28
  • Cat #28
    most is van 400 gigás 3.5"es merevlemez
  • Farseer
    #27
    Ez egy királyság :-)
    mi volna, ha ezze a teknikávol építenénel egy 30cmx40cs-set? ha méretarányos akkor kb 400gb? kb.. most nem jó 5let? :-))
  • RoD
    #26
    Minek vitáztok ennyit. Egy alacsonylégköri atomrobbantással pár másodperc alatt haza lehet vágni az egész föld elektronikai termékeit.
  • TeszteloPontHu
    #25
    Ugyanez flash-sel is előfordulhat, az sem örökéletű.
  • Sylvester
    #24
    Fasa ... hmmm...de hova szereljem be , meg meik kábeleket dugjam bele ???
  • Hedgehunter #23
    Egy zseles burokban lesz a mini HD es nem karosul uteseknel..... Szoval nem lesz gaz
  • gz8
    #22
    Ha még garanciális, vidd vissza, cseréltesd ki. Persze abban az esetben más a helyzet, ha kamionról esett le.
  • smv
    #21
    Nem szeretem a Flash kártyákat, van fényképezőm amiben folyton eltünedeznek a képek hála a flashnek...
  • Keldor
    #20
    tök aranyos
  • Flashy
    #19
    az a baj, hogy pendriveok, CF-ek kb napi gyakorisággal mennek tönkre most is, korra, nemre és márkára való tekintet nélkül. én egy noname CF-fel küzdök (memory card error a fényképező szerint, formázás után minden rendben), de a környezetemben a Kingston pendriveok úgy hullanak hogy a forgalmazó leányvállalatot alapított nálunk a garanciális ügyintézéshez :)
  • Rincewind
    #18
    mire ez kijonne, addigra a 2 gigas memo kartyak is elerhetobb arban lesznek.
    Raadasul, mivel ebben mozgo alkatreszek vannak, sokkal serulekenyebb (ami mobil eszkoznel hatvanyozottan problemat jelenthet), plusz a fogyasztasa is nagyobb (ami megintcsak problema lehet egy mobil gepnel).
    Arra jo lehet, hogy lejjebb vigye a memo kartyat arat...
  • mittu
    #17
    5ös és 7es hozzászólásra: bár 3P tömören és korrekten megfogalmazta, leírok egy konkrét esetet. IBM microdive, Mekkora az? Nem sokkal nagyobb, mint a képen látható winyó. Mozgó alkatrész révén sokkal sérülékenyebb. Nos egy ilyen cumó ment gajra 2.1GB kapacitással, rajta párszáz képpel, digit.gépből, melyeket valszeg nem lehet megismételni... A büdös életbe nem vennék winyót semmilyen PDA/mobil (mmc, van már gigás)/ laptop / etc gépbe. Maradok a flashkártyáknál, plö gigás CF, ebből esetleg kettő-három, s ha netán megdobna az élet egy palmmal, tutti ilyet tennék abba is.
  • 3P
    #16
    Én picit szkeptikusabb vagyok.
    Ahol nagy rázkodásnak van kitéve egy ketyere, ott szerintem tartosabb, ha nem tartalmaz mozgó alkatrészeket...
  • nemcsakfeel2sch
    #15
    azért a flashek sem tökéletesek.már volt pár darabhoz szerencsém amiben óriási bithalmazok voltak / lettek rosszak. ez a minivincsi sztem versenyképes vele.
  • LaPalma
    #14
    Mibe kerül most 2 gigányi flash mamória? És ugyanannyi pízért mekkora vinyót tudsz venni. Nem 2.5"-ost, hanem 1.8"-ast?
  • patrik
    #13
    a Flash miért nem jobb?? valahogy nehezen hiszem (bár nemtudom, lehet) hogy pl ennek olcsóbb lenne az előállítása, és sebességre pl a sandisk nek vannak olyan sd memóriakártyái amik elvileg 9MB/s el lehet írni és 10-el olvasni, azért szerintem ez egyáltalán nem rossz, sebességre azért szerintem az se biztos hogy ezek sokkal gyorsabb lenne (érdekelnének az adatai). Mondjuk a gyors flashek elég drágák még, de az is lehet hogy csak azért mert ennyiért is lehet őket adni és nem azért mert olyan drága lenne a gyártásuk. Egyébként nekem egy normál Sandisk CF -em 512-es van de azt sem érzem olyan nagyon lassúnak.
  • vgez
    #12
    igaz ez rezgéseknél de mivan pl ha menet közben kiesik a zsebedből? :o) , szerintem a flash kibirja :o)
  • DOT
    #11
    Gondolom, a pici tömeghez képest erős felfüggesztésekkel. Pici tömeg nagy gyorsulás esetén sem mozdul el számottevően, főleg ha még a méretek is picik.
  • LionTm
    #10
    Hopppá modoráltak.

    Majmok.
  • Tetsuo
    #9
    Nem most, hanem mikor már mp3 playerekben lesz ez az izé, akkor már versenyképes ára lesz a flashnek is vele, s mp3 playerbe jobb a flash kártya.. s ha a Toshiba is azt fejlesztené ehelyett akkor a flash mégjobb lenne..
  • Zedas
    #8
    Nyilván te megvennéd a többszázezer forintba kerülő 4Gb flash-t tartalmazó Mp3 lejátszót...
  • LaPalma
    #7
    mitől jobb a flash? attól, hogy jóval drágább?
  • Hedgehunter #5
    Azert mert a flash nem jobb......
  • Tetsuo
    #4
    Arra kíváncsi lennék, hogyan oldják meg a mechanika állóképességét. Erről nem tud vki linket?
  • Tetsuo
    #3
    Ha építesz egy fejlesztőcsarnokot Kínában, megfizetsz néhányszáz szakembert, a többi már szinte ingyen van, hamarosan kész lesz a noteszgéped. :)

    Mp3 playerekbe miért venne vki winyót, mikor a flash jobb?
  • Munch
    #1
    Én csak azt nem értem ha minden héten feltalálnak valami miniatűr izét, akkor mért nincsen alkalmazva sehol?
    Ha pl. ilyet szeretnék notebookba, szerintem még vagy 6-7 évig semmi lehetőségem se lesz rá.