60032
  • gunji
    #52112
    Huh... én kb. másfél éve nem nagyon foglalkoztam komolyabban craftolással, s úgy nézem, több olyan oldal meg is szűnt azóta, amiből anno informálódtam :(
    Ha valaki komolyabban szeretne belemélyedni a témába, akkor érdemes átböngésznie egy-két leírást (pl. SWTOR forum guide: Crew Skills, Crafting Guide, SWTOR Crew Skills Guide, Almar's Guide, stb.)

    Régebben az swtor.hu-n volt egy szép kép arról, hogy melyik szakma melyikhez illik, sajnos most nem találom (de a google ilyenkor is segít).
    Ha csak egy crew skillt (szakmát) tudsz választani, akkor én is a slicinget javaslom, mert azzal lehet a legjobban keresni. Ha mást szeretnél, akkor egy mission-skillt ajánlok, mert azok is tudnak ritka és drága itemeket dobni, amiket aztán a GTN-n el lehet adni.
    Ha kettő szakmát választhatsz, akkor szvsz érdemes a harmadikat is unlockolni, ha komolyabban szeretnél ezzel foglalkozni.
    Elvileg bármelyik szakmához bármelyiket választhatod, nem kell mindegyik csoportból (gathering, crafting, mission) választani, a crafting csoportból legfeljebb egyet választhatsz, a gathering és mission csoportból akár hármat is.

    Vannak ideális kapcsolatok, amihez segítséget nyújtanak a fentebb linkelt képek:

    Erőhasználónak érdemes választania:
    archeology - artifice - treasure hunting (főként erőhasználók fegyvereit gyárthatjuk), vagy
    archeology - synthweaving - underworld trading (főként erőhasználó ruházatát gyárthatjuk)

    Nem erőhasználók választhatnak:
    scavenging - armortech - underworld trading (főként nem erőhasználóknak ruhadarabok)
    scavenging - armstech - investigation (főként nem erőhasználó fegyvereket)
    scavenging - cybertech - underworld trading (főleg kisebb technikai eszközök: upgrade, modok, fülbevaló mod, gránát, stb)

    Ha healer vagy, akkor választhatod:
    bioanalysis - biochem - diplomacy (stimek, medpackok, stb)

    Még annyit, hogy sok esetben nem tudsz egy karakterrel minden hozzávalót beszerezni, szükség lesz a GTN-re is. Mindegyik companion rendelkezik egy-egy szakma terén bónusszal, ami növeli az esélyét a sikeres kimenetelnek a crafting/mission terén. A companionoknak létezik egy affection nevű tulajdonságuk (mondjuk úgy: mennyire kedvel téged), ez is befolyásolja a kimenetelt (pl. ha kedvel, akkor nagyobb valószínűséggel gyárt egységnyi nyersanyagból két végterméket).
    Ha meguntál egy szakmát, akkor a flottán választhatsz akár másikat is helyette.

    Nos, tehát akkor mit is ajánljunk egy assasinnak? Talán a biochemes vagy a synthweavinges lehetőségből választanám az egyiket. Mindkettő olyan, amivel magadnak is tudsz gyártani tárgyakat, s a GTN-en is lehet keresni.
  • FNightWalker
    #52111
    Milyen crewskilleket érdemes választani?
    melyek azok amelyekkel leginkább pénzt és másodsorban magamnak itemeket tudnék készíteni ? (Sith Assassin)
  • gunji
    #52110
    A legegyszerűbben erre a klasszikussal lehetne válaszolni: játék, játék, játék. Kibontva: a küldetések végrehajtása előtt, közben és után az ellenNPC-ket gyilkolászva mindig esik pénz és valamilyen tárgy. A tárgyakat eladhatod a vendoroknak, a jobb minőségűeket felteheted GTN-re. Küldetések közben gyűjtsd a craftos nyersanyagokat (attól függően, milyen crew skill(eke)t választottál: kristályok, fémek, pénzes kazetták, stb.), ezeket is el tudod adni a GTN-en. Ha tudsz craftolni (gyártani), akkor azokat is érdemes lehet kitenni a GTN-re.
  • V43 1105
    #52109
    Szólsz azt végig darálok veled flash pointot bármennyiszer .. :É
  • FNightWalker
    #52108
    neked akartam írni, nem magamnak. :D
  • FNightWalker
    #52107
    Holnap - ha minden igaz és nem jön közbe semmi - fent leszek délelőtt és délután is.
  • FNightWalker
    #52106
    Milyen lehetőségeim vannak alacsony szinten kreditszerzésre? (Űr PvP-n, Slicing-en kívül)
  • #52105
    Na de how? Ha éppen nem vagy fent, akkor hogy lehet ismerősöket keresni? Nekem pld aláírásban van a felhasználóm, de van még 8 különböző karakterem
  • FNightWalker
    #52104
    Nadeus néven megtaláltok a Sith Empire oldalon.
  • FNightWalker
    #52103
    Akinek van kedve együtt játszani a The Red Eclipse (Sith Empire) oldalon írjon privátot.
  • Plata
    #52102
    Dehogynem,csak szerencse kell hozzá.Már nagyon kicsi szinten találhatsz lilát.
  • #52101
    Óhh én még lila cuccoknál nem járok :D
  • PiszkosFred
    #52100
    Igen, olvastam. Elbasztam, azt hitte Mulli kerdezte, o meg szerintem meg lowlvl. Most latom, hogy nem o volt :D Sorry, mea culpa.
  • silverchain
    #52099
    Fred, ne húzzál fel:) Olvasd el mit írtam az #52082 -ben.
  • PiszkosFred
    #52097
    "Any gear that requires the expansion (i.e. any level 51-55 gear) does not require Artefact Equipment Authorisation."

    Azert nem mindegy, hogy milyen lila itemekrol is beszelunk.
  • silverchain
    #52096
    Mondom, hogy nem kell, lvl55 vagyok, és lilába öltözöm.

    De ha nekem nem hisztek:

    http://www.reddit.com/r/swtor/comments/25cizq/question_artifact_equipment_authorization_and/
  • McLarenpowa
    #52095
    én is így tudtam, ezért lepett meg ez a Hutt carteles kieg és a lv51+ lila cuccok szabad hordása preferredként...
  • Big Boss Hu
    #52094
    Én is úgy tudom, minden "lila" cucchoz kell, az augumentekhez is, de ha jól emlékszem ha rajtad marad és nem veszed le még tudod hordani.
  • El Protector
    #52093
    jogos, mentségemre szóljon, hogy az elmúlt két és fél évben még nem voltam preferred státuszban, így nem tudom, hogy mik a pontos megkötései :)
  • McLarenpowa
    #52092
    #52082 erre valami forrást meg tudnál adni? Most én is előfizető vagyok a megvett 5 eurós alapjáték és a +30 nap miatt de 5 nap és lejár az előfizu. Akkor ne görcsöljek a lila cuccok miatt? A hutt cartert elvileg megkaptam mert van 30 nap előfizum, így a lv51+ lila cuccokat tuti fogom tudni hordani? Én úgy tudtam mindenképpen kell az artifact authorisation cucc.
  • Pacho
    #52091
    Mert a preferred a heti wz limitjével sem tud rankedre jelenteni.
  • #52090
    +1700 ért is lehet ugyanezt kapni doboz nélkül és originen ugyanúgy ott van :)
  • MerlinW
    #52089
    Ha azt veszed, hogy a játék ingyenes, azaz 5000 Ft-ért veszel egy dobozt és 1 havi előfizetést, akkor sok pénz érte. 3500-4000Ft-ért 60 napos gamecard-ot lehet kapni.
  • El Protector
    #52088
    ha előfizussal vagy csopiban és ő indítja a sima warzone-t, akkor preferred-ként is behív wz-re, akkor is, ha lejárt a limit :) ne reportoljátok azért :p :) rankeden nem működik :)
  • gunji
    #52087
    Nem kell semmit pluszban fizetni, csak a gamecardot vagy a havidíjat.
  • #52086
    Aki még nem volt előfizető, annak ajálnom figyelméba a G2A-n lévő ~1700HUF-bak kerülő 30napos előfizut + cd-kulcsot
    amitoriginene be lehet aktiválni, majd bármelyik accounthoz hozzáadni. Én most így tolom le az első hónapot. Van 8 karakterem a Red Eclipsen és mindegyik 10-12-es szinten van. Persze köszönhetem a dupla xp-s hétnek.
    De majd AC-t most választok majd csak mind1-ikhez. :)
    Valszeg mindenki Tank, Tank+DPS, Healer+DPS, meg Tank+Healer kategória lesz.

    Viszont van egy olyan kérdésem, hogy ha Előfizu lejár, akkor preferedként folytatom tovább és a 8 kariból csak 6 marad meg, illetve a többit majd tudom unlockolni. Ezen kívül ha elkezdek fejlődni, és megint előfizus leszek, kell majd valamit pluszba fizetni vagy elég majd a Gamecard. Azért kérdezem, mert #52080-ban gunji írta, hogy ezt meg azt elveszít és kiunlockolni drága móka lenne.
  • gunji
    #52085
    @52082: Igen? Ez jó hír, köszi. Eddig csak azt tudtam, hogy ami rajtam van, azt tudom használni, csak újabbat nem. Önmagában ez a legnagyobb tétel (múltkor 3.8 millió volt a legacys, most csak 2.1)

    @52083: Értem, elfogadom, de számomra ez nem ingyen pénz, mert 'megdolgozok' érte: feladatokat oldok meg (mint kvázi egy munkahelyen), s ezért 'fizetségként' ezt kapom. Úgymond van egy teljesítmény mögötte. Nekem ingyen akkor lenne, ha valaki átküldené a pénzt mailben, 'ingyen'.
    A farmolással teljes mértékben egyetértek, bár én mindig lassabban szoktam játszani, így kicsit tovább tart a gyűjtögetés, igaz opra nem járok/jártam.
  • FNightWalker
    #52084
    Úgy döntöttem, hogy rászánom azt az 5.000FT-t (ennyiért találtam dobozos kiadást)
    annyira nem sok pénz érte. :D
  • Pacho
    #52083
    51810.
  • silverchain
    #52082
    Ha megvan a Hutt cartel kieg, akkor lvl51+ artifact-okat fel tudod venni az unlock nélkül is. Csak a régi lilákhoz kell az unlock.
  • gunji
    #52081
    Fedv. Már ha eredetileg összesen annyi volt (kár, hogy nem lehet szerkeszteni a postot).
  • gunji
    #52080
    Múltkor egyszer már gondolkodtam a sub->pref váltáson, de az unlockokra költendő pénz elriasztott attól, hogy úgy is tegyek. Első menetben kb. 6000 CC vagy 7 millió credit jött ki (artifact, char slots, quickbar, crew skill), s akkor az escrow-k, fp/wz-ket és egyebeket nem is számoltam. Mindenesetre ez több, mint amennyim a játékban van subként is. Az 1-2 óra alatti milliós farmolásban tapasztalatok alapján nem hiszek.

    S ha már escrow: 50k-s escrow 199.999 credit, 150k-s escrow 200.000 credit. Azaz, f2p-ként veszek egy 50k-s escrowt és a 200000 creditem helyett lesz 50001. Jó vicc
  • FNightWalker
    #52079
    Egyelőre jó lesz a prefered. 4.000FT nem sok pénz, de nem "fektetek bele" még ennyit se. Magamat ismerve lehet, hogy megunom a játékot egy hét után :D
  • Plata
    #52078
    Prefered olyan mint a F2P,csak egy hangyányival jobb neki.Ha a teljes játékélményt szeretnéd fizess elő.
    Én is pref vagyok most,voltam előfizetős is,előfizetősként a játék élménye sokkal jobb,össze sem lehet hasonlítani.
  • FNightWalker
    #52077
    Tárgytalan :D Már rájöttem.

    Egyébként Preferedként végiglehet normálisan játszani a sztoriszálat?
  • Plata
    #52076
    Fp-re mehetsz,csak nem kapsz lootot.
  • FNightWalker
    #52075
    Egyelőre nem fizetek elő, veszek inkább egy kisebb értékű packet.
    Az oldalon hol tudok SMS-el fizetni?
  • Gudott
    #52074
    Fp-ből tényleg 3 a limit, de többet is lehet csinálni, csak akkor a végén nem ad jutalmat a teljesítésért.
    A WZ elvileg hetente 2x resetelődik (talán kedd és szombat)
    Lehet, hogy mindkettő bug volt és javítva lett, majd megerősítenek vagy cáfolnak.
  • Plata
    #52073
    Valamilyen pass jön küldetésért is,meg nem mondom melyik és milyen küldiért.Az 50-es karimmal nem nagyon játszom már.Hutt cartel nélkül nincs kedvem az 50-es karihoz,inkább kiskarival játszom,de néha felugrom vele 1-2 űr pvp-t játszani,és úgy rémlik hogy valami napi küldinél láttam jutalmak közt valamilyen pass-t.
  • TomStorm
    #52072
    Akkor van pár lehetőség.Megpróbálok mindent:-)
    köszi!