60034
  • Tyrpak
    #40992
    Mennyi idős a játék? 3 hónap? Igen, javító patch, szükséges tartalmakkal.
    Felzárkózó patch 1 új wz és 1 új fp-vel.

    A munkahelyeden, ha egy új rendszer azonnal nem müködik, mennyi idő múlva javítják ki? És mennyiért?

    Szerintem nem havi 4000 forintért.
    Előző munkahelyemen a 6 évvel ezelőtt bevezetett rendszer javításának most megy a tesztje.
    Mostani munkahelyemen elmagyarázták, hogy a program faszságai miatt mit hogyan kell logikátlan módon csinálni, mert javítás az nem lesz.

    Ehhez képest az SWTOR felüdülés.
  • picket
    #40991
    "2 hétre fölvesznek egy egyetemistát" - Ebből jól látszik, hogy aki egyszer összedobott egy statikus honlapot, az már programozónak hiszi magát nagyobb projektes (100+ fejlesztő) tapasztalattal. És mennyire téved
  • z3d
    #40990
    Ha az 1.2 lett volna a release állapot, akkor is ment volna a sírás az mmonomadprOhc játékosoktól.
  • Laroa
    #40989
    a partyt nem fogja szétszedni, azt tuti kijavították, de az operationre gondoltak vajon?
  • j0nNyKa
    #40988
    én annyit tudok, amennyit a főnökasszonyék leírtak swtor.hu-ra
    tudod: logikusan nem szedi szét a party-t, ha reálisan nézzük: pár patchig szét fogja :D
  • Tyrpak
    #40987
    Csináltak egy méretes táblát a főnök szobájában, amin rajta volt, hogy minek kell meglennie.
    Milyen feature muszáj, mi az ami kéne, stb.
    Korlátozott idejük volt, munkaórában is.

    Viszont azt már soha nem fogjuk megtudni, hogy a most kijövő dolgokból mi nem volt egyáltalán azon a táblán, és mi az, ami csak lejjebb volt a listán és most jutottak el odáig.


    Crassus: visszalapoztatnák veled szívesen, tehát nem a véleményeddel volt bajunk, hanem azzal, ahogy előadtad. Ha nem értettünk volna egyet veled bizonyos dolgokban, akkor miért hívnánk Crassus-patchnek?
  • Kasadya
    #40986
    ez nem igaz....,de elkell ismernetek,hogy kb ez az 1.2 felelne meg a release-nek.....
  • z3d
    #40985
    Ezek nevetséges kifogások Crassus.
    Mondom, ha valaki az UI statikussága/AH hibák/stb stb miatt hagyta ott a játékot, az beteg ember.


  • TDC Geronimo
    #40984
    És sima partyt még mindig szétvágja majd teljesen értelmetlenül?
  • Alienator
    #40983
    "áprilisban ugyanazt a fos Ilumot kaptuk volna, amit januárban átalakítottak"
    Pontosan így ahogy mondod, ide tesztelni kellett live-on, hogy kiderüljön. Az meg hogy nem játszottak előtte MMO-t baromság. Konkurense más MMO-nak (vagyis az lehetett volna). nehogy már ne nézzék meg előtte más MMO-ban hogy miként is működnek alapvető dolgok.
    És mi lesz ha kijön az 1.2 ?
    Olyan lesz mint amilyennek lennie kellett volna headstartkor, vagy közel olyan. Inkább hiánypótlás és felzárkózás patch lesz ez. Most már "előre lépő" patch kellett volna, nem "felzárkózó".

    szerintem.
  • z3d
    #40982
    Nem így működik a dolog, ne haragudj.

    Ez egy hatalmas projekt, nyilván volt egy alapvető ütemtervük, amit teljesen nyilvánvalóan az EA felülírt. Ez miatt kimaradtak olyan dolgok, amiket úgy gondoltak, hogy nem okoznak nagy gondot - ha valaki ezek miatt a dolgok miatt hagyta ott a játékot, azt alapvetően csak sajnálni tudom. A határidő miatt feláldoztak egyes dolgokat, amiket most beraktak.

    Nem akarom védeni a BW-t, ahogy mondtam, az Illum-openpvp-játékmotor hármasban hibáztak szerintem is, ezeken mehet el a játék, és ezek koncepcionális hibák. Azt azonban látni kell, hogy nem ez az első játékuk, és designban nem szoktak hibázni. Most sem tették, csak áldozatot hoztak. A Jézus-patch csak behozza ezt a lemaradást.
  • Laroa
    #40981
    Nem 1x láttam már olyat, hogy azt hittük pár óra alatt meglesz a cucc programozással, teszteléssel, tokkal-vonóval, aztán lett belőle 1-másfél hét.
  • Boncmester
    #40980
    Te nem pont ezt és egyáltalán nem ebben a stílusban mondtad. Te konkrétan azt mondtad, hogy akinek tetszik ez a játék, az idióta, meg hasonlókat, valamint hogy játszhatatlan, ami meg nem igaz. Én azt mondom, hogy ezen dolgok hiányából látszik, miért nincsenek más dolgok benne a játékban.
  • j0nNyKa
    #40979
    idézem magam, again (figyeld az idézetet az idézetben, üt):

    "dede, írták azt is
    idézem swtor.hu-ról:
    "lesz lehetőség 8 fővel jelentkezni a queue-ba, a csapat nem esik majd szét a meccs végén""
  • Rubint
    #40978
    Hátööö... most megfogtál. :) Valaki mondta a csapatból akikkel összeálltam WZ-zni az elmúlt pár napban, hogy ranked match után nem fog szétdobni. De lehet csak blöffölt.
  • darth devil
    #40977
    Azt is meg kellene érteni, h egy mmo nem csak akkor nyereséges, ha 10+ millió előfizetője van. Nyereséges 500k előfizetővel is, Ez lesz az SWTORral is. Ettől még nem bukott játék, nem hal meg.
  • TDC Geronimo
    #40976
    1.2be még nem lesz. Amúgy a party egyben tartása rész benne van noteba?
  • Boncmester
    #40975
    A guild ablakból való invelés ne mondd már nekem, hogy nem pár óra munka, mikor egy füllel arrébb -a friend listen- tökéletesen működik... Ok, vannak olyan dolgok, amiket mondjuk pár nap megcsinálni, de akkor is tök alap.
  • Kasadya
    #40974
    miért van az,hogy amikor én ezeket decemberben leirtam 800 liter savat kaptam az arcomba most meg hónapok óta mindenki azt veti a bio szemére am,iért lesavaztatok anno? vicces nekem ezeket olvasnom....
  • Boncmester
    #40973
    Ezeket tényleg nem nagy cucc leprogramozni, pont ezért mondom, hogy valszeg azért nem tették bele, mert eszükbe se jutott. Ha eszükbe jutott volna, 2 hétre fölvesznek egy egyetemistát, és megcsinálja, ők meg 2-vel kevesebb posztert nyomtatnak.
  • Rubint
    #40972
    Elvileg nem.

    Más: Patch notes alapján nagyon gyanús, hogy nem lesz cross-server q. Vagy csak én siklottam át felette.
  • z3d
    #40971
    +1
  • Boncmester
    #40970
    Hát láthatóan fogalmuk sem volt, mi az az MMO. Figyelj, az, hogy guild ablakból nem lehet invelni jobbklikkre, az milyen? Mit gondoltak, kivel fog partyzni legtöbbet valaki, ha nem a guildtársaival?
    Ilyen dolgok miatt persze senki nem hagyja abba a játékot, meg senki nem jön vissza, ha ezt beleteszik, csak az ilyen alapvető dolgokon látszik, hogy ezek nem játszottak előtte MMO-val, nem értettek hozzá, és ezért unatkozott sok ember lvl 50 elérése után 2 héttel.
    1.2-ben már kezdenek jönni olyan dolgok, amiket bele kellett volna tenni megjelenésre, és valszeg jobb lesz a játék, de az tuti, hogy ha nem adták volna ki decemberben, akkor áprilisban ugyanazt a fos Ilumot kaptuk volna, amit januárban átalakítottak.
  • TDC Geronimo
    #40969
    Tényleg most hogy 1.2vel jönnek rated wzk még mindig szét fogja dobálni partyt wz után? :d
  • Rubint
    #40968
    Az én ismerősi körömből sok MMO-s várja. Biztos, hogy hónapokig, de akár évekig is el fognak tűnni minden más játékból, így az MMO-kból is. Játéknak játék a konkurenciája szerintem, mert csak ugyanaz az időd van rá.
  • Laroa
    #40967
    Egyrészt nem volt rá idejük az EA miatt, másrészt egy feature berakása nem pár órával több munka. De örülök, hogy itt mindenki zseni szoftverfejlesztésből.
  • z3d
    #40966
    Sztem túlóráztak eleget. Én is biztos vagyok benne, hogy az EA tolta ezt a karácsonyi megjelenés témát - bár én hálás vagyok, hogy nem kellett még fél évet várnom - mivel a Rise of Rakhgouls "patch" is tuti azért tudott kijönni olyan hamar, mert már nagyjából kész volt, csak még kellett kicsit dolgozni rajta.

    Nem gondolod komolyan, hogy az MMO nem hozzáértés miatt nem működik az AH szűrés, weapon prewiev, csapat szétesés, guild bank, meg egy olyan csomó dolog, amit nem nagy cucc leprogramozni? A BW egy iszonyatosan profi cég, nem egy játékot adtak ki, és mind minőségi munka volt. Ilyeneket nem rontottak volna el.

    Az MMO szűzkéz leginkább Illumon tűnt fel, ott annyira látszott, hogy fogalmuk sincs, mit csinálnak, csak kapkodtak össze vissza. Ill. az open pvp részt is elqrták keményen, valamint a licenszelt motor/instázás a nagy tévedésük.
  • Alienator
    #40965
    Szerinted a dio3-al az emberek csak addig fognak játszani mint a ME3-al? szerintem akkor te vagy a hülye, hiába nem MMO, évekig mehet. és nem teljesen single, vannak benne partyzások, pvp, aréna stb. engem mondjuk kurvára nem feszít a dio3, de ettől még tömegeket igen. de ha kivesszük a dio3-at akkor is ott a többi. GW2 és a panda igenis odabasz, még akkor is ha téged (és engem) se hoz tűzbe.
  • Alienator
    #40964
    "mert fogalmuk sem volt, hogy bele kell tenniük"

    Egy BW nem engedhette volna meg magának hogy így történjen. nem láttak soha más MMO-t? nem tudják mi az a wow pl, vagy akármelyik zs kategóriás MMO amikben ez alap? Nem volt fogalmuk? Azt képzelték hogy majd ők jól megmutatják, mi lesz az MMO etalon?
  • darth devil
    #40963
    WoD még igen csak messze van a megjelenéstől. Tera kb annyira lesz sikeres mint az L2, d3 sima single játék, akár az ME3.
  • Boncmester
    #40962
    Diablo 3-at nem értem, miért keveri ide minden hülye. Az nem MMO.
    Mass Effect 3 is meddig kötötte le az embereket, 1,5 hétig?
  • z3d
    #40960
    Vodkaaaaaa!!!
    Inkább sör :-)
  • Boncmester
    #40959
    Egyrészt ezt megbeszéltük már itt párszor megjelenés előtt is.
    Másrészt meg nem lett volna 1.2 állapotban a játék. Guild ablakból invite, nem szétesős party WZ-be lépéskor, stb, teljesen alap dolognak számítottak, mégse tették bele. Pedig nem kellett volna többet dolgozni hozzá, mint úgy, hogy nincsenek benne, legalábbis pár órával többet max. Mégse tették bele, mert fogalmuk sem volt, hogy bele kell tenniük. Nem lettek volna tapasztaltabbak akkor sem, ha később adják ki, csak pár bugot valszeg javítottak volna. De eddig nem értették, mi a lényege az MMO-nak.
  • Tyrpak
    #40958
    Ha előre tudják, hogy csúszik a Diablo3, a TheSecretWorld és a GW2 (jééé, egyedül a koreában már megjelent TERA, ami nem csúszik), akkor lehet, hogy kapnak fél évet.

    Ha nem arra épül a marketing kampány, hogy "give the gift of Star Wars for christmas", akkor lehet, hogy kapnak fél évet.

    Ha kapnak fél évet, akkor nem 1.2-t kapunk, ami egy csomó új bugot fog behozni, hanem már az 1.3-at.

    A sok feltételes mód összeolvasva: hahaha.
  • Laroa
    #40957
    A BW-nek semmi köze hozzá, hogy az EA mikor mondja azt, hogy "na srácok mostmár elég pénzt öltünk a hülye játékotokba, pénzt akarunk látni belőle most! Karácsonykor megy a piacra akár tetszik, akár nem."
    Az, hogy nem értenek az MMO-hoz részletkérdés, majd belejönnek, ha kaptak volna még fél évet akkor 1.2+ állapotban kapjuk kézhez a játékot, nem úgy ahogy anno decemberben.
  • Alienator
    #40956
    *hónap
  • Alienator
    #40955
    Ez csak részben igaz. A BW nem ért az mmo-hoz. Nézd meg a ME3-at. Egy kurva jó single game, ő pont ilyet csinált az SWTOR-ból, néhány erősen elbaszott MMO funkciót beletéve.

    Az aktív játékosok 80%-a szerintem (!) a sztorit tolja, akár main, akár alt karival. Jópár jónap múlva a mostanbi aktív játékosok már végigjátszottaák a class sztorikat és abbahagyják. Csak az új játékosok lesznek aktívak mindig, amíg a class sztorik kitartanak. Abban biztos vagyok, hogy nem lesz olyan ember aki évekig tolja. pedig
  • j0nNyKa
    #40954
    dehát az egyedül volt, a képen látható rózsaszín figurák épp repültek a speederrel!!4
  • darth devil
    #40953
    Sokat kell még tanulnod. :D
  • Laroa
    #40952
    Nem szoktam shotolni e-peen méréshez, meg egyedül sem szoktam megállítani egy 6 fős csapatot fél kézzel