60032
  • V43 1105
    #52152
    Segítsek?
  • Plata
    #52151
    Nekem fejvadászaim az ingyenesen kapott pilóta ruhában vannak.Na persze a sapi kikapcsolva.
  • mulli1986
    #52150
    2-ig még meglátom. Red Eclipsen van 18-as bountym, de előbb meg akarom csinálni azt a tetves páncélt végre :)
  • V43 1105
    #52149
    Van alacsonyabb szintű karakterem is :3
  • FNightWalker
    #52148
    Én még csak 14. szinten tartok. Te meg ha jól tudom 30-as vagy. :D Plusz ilyen melegben semmi kedvem játszani :D
  • V43 1105
    #52147
    Ma délután fél kettő - kettő körül valaki game ?
  • FNightWalker
    #52146
    Jól tudod.
  • Plata
    #52145
    A páncél csak üresen a táskádban 32-es védelmű,ha adaptive armor,akkor a szinteddel skálázódik a védelme.Ha felveszed,azt hiszem.
  • mulli1986
    #52144
    Köszi Plata és Neked is Gepo.

    Védelmi értéken azt értem, hogy minden ruhaneműnek van egy védelmi értéke. Diablóban ez független a szintedtől. Itt is csak azt vettem észre, hogy vannak armorok, amiknek nagyobbak a tulajdsonágai, védelem, aim, endurance, stb. Ami ugye nekem kell a fejvadászhoz, merc-nek, az az aim. Ehhez még az endurance társul többnyire. És amit most kaptam üres slottos páncélt, azt szeretném lehető legjobban felpimpelni. Így üresen 32 pontot véd a páncél. illetve 32-esa védelmi értéke. Viszont ami rajtam van kék páncél, az 150 környékén van. Na most amikor a mod, enhancement, és armoring megvan, azok nem írnak védelmi értéket. 19-es szintű páncélt akarok összerakni, úgy hogy jó sok aim és védelem legyen benne. Ezért ugye kinéztem magamnak 7es comando vagy reflex modot. Igazából nem tudom, hogy mi a különbség a 2 között, mert mindkettő 14 aim, 4 endurance, armour rating 54. néztem bele egy Mastercraft Fervor Enhancement 7-et, ami armor rating 64, endurance 12, critical rating 12 és egy Reflex Armoring 7, ami 11 aim, 7 endurance meg 54-es armour rating.
    Szóval ez a páncél végeredményben fog adni alap 32+54+64+54=204-es armour ratinget, 14+11=25aim-ot, 4+12+7=23 endurance-ot, és 12 critical ratingot? És 19-es szintől lehet majd viselni?
    Illetve augmentation kit-el még adhatok hozzá augmentation, ami plusz statokat ad majd a páncélhoz. Jól látom a helyzetet?
  • Gepo
    #52143
    Na akkor megpróbálom röviden összefoglalni, hogy érthető legyen: az alap gearen három slot van, ami statokat ad (a 4. dye slot csak a kinézeten módosít):armoring, mod és enhancement. Ezeken felül augmentet is lehet rakni mindegyik armor darabba is,amihez kell szerezni egy augmentation kit mk cuccot is vagy a GTN-ről vagy úgy, hogy Te gyártasz. Ennek a kitnek 1-9 szintje van, olyat kell berakni ebből az armor darabodba, amilyen szintű augmentet akarsz belerakni (ez függ a kari szintjétől is), pl.: lvl 55ös karihoz célszerű a legmagasabb szintű augmentet berakni, amihez az mk-9-es kit kell. Ez az egyik része.
    Ezen felül természetesen a 4 statot adó cuccosnak is van a lvl szinten kívűl több fajtája: van zöld, kék és lila (erősségi sorrendben). Én szintezés közben kék cuccokat szoktam venni, a lila túl drága és mivel gyorsan megy a szintezés, hamar lecseréled.
    A defense chance egy érték, mely a defense ratingedből adódik (ez tankoknak kell, tehát ha dps vagy akkor kerüld el),de őszintén nem nagyon értem az ezzel kapcsolatos kérdésedet (nem tudom, hogy Te mit értesz védelmi értéken).
  • Plata
    #52142
    Jah rosszul írtam,enhancement,armoring,mod és enhancement vehető a ruhába fleeten a suppliies részlegben,szinező modult vehetsz GTN-en vagy CC-ért.Vagy készíthetsz magad is.
  • Plata
    #52141
    Armoring,enchantment,mod és a negyedik az a szinező modul helye,gondolom.Augmentet az crew skillel kell csinálni rá.
  • mulli1986
    #52140
    Sziasztok! Törlődött a felhasználó, szal meg vagyok lőve. mulli86 lennék.
    a lényeg, hogy egészen előre haladtam fejvadásszal. Azt szeretném kérdezni, hogy, ha moddolni akarom mellvértemet/felsőmet, akkor kell bele armoring, mod, enchansment meg valami 4. cucc. Na az mi az isten? Augmentet lehet oda rakni vagy mit? illetve a felső végleges védelmi értéke hogy fog adódni? Csak mert konkrétan védelmi értéket azt hiszem csak az augment ad. Össze lehet adni a modok szintértékét és azoknak az összege fogja adni a defens értéket vagy hogy?
    Augmentet csak úgy pluszba lehet hozzáadni a cuccokhoz?
  • FNightWalker
    #52139
    Nem is olyan régen... Én is így voltam. Előszeretettel vásároltam dobozos játékot. Így utólag belátva, nem sok értelme volt. Oké, hogy szép a doboz, meg fizikális formában is a kezemben tarthatom mind a tokot, mind a tartalmát így jobban "magaménak" tudva.
    De utólag belegondolva nem jó megoldás, mivel ha megunom/vagy éppenséggel szeretnék túladni rajta - és ha a túladás sikerül - a nyakamon marad a tok.
    Nem szép dolog, de nem egy MMO-t adtam már el, sosem kérték a tokot. A digitális "világ" már egyre jobban elterjed, idővel kiszorulnak majd a dobozos PC, XBOX, PS termékek a boltok polcairól. Nézzük a jó oldalát, környezetkímélőbb megoldás.
    Legalább nem vágnak ki 50 db fát 10 db tok elkészítéséhez. Én azt mondom neked, érdemes "váltani". Figyelj, ha megveszed digitálisan játszhatod tovább az SWTOR-t és tényleg az égvilágon semmi hátrányod nem fog származni abból ha digitálisan vásárolod meg.
  • Plata
    #52138
    Ez van nincs mit tenni.
  • V43 1105
    #52137
    Valaki game? :-((
  • Gepo
    #52136
    Akkor Te 50-es leszel az idők végezetéig, mert az SWTOR már nem ad ki egyetlenegy kieget sem dobozos változatban. Az összes nevében benne van, hogy "Digital Expansion".
    Igen nagy hülyeség kihagyni, se 55ös pvp, se 55ös rédek, se story folytatás, stb...
  • V43 1105
    #52135
    Fenn vagyok :D
  • FNightWalker
    #52134
    Gyere Empire oldalra.
  • V43 1105
    #52133
    Kockulyunkmá!4!44!!!!444 :D
  • El Protector
    #52132
    Nekem elég a nyolc 55-ös kari, így is bajban vagyok, hogy melyikkel játsszam, annyira szeretem az összeset :))
  • Plata
    #52131
    nekem 14 karim van,a legnagyobb 50-es,nincs hutt kiegem.Amíg nem jelenik meg dobozosan,valszeg nem is lesz.
  • El Protector
    #52130
    Nekem van kilenc karim, nyolc az imp oldalon, egy a repen, de szegény commando már három hónapja 54 és háromnegyedes szinten áll, képtelen vagyok befejezni. Indítottam szinte minden karit már repen is, nem kevés creditet áldozva rájuk, de max 35-ös szinten besokalltam rendre, én képtelen vagyok ilyen "szedj le a fáról 20 macskát és vidd vissza a nagymamának" küldetéseket megcsinálni. Én szemétkedni akarok, imp oldalon meg nagyon jól lehet a sztoriban
  • Plata
    #52129
    Hát ez a negatív hősöket szereti.
    Marvel meg egyéb hősökben is a gonoszok a kedvencei.Joker meg Pingvin.Mega franc tudja,Lego-ból is mindig a gonszok kellenek.
  • FNightWalker
    #52128
    SWTOR-ban mi a Worgen megfelelője?
    talán Chewbacca?

    Amúgy meg tutira igazam van, mert a legtöbb gyerek látta az előzmény trilógiát, meg talán a Clone Wars-ot és ott ugye a Jediké a főszerep... és hááát mint tudjuk - vagy nem tudjuk - a gyerekek előszeretettel választanak hősöket. :D
  • Plata
    #52127
    Sztem inkább csontira vonatkozik ez.
    Engem régen mindig csontiért piszkált,sose csináltam mert rühellem,de a lányoknak a worgen tetszik.
  • FNightWalker
    #52126
    Ez olyan mint amikor WoW-nál
    "az orkok csak 10-12 évesek" :D
  • Plata
    #52125
    Á most lehetetlen,csak akkor játszom ha egyedül vagyok,vagy nyugton hagynak,de ez most nemfog összejönni,főzés plusz gyerekek.
  • Plata
    #52124
    Engem sith miatt piszkáltak.
  • FNightWalker
    #52123
    Én úgy tudom, hogy a gyerekek előszeretettel kezdenek Jedi karaktereket :D
  • V43 1105
    #52122
    Sithek mi ..? Na majd a Republic Trooperem eltöri az állkapcsukat Valaki game? ^^ Red Eclipsen játszok :D
  • Plata
    #52121
    Hát engem nem izgat a sötét oldal,azt meghagyom a gyerekeknek,ők szoktak szekálni hogy csináljak gonoszt.Sith warri nem jött be,de a jedi knight sem,sith inq van kettő is sorci és assasin,sorci nagyon tetszik,de nálam a sith is jó.Meg a két ügynök és a két fejvadász is.
  • FNightWalker
    #52120
    Ti mi alapján választottatok oldalt ill. fajt, kasztot?

    Én valahogy mindig is a Sitheket részesítettem előnyben, az amikor megjelennek, félelmet keltenek, stb. Főleg az a zene :D (2:26 perctől)



    Nálam szinte alap minden MMO-ban az ember... Kasztként pedig a Sith Assassint választottam. Tetszik a "Double-bladed lightsaber" illetve a Sith hajók, harci hajók + ugye a Sith Assassin companionok :D
  • FNightWalker
    #52119
    köszi
  • oz
    #52118
    Még egy dolog, Legacy boundos moddolható páncél és fegyver remekül alkalmas arra, hogy a karaktereid között boundos modokat küldj. Van egy boundos cuccot, kiszeded a modokat belöle. Ezek is boundosak lesznek, így magában nem küldheted el őket másnak. De ha beleteszed egy Legacy boundos moddolható cuccban, akkor szabadon átküldheted az altodnak, és ott ki is szedheted a modot belőle. Persze ott is boundos lesz a mod, de már az altodhoz fog tartozni, szabadon felhasználhatod nála.
  • oz
    #52117
    A Legacy rendszer olyan mechanizmus, ami egy szerveren belül összekapcsolja a karaktereidet (összeset, oldaltól függetlenül). Mindig, amikor bármilyen XP-t kapsz, akkor egyúttal kapsz Legacy XP-t is, aminek a szintje maximum -es lehet.
    A legacy elindításához 10-es szint, és a kezdő bolygó teljesítése szükséges, ami után meg kell adni egy legacy nevet. Ez a név utótagként meg tud jelenni az összes karaktered nevében, vagy egy külön sorban a név táblán.
    A legacy-n belüli karaktereiddel szabadon levelezhetsz (ellentétes frakcióval is), küldhetsz pénzt és itemeket (hajót nem, az nemm item). Vannak ún Legacy boundos cuccok, ezek legacy-hez vannak kötve, az összes karaktered szabadon használhatja (pl. a Juggernauthom és a Jedi Knightom gearje megegyezik, az összes ruhája - persze csak a moddolhatók - legacy boundos cuccban van. Csak át kell küldenem a ruhát, és azonnal tudja hordani mindkettő.
    Ezen kívül a Legacy szintedtől függően különböző dolgokat tudsz unlockolni a Legacy panelen, karakter vagy account szinten. Pl rocket boost karakterenként, mailbox a hajón account szinten (minden hajódon megjelenik, ha egyszer kilockolod). Azt, hogy miket tudsz csinálni a Legacy képernyőn láthatod (mind a karakter, mind az account szintűeket).
    Ott még egy családi kapcsolatot is be tudsz állítani, de ennek nem sok értelme van.
  • kicsitopi
    #52116
    Köszike
  • FNightWalker
    #52115
    Lenne még pár kérdésem,
    pontosan mi is az a Legacy? (Legacyn keresztül tudok például creditet, itemet esetleg hajót "átadni" az altomnak?)
    van-e előnye annak, ha minden területen minden küldetést illetve egyéb tevékenységet 100%-ig teljesítek? (miket lehet teljesíteni a mapokon a küldetések kivételével?)

  • FNightWalker
    #52114
    köszönöm a válaszokat.
  • oz
    #52113
    Még annyit tennék hozzá, hogy a szakma felvételekor gondolni kell arra, mi a célod. Csak móka, pénzkeresés, később a komolyabb end kontentbe való részvétel.
    Ha end kontent is érdekel (raid és PVP), akkor az egyetlen használható szakma - szerintem, az egész leíráshoz hozzátartozik, hogy szerintem, ezt nem fogom többet kiemelni, valamint nem ismerem az free és preferred megkötéseket - a biochem. Az újrahasználható stim, adrenal, medpac nagyban megkönnyíti a dolgod, és egyben lecsökkenti a költségeidet.
    Ha csak magadnak akarasz ruhát/fegyvert gyártani, akkor nem igazán van értelme semminek. Előbb utóbb úgyis narancs cuccokba fogsz rohangálni, és csak a modokat cserélgeted. A trainernél tanulható zöld cuccok nem jobbak, mint a quest/commendation/drop forrású cuccok, betörésükhöz meg azért sok alapanyag kell, nem biztos, hogy a szintedhez lesz elég.
    Azok a szakmák, amik modokat gyártanak (cybertech, artifice) jó lehet, mert mint mondtam úgyis csak a modokat cserélgeted egy idő után, de itt sem biztos, hogy az adott szinthez lesz elég nyersanyagod (nekem altokhoz szuper, mivel tele vagyok alapanyaggal, a kis karinak kényelmesen tudok kutatni/gyártani a szinthez szükséges motyókat).
    Gyártható cuccokkal nem igazán lehet pénzt keresni, alapvetően az augmentation kitek és az augmentek mennek magas szinten, nem igazán lehet eladni gyártott ruhát/fegyvert (kivétel lehet persze a top cucc, de azoknak a receptjeihez úgysem férsz hozzá). Keresettek lehetnek még a biochemes cuccok (stim, adrenal, medpac), valamint a modok (ezek minden szinten keresettek, de nincs nagy haszon rajtuk, így sokat kell vele foglalkozni).
    A gyűjtögetős szakmákkal lehet pénzt keresni, sokan - mint én is :) - inkább a GTN-en veszik meg az alapanyagokat.