237
A könyv és a film
  • Sephi
    #197
    Csak azok baxtak le a konyvet is es a filmet is akik ugy fogtak fel hogy ez egy gyenes tamadas az egyhaz ellen. De ez mar magaba is lol mert nehogy mar egy kurva konyv buktassa le az egesz tortenelmet. Akik felfogtak hogy ez csak mese azok elveztek a dolgot.

    Jol neznenk ki ha minden egyes akcio muvi amiben arabok is jaccanak azt az arab allam sertesnek venne :D
  • REALista
    #196
    Minél jobban tüntetnek ellene annál nagyobb lesz a nézettsége!Egyébként a DaVinci kódnál sokkal érdekesebb az elveszett Júdás evngéliumok története!Az legalább igaz!Egyébként a film szerintem nem volt rossz!
  • Sephi
    #195
    :DDDd
  • UltimateGamR
    #194
    de buta vagy te is , Isten létezik!
  • Sephi
    #193
    Jaj micsoda szoveg. Akarmit irnek ide akkoris is bele lehet kotni csak tudni kell hogyan. Errol szol az SG sajnos.
  • Bucser
    #192
    véleményhez nem kell érv csak tiszteletben kell tartani...
  • [Jakuza]
    #191
    Nekem ugyan nincs semmi kifogasom ellene.
    De ettol meg a tortenet es a film nem rossz, hiaba probaljak annak beallitani.
    Amugy miert is sertettek is meg itt verig valakit ?
    Vagy attol meg kell sertodnie valakinek, ha masnak a dolgokrol mas elkepzelesei vannak ?
    Meg szerencse, hogy mar nem lehet inkvizicio meg maglyanegetes.
  • Sephi
    #190
    Ezzel egyet ertek. Az egyhaz nagy hatalommal bir.
  • Vándorsólyom
    #189
    de ha ezt így elismered, hogy erre hívja fel a figyelmet, akkor REMÉLEM, hogy nincsen semmi kifogásod az ellen, hogy az egyház tüntet a film ellen.

    teljesen természetes. valakit vérig sértesz, a másik visszavág.
  • [Jakuza]
    #188
    Buta vagy.

    "Az egész isten dolog egy baromság, hát még ez. "
    A film pont arra hivja fel a figyelmet a szerzo szerint, isten nem letezik.
  • Sephi
    #187
    Attol meg hogy ezeket leirtad meg mindig nincs semmi konkret erved ez ellen. Nem bantani akarlak csak utalom amikor egy filmet lehordanak csak ugy.

    EZ EGY MESE! Es naon jol megvan csinalva.
  • vg
    #186
    Na lassuk papamaci!

    "Mit ertesz baromsag allat?"
    Az egész isten dolog egy baromság, hát még ez.

    "Unalmas? Egyszer sem asitottam. Figyeltem az akciot es a helyszineket. Nagyon nagyon teccetek."
    No comment.

    "Szinkronrol csak te tehecc mier tnem tanulsz meg angolul akkor talan jo lenne nem?"
    Te még olvasni sem tudsz, vagy üldözési mániád van! Utálom a szinkront, egyenesen a film meghamisitásának tartom! Azért most jól megmondtad a tutit!

    "Magad nelkul beszelsz. Atom fika az egesz es sajnos ezzel is azt bizonyitod mennyire nem ertesz a film kritikahoz. Dobalozol itt a remek szavaiddal"

    Valóban nem értek a film kritikához, nagy ész kellet hozzá, hogy kitaláld! Te sokkal jobban dobálozol a csodász szavaiddal, ami semmi másról nem szól, csak az én fikázásomról, de ha te ettől jobban érzed magad... Az én véleményem még mindig az, hogy ez egy iszonyat szar film!
  • Sephi
    #185
    A film pontosan megmutatja mit csinal Robert a vegen es mit fedezett fel. A Konyvben viszont csak utal ra es sokan nem jottek ra :D

  • akyyy
    #184
    valakiki spoilerként leírná hogy mi a különbség a könyv vége és a film vége között?:)
  • I3andy
    #183
    Szerintem külön a film és a könyv is nagyon jó, de én hiánxosságokat éreztem a filmben a könyvhöz képest. És a filmben jó pár apróságot elrontottak, amire oda lehetett volna figyelni (Silas, albinó->vörös szeme van! Sophie Neuve vörös hajú és zöld szemű!!) De a film maga sztem elég jól sikerült.
  • Sephi
    #182
    Na lassuk.

    "Tegnap megnéztük a filmet. A véleményem csak annyi, hogy baromság az egész. Iszonyat unalmas, ráadásul meg ott a szar szinkron is. Ez a film nem moziba való, hanem vasárnap délutáni televíziós filmecskének."

    Mit ertesz baromsag allat?
    Unalmas? Egyszer sem asitottam. Figyeltem az akciot es a helyszineket. Nagyon nagyon teccetek.
    Szinkronrol csak te tehecc mier tnem tanulsz meg angolul akkor talan jo lenne nem?
    Es igenis moziba valo. Erdekes az a 134847 tonna film ami az elmult egy evben megjelent mind mualkotas nem?

    Magad nelkul beszelsz. Atom fika az egesz es sajnos ezzel is azt bizonyitod mennyire nem ertesz a film kritikahoz. Dobalozol itt a remek szavaiddal.

    Baah.
  • TNormi
    #181
    David 01 teljesen igazad van !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • akyyy
    #180
    szombaton megnéztük a filmet (tetszett) éas az elején vagy 45 percen át csak reklám ment
    még jó hogy ritkán megyek moziba, de tényleg, akkor már letöltök vmit:D

    szal, láttam az elején egy filmet, valami univerzális távirányitórol szolt, és a csávóka le tudta halkítani a kutyát meg ilyemek. nem tudjátok véletlenül az angol vagy magyar cimét?
  • j0nNyKa
    #179
    en nem szarom le a velemenyet, keves ember van, aki sgn ertelmes, o az

    tehat en jelentkezem, erdekel a velemenye !!!!4
  • brucelee
    #178
    Én szerintem elég jó film lett ez, de azért könyvben jobb. Akinek meg nem tetszett az is beírhatja a véleményét szerintem mert ez egy fórum ahol mindenki leírhatja szabadon a véleményét.

  • vg
    #177
    Ha lesz egy moziravaló zsebpénzed, és megnézed a filmet, akkor írkálj ilyeneket!

    Amúgy mi bajod veled? Féltékeny vagy?
  • zaki
    #176
    :DDDDDDDDDDDDDDDD
  • David01
    #175
    Figyelj, még nemláttam a filmet de eddig minden filmkritika azt irta hogy jó film. A könyvet olvastam az jó volt. Az ilyen kis gecik mint te nézzenek szappanoperát, az való nektek.
  • vg
    #174
    Ejha!
  • David01
    #173
    KI NEM SZARJA LE VÉLEMÉNYEDET?
  • vg
    #172
    Tegnap megnéztük a filmet. A véleményem csak annyi, hogy baromság az egész. Iszonyat unalmas, ráadásul meg ott a szar szinkron is. Ez a film nem moziba való, hanem vasárnap délutáni televíziós filmecskének.
  • Bucser
    #171
    Igazából minden irodalmi mű szerepe a gondolkodtatás és szórakoztatás lenne (lsd pl 1984 ami nem szórakoztat de rettentően elgondolkodtató). A Da vinci Kód nevű könyv pedig pontosan azt teszi... Az meg szerintem no comment téma, hogy egy fikciókból összeszőtt történetet az egyház tiltólistára tesz:D Kérdem én: ennyire nem bíznak a sját hívőikben? Vagy ennyire hülyének nézik őket? vagy ennyire gyngének tartják az egyház állásait a világban? Ez nem fér a fejembe:)

    EZ kb olyanminthogy megjelenne egy regény Roswellről és elkezdene bestseller lenni és a CIA pedig elkezdenek kategórikusan tagadni hogy mi volt Roswellben holott baromira senki nem kérdezte őket hisz ez csak egy könyv:)

    A Filmet meg megnézem:)
  • Sephi
    #170
    De a sok hulye ezt nem vesszi eszre! Baszki vagy az van hogy mi naon okosak vagyunk vagy totalis hulyek. :D
  • [Jakuza]
    #169
    Errol van szo.
    A fo motto az, hogy lehet a vilagot es az embereket hulyiteni egy nagy atveressel, ami a vallas.
    En is sokkal rosszabb filmet vartam,(foleg a kritikak miatt) de csalatkoztam pozitiv iranyban.
    Amugy abban is teljesen igazad van, hogy semmi mast nem csinalt az iro, mint fikciokat gyartott, amit cafolni es bebizonyitani sem lehet.
    De nezzuk csak meg a vallas illetve isten mitosz, mire epul ?
    Ugyanezekre az axiomakra.
    Ugyanugy nem lehet cafolni, mivel nem lehet bebizonyitani az ellenkezojet.
    Egy nezheto film volt, nem "a vilagszam", de aki szeret gondolkozni annak alapmu.
    Akik meg tul vallasosak, vagy tudatlanok a temaban, vagy nem szeretnek a furcsa dolgokon elfilozofalni, azok szamara a film silany tomegtermeknek tunik.
  • beci57
    #168
    Nem is tudom miert nem csodalkozom,hogy neked TECCET,nekem startbol nem TETSZETT,es benne csak egy ismetelt bizonyitekat latom annak,hogy a vilag egure inkabb vevo az ertektelensegre,a mocsokra es ez minositi a mai tarsadalmat.
  • grebber
    #167
    Na végre szinkronosan is felkerült holnap meg is nézem!
  • Kandurex
    #166
    Sátán? Te az Omen filmmel kevered a DaVinci -t...
  • 062020
    #165
    Mikor lehet letölteni?
  • Jhonnyb
    #164
    Megnéztem... 3x majdnem bealudtam... Amugy a történet érdekes és elgondolkodtató.
    Csak aszittem h kicsit több lesz az akció meg a sátán meg ilyenek... Nagyon sajnálom h nem lett olyan a film ahogy én elképzeltem. De azért nézhető... :D
  • Dying Soul
    #163
    Hát ez nagyon szánalmas, bár az amerikai oktatási reformok után nem is szabadna csodálkoznunk..
  • Trucker39
    #162
    Nem is tudtam, hogy a Google szabadforditásba ezt jelenti. :)
    Amugy, ha kicsit jobban megnézted volna a linket, feltünt volna, hogy nem csak a könyvről szól.
  • I3andy
    #161
    nem a könyvvel, hanem a témájával kapcsolatos oldalakat szaratnék kérni(tudod:Jézus ember, vannak gyerekei, az egyház hazudik)
    egyébként a google egy fos :)
  • Trucker39
    #160
    Google a barátod. :)

    Amugy rendkivül bonyolult volt megkeresni:


    link
  • I3andy
    #159
    tudnátok a könyv témájával foglalkozó net címeket írni?
  • 062020
    #158
    Most jöttem haza a moziból,hát nekem nagyon tetszett.