60022
  • gunji
    #57660
    Igen, megmarad, sőt preferred-ként továbbra is jár negyedakkora mértékben, mint sub-ként.
  • Vrungel76
    #57659
    Kérdés: ha 75-ös szinten visszakerülök preferred státuszba, akkor az utána gyűjtött renown pontok eltárolódnak későbbre, vagy pedig végleg elvesznek.
  • PiszkosFred
    #57658
    En is meghagytam a regi klienst, biztos ami biztos :)
  • Plata
    #57657
    Szerintem a steames jobban fut mint origines.
    Nem tudom hogy csak úgy tűnik-e,de nekem az jött le hogy jobban fut a steam változat.
  • Vrungel76
    #57656
    Nekem teljesen jó lesz továbbra is a standalone, ott nincs olyan bohóckodás, mint Steam-en, vagy Originen.
  • PiszkosFred
    #57655
    Na tegnap atvaltottam en is a steames kliensre, ami egyebkent par mega kiveteleve detto ugyanaz, mint a standalone kliens. Elso alkalommal inditva a steambol eloszor a csaladi accountba leptem be (megnezni, hogy mukodik e), es nem volt gond, interface, chat, minden a helyen volt. Megnyugodva leptem volna be a fo/main accountomra (ahol vannak a karaktereim, elofizetes, seckey, stb.) es nem engedett :D

    Kiderult ugyanis, hogy a steammel osszekoti az elso accountot, amivel elsonek belepsz es igy a steames accomhoz azt rendelte hozza. Errol lehet, hogy irnak, de nem lattam semmi figyelmeztetest, az eulat meg olvassa el az, akinek hat anyja van.

    De szerencsere mas is jart igy, igy az EA Answer HQ-n ott volt a kerdes es a megoldas, miszerint bezarva steames klienst es magat a steamet is, majd igy belepve az swtor account menedzsmentjebe siman lehet unlinkelni a kapcsolt steames accot. Ha fut a steam, akkor nem engedi. Igy aztan unlink, majd steam indit, steames swtor indit es a fo accounttal bejelentve mar jo accountokat kotott ossze.

    Ezt azert irom le, ha esetleg mas is tervezne a valtast, vagy igy jart, hogy van megoldas ra.
  • PiszkosFred
    #57654
    Huh, nagyon nehez spoiler nelkul irni barmit is... :)

    Odessenre erve csinald meg a contact kuldiket, kapsz igy olyan tarsakat addig is, akiket lehet kuldeni crew missionra.

    Ha ragaszkodsz a regi bandahoz, Odessen bazison van egy terminal a Mystic resz korul, amivel reaktivalhatod oket, de a ok nem lesznek reszei aktivan az instanceolt KOTET/KOTFE sztorinak mindaddig, amig vissza nem kapod/szerzed/toborzod oket a kesobbiekben (ezert sem lenne celszeru abbahagyni a IX fejezetnel). Vagyis, ha reaktivalod oket, akkor csak nyilt terepen, vagy heroicokban, vagy korabbi tartalmak teruleteihez kapcsolodokban - ahol meg a legenyseg tagjai voltak - lesznek aktivak.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.07.27. 14:20:07
  • Vrungel76
    #57653
    Jelenleg a KOTFE VI-nál tartok és miután a IX-et követően rohamléptekkel elértem Odessenre, onnak ugrani akarok egyből Iokath-ra, mert ezek a fejezetes kiegek nem éppen a kedvenceim. Addig meg azért kell eljutnom, hogy be tudjam váltani a Locked Supply Crate-eket, amiket ugye -mint lentebb írtam- planetary heroic mission reward-ként kaptam már az alacsony szintű bolygókon is és egyelőre nem tudtam velük mit kezdeni. Remélem, hamarosan visszakapom az ideiglenesen elvett companionokat és mehet velük ismét a crew skill-ezés ezerrel.
    Utoljára szerkesztette: Vrungel76, 2020.07.27. 14:10:35
  • PiszkosFred
    #57652
    Plusz mivel Grade 9-es scavenging compoundrol beszelunk, igy akar crew missionokben szerezheto, csak maxos szakma eseten ki kell valasztani, hogy grade9-es kuldetesre menjen a tars, ne az alapbol beadott 10-esre.
  • gunji
    #57651
    Ha jól rémlik, akkor elméletileg a KOTFE 14. fejezetében van. Gondolom a KOTET/KOTFE szálat már végigvitted.
  • Vrungel76
    #57650
    Köszi a válaszokat! Amúgy is terveztem, hogy az Ilum-os flashpointokat story mode-ban utólag megcsinálom, mert annak idején Makeb előtt átugrottam mindkettőt. Darvannis pontosan melyik kiegben (ill. esetleg azok között) található?
  • gunji
    #57649
    A redditen Darvannist javasolják (ha már eljutottál történetileg odáig), bár nem tudom, mennyire időtálló még a link: Best place to farm Grade 9 Scavenging mats?
  • PiszkosFred
    #57648
    Max. szintu karakterrel keress egy solo flashpointot (vagy szolozz egy csoportost) sok champion vagy elite szintu drioddal es gepezetekkel, azokat bontsd szet.
  • Vrungel76
    #57647
    Sziasztok! Ezt a nyersanyagot vajon honnan lehetne begyűjteni?
    https://torcommunity.com/database/item/yWmXAv9/polished+laminoid/

    Polished aluminium már jött be néhány valahonnan (talán a KOTFE fejezetek droidjaiból, de nem vagyok benne biztos), viszont a fentivel még nem találkoztam sehol. 520 körül van a scavenging szintem.
  • Probatbicol
    #57646
    Valamelyik questért kaptam 3 órás xp buff itemet, az aktív volt, és kínomban megcsináltam valami jó hosszú instát, ahol úton a Coruscantra megtámadnak és a végén egy sith-et is le kell győzni, ott jött az xp rendesen. Úgyhogy én ezt még a gyakorló karddal csináltam meg és még segítőm sem volt, még szerencse hogy hivatalból rendeltek ki mellém egyet :)
  • Plata
    #57645
    Mi a szösz még van valami xp buff vagy csak simán ilyen jól jön az xp?
    Mostanában nem küldiztem,csak repkedtem egy kicsit.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2020.07.26. 21:06:30
  • Probatbicol
    #57644
    Ó, köszönöm szépen, esküszöm azt hittem hogy mindenhol jártam már, de ez az egy lift pont kimaradt. Közben már a Coruscanton is voltam és léptem vagy 4 szintet úgyhogy 15-ösként folytatom amit 11-esként hagytam félbe.
  • PiszkosFred
    #57643
    A flottan van egy "Tython / Ord Mantel departures" nevu hely (lifttel megy le oda), ott van ket szallitohajo, ami elvisz Tythonra vagy Ord Mantelre (Trooper es a Tolvaj kezd ott).
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.07.26. 18:22:54
  • Probatbicol
    #57642
    Sziasztok ! Láma kérdés következik. Jedi lovagként a kezdő küldetéseket csináltam a Tython-on, amikor kíváncsiságból kipróbáltam az emergency fleet pass-t, ami fel is vitt a flottához. Viszont itt teljesen elvesztem, nem találok rá módot hogy visszakerüljek a kezdő bolygóra, holott a következő story questem még ott van. Hajóm még nincs. Van ennek valami módja, vagy végleg elcsesztem valamit? Köszi
  • pajer_csaba
    #57641
    Köszi. Nem kellett végül semmit machinálnom, az interfacek is maradtak ugyanazok. Mondjuk az is igaz, hogy végignéztem a Gyűrűk Ura bővítettet, mire felrakta. Viszont a játék jobban fut, mint előtte, kevesebb a lagg és gyorsabban tölt be fleetre is. Kíváncsi leszek, hogy StaParse-al mi lesz a helyzet.
  • PiszkosFred
    #57640
    Az origines interfacet es egyeb menteseket itt megtalalod, ezekbol csinalj backupot es majd ha jatszol a steames verzioval (belepsz, modositasz vmit az UI-n, kilepsz a kliensbol), akkor visszamasolva megmarad minden.

    X:\Users\(userneved)\AppData\Local\SWTOR\swtor\settings\GUIProfiles
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.07.26. 00:17:51
  • PiszkosFred
    #57639
    Pontosabban csak azt javasoltam(!), hogy par perces install utan (amikor a file es konyvtarszerkezetet a steam kialakitotta) masold ra regi kliens azonos konyvtarszerkezetet, igy mivel a ket kliensnek vannak azonos adatfilejai, ezek a tobb gigasak, ezeket lehet egy integrity checkkel el lehet fogadtatni. Nyilvan a szuz install a legjobb, -biztosabb es -stabilabb megoldas.
  • pajer_csaba
    #57638
    Időközben elkezdtem telepíteni a steamest, úgyhogy dátum alapján uninstalláltam a régit, majd folytattam a steames telepítését. Amilyen szerencsém van, legfeljebb összeomlik az egész. Mondjuk már így is teli a tököm az EA-val...
  • Plata
    #57637
    Vagyis én uninstalláltam,de Fred azt mondta nem kell,csak átmásolod steam könyvtárba.
  • pajer_csaba
    #57636
    Rendben, köszönöm.
  • Plata
    #57635
    Igen és igen.
  • pajer_csaba
    #57634
    Sziasztok.

    Kérdés: mielőtt steamből telepítem, kell uninstallálni a régi játékot?

    Illetve, az új steames verzióban megint újra be kell állítani az interface-t a játékban, mint minden friss telepítésnél?
  • gunji
    #57633
    Jah, úgy értettem, hogy összesen lett 44G. :)
    Az meg normális ilyenkor, hogy több hely szabadul fel, mint a fájlok összmérete.
  • Plata
    #57632
    Persze,elfér,nem sok minden van a gépemen.Majdnem 400 giga hely volt még.
    Csak amikor nyomtam uninstallt a 19 gigás file-ra nem 19 giga hely szabadult fel hanem 44.
  • gunji
    #57631
    És el fog férni? Nekem 47,5 gigát foglal a játék.
  • Plata
    #57630
    Nyomtam egy uninstall-t az originesre.
    Mire közölte hogy nem tudja törölni meg hogy két old republic is van fent a gépen.
    Megkerestem a programok közt és tényleg,van egy bioware swtor mappa és egy ea swtor mappa.
    Elsőre töröltem a 19 gigás file-t mire mind a kettő eltűnt és lett 44 giga szabad helyem.
    És amilyen pechem van az SW Tor telóm le merült.
    Most tölthetem fel hogy be tudjak logolni.Mindig elfelejtem feltölteni.
    Egyébként STO-ban volt lehetőség az accot összekötni steam-el nem rég új kliens letöltése nélkül.Igaz egyeseknek ettől lehalt a játék.
    Jah,nem akarok szemétkedni,de steames verzió egyenletesen tölti a játékot,originessel még a patch leszedése is szívás volt mert folyton megszakadt.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2020.07.22. 11:35:10
  • PiszkosFred
    #57629
    Ugyanaz a játék, ugyanaz a játéktér, de a két kliens két különböző drm, így újra le kell tölteni.

    Én úgy csinálnám, hogy elkezdeném a steames verziót letölteni, hagynék neki pár száz megát leszedni, aztán stop, steam bezár, a régi swtor launcheres verzió filejait rámásolnám a steames mappa megfelelő helyére, steam indít majd egy integrity checket nyomnék rá, és így valószínűleg csak 1-2 giga lenne, amit le kell szedni, a többit elfogadná már letöltöttnek.

    Jó pár játéknál már bejött, legutóbb a Borderlands 3-mat költöztettem át Epicről Steamre, amikor egy évre rá megérkezett végre steamre és ott is megvettem.
  • Plata
    #57628
    Szent makréla,újra letölteni a játékot?
    Azt hittem van valami egyszerűbb módja hogy tudjam párosítani hozzá.
  • PiszkosFred
    #57627
    Újra töltsd le a kliens, de ezúttal a steamből. Ennyi. Bejelentkezni ugyanazzal a login/pass kombóval fogsz majd, így ott folytatod, ahogy abbahagytad.
  • Plata
    #57626
    Srácok a játék végre steamen is elérhető.
    Nekem eddig is steamről futott,mert a játékban másképp nem tudtam képeket csinálni.
    De hogyan tudnám összekötni az accom steam-el,mert még mindig azt írja ki hogy nem steames játék vagy mod.
  • Plata
    #57625
    Őszintén szólva szerintem az alap sztori az valami eszement jó,a két kieg hutt és a revan sem rossz,de az utána levők már nem jönnek be,csöppet sem.Az alap sztorit végigvinni most már nagyon kevés időbe telik és elég gyorsan le lehet tudni.Irtózatosan jön az xp,még preferedként is baromi gyors a fejlődés.
  • gunji
    #57624
    Igen és még mindig baromira élvezem, ennyi év után is.
    Csak azt sajnálom, hogy olyan méregdrágák a cuccok. Az új karakteremnek kéne gear, megtetszett az ancient force-imbued blade, igaz, nem annyira sw-s, de tecc, csak hát 3800 cc vagy ~200 milla kredit. Persze a BW tudja, hogy így is viszik-e, mint a cukrot, vagy csak féláron.
    Azt se értem, hogy most hogy elindult a fogatversenyes hét is és van négy-féle heti event (fogat, gree, rakghoul, bounty), lehetne heti váltás nyár végéig.
    Dehát evvan. Végül is a sztorival elvan az ember
  • PiszkosFred
    #57623
    En is igy emlekszem, akkor ezek szerint megvaltozott teljesen.
  • Vrungel76
    #57622
    Sub vagyok és a tizenvalahányas szintű új smuggler karimmal Ord Mantellen kaptam a heroic küldikért lila színű Locked Supply Crate-eket. Ez régebben biztos, hogy nem így volt, akkor egy heroic az adott szintnek megfelelő kék cuccokat dobált.
  • Plata
    #57621
    Gondolom van előfizetésed.
    Én emlékszem rá hogy amikor csak prefered voltam és kezdtem kiskarit akkor kitolt velem és nagy szintű ládát kaptam.
    Vagy pref voltam vagy sub.Mivel elég sok CC-t vettem meg elköltöttem a játékra.