg, hogy amikor beállítod a security keyt, akkor kapsz egy kódot, azt tedd el, és azzal akárhány eszközön beállíthatod winauth-ot (vagy akár még mobil appot is mellé/helyette). Ha megvan a kód, az alapján már le tudja neked generálni a belépéshez a kulcsot.
    Egyébként szerintem simán megéri beállítani, ha a havi ajándék 100 cc nem is érdekel, az általad említett kínlódás (szinte) minden egyes belépésnél legalább megspórolható vele.
    Arra az indoklásra meg kifejezetten kíváncsi lennék, hogy a korábbi mailek törlése hogyan is segít.
  • gunji
    #57312
    WinAuth-ot használ valaki? Ha több gépen is játszanék (nyilván nem egyszerre), akkor is használható? Windows újratelepítésekor egyszerűen visszatehető, vagy ilyenkor külön le kell szedni?
    Régen rossz, ha már én is beadnám a derekam, de nagyjából egy órája várok egy OTP-t belépéshez (egyszer használatos jelszót, nem bankot) Vasárnap húsz perc alatt megjött, korábban volt olyan nap, hogy három belépésnél mindannyiszor kellett kérni.
    A fonalat már ott elvesztettem, hogy változatlan IP-címnél miért kell, illetve az EA support szerint ilyenkor segít, ha a régi OTP-s leveleket kitörlöm... De szakmailag sajnos nem látom át, miért...
    Szerk: a harmadik megjött :o
    Utoljára szerkesztette: gunji, 2018.07.03. 09:15:37
  • Alanw
    #57311
    http://dulfy.net/2018/06/05/swtor-upcoming-matchmaking-changes-patch-5-9-2/
  • gunji
    #57310
    Csinálgatom a napi küldetést Nar Shadaan a napi chipért, s már nem először veszem észre, hogy erősen bugos ez is: klikkelgetem az asztalokat, az egyiknél egy rövid ideig mutatja, hogy megtaláltam a csalót, de aztán átvált 'homokórára', így végigmegyek az összes asztalon. Végül ott találja meg a csalót, ahol az előbb még minden szabályos volt. Sajnos nem rögzítettem a küldetést, egy utólagos visszanézés megoldaná kérdést, hogy a játék is csal-e. Mindenesetre ez eléggé elkeserítő.

    Más. Egy kiváló leírás a hogyan öltözködjünk fel témában: How to Gear Up at Level 70 in SWTOR
  • gunji
    #57309
    Már aktív Nar Shaddaán a Nightlife Event: van ingyen chip is, de hogy érdemes-e játszani, ki tudja. Persze jó lenne egy malac companion.
  • Alanw
    #57308
    http://dulfy.net/2018/05/04/swtor-cantina-crawl-secret-achievement-guide/
  • gunji
    #57307
    Májusi eventek: May In-Game Events
    Nem értem, miért most lesz és ér hamar véget már június végén Nar Shaddaa félkarú rablós nyara
  • gunji
    #57306
    Csütörtökön új kieg, mellette május 4-re:
    - dupla XP hét május 11-ig,
    - újabb ajándék droid annak, aki május 7-ig belép,
    - újabb ajándék speeder, aki május 31-én előfizetői státuszban van (ez - ha jól számolom - magyar idő szerint talán június 1, 10.00 óra lehet, de jó lenne, ha EU-s időzónában is írnák néha ;)

    Celebrate May the 4th in #SWTOR

    Utoljára szerkesztette: gunji, 2018.05.02. 08:23:49
  • Alanw
    #57305
    Na az erdekes honap lenne ha be sem lepnek swtorba :-)
    Utoljára szerkesztette: Alanw, 2018.04.21. 14:09:15
  • Plata
    #57304
    Szerintem be sem kell lépni.
  • Kreeder
    #57303
    Összehangolod a telefonra letöltött seurity appot a SWToR accountoddal és minden belépésnél megadod neki az aktuális számkombinációt amit az app kínál. Ez ad neked havonta 100 CC-t is ha azaktuális hónapban legalább egyszer belépsz!
  • Plata
    #57302
    Tök egyszerű,telefonos app.
  • pajer_csaba
    #57301
    Hmm.. és azt hogy kell? (Többször nekifutottam, de nem vagyok túl jó komplex nagybrit szövegek értelmezésében...)
  • Alanw
    #57300
    Nem,security key-t hasznàlok