60034
  • DummyBoy
    #44363
    Jaja, tudom, nem is volt gondom a játékban sehol. (Kivéve, mikor utolsó nap próbaképpen csatlakoztam lvl 10-esként egy 16-os eventhez xD)

    Viszont (GW2 topikban írtam ...) engem meglepett, hogy lvl 6-os story küldinél leszintezett 8-ról 6-ra, a mobok meg 8-asok voltak bent o.O .

    Aztán meg jött belőlük egy csomó, gyakorlatilag fél perc alatt bedarálták az összes kísérőmet, ami után csak halni tudtam ...

    Nem igazán értettem, mert addig semmi gond nem volt, de a 2 utolsó küldi amit csináltam az ilyen volt sajna ... respawnfest ... túl sok és túl erős mobok ... Egyedül vagy 2-esével nem lett volna gond, de 6-osával sok volt ... Több nekifutásra sikerült megcsinálni, de arra nehéz taktikát kiagyalni, hogy beérsz egy területre ahol vár rád 8-10 mob, és elkezdenek egyszerre lőni ... sokat dodge-olni nem tudsz ...

    Mindegy, reportoltam, maguk a küldik tetszettek (Vicces mert az a kettő volt addig a legjobb xD) csak szerintem a segítőim túl gyengére sikeredtek ... ha nem haltak volna fél perc alatt, akkor nem hiszem hogy gond lett volna bármivel ...

    @eventek: Akkor ezért volt mind ugyanaz :)

    @SWTOR: Nekem aránylag kevés időm van játszani, ezért csak 1 friss 50-es karim van ... annyi mindent tudok vele kezdeni, hogy csak ihaj ... Valószínűleg nekem ezért nem veszik el a varázs ... Van egy rakás altom, minddel mást csinálok, PVP, PVE, FP-k, zűrhajózás, stb ... Attól függően logolok be, hogy mihez van hangulatom :) Mindegyik karimmal hagytam ki bolygónként mellékkveszteket, ezért mindegyikkel van olyan bolgyó, ahol csak a "bolgyókveszt" ismerős ... Szóval verikasuálként nekem elég :)
  • PiszkosFred
    #44362
    Nagyon sok ember, jatekos nem kepes mar orulni semminek sem. Se az eletben, se a jatekokban, se a munkahelyen, se csaladi korben, egyszeruen kioltek beloluk ezt a kepesseget. Van ra magyarazat, nem egyszeru az elet semerre se, ilyen lett a vilag sajnos. DE. HA rajon arra az ember, hogy a felig teli pohar eseteben jobb orulni annak a mennyisegnek, amit kap az ember, mint sem amiatt ragni a kefet, hogy a fele hianyzik a mennyisegnek. Mindenben meg lehet talalni az oromot, a szorakoztast, a kikapcsolodast, csak arra kellene torekedni, hogy az ember erre fokuszaljon, es ne a hibak es hianyossagok keresesere. Mert utobbi is mukodik, de akkor ne csodalkozzon az egyszeri ember, hogy idovel kioli magabol az oromot, es amig paran jol szorakoznak, addig az illeto agyverzest kap vagy gyomorfekelyt a kukacoskodasa miatt. (tulzassal)
  • Tyrpak
    #44361
    2. eddigi legrosszabb tapasztalat, hogy nem, amit a bétában látsz, az legtöbbször ugyanilyen lesz az élesben is. Védtem már több játékot azzal, hogy ez csak béta, és majd megjelenésre javítják. És sajnos kicsúsztak az időből.
    Tehát elfogadtam, hogy GW2-ben sem lesz balance a kezdő zónák között (röhejesen nagy a droprate eltérés, és a bossok sebzésében a különbség).

    3. SWTOR-ban 10-től 49-ig élveztem a pvp-t. 50-en több próbálkozás után is halott a dolog. GW2-ben egyelőre nem látok nagy gondot a balance-szal 80-on (boost), kérdés, hogy milyen lesz valódi 80-asokkal, endgame gearben. WvW-ben iszonyatos eltérés van alacsony szintű classok között.

    4. SWTORt azok várták iszonyatosan, akiknek már nagyon hiányzott egy normálisan megírt játék, ami nem WoW. Erre megvolt a pénz, megvolt a fejlesztő, megvolt az ígéret. A 0 MMO rész szerintem nem volt előre látható.
  • Nephin
    #44360
    Szerintem már most kijött a dinamikus eventek rákfenéje: először szuper, aztán jójó, harmadszorra inkább nem, köszi. Már a két nap alatt sem volt semmi motivációm arra, hogy visszamenjek egy olyan részre, ahol már megcsináltam az eventet, sőt, bosszantott, ha kerülgetni kellett a mobokat satöbbi. Ugyanaz a folyamat, mint a Riftben és a WARban a rifteknél és a PQ-knál: hamar unalmasak, sőt, idegesítőek tudnak lenni és ezen nem változtat a többféle lehetőség, mert mindegyiket hamar meglátod.

    Lvl 80 után pedig mi marad a GW2-ben PvE téren(ha valamiről nem tudok, javítsatok ki): insták többféle nehézségi fokban, a korábbi területekre ugyebár miért mennék vissza, zehát DE-k kilőve... Se jobb gear, se raid, se semmi, marad a PvP, ami - megint mondom - baromi jó. Erről szól a GW2, ezek a tények, Vicodine.

    A TOR pedig elég messze áll a nullától, PvE-ben magasan ver mindent, talán a Lotro van nagyjából szintben, ha a PvP részét rendesen megcsinálták volna, a fél GW2 topik még mindig itt aktívkodna (gyk. a pvp-orientált torosok).
  • PiszkosFred
    #44359
    "h egy abszolut 0 mmo lesz, és ugy is lett."

    Eddig a pontig hittem, hogy erdemes figyelni az irasaidat, de iylen foku eloitelettel - ahogy az elet barmely teruleten - nem erdemes vitatkozni.
  • darth devil
    #44358
    Hiába mész akár merre, felszintezni nem fog a játék a nagyobb mobokhoz, ergo megint csak látszat szabadság van. Ha nem lennének szintek a játékban, a skil tanulás real timeban menne, na akkor mehetnél arra amerre akarsz. Így csak illúzió.
  • Boncmester
    #44357
    Ja, a personal questben nekem sosem volt semmi gondom, általában halál nélkül meg tudtam csinálni mindet, persze néha megleptek, de helyes taktikával második nekifutásra azokat is meg tudtam csinálni.
    Viszont amikor bemész az egyes instance-okba, kiírja, hányas szintűnek kell lennie, attól nem nagyon kell eltérni, max 1 szinttel legyél alacsonyabb! A többi meg már csak L2P, legalábbis amikkel én találkoztam a 3 kasztnál, amiket próbáltam.
  • Boncmester
    #44356
    /OFF
    Az eventek akkor változnak benne, ha pl nem úgy fejezitek be az egyik stage-ét, mint előtte. Ha jönnek pl a banditák, és mindig legyőzitek őket, akkor mindig ugyanaz fog történni, de ha nem, akkor mondjuk elfoglalják a falut, és jön a következő event, aminek megintcsak lehet kétféle vége.
  • Tyrpak
    #44355
    Problem az, hogy SWTOR-ra hiába van még az ingyen napokból, nincs semmi kedvem visszanézni. Nagyon hiányzik a karakterek story-ja, kiváncsi lettem volna hogyan alakul az inquisitorom, vagy a smuggler... de valahogy a játékmenet, és az, hogy a végén ugyanaz vár, hogy megcsináltam, jöhet a következő alt, az valahogy előre kiábrándító.

    GW2 karakter story egy... hmm... mellékszál erősségű az SWTOR-hoz képest, a karakter generálásnál kiválasztottad a három közül, hogy milyen válaszokat fog adni a karaktered, és kész, na ez a része cső....

    Viszont az, hogy ott állsz a kezdő pálya után az első nagyobb zónában, és mehetsz, jobbra, balra, előre, aztán amerre csak gondolod, és közben teljesen véletlenszerűen belefutsz eventekbe...
    Először csodálatos érzés, csak ne csinálj ugyanoda még egy altot :)))
    (mert ugyanazokba a véletlenszerű eventekbe botlik bele)
  • Vicodine
    #44354
    1: nem a hájpra, hanem a konkrét tényekre alapozok 2: amit béták alatt lehetett látni, egy kezdetleges vmi, nyilván nem ez lesz élesben, ezért is kellenek a béták... 3: mint mondtam pvp fan vagyok, de rengeteget olvastam pves emberkék beszámoloját, és még a legnagyobb wow rajongok is teljesen megvoltak elégedve, ami cry volt az max a nehézség miatt volt legtöbb esetben meg bugok miatt, de hát béta... 4: SWTORt csak azok várták ugy mint a messiást, akik csak a hájpra alapoztak, én meg sokan mások akik utánnajártak dolgoknak alapbol látni lehetett h egy abszolut 0 mmo lesz, és ugy is lett. Nem a hájpra, hanem a tényekre kell támaszkodni
  • DummyBoy
    #44353
    Sajnos az SWTOR megjelenésekor is sokan úgy várták a játékot mint a messiást, és ebből elég sok probléma adódott ... Ugyanez van most GW2 esetén is ...

    Eddig akárhányszor vártam a messiást, mindig csalódnom kellett. (A lottón sem nyertem még sosem ... )

    Emiatt mindig megpróbálok úgy hozzáálni az új dolgokhoz - játékokhoz, hogy kizárom a Hájp tényezőt és megnézem a saját szemszögemből ... Meg kell próbálni kizárni a mások által sugárzott gondolatokat, mert olyan mint a tömegpszihózis és rossz irányba is terelheti az embert ...

    Az SW-nél is így volt, nekem majdnem mindent hozott amit vártam (Jó, epic pvp csatákat és űrcsatákat még várom :) ) de ettől függetlenül nekem mai napig a kedvenc. Hétvégén kevés időm volt de kipróbáltam a GW2-t és barátaim miatt az Aiont is ...

    Majd tegnap este szépen visszalogoltam SW-be, űrhajózgattam kicsit, kvesztelgettem kicsit és élveztem ugyanúgy mint előtte :) Erről kell hogy szóljon egy játék, nem pedig a hájpról és az utána következő hisztiről.
  • Nephin
    #44352
    Igen, erről van szó szerintem is.

    Ha a PvP nem olyan lenne, amilyen, márpedig fantasztikus a WvW, akkor eszemben sem lenne fent hagyni a gépemen és várni a megjelenését. Így viszont az egyik kipótolja azt a részt, ahol a másik hiányos az ízlésemnek és kettő együtt lefed mindent, ami kell a kikapcsolódáshoz.
  • darth devil
    #44351
    Ez így van.
    Story balance még javítva lesz. De egy ügyes mix a játék, semmi több.
  • DummyBoy
    #44350
    Az valszeg a hájp miatt van ... A "GW2 lesz a világmegváltó űberwowvverő űbermmo ... " típusú posztokat ignorálni kell.

    Ezeket olvastuk itt is megjelenés előtt.

    Ugyan én nem jutottam messzire a hétvégi bétában, de pl: dinamikus eventek nagyon tetszettek ... viszont rendre ugyanaz történt ... csak random időközönként ... (Olvastam, hogy voltak olyanok akiknek változtak az eventek, szóval erre a részre kiváncsi leszek a következő béta hétvégén ...)

    A personal storyline nem fogott meg, főleg mivel a kvesztjei rendre kiborítottak, volt ott némi balance gond ... remélhetőleg javítják ...

    Kvesztek és sztori szempontjából ha megnézzük az első pár lvl-t akkor bizony a GW2 elmarad a SWTOR mellett ... Cserébe kárpótolja az embert a PVP rész ahogy hallottam.
  • DoctorStryker
    #44349
    Haly
    Jedi Guardian - Vigilance buildre kérnék pár tippet
    most ez van
  • Vicodine
    #44348
    Akkor nemártana neked is kicsit jobban utánnanézni, illetve a pve fogalmat kicsit átdolgozni.Az h mi van most benne h nemtudod nem gaz, de h azt is tudod mi nem lesz benne, az azert mar kicsit gaz mert azt senki sem tudja, nyilvan mentalista vagy
  • Kryon
    #44347
    Szerintem elbeszéltek egymás mellett. Mert odáig rendben van, hogy a fejlődést és az instákat jól megcsinálták, ha ezt tekintjük pve-nek, akkor mondhatnánk, hogy pve játék is. A pve-sek többsége viszont szigorúan véve az endgame raidelést (nem 5 fővel, hanem 8-10, 16-25 fővel, és folyamatosan frissülő tartalommal) érti pve alatt, ilyen pedig az alapján amit eddig megtudtam GW2-ben nincs, és nem is lesz.
  • Nephin
    #44346
    Mint mondtam, szerintem.
  • Vicodine
    #44345
    Ez egyéni érzés, tulnyomo többségben ellenkezöleg nyilatkoznak e témárol
  • Laroa
    #44344
    Kúl
  • Nephin
    #44343
    Szerintem nem is az. Már leírtam egyszer: az én érzésem az volt, mint a WARban, van PvE, nem is annyira rossz, de ennyi, nem kötött le túlságosan, oltári messze volt a Lotrotól vagy a TORtól, amik ugye PvE-játékok inkább. Mondom ezt úgy, hogy alapvetően PvE-s vagyok. Az igazi lelke a GW2-nek a WvW, a fél délután alatt, míg bent voltam, ezerszer jobban szórakoztam, mint a PvE részen másfél napig.
  • TDC Geronimo
    #44342
    Kevesebb bevétel? Ez a b2p modell sok esetben jóval jövedelmezőbb, mint a p2p. Amúgy meg lesz külön live team és egy olyan is, ami készíti az új contentet/kieget úgyhogy ezen kár izgulni.
  • N1ggA
    #44341
    Oksa köszi megnézem! Elég vonzó, hogy free to play, illetve a mikrotranzakció nem juttat (elérhetetlen) játékbeli előnyhöz, viszont nem akarom hogy ez legyen a veszte, hogy ne legyen elég content a kevesebb bevétel miatt.
  • Vicodine
    #44340
    Az egyik dolog amiben gw2 ujdonságot nyujt, h lvl 1töl részese vagy az end gamenek! Ergo ha gw2-röl van szo, teljesen mindegy ki hányas szintü. Az tény, h kicsit jobban sikeredett ez a WvW mint szerintem azt sokan gondolták volna anno, és tényleg akik pvezni akartak de kiprobálták a WvWöt közülük sokan már inkább csak csatázni szeretnének, de ettöl még nemhiszem h eltörpülne a pve tartalom, ami igen sok bosst, instát és ténylegesen story alapu questeket biztosit, mert azért elég komoly a story és ezt a questek fel is vonultatják igen szépen! De ha rácuppansz pár napot a gw2es variance oldalra, akkor szerintem minden érdekes infot meg fogsz tudni ami csak érdekelhet a gameval kapcsolatban, mert "ránézésre" azt veszem ki szavaidbol h érdekel téged gw2, de elég hiányos a tudásod, szal ha ezen akarsz változtatni go variance!:)
  • TDC Geronimo
    #44339
    Tőlem ne kérj bocsánatot :D Csak nem kell mindig az internetes árral haladni és azt írni, amit ott lát az ember ;)
  • N1ggA
    #44338
    Jójó, tényleg nem toltam. Majd megvárom hogy kijön és mit írnak az emberek róla. Sorry.
  • TDC Geronimo
    #44337
    2 már nem kizárólag pvp. Ezek szerint nem toltad most betat, mert akkor tudnád, hogy milyen jó a pve része is. Endgame meg itt az egész world map úgyhogy...
  • N1ggA
    #44336
    Najó, akkor kiderül, bár amiket én olvasgattam róla content szinten, nem úgy tűnt, mintha PVE játék lenne.
    A GuildWars 1-el játszottam több mint fél évet, az nagyon pvp játék volt ahogy én láttam.

    Ja itt végig az endgameről beszélek!
  • Vicodine
    #44335
    Azért mert nem vagy esetleg tájékozott, nem azt jelenti h igazad is van. GW2es riport jut eszembe a téma kapcsán, amikor is az elsö infokat megtudtuk a pvp rendszerröl, és készült egy riport a dolog apropojábol, abban vmi ilyesmi állt, h mind a pve mind a pvp rész fullos legyen egy játékban az szinte lehetetlen mert üti egymást a kettö elég sok helyen, és bár igyekeznek mindent kihozni a pvp részböl, inkább a pve az amit teljesen ki akarnak huzni. Bár én totál pvp beállitottságu vagyok, gw2 olyan szintü és minöségü pve tartalommal rendelkezik, hogy az elsö játék lesz ahol szivesen fogok questelgetni instázni bossolni stb...Ekkora baromságot h gw2 inkább pvp game mint pve, már régen nem hallottam:DD
  • a.carkey
    #44334
    A PvE miatt is indítottam újabb és újabb karikat a TORban, ennek ellenére a PvP jött be inkább.
  • Rubint
    #44333
    A mennyiség != minőség. Epikus meséből lett egy részletesen kidolgozott sci-fi lézerkarddal. Ettől persze bőven fogyasztható, csak megváltozott a jellege.
  • N1ggA
    #44332
    Lol. Swtorban van 4 db warzone mindenféle rank vagy bármi nélkül, azaz lófasz. Gw2ben a pve a hasonló lófasz.
    Mind2 játékban lesz pve és pvp, de swtor pve, gw2 pvp játék.
    Ha pve miatt mész gw2be, nagyot fogsz csalódni, míg aki pvpzni jön swtorba, az is.
  • Laroa
    #44331
    Ez
  • darth devil
    #44330
    Mert olyan sok Lore van az original trilogiában. :D Pont hogy az swtor/kotor lore közelébe se ér.
  • Rubint
    #44329
    A GW Lore-ral nem is nagyon érdemes. Sajnos már az egyes is egy nagy katyvasz. SWTOR jobb... de az is felhígult az etalonhoz (IV-V-VI) képest. :(
  • a.carkey
    #44328
    Bocs, tegnapelőtt ...
  • a.carkey
    #44327
    Tegnap beléptem, és egy pillanatig se pvpztem. Akkor mit csináltam közben? Chateltem? :D

    A GW2 annyira pvp játék, mint az SWTOR: attól függ ki hogy áll hozzá. :)
  • N1ggA
    #44326
    Úgy látom a GuildWars2 fórumban is nagyon hajtogatod, hogy a GuildWars nem pvp játék.
    Akkor elmondom neked, hogy de, a guildwars 2 pvp játék, bármit teszel és mondasz.
  • DummyBoy
    #44325
    Tudom, de előtte a játékot magát akartam kicsit megismerni, ezért nem PVP-ztem :)
  • TDC Geronimo
    #44324
    RvRvR így érthető? :D

    DaoC 3 oldalas world pvp szteroidokon :D