Star Wars: The Old Republic (MMORPG)
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Másik, a wz-n belül nem cél, hogy 1 vs 1-be le tudj győzni valakit. Az csapat játék, ahol a győzelem nem azon múlik elsősorban, ki tud nagyobb sebzést kitolni, vagy leverni valakit 1v1be. A healert is akkor nehéz megütni több karakterrel, ha védi egy jó tank, vagy ügyesen kiteol. Resist meg itt nincs, de a nagyobb expertise miatt damage (és heal) buff van, valamin nagyobb az általános sebzéscsökkentés. Miss az lehet (maxos PVP gearben is), mivel kis karaktereknek nem szokott kellő accuracyja lenni, max PVP cuccban meg nem ajánlott azt tenni.
Kis karakterrel nem szeretek tactical fp-t menni. Ha nagy karakterrel megyek, akkor nem megyek olyan csapattal, ahol túl sok a kiskari. Iszonyú szívás tud lenni, nem balanszolták ki rendesen a dolgot. Még a nagyobb trash packon is el lehet könnyen feküdni, nem beszélve az állandó regenerációs időről, ha nincs healer. Ha négy DPS megy, és az egyik kilép vagy leszakad, azonnal szólok, nehogy keressenek másikat, veszem elő a nagy compot heal módban. Onnan sokkal könyebb.
Szerencsére nincs szükség rá, hogy pugoljak opsot (vagy hm fp-t), bár ki lehet fogni jó csapatokat, inkább szívás van vele, én meg nem szeretem a szabadidőmet bosszankodással tölteni.
Ord Mantellen még nem végeztem de sztem hagyom ezt a smugglert, majd Sage-el elkínlódok mainnek meg megy a szokásos sentinel. Az úgyis kisujjabman van, és ha bénázik a tank általában van annyi hp-m / off-healem h kisegítsem (plusz a dual saber throw még mindíg top 1 nálam).
uplay: N0m4d_HUN Ryzen 9 3900x / 32 Gb ram / Gygabyte 2070 Super 8 Gb
Tactical Flashpoint healer vagy tank nélkül néha kőkemény szívás. Vannak a régi Fp-k, amik nagyon könnyűek és 4 dps tényleg könnyedén végigmegy rajta, ha a játékosok ismerik a karaktereiket és használják önmaguktól a stun/interrupt/kolto dolgokat. Jó jel lehet ilyenkor, hogy valaki Legendary játékos, rendszerint ők már nem nagyon szoktak bénázni.
Minap én is toltam egy Fp-t (hirtelen nem jut eszembe az Fp neve, Mandalorian Raiders talán), ahol a boss időnként feltölti a lézerfegyverét és hatalmasat pufogtat. Ilyenkor el kell bújni és ki kell böjtölni azt a 10 másodpercet, amíg le nem merül. Nos, Scoundrel healerrel voltam 3 ifjonc (20-30-as szintű) játékossal, akik annak rendje módja szerint a csata felénél meghaltak. Én nem adtam fel és pár perc szambázással leszólóztam a boss-t. Muszáj volt szólózni, mert láttam a csapat bénaságán, hogy ha én nem csinálom meg egyedül, akkor sose megyünk végig a Fp-n 😞 Ezek után a Sniper-es főboss-on is meghaltunk párszor, mire a szájukba tudtam rágni és fel is fogták, hogy mit kell csinálni (elbújni, addokat leölni, stb).
Tegnap este guild társam puggal próbált Karagga's Palace HM-t menni, de már az első boss sem ment le. Mesélte ts-n mit csinálnak éppen és én már 1 perc után megjegyeztem, hogy szerintem hagyja a fenébe. 10 perccel később tényleg vége lett annak a pug Ops-nak. Pedig guildes run volt 2 külsőssel (egyik külsős volt Gizda).
Egyszóval, a véletlen játékosokkal nyomott Flashpoint vagy Operation mindig is lutri, vagy szerencséd van a többi játékossal, vagy totál szívás az egész.
Kérdés: nem emlékszel melyik Fp-t kaptad, ahol nem bírtátok?
Tipp: amikor csak tudsz, gyere fel teamspeak-re, egyrész tudunk szóban segíteni, másrészt mi is szoktunk minden nap menni Fp-ket, így nem kell mindig pug-al elmenni és kockáztatni, hogy bénákat fogsz ki.
Final Fantasy XIV: Shionka Szilard (Omega server) Elder Scrolls Online: Shionka
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
https://www.twitch.tv/nephinplaysgames https://twitter.com/Nephin79 http://www.handofunity.eu/ (Ashes of Creation)
The Old Republic Hungary ----- swtor.hu
(ha olyan a dps, hogy képes normálos offhealre a csapattagpk felé és tud szakítani, akkor olyan nagy gond nincs és lehet healer nélkül is akár)
Warzone:
A scoundler stelathból támad és nagyon max 3-4 -es rotációból kell levernie az ellenfelet, PvP-re a középső skillfa ajánlott, ha jól tudom
The Old Republic Hungary ----- swtor.hu
Erre a game válasza:
Pofára akarsz esni vazze? Nesze itt van neked banánhéj raklapnyi mennyiségben...<#mf2>#mf2>
Történt ugyanis, hogy gunslinger helyett scoundrel-t választottam, erre wz-n 50% hp-ra nem bírtam lenyomni 1-etlen ellenfelet se, de cserébe engem 2 másodperc alatt padlóra küldött mindenki aki szembejött (banánhéj), aztán fp-n többnyire rohantam csak a többiek után dps terén én voltam a csiga a 100-as sprinterhez képest (banánhéj), mondom ok akkor reroll legyen vangu dps.
Bemegyek vele wz-re, csapatban még ok soloban 3x felmosták velem a padlót (banánhéj), de a legdurvább tegnap este 10-kor jött...<#guluszem1>#guluszem1>
Bementem vele 1 taktikai fp-re, csapatfelállás 2 dps (én + 1 commando), és 2 tank (guadian + vangu), commando so-so healelgette magát, de mást nem a 2 tank meg egymással szkanderezett az összes létező ellenfelen, plusz én is olyan voltam mint a friss kezdő hülyegyerek (pedíg már 2x húztam vangut 4.0 elött, de most totál nem érzem), már az első bosson 4x elhasaltunk 1 óra szenvedés alatt eljutottunk az utolsó előtti bossig, azt is épphogy levertük elsőre, na itt nekem elfogyott cérna, kiléptem a gameből és eltettem magam mára, Eljutottam oda, hogy követem az eredeti gunslinger-es tervemet, csak ehhez kelett 3 elcseszett nap....<#falbav>#falbav>
uplay: N0m4d_HUN Ryzen 9 3900x / 32 Gb ram / Gygabyte 2070 Super 8 Gb
Új bejegyzés:
Bounty Contract Week, "új" legacy fénykard, legacy bug és heti Cartel Market akció
The Old Republic Hungary ----- swtor.hu
The Old Republic Hungary ----- swtor.hu
Utoljára szerkesztette: Kaputelephant, 2016.04.12. 14:01:24
Amennyiebn csak fánolsz, és nem érdekel a nehezebb ops tartalom, vagy nem tudsz fix időben játszani, akkor jó a nagyobb guild, hébe hóba elmenni valamilyen könnyű szórakozásra, konkvesztet is könnyebb nyilván nagyobb guilddel megcsinálni. Bár ezt guild nélkül is meg lehet csinálni, könnyű tartalomra általában szokott pug lenni. Ha viszont a nehezebb ops érdekel, akkor mindenképp abba a fix 10-12 ember közé kell bekerülni, akik aktívan, rendszeresen űzik az ipart, akár egy kis guildben, akár egy nagyobb guild n. csapataként.
Saját tapasztalat még Progenitoron voltam a Carpathian Mercenaries-ben voltunk úgy 40-en bent olyan 300 karival, kitalálta a tagság, hogy ők márpedíg ops-ozni akarnak, namost mivel nem voltunk hc guild nagy része az embereknek pref és f2p volt, a vezetőség összefogott 1-1,5 hétig folyamatosan grindeltünk mint állat, hogy tudjunk ops pass-t venni mindenkinek én magamnak meg + 3 másik embernek vettem, lementünk Eternity Vault-ba 15-en guildből + 1 random, lement simán, aztán néma csönd, és 1,5-2 hónappal később megint ez volt megkapták a "csórók" a pass-t, le lett rögzítve az időpont 2 hétre előre, és 5 perccel kezdés előtt mondta vissza az emberek 80%-a, na ott a leader srácban akkor eltört valami, de bennem is, és 3 hétre rá meghalt a guild....
Utoljára szerkesztette: Nomad90Hun, 2016.04.11. 17:56:07
uplay: N0m4d_HUN Ryzen 9 3900x / 32 Gb ram / Gygabyte 2070 Super 8 Gb
Amúgy a 4-5fős guildek amiket említettél nem véletlenül vannak. Aki mondjuk casual és 3-4 haverjával elkezdi a játékot szokott ilyeneket csinálni, és ha nem szeretik a tömegguildeket akkor nem fognak átlépni olyanba.
A 3-4 fős guild bár látszólag semmire sem jó, de kapnak egy alap xp boostot, azt kész.
PvPzni meg sm/hm opsoláshoz, casual pvphez nem kell guild, mindig keresnek embereket fleeten.
15 aktív játékossal lehet valamennyire haladni, de messze nem ideális. Egy HC progress guildre bőven elég, mivel 8 fősek a raidek és 16-ost ritkán tolnak az emberek. PvP rankedre megint elég 4 ember, Flashpointra szintén elég a 4 fő. Szóval ha tök egyforma érdeklődésű mind a 8 ember, sőt mindannyian még egy időben is játszanak mindig, akkor lehet valamire jutni. De őszintén, hány ilyen ember akad egymásra egy-egy játékban? Nagyon kevés, 10+ éve MMO-zom, hard guilden kívül még nem találkoztam ilyennel semmilyen MMO-ban, pedig fele-fele arányban magyar és külföldi guildekben játszottam.
A casual (alkalomadtán játszó) emberek adják a játékok népességének 80-90%-át, így rájuk azok az arányok igazak, amiket írtam. Tehát vagy olyan kis létszámú guildet keresel, akik pont akkor érnek rá, mint te, vagy keresel egy olyan társaságot, akiknél nem gond, ha össze-vissza játszol és még segítenek is neked a játékot felfedezni, tudsz velük csapatolni, stb. Én - egy rövid HC időszakot leszámítva - mindig is casual-nak tartottam magam, mert IRL elfoglaltságaim sokszor elszólítanak és nem tudom előre 100% fixen megígérni, hogy tudok lenni. Én ha épp online vagyok, akkor lehet rám számítani, megyek mindenhova, segítek mindenkinek.
Final Fantasy XIV: Shionka Szilard (Omega server) Elder Scrolls Online: Shionka
#saveSTO #bringbackoldUItoSWTOR #GoogleMondjonLe
50-100 neked kicsi? Egy 20 fős klánnal is simán lehet opsolni/pvpzni sőt jobban mint a 300as gyűjtőklánokkal. Ha valaki kis guildbe lép be az valószínűleg célzottan olyan típusúba lép amit szeret játszani (pvp/pve). 10 fővel is meg lehet nyerni egy Conquestet gond nélkül, csak a beleáldozott energiától függ ez is.
Minél nagyobb a guild annál eltérőbb az életkor/érdeklődési kör. Jönnek a konfliktusok az emberek között, ezeket elkezdik többek között guildchaten a vitát, ki a maga stílusában ami pl. számomra irritáló.
Így jártam a múlt hétvégén indított Guardian dps-emmel is, eleinte csak story küldetést csináltam, majd időnként Heroic 2 küldetést vagy egyedül, vagy guild társsal. A karakterem 2 óra játékot követően már 20-as volt, de újabb 8 órával később már Ilumon csináltam a story-t 56-osként. Ma már azon vagyok, hogy a többi karakterről átdobált felesleges 220-as cuccokkal felszerelt új karakteremmel mikor indulhatok SM/HM Ops-ra, mert csak jó lenne set bónuszos cuccot is rátenni 😊 Plusz a KOFTE kiegészítőben még rengeteg Alert mission vár rá, plusz a Star Fortress-ek, Macrobinoculat és Seeker Droid küldetések, stb. Minden karival végigcsinálni minden fő küldetés szálat, az nagy meló. A level 50 elérése és Chapter 1-2-3 class küldetés az gyorsan megvan. A java csak ezután van 😊
Kérdés: minden karaktered már 50 vagy 65-ös? Minden class küldetés és egyéb fent említett küldetés kész van vele? Vagy csak kíváncsiságból indítottál egy class-t, elvitted level 20-30-ig és azóta ott pihen?
Szerintem 20-as szinten egyáltalán nem derül ki, hogy milyen egy class, nagyon sok karakter csak 40-50, de néha 50 felett kapja meg az igazi skilljeit. Így véleményem szerint level 20-ig minden class tök egyforma, mindegyik class-nak megvan 6-8 skillje a teljes 30 skillből.
-------------------
Nem tudom kiket láttál, olvastál a Fleet general chat-en, de remélem közülünk senki nem volt. Ugyanis nálunk ez nem szokás. Sose értettem, hogy a magyarok miért ennyire irigyek és miért utálják a másikat?
Alig pár száz magyar játszik az SWTOR-ban, de legalább mindenki más guildben játszik, mert nem fér meg a másikkal. A magyar guildek többsége néhány fős, alig lehet 10 főnél nagyobb guildeket egybehozni. Ez olyan játékban, ahol 8-16 fős Operation-ök vannak, de van olyan World Boss, ahová 24 fő kellene, egy 4-5 fős guild-el lehetetlenség bármit is csinálni. Conquest-ről nem is beszélve, ahová 30-50 fő aktív játékos kellene esténként, hogy az első helyért járó achievement-eket megszerezze az ember.
Age of Conan-ban hárman irányítottunk egy 187 fős magyar guildet, temérdek meló volt vele, napi 3-4 órám ment el erre a játék mellett. De volt eredménye, mert szerver harmadik guild voltunk progress-ben. Viszont itt tapasztaltam meg, hogy hiába a nagy létszám, egyszerre a teljes létszám kb. 30%-a online, ebből is kb. 30%-50% fogható be épp valamilyen közös eventre. Alig párszor volt az, hogy 24 fős raid csapat mellett elkezdtünk gondolkodni egy második 24 fős csapat összeállításán, mert épp annyi jelentkező volt. De inkább a 24 fős ment rendszeresen a 187-ből.
Na most a fenti AoC tapasztalatot átfordítva egy SWTOR guildre, ha van 300 member, a sok alt és régi inaktív játékos miatt ez csak 50 aktív, valódi játékost jelent, ebből jó esetben 15-en online egyszerre és már csoda, ha 8 fős Ops-t lehet velük csinálni 😞 Ezek után egy 50-100 memberes kis klánban mit lehet csinálni közösen? Nem jó ez senkinek sem 😞 Ezért is fájó, hogy közösen játszás helyett inkább a másik lejáratása megy.
Final Fantasy XIV: Shionka Szilard (Omega server) Elder Scrolls Online: Shionka
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
Ha jól emlékszem Savrip boss az ami mellett spawnol a láda.Asszem savrip a nevük.
Utoljára szerkesztette: Jimbo, 2016.04.11. 12:46:18
Meg láttam egy 65-öst aki a heroic zónában vacakolt azzal hogy azt a nagy ládát lootolgatta.
Szépen emlegették egymás családját,és a család tagok különböző halálát meg satubbi.<#hawaii>#hawaii>
Elgyönyörködhettem a magyar kultúra szépségeiben.
Jah belogoltam azzal a karival amivel már megcsináltam a sztorit,de hiába,a játék szerint még így sem csináltam meg a jedi szálat.
No mindegy,annyira nem izgat.Ha lesz kedvem a másik jedi-t is elviszem 50-ig.
Utoljára szerkesztette: Plata, 2016.04.11. 12:26:29
Elnyomtam egy refer linket és 7 napra megint sub lettem,a +1 szerver kari slot cuccot már hagyta is használni.<#vigyor>#vigyor>
uplay: N0m4d_HUN Ryzen 9 3900x / 32 Gb ram / Gygabyte 2070 Super 8 Gb
Ha az utolsó class küldetésnél dark side opciót választasz, nem tüntetnek ki a köztársaságiak, de én évekkel ezelőtt játszottam csempészt, valamikor jó lenne újra kezdeni, mert nagyon móka és kacagás az egész történet
Mondjuk nála legalább pár Dark side lehetőségnek van értelme, ellenben a jediknél a dark side= öncélú köcsögösködés( a kinghtnál mindenképpen, a consularnál 1 ds választás rémlik logikusnak, amikor Stark-kal futsz össze)
The Old Republic Hungary ----- swtor.hu
A hold sötét oldalára tévedt tétova csempész miben különbözik a napfényben fürdő csini csempész sztorijától?
Avagy a sötét seggfej csempész mennyire más mint a réten virágokat szedegető nyuszikat puszilgató jó fiú csempész?
#saveSTO #bringbackoldUItoSWTOR #GoogleMondjonLe
Viszotn egy olyan karakterrol fog szolni, egy megkerulhetetlen popkult alakrol, akit idestova 30-40 eve mindenki ismer, generaciotol. nemtol, orszagtol, vallastol, stb. fuggetlenul. Az embertol megkerdezed, ki a szomszedja, hogy hivjak es mit csinal, nagy tobbseg nem tudja - de ha meg kerdezed ki volt Han Solo... 😊 (vagy barki a klasszikus csapatbol + Vaderbol)
Veszelyes terep, nagyon nehez, na... meglatjuk.
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
Revan film: igen van abban logika, amit írtál: ami filmre való lenne, annak a történetét ismerjük, háttértörténetet pedig nem egy filmtől kell várni.
Utoljára szerkesztette: Gudott, 2016.04.09. 22:16:43
The Old Republic Hungary ----- swtor.hu
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
"-Megcsinálod a Revan filmet!
-Megcsinálom a Revan filmet." 😊
Utoljára szerkesztette: Kaputelephant, 2016.04.09. 22:08:14
The Old Republic Hungary ----- swtor.hu
Mai napig várom a Revan filmet 😄
Utoljára szerkesztette: Kaputelephant, 2016.04.09. 21:58:37
Az új kánonba csak a 7film a a The Clone Wars a Rebels és a 2015-től kiadott könyvek/képregények tartoznak.
A régi EU kb arra kell, hogy kompenzálja az ötlettelenséget és innen-onnan össze tudjanak ollózni valamit (lsd Rebels évadzáró vagy EP7)
Amúgy meg szerencsére nem jön el senkihez a mikiegér, hogy eltüzelje a régi könyveket. Ha 10 év múlva lesz egy totál reboot, akkor a filmeket sem fogjuk validnak tekinteni? Ez az egész arról szól, hogy n+1-edik rókabőrt is lehozzák a SW-ről.
Plata: ha egy karaktert átmozgatsz új sereverre a legacy-t viszi magával ( a strongholdot nem tudom)
Utoljára szerkesztette: Gudott, 2016.04.09. 21:35:56
The Old Republic Hungary ----- swtor.hu
Nekem is itt van egy rakás régi SW könyv,Solo gyerekekről meg a jedi visszatér utánról,de azok mind törölve.
Utoljára szerkesztette: Plata, 2016.04.09. 21:32:04
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
ui: Ami nem tartozik bele, azt hívják most már Legends-nek?
Utoljára szerkesztette: Kaputelephant, 2016.04.09. 21:26:57
STO-ban ezért van nekem 30+ fullos karim.De ott nincs asszem határ hogy mennyi bővítőt vehetsz.<#vigyor>#vigyor>
Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2016.04.09. 21:12:22
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
De max holnap,mára már nincs hozzá hangulatom.
Utoljára szerkesztette: Plata, 2016.04.09. 21:12:04
Ettől még egy új serveren kezdhetsz egy új karaktert
The Old Republic Hungary ----- swtor.hu
Régebben gamecardal fitzettem elő,de az ugye magyarországon megszűnt.Maradt a CC mert azt tudtam venni továbbra is,amúgy most nem akarok előfizut,csak hétvégén tudok egy kicsit játszani,hét közben totál esélytelen most.itt a tavasz,kert meló festés,satubbi.
Most hétvégén gondoltam el játszogatom egy új csempésszel,de ez most bukta lött.
Ez is egy bug az 1000+1-ből, de ez most őt "segíti"
The Old Republic Hungary ----- swtor.hu
Utoljára szerkesztette: Kaputelephant, 2016.04.09. 20:59:21
The Old Republic Hungary ----- swtor.hu
ui: rákerestem, elvileg ez van most:
2 for f2p (+10 additional = 12 max)
6 for pref (+10 additional = 16 max)
12 for Sub (+10 additional = 22 max)
+2 az alaphoz kotfe óta. Tehát prefnek 18 subunak 24
(reddites infó, nem tudom mennyire hiteles.)
Utoljára szerkesztette: Kaputelephant, 2016.04.09. 20:55:54